Esileht Hobinurk Õmblemine – sulejope ja nahk

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Õmblemine – sulejope ja nahk

Postitas:
Kägu

Tere!

Soovin kogenud õmblejatelt, nii proffidelt kui hobiõmblejatelt hüva nõu. Pähe on juurdnud mõte õmmelda endale sulejope või -mantel. Kas keegi on ise sellist asja teinud ja kui keeruline töö see on? Kust osta täidiseks sulgi ja udusulgi? Kas Eesti kangapoodides on ilmastikukindlaid ja hingavaid jopekangaid müügil?
Teine küsimus on nahkesemete valmistamise kohta. Kas tavalise õmblusmasinaga on võimalik nahka õmmelda või peaks olema spetsiaalne naha õmblemiseks mõeldud masin? Saapapealseid ei taha õmmelda, aga näiteks jakki, mille hõlmad on nahast ja varrukad kangast.

Suured-suured tänud juba kõikidele vastajatele ette!

Kodus on olemas Janome TC1212 õmblusmasin:https://cherry.ee/janome-overlok-voi-omblusmasin

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kangast vaataksin Tartus Ilvesest. Suled ostaksin jyskist patjadena.
Nahaga kodumasinat ehk lõhkuma ei kipuks.
Kuidas ise arvate kas see Janome saaks hakkama? Olen ka neid cherry vahendatavaid vahtinud ja olen tahtnud osta aga väidetavalt tehtud vene turule…
Eks oleneb nahast ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

köigi masinatega saab nahka õmmelda, võlusõna on NÖEL! Myyakse spets nahanöela, mis on tugev, tavaline nõel läheb väga lihtsalt katki. ka muidugi pole vaja 4x nahka sellise masina alla toppida ja siis tallata, paksemaid kohti vöiks nö manuaalselt läbi ajada. manuaalselt tähendab käega hooratast liigutades ja rahulikult, siis läheb nõel mitmekordsest nahast kenasti läbi. olen õmmelnud tavamasinaga nahktagi ja tugevate nahanöeladega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on Janome overlokk ja sellega olen ma küll väga rahul (millisele turule see toodetud on, pole õrna aimugi, aga seni, kuni korralikult õmbleb, on mul sellest ka täiesti ükskõik).

Mina olen kunagi tavamasinaga (mingi suvaline odavama otsa Brother) õmmelnud endale kunstnahast jaki. Kunstnahk on õhem ja kergemini töödeldav kui pärisnahk. Sai tavanõelaga õmmeldud küll, aga nagu eelpool mainitud, siis nendes kohtades, kus õmblusvarud omavahel kohakuti sattusid (4 kihti kunstnahka), tuli käsitsi hooratta abil edasi liikuda ja ega ka siis see õmblus just kaunis ei tulnud. Pisted ebaühtlase pikkusega (seda peaks selle sakilise alumise talla asendiga tegelikult korrigeerida saama, aga mina nii osav pole) ja ka niit ei tahtnud alati ühenduda väga pakusde kohtade peal ka käsitsi edasi liikudes (see peaks olema õige nõelaga korrigeeritav). Enne pärisõmbluste tegemist soovitaks enne väljalõikamisel üle jäänud ribade peal harjutada.

Palju sa enne üldse õmmelnud oled? Nahktagi ja sulejopp/mantel on päris ambitsioonikad ettevõtmised. Kui kogemused pigem tagasihoidlikud soovitaksin alguses lihtsamate/odavamate materjalidega harjutada.

Ilvese äri Tartus müüb küll tehnilisi materjale, aga valik on seal tegelikult ikkagi väga niru. Minu andmetel on näiteks padjakoti materjal spetsiaalse koega, et vähendada sulgede läbitungimist, ma kardan, et suvalisest jopematerjalist hakkavad suled väga kiirelt läbi ronima.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Hobinurk Õmblemine – sulejope ja nahk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.