Esileht Tööelu, raha ja seadused. Omapoolne lepingu lõpetamine enne vanemapuhkuse lõppu

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Omapoolne lepingu lõpetamine enne vanemapuhkuse lõppu

Postitas:

Tagasi endisesse kohta kindlasti ei lähe, seal on niikuinii juba vangerdused, neil oleks teine ametikoht mulle pakkuda jne. Mul kestab muidu septembrini vanemapuhkus, aga kui nüüd nendega lõpetan lepingu (ei ole uut kohta silmapiiril), siis mis on minu võimalused töötuhüvitiseks? Kas mul haigekassa kehtib? Tulles neile vastu ei taha endale ju karuteenet teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 14:55; 09.06 16:43; 09.06 19:37; 14.06 10:19; 14.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kavatsed peale vanemahüvitise lõppu tööle minna? Otsi rahulikult uut kohta ja võid seal rahulikult töötada seni kuni lapsehoolduspuhkus lõpeb. Ei ole vaja praeguses kohas mingeid lahkumisavaldusi anda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise lepingut lõpetades pole õigust töötuskindlustushüvitisele, saab ainult töötutoetust. Aga töötutoetust ei maksta VH ajal.

Mingit põhjust pole lepingut lõpetada. Otsi uus töö, asu tööle jne. Alles siis lõpeta leping (hiljemalt 30p enne lhp lõppu st lapse 3a saamist). Olles vanast kohast lhp-l võid rahulikult juba mujal töötada.

Või tahad töötuna arvele, uut tööd ei paista? Siis on mõte VH lõppedes lõpetada leping ja võtta töötuna arvele ja saada töötutoetust (NB! kui oled reaalselt ka valmis u 1,5a kõrvalt tööle minema).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 15:29; 09.06 19:07; 14.06 14:40; 14.06 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hetkel kodune ja laps varsti juba 3a saamas st vanemapuhkus saab läbi. Tegelikult ei ole plaan üldse sel aastal tööle minna, kuna tegelen ühe töövälise projektiga. Mind survestatakse aga, et kas tulen või mitte (et kas asendaja peaks uut kohta otsima või pannakse mind muule tööle), öelgu ära. Haigekassa vist kohe ei kao ära? See mind mõjutab enim. Aga kui nad pakuvad teist ametikohta, ma ma keeldun, kas siis on lepingu lõpetamine poolte kokkuleppel ja mulle kasulikum? Nad tegelikult väga hästi teavad, et ma ilmselt ei lähe tagasi. Tahaks enda jaoks kasulikumat lahendust lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 14:55; 09.06 16:43; 09.06 19:37; 14.06 10:19; 14.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lhp lõppemas, siis kas annad 30p enne lapse 3a sünnipäeva lahkumisavalduse või lähed järgmisel päeval pärast lapse 3a sünnipäeva tööle:
*sul on õigus saada kõik, mis töölepingus kirjas st ilma sinu nõusolekuta töölepingut muuta ei saa
*st kui nö endist tööd ei tagata ja sa uut vastu ei võta, siis tuleb tööandjal sind koondada (ei, see ei ole lahkumine kokkuleppel!)

Koondatuna saad koondamishüvitise ja Töötukassast töötuskindlustushüvitist.
Ise lahkununa või kokkuleppel ei saa.
St ära nõustu kokkuleppel lahkumisega kui tööandja ka ette paneb, sest ta ei saa sulle garanteerida sinu n ö endist kohta.

Ravikindlustus lõpeb ikka ära, kui sa tööle ei naase ja laps saab 3a. Kehtib veel 2k pärast lepingu lõppu, siis on kõik.
Kui töötuna arvele võetakse, siis on ravikindlustus.

NB! kui oled ametlikult abielus ja mees töötab, saab taotleda ravikindlustust ka ülalpeetava abikaasana:
https://www.haigekassa.ee/inimesele/ravikindlustus/ulalpeetav-abikaasa

Selle projekti juurde end vormistada töövõtulepinguga vms ei saa?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 15:29; 09.06 19:07; 14.06 14:40; 14.06 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu põhjaliku vastuse eest! 🙂
Väga ennatlikult juba andsin mõista, et ei tule tagasi, oleksin seda koondamist võinud oodata küll muidugi. Heade suhete nimel läheme nüüd vist ikkagi poolte kokkuleppel lahku. Oleksin pidanud enne nõu küsima. Head!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 14:55; 09.06 16:43; 09.06 19:37; 14.06 10:19; 14.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei andnud ikka rahu see teema. Nimelt, kui 2näd enne lhp lõppu ikkagi annan teada, et naasen tööle (laps siis just 3 saanud), aga kohe tööle mineku päevast jääksin puhkusele, kas neil siiski on vaja ettepanek töökorralduseks ja edasised tingimused minuga enne või puhkusel oleku ajal vaja kokku leppida? Et kui palun neilt uut lepingut ja sama ametit mitte pakkudes ütleksin ära, tekiks koondamissituatsioon? (Võib see ka kuidagi teisiti lõppeda?) Sel juhul pikeneks ka mu haigekassa ja oleks ette nähtud mitte vaid töötutoetus vaid töötukindlustushüvitis, summaarselt seal ikka suur vahe. Ma sooviksin tegelikult üldse meili teel seda ajada, et mitte nö murduda, kui tööandjapoolne surve tekib.

Igaks juhuks uuriksin ka varianti, kui omapoolselt lepingu lõpetan, aga saan vormistada end kohe/kuu või kaks hiljem (on seal vahet?) projekti juurde tähtajalise lepinguga kuuks või kaheks, siis selle lepingu lõppedes oleks töötukindlustushüvitist ikkagi võimalik saada? Oman 10aastast tööstaazi, olen makse maksnud, kuidagi ei taha jääda hüvedest ilma oma rumaluse tõttu, eriti praegusel ebakindlal ajal.

Võin nõuandjale ka otse kirjutada, kui see parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 14:55; 09.06 16:43; 09.06 19:37; 14.06 10:19; 14.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naased tööle, siis pead pärast puhkust ju olema  valmis kehtiva töölepingu tingimustel ja ametikohal tööle asuma.  Koondamissituatsiooni tekkimisel või mitte tekkimisel on väga suur tähtsus sellel kuidas sinu praegune ametikoht ja töökohustused kehtivas töölepingus määratletud on. Kui koondamist ei tule siis töötad lihtsalt senistel tingimustel edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt, kui 2näd enne lhp lõppu ikkagi annan teada, et naasen tööle (laps siis just 3 saanud), aga kohe tööle mineku päevast jääksin puhkusele, kas neil siiski on vaja ettepanek töökorralduseks ja edasised tingimused minuga enne või puhkusel oleku ajal vaja kokku leppida? Et kui palun neilt uut lepingut ja sama ametit mitte pakkudes ütleksin ära, tekiks koondamissituatsioon? (Võib see ka kuidagi teisiti lõppeda?) Sel juhul pikeneks ka mu haigekassa ja oleks ette nähtud mitte vaid töötutoetus vaid töötukindlustushüvitis, summaarselt seal ikka suur vahe. Ma sooviksin tegelikult üldse meili teel seda ajada, et mitte nö murduda, kui tööandjapoolne surve tekib. Igaks juhuks uuriksin ka varianti, kui omapoolselt lepingu lõpetan, aga saan vormistada end kohe/kuu või kaks hiljem (on seal vahet?) projekti juurde tähtajalise lepinguga kuuks või kaheks, siis selle lepingu lõppedes oleks töötukindlustushüvitist ikkagi võimalik saada? Oman 10aastast tööstaazi, olen makse maksnud, kuidagi ei taha jääda hüvedest ilma oma rumaluse tõttu, eriti praegusel ebakindlal ajal. Võin nõuandjale ka otse kirjutada, kui see parem.

Puhkusest:

Suuliselt võid ju teada anda, et naased tööle st meelde tuletada. et lhp lõppemas, kuigi seadus seda ei nõua. Piisab, kui nn 1.tööpäeval kohale lähed, sest lhp on lõppenud. Sest tööandjal on olemas sinu avaldus, mis kuupäevani lhp-l oled, edasi lihtsalt taas tööle.

Kui aga soovid puhkust (kas on enne rsp jäänud puhkusejääki või on saamata rsp aja eest puhkust + õigus saada ka käesoleva aasta puhkus tööle naasmise päevast kuni 31.12.2021 kogunev

siis

pead esitama hiljemalt 14p enne lhp lõppu puhkuseavalduse (Töölepingu seaduse kohaselt tuleb seda teha, kui sinu puhkus ei kajastu asutuse puhkuste ajakavas-siis teatad 14p ette ja võtad sulle sobival ajal) kus nn 1.tööpäev on kohe puhkuse 1.päev. TLS § 69.  (3) Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis

Seaduse kohaselt on nagunii mitmes punktis sul see õigus: õigus võtta vahetult pärast lhp ja samuti alla 7a lapse vanemana õigus sulle sobival ajal puhata (TLS § 69.   Puhkuse ajakava   (7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:
1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;
2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last, – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.)

 

Lepingu muutmisest:

Sina ei palu uut lepingut vaid tööandja peab pakkuma lepingu muutust st sulle sinu praeguse lepingu muutmist, kui keeldud on koondamissituatsioon.

 

Mujal tööle asumisest:

jah, loomulikult on sul võimalus kas kohe  lepingu lõppedes või siis mõne kuu pärast vms kuhugi mujale tööle vormistada. Jah, kui tegu on tähtajalise lepinguga (uus) siis selle lõppedes on õigust töötuskindlustushüvitisele

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 15:29; 09.06 19:07; 14.06 14:40; 14.06 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu viimasele vastajale. Aga kas nad võivad oodata töölepingu uute tingimustega (kõigi eelduste kohaselt mu asendaja jäetakse tööle, ametinimetused ja töökohustused suure tõenäosusega seega pole 100% samad, et kui era- ja ärikliendi halduri positsioon tehakse kaheks eraldiseisvaks ametikohaks, et täita mõlemad) seni kui naasen puhkuselt või peaksid nad ikka võimalikud muudatused enne selgeks tegema? Igal juhul on mõistlik hetkel enda jaoks võimalikult kaua töökohta hoida, isegi kui suure tõenäosusega seal ei jätka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 14:55; 09.06 16:43; 09.06 19:37; 14.06 10:19; 14.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei saa tööandjale ette kirjutada, kas ta teeb sulle ettepaneku muutusteks enne puhkust või puhkuse lõppedes.

Ja alles siis kui ettepanek muutmiseks on ametlikult tehtud, alles siis saad tagasi lükata ja öelda, et nüüd on koondamissituatsioon.

Igal juhul on sul puhkuse ajaks tööleping st saad töökohta hoida.

 

Lisan veel, et puhkuseavalduse võid saata e-kirjaga, mainisid, et eelistad kirjalikku suhtlust, et mitte lasta tööandjal  end suuliselt mõjutada.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 15:29; 09.06 19:07; 14.06 14:40; 14.06 19:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Omapoolne lepingu lõpetamine enne vanemapuhkuse lõppu