Esileht Hobinurk Õmblusmasina ost

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Õmblusmasina ost

Postitas:

16-aastane tütar soovib õmblusmasinat.
Guugeldasin, et Brother firma plastmasskorpusega masinaid ei soovitata.
Millist osta? Soovib rohkem parandada olemasolevaid riideid.
Aga kui õmblemine hakkab rohkem meeldima, äkki osta mingite lisafunktsioonidega masina?
Tikkimisfunktsioon, mis veel olemas?

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui ma mõned aastad tagasi seda teemat uurisin, siis jäi minul sõelale Janome.

Ma ostaks esialgu lihtsa masina, kus ei ole liiga palju funktsioone. Kui tõesti õmblemine hobiks kujuneb, siis oleks juba mõistlik ka overlokki investeerida.

Janome masinaid müüb näiteks Karnaluks, neil seal kohapeal ka väga teadlik meesterahvas, kes oskab seletada ja soovitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel valik – Janome!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul Janome 423. Nokitsen keskmiselt aga ei miskit professionaalselt. Metallsisu ja mõned tikkimispisted. Ja mis põhiline – kerge. Hea lahti ja kokku panna. Eelmised olid mul 2 vene masinat ja nende valmispanek oli nagu jõusaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul vist juba 20 aastat tagasi ostetud Huskystar (Husqvarna Vikingu oma) ja just paar päeva tagasi võtsin peale pikemat pausi jälle välja. Ei mingit valmispanemist, masin laskis nagut kell 😀
Vahetult enne seda kruttisin kunagi ema poolt ostetud pisikest nn kiirmasinat. Sain tööle küll, aga kurask, akkas jälle niiti pingutaja vahele kiskuma, URRRRR!!! Kunagi oli meil Tula ja siis ema kinkis mulle kooli lõpetamise puhul Podolski, mis mõlemad õmblesid küll, kuid pool aega läkski selle timmeri kruttimisele, no lihtsalt marru ajasid need pidevad pussakad. Öeldakse, et metall ka väsib, ja ma ei tea siis, kas väsiski, igatahes mingi aja möödudes see timmer lihtsalt jälle vajus väljasätitud positsioonist ära (või ajas masina enda töös rappumine selle paigast ära), ja jälle hakkas alla kiskuma. Halvemal juhul veel ka alumise pooli ümber. Oi kurja!!!
Selle uue masinaga sellist neetud kaklemist pole olnud. Isa veel küsis ükspäev, et mis nendega teha, ema enda suur kappmasin tallalauaga oli ka veel seal. Ma ütlesin, et vii kuskile ära ja peksa suure haamriga puruks, kes nu sittu ikka tahvad! Või noh, kui äkki-äkki-äkki keegi tahab varuosadeks. Poolid ja lambid ja nõelad võta välja, tarvikud ka, aga ülejäänu võib tõesti minna kõige liha teed, sest nende vanade masinatega pole enam miskit peale hakata. Ei saa ju seda normaalseks lugeda, kui pool aega vihastad ja harutad ja jälle vihastad.
Minu masin vist tikib ka, ma pole proovinud, aga nööpauke olen küll teinud. Igasugu ilupisted on ka menüüs ja isegi mingid overlokitaolised sammud (lausa kuus erinevat). Ja hästi vaikse käiguga on, inimene võib samas toas magada ja ei kuulegi, kui ma suristan.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma aga hakkas peale kapist võtmist niiti katkestama, ei saa kahte pistetki tehtud, ja on ka Brother, nii et tõesti ei soovita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma aga hakkas peale kapist võtmist niiti katkestama, ei saa kahte pistetki tehtud, ja on ka Brother, nii et tõesti ei soovita.

Kapist võtmist? Kui ta on väga vana ja kaua seisnud, võibki vaja olla mehhanismid üle vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 09:10; 12.11 08:57; 15.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures huvitav oli see, et ükskord enne oli mul selle Huskystariga ka paus, ja peale seda ta algul käis natuke nagu raskelt või nii. Aga kui olin juba mõnda aega töötanud, siis hakkas sujuma, liikus ilusti. Tal on see pedaal ka hästi pehme ja tundlik, ma palja jalaga vajutan, mitte läbi sussi. Seekord aga mõtlesin ka, et äkki enne peab masin nö sisse elama või nii, aga mitte midagi taolist. Kohe hakkas ilusti tööle, Issand olgu kiidetud 🙂

Aga üldiselt on jah nii, et isegi kui ei timmi siit või sealt, siis tilk õli vajalikesse kohtadesse ja tolmust puhastada tuleb alati kasuks  🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on PFAFF Hobby. Juba 10 a vana. Hooldusvaba, õli ei pea panema. Ei mingeid probleeme.

Õmblen kardinaid, paikan riideid.

Midagi sellist http://www.sewingworld.ee/omblusmasinad/elektromehaanilised/pfaff-hobby-1132

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 20:43; 23.11 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sai oma kaasale ostetud, siis jäid silma sellised omadused, mida soovida – automaatne niidistaja (ajab nõelale niidi taha), horisontaalne ülemine niidipool (peidus korpuse sees), niidi lõikaja. Valikus olid Janome ja Juki, millest sai valitud Juki HZL-G220. Sellel eraldi mootorid ülemise ja alumise osa tarbeks, seega juhtimine elektrooniliselt ja eraldi. Oli võimalik juurde osta nn. sammuv presstald. Sellega ei vea ainult alumine hammastik riiet edasi, vaid ka ülemine tald. Pole seda kasutanud, kuid pidi hea olema mitmete kihtide korraga või siis selliste pehmete riiete õmblemisel, et ei vea erinevaid riidekihte erineva kiirusega kortsu.

Ei valinud Jukit mitte nende ülejäänud lisade pärast, vaid Juki on profiriistade tootja ja kuigi see on hobimasin, on midagi ehk ka sellele jagunud. Soovisin just kestvust ajas, mida plastik ei anna. Hea metall aga küll. Jõudu tal igatahes on, õmbles tööjope lukule teise luku läbi kõigi riidekihtide peale.  Ja masina väike kaal ei ole pluss. Kerge masin tükib suure kiirusega õmmeldes mööda lauda jooksu panema.

Karnaluksi töötaja oli tasemel.

Tollal interneti andmetel pidid davama otsa masinad paljudel (Brother, Singer, Husqvarna jne) tulema Janome tehasest. Oma masinad pidavat algama 600-700 eurot hinnaklassist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 08:31; 12.11 09:13; 15.11 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karnaluksi töötaja oli tasemel.

Tollal interneti andmetel pidid davama otsa masinad paljudel (Brother, Singer, Husqvarna jne) tulema Janome tehasest. Oma masinad pidavat algama 600-700 eurot hinnaklassist.

Pidi vist raske olema kogu juttu kolmandasse isikusse kirjutada, kui tegelikult ise seal Karnaluksis töötad, eks

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 09:10; 12.11 08:57; 15.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See info pärineb internetis olevatest ingliskeelsetest foorumitest ja Karnaluksi sattund ainult ühe korra aga ilusat päeva algust teilegi 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 08:31; 12.11 09:13; 15.11 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jeesus, mis siin toimub? inimene soovib lihtsalt vahel midagi kokku õmmelda ja käib mingi jahumine automaatsetest niidistajatest jms. kui ta seda pidevalt ei kasuta, siis ei ei ole meelestal ka kogu see vinge automaatika ehk siis tuleks soetada kõige tavalisem masin.

see, kus pool asub, on ka suht savi ju.  ma saan aru, et keegi tahtis “kallale parimat” ise väga aru saades, kas seda ka vaja on.
mille jaoks automaatne niidilõikur, kui pole plaanis enamus oma elust õmblemisele pühendada?

mul on mingi pea 10-aastane Singer. kõige odavam, maksis hulludel päevadel 69 või 79 eurot. väga ok masin. kõik vajaliku saab tehtud. mitte mingit hooldust ei ole teinud ja kasutan päris tihti.

muuseas, mul on ka juki overlok ja veel on Brother katteõmblusmasin (nii pealt-kui altkatte) ja siis on veel üks spets masin veel paksematele materjalidele.

aga point on selles, et tavaline odav õmblusmasin reeglina täidab kõik teemaalgataja poolt esitatud soovid.

ei ole vaja mingeid automaatseid niidistajaid ja ei tea mida, kui just pidevalt ei õmble.

osta lihtsalt kõige odava masin. saja euro eest.  eesti turul mingeid no-name õmblusmasinaid ei olegi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere veelkord.

Eks teemaalgataja või keegi teine siit info ammutaja otsustab ise, mida soovib soetada.

Enne seda Jukit oli/on meil “Naumann”, vist aastast 1938, see käsitsi väntamisega Singeri laadne. Teeb kõik ja rohkemgi, kui kodus meil vaja. Niidi sai nõelale taha korra, kahega. Samas kaasa millegipärast vana masinat enam ei kasuta :). Nagu eelnevalt kirjutasin, on masin soetatud vastupidavust silmas pidades, kuna ei soovi platseeruda saritarbija laadseks.

Eks selle mugavusega ongi nii, et kui ei tea (pole kasutanud), siis ei oska ka soovida. Samas see mugavus ei pruugi rohkem maksma minna mõistlikult valides.

PS. Kuna õmblusmasin on tööriist, siis võrdlust nende maailmast tuues on ebamõistlik soovitada ehituspoodide odavaimaid tööriistu. Nende kasutusaeg võib jääda lühikeseks ja kasutusmugavus kesiseks. Seega ise, kui ei jõua või pole mõneks korraks mõistlik osta odavama otsa profiriista (nt sinine Bosch rohelise hobi asemel), siis võtan laenutusest. Aeg on tänapäeval kalleim vara ja pole vaja seda kulutada poe/remonditöökoja vahet joostes, isegi seda riski võttes. Seetõttu ei soetanud ca 800 eurost (eelarve jagu), kuna nende lisafunktisoonid (olid vist midagi tikkimisega ja arvutiga juhtimisega seoses) ei äratanud kindlust, vaadates selliste masinate hinnaskaalat, olles selle 800 euroga pigem väga alumises otsas.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 08:31; 12.11 09:13; 15.11 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne seda Jukit oli/on meil “Naumann”, vist aastast 1938, see käsitsi väntamisega Singeri laadne. Teeb kõik ja rohkemgi, kui kodus meil vaja. Niidi sai nõelale taha korra, kahega. Samas kaasa millegipärast vana masinat enam ei kasuta 🙂

Kuule “nalja”mees, vändaga Singeri ja 1000+ Eurose masina vahele jääb ikka väga palju lihtinimesele sobivaid variante.
Kindlasti pole viimast vaja osta 16-aastasele, kes alles tunneb huvi õmblemise vastu.

PS. Kuna õmblusmasin on tööriist…

Õmblusmasin ei ole tööriist kui sa just professionaalne õmbleja pole. Keskmisele inimesele, kes masinat kasutab ehk 5-10 korda aastas jooksvateks näputöödeks, piisab tõepoolest lihtsast masinast.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 09:10; 12.11 08:57; 15.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab ka neid odavama otsa masinaid kommenteerida? Olen ka mõnda aega juba plaaninud õmblusmasina osta, et aeg-ajalt mõni asi kiiresti kokku suristada, nt padjakate vmt. Vaatasin, et kaup24 lehel on suur hulk u 100-euroseid Singeri, Rubina, Brother jmt masinaid. Ja see umbes sada eurot maksvate masinate valik on seal päris suur. Harva kasutamiseks ja lihtsamaks õmblemiseks peaks ju needki sobima?

https://kaup24.ee/et/search?q=%C3%B5mblusmasin&ob=pa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu PFAFF maksis omal ajal 10a tagasi 5000 krooni ehk siis ca 320 eurot.

Olen hobiõmbleja. Õmblen kardinaid, linu vm kodus vajaminevat aeg-ajalt. Paikan laste riideid. Tikkimisfunktsioonist pole puudust tundnud.

Need odavama otsa masinad on liiga kerged, õmmelda on parem raskema masinaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 20:43; 23.11 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka tahaks õmblusmasinat osta, aga mul soov trikotaazi õmmelda, Kas selle jaoks peab olema eraldi masin või  käib mingi lisa või hoopis mingi eriline niit? Ei ole üldse kursis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka tahaks õmblusmasinat osta, aga mul soov trikotaazi õmmelda, Kas selle jaoks peab olema eraldi masin või käib mingi lisa või hoopis mingi eriline niit? Ei ole üldse kursis.

Trikotaazi jaoks on oluline hoopis vastav nõel (Nõelasilmast ostetud minul nõelakarbikesel peal Stretsh).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trikotaazi jaoks on oluline hoopis vastav nõel (Nõelasilmast ostetud minul nõelakarbikesel peal Stretsh).

Mis masin sul on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Hobinurk Õmblusmasina ost