Esileht Hobinurk Õmblusmasina ost

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Õmblusmasina ost

Postitas:
Kägu

16-aastane tütar soovib õmblusmasinat.
Guugeldasin, et Brother firma plastmasskorpusega masinaid ei soovitata.
Millist osta? Soovib rohkem parandada olemasolevaid riideid.
Aga kui õmblemine hakkab rohkem meeldima, äkki osta mingite lisafunktsioonidega masina?
Tikkimisfunktsioon, mis veel olemas?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma mõned aastad tagasi seda teemat uurisin, siis jäi minul sõelale Janome.

Ma ostaks esialgu lihtsa masina, kus ei ole liiga palju funktsioone. Kui tõesti õmblemine hobiks kujuneb, siis oleks juba mõistlik ka overlokki investeerida.

Janome masinaid müüb näiteks Karnaluks, neil seal kohapeal ka väga teadlik meesterahvas, kes oskab seletada ja soovitada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindel valik – Janome!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul Janome 423. Nokitsen keskmiselt aga ei miskit professionaalselt. Metallsisu ja mõned tikkimispisted. Ja mis põhiline – kerge. Hea lahti ja kokku panna. Eelmised olid mul 2 vene masinat ja nende valmispanek oli nagu jõusaal.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

mul vist juba 20 aastat tagasi ostetud Huskystar (Husqvarna Vikingu oma) ja just paar päeva tagasi võtsin peale pikemat pausi jälle välja. Ei mingit valmispanemist, masin laskis nagut kell 😀
Vahetult enne seda kruttisin kunagi ema poolt ostetud pisikest nn kiirmasinat. Sain tööle küll, aga kurask, akkas jälle niiti pingutaja vahele kiskuma, URRRRR!!! Kunagi oli meil Tula ja siis ema kinkis mulle kooli lõpetamise puhul Podolski, mis mõlemad õmblesid küll, kuid pool aega läkski selle timmeri kruttimisele, no lihtsalt marru ajasid need pidevad pussakad. Öeldakse, et metall ka väsib, ja ma ei tea siis, kas väsiski, igatahes mingi aja möödudes see timmer lihtsalt jälle vajus väljasätitud positsioonist ära (või ajas masina enda töös rappumine selle paigast ära), ja jälle hakkas alla kiskuma. Halvemal juhul veel ka alumise pooli ümber. Oi kurja!!!
Selle uue masinaga sellist neetud kaklemist pole olnud. Isa veel küsis ükspäev, et mis nendega teha, ema enda suur kappmasin tallalauaga oli ka veel seal. Ma ütlesin, et vii kuskile ära ja peksa suure haamriga puruks, kes nu sittu ikka tahvad! Või noh, kui äkki-äkki-äkki keegi tahab varuosadeks. Poolid ja lambid ja nõelad võta välja, tarvikud ka, aga ülejäänu võib tõesti minna kõige liha teed, sest nende vanade masinatega pole enam miskit peale hakata. Ei saa ju seda normaalseks lugeda, kui pool aega vihastad ja harutad ja jälle vihastad.
Minu masin vist tikib ka, ma pole proovinud, aga nööpauke olen küll teinud. Igasugu ilupisted on ka menüüs ja isegi mingid overlokitaolised sammud (lausa kuus erinevat). Ja hästi vaikse käiguga on, inimene võib samas toas magada ja ei kuulegi, kui ma suristan.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu oma aga hakkas peale kapist võtmist niiti katkestama, ei saa kahte pistetki tehtud, ja on ka Brother, nii et tõesti ei soovita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu oma aga hakkas peale kapist võtmist niiti katkestama, ei saa kahte pistetki tehtud, ja on ka Brother, nii et tõesti ei soovita.

Kapist võtmist? Kui ta on väga vana ja kaua seisnud, võibki vaja olla mehhanismid üle vaadata.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Kusjuures huvitav oli see, et ükskord enne oli mul selle Huskystariga ka paus, ja peale seda ta algul käis natuke nagu raskelt või nii. Aga kui olin juba mõnda aega töötanud, siis hakkas sujuma, liikus ilusti. Tal on see pedaal ka hästi pehme ja tundlik, ma palja jalaga vajutan, mitte läbi sussi. Seekord aga mõtlesin ka, et äkki enne peab masin nö sisse elama või nii, aga mitte midagi taolist. Kohe hakkas ilusti tööle, Issand olgu kiidetud 🙂

Aga üldiselt on jah nii, et isegi kui ei timmi siit või sealt, siis tilk õli vajalikesse kohtadesse ja tolmust puhastada tuleb alati kasuks  🙂

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Hobinurk Õmblusmasina ost