Esileht Kodunurk õmblemisest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: õmblemisest

Postitas:

Kes siin aktiivsemalt õmblevad, kuidas te õmblusi ääristate? Mul overlokki ei ole, olen teinud servad üle sik-sak õmblusega, aga ei jää väga korrektne. On veel mõni kaval nipp? Kas sik-sak õmbluse asemel sik-sak kääridega lõikamine ka mõjub, et ei hakkaks narmendama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kasutan ka üldiselt sik-saki. oleneb materjalist, aga üldiselt jääb ilusam laia ja lühikese piste kasutamine. jälgi ka ääristamise suunda, eriti diagonaalsete lõikeservade korral- ma ei oska väga hästi seletada, aga alustada võiks nö laiemast otsast (nt seelikul alt üles) ja kui ikka väga karvaseks jääb, siis olen neid narmaid lihtsalt ära lõiganud.

sik-sak käärid aitavad ka mingil määral, aga minu meelest pole tulemus väga püsiv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sik-sak ja siis KINDLASTI servad puhtaks löigata, mida tavaliselt ei viitsita teha ja siis vöib jah öeda, et töö jääb mitta väga korrektne. löikad narmendavad niidid ära ja jääb ilus puhas töö! see aga, milline sik-sak äärele valida, see söltub ikka materjalist. on asju, mis jäävad iusad kitsa ja väikse sik-sakiga (öhem materjal) ja suure laia sik-sakiga paksemad kangad.

sik-sak kääre kasutan ainult trikotaazil, muu kangas jääb ikka narmendama.

mina isikikult olen ömblustöös ylim pedant ja tahan perfektset tulemust – asja vöiks pahupidi ka selga panna, vat nii puhas-korras töö peab olema. köik ei ole selised, tean ja näinud elus palju masendavalt lohakat kodust ömblusttööd ehk vabandage väga, okset 😉
servade puhastamine on suht aega nöudev, aga kui pole overokki ja tahad korrektset tööd, tuleb aega ohverdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk õmblemisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.