Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ometi ühel arukas jutt ka

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Ometi ühel arukas jutt ka

Postitas:
Kägu

erinevalt meie kõrre-tädist

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

erinevalt meie kõrre-tädist

Lugesin seda hommikul ja mõtlesin ka, et harva küll, aga vahel mõnda ikka avaldatakse ka lolli jutu vahepeale ilustuseks.
Aga noh, kohe kuuled, kuidas tädi on ekreiit. Sest ta ajab ju ekreiitide juttu, mingist kohalikust tootmisest ja nii edasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja tõesti, mis takistab meie kõrretädil sellist juttu rääkida? See pole ju mingi suurt spetsialiseerumist nõudev teaduslik jutt. Igaühele silmaga näha. Aga jah, kõrretädidel on omad tähtsad asjad ajada, ikka koos noortega ja nii edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks on mingil määral rong läinud. Kui veel 40-50 aastat tagasi linnas elavatel inimestel olid maal sugulased, kust nad said oma hoidised, marjad-õunad ja talvekartuli, tasuks käidi abiks kõigil maatöödel, siis hetkel pole võimalik, et inimesed hakkaks ise oma toitu tootma ja kasvatama. Üks asi kui inimesel on huvi, teine asi kui tal huvi pole. Kaubandus sellisel kujul hetkel on hoitud üleval ikkagi tarbijate huvist ja vajadusest. Ka need samad looduskaitsjad sõidavad lennukitega, autodega, ei käi millegipärast jala. Kasutab oma sõnumi edastamiseks kõiki tehnilisi vahendeid, mille tootmine on saastanud loodust. Kui poleks tarbimist, poleks tootmist. Kahjuks on üksosa loodushoidu täpselt samasugune elatise hankimine kui iga teine tegevus. Kusagilt fondidest tulevad rahad, mida rahastavad …. jällegi ettevõtjad, kellele on kasulik oma toodangu promomine teiste toodangu kahjulikuks tunnistamise läbi. Ainus, mis mõjutab, on tarbimise lõpetamine. Niikaua on tarbimine, on alati neid, kellel on raha kinnimaksta kõik vajalikud paberid. Kõik mittevõimu juures olevad “kaitsjad” muutuvad võimu juurde saades üsna lojaalseteks ja pehmeteks. Muutub ekre ja muutuvad rohelised. Ja siis selgubki, et kogu jutt õigest oli ainult selleks, et ise pudrukausi juurde saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks on mingil määral rong läinud. Kui veel 40-50 aastat tagasi linnas elavatel inimestel olid maal sugulased, kust nad said oma hoidised, marjad-õunad ja talvekartuli, tasuks käidi abiks kõigil maatöödel, siis hetkel pole võimalik, et inimesed hakkaks ise oma toitu tootma ja kasvatama.

Eks see ole nii jah, kuid korilusetung on Eesti rahvas (ka kohalikes venelastes) tugevalt veel sees. Mina kolisin maale 10 a tagasi, kuigi senimaani peab mind vanem generatsioon natuke napakaks. Siin maal on mul muidugi oma maalapp ja ma ei saa teisiti, kui kasvatan midagigi söödavat aias. Mina olen nii vana, et lapsena kõplasin kartulipõldu sellepärast, et perele talvekartulite kasvatamine oli majanduslikult oluline (90ndate algusaegade vaesust mäletate?). Aga nüüd pole ise toidu kasvatamine enam majanduslikult mõttekas ja minu laste põlvkond enam ei oskagi maad harida. Oma ja sugulaste lastele küll tutvustan suviti kuidas asi käib, kuid nemadki ei tea enam millist tööpanust enam-vähem enda äratoitmine nõuab.
Aga minusugused ja minu laste sugused veel teavad kuidas asi käib ja kui vaja, siis meiesuguste olemasolul saab veel enda kohalikest ressurssidest äraelatamist taastada.

Loomulikult on minu aed sisuliselt ökokasvandus (ok, seemned-istikud ei ole ökosertifikaadiga, aga sealt edasi on vaid naturaalne).

Mis meie igaüks teha saame? Eelistagem Eestimaist ja vältigem arutut raiskamist. Toiduga annab neid põhimõtteid järgides üsna väikse vaeva ja täiendava rahakuluta loodust palju säästa, aga ka riietega (taaskasutus, vähem, aga kvaliteetsemad riided pikemaks ajaks). Joogikõrtega ei maksa hulluks minna, peaasi, et kasutatud plastiku ja muu tekkinud prügi õigesse kohta viskad. Ja autot ei pea kibekiirelt vahetama uue ja natuke ökonoomsema vastu, sest uue auto tootmine kulutab sama palju keskkonnaressursse kui selle vana autoga veel õige mitme aasta jagu sõitmine (tehniliselt mittekorras autoga sõita muidugi ei tohi).
Ja veel: wc-potti ei pea seestpoolt pidevalt bakterivabaks töötlema, loodussõbralikumad puhastusvahendid on piisavalt head, kuigi nad jah ei tapa seal 99% bakteritest (aga uriiniladestused ja katlakivi eemaldavad küll). Vanad või ebavajalikud ravimid tuleks apteeki/jäätmejaama viia ja nõudepesuks ning riiete pesuks loodustsäästvamaid vahendeid kasutada (ka Eestis toodetud Mayeri vahendid on suhteliselt ok, veel kohalikust toodangust tundub mulle tõhus Mulieres sari). Või kui ei saa, siis pesumasinasse piisab tavaliselt poolest soovituslikust kogusest.
Ja tegelikult ega palju rohkem tavainimene tegema ei peagi. Pole mõtet, et tavainimene punnitab naba paigast ära, et saaks keskkonnasäästu 0,001% võrra parandada, samas kui (suur)tööstused panustavad ressursiraiskamisse kümneid ja kümneid protsente (tegelikult enamuse).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ekreiidid alati iseenda jutu kohta “arukas” ütlevad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja tõesti, mis takistab meie kõrretädil sellist juttu rääkida? See pole ju mingi suurt spetsialiseerumist nõudev teaduslik jutt. Igaühele silmaga näha. Aga jah, kõrretädidel on omad tähtsad asjad ajada, ikka koos noortega ja nii edasi.

Täpselt – see joogikõrte kasutamine on kogu saastatuse kontekstis nanotähtsusega. Aga millal enne meie presidendid on julgenud (suur)tööstuste, kui riigi põhiliste tuluallikate vastu astuda – keegi ei sae oksa, millel ise istub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Debiilsuse kerge vorm sul veel, ma loodan?
Proovi ruttu, ehk suudetakse veel aidata.

See tädi ju sõimab konservatiive. (Neil tekivadki loodushoiuvastased, valitsusvastased jm hoiakud ja siis hääletavad nad demagoogide poolt, kes ütlevadki, et keskkonnal pole tähtsust, me kasvatame majandust ja teeme sind rikkaks!)

Rahvuskonservatiivid ei tee teatavasti perekooli poliitilisi teemasid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Debiilsus ise on üks alaarengu vormidest, mitte “debiilsuse kerge vorm”, ooo arukas. Ära kasuta sõnu, millest aru ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära kasuta sõnu, millest aru ei saa.

Ok, sry. Minupärast võid ka raske juhtum olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kadus huvi sellesse teemasse süveneda juba seetõttu, et presidenti nimetatakse tädiks – sinu isa õde on või? Täiskasvanu poolt teise täiskasvanu täditamine ei näita just erilist taset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära kasuta sõnu, millest aru ei saa.

Ok, sry. Minupärast võid ka raske juhtum olla.

Oksry? Eesti keelt ei oska?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti keelt ei oska?

Ikks mõistan. Aga ei pidanud vajalikuks kohe sellega uhkustama hakata.
Tunned end veel alaväärsena, vms.
Noh, haige nagu sa oled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on lapsik, äärmiselt ebaarukas inimene. Suurtööstust ju poleks, kui poleks nende tooteid tarbivaid tavainimesi. Võta sinusuguselt ära bensiin ja pistad kisama, et ei saa sõita töölt koju laste juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti keelt ei oska?

Ikks mõistan. Aga ei pidanud vajalikuks kohe sellega uhkustama hakata.

Tunned end veel alaväärsena, vms.

Noh, haige nagu sa oled.

Tubli. Mine otsi nüüd keegi ratastoolis ja hakka teda mõnitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maailm on p-ses ja perekool koos temaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine otsi nüüd keegi ratastoolis ja hakka teda mõnitama.

Kas Ekre valijad on sinu arust ratastoolis ja kas ma peaksin sinu moodi käituma?
Ma valisin küll Seederit, aga kas ma tulin teemaalgatuse või sinu kohta ütlema, et “jälle mingi sotjopaat” või hyperorav vms.
Tulin?

Aga sinusugune dediilik teistmoodi ei oska. S..tt lugu on see, et sa ise sellest aru ei saa. Ja kui see sul süveneb, siis, ma ei tea, hakkad end veel Ossikaks kah pidama we?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõrred on väga hea näide kui me hakkaksime rohkem tootma ja kasutama pilliroost kõrsi, siis see on ju sisemajandus. Kasu ka loodusele – rannaniitude taastamisele. Pilliroog on meie loodusvara.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine otsi nüüd keegi ratastoolis ja hakka teda mõnitama.

Kas Ekre valijad on sinu arust ratastoolis ja kas ma peaksin sinu moodi käituma?

Ma valisin küll Seederit, aga kas ma tulin teemaalgatuse või sinu kohta ütlema, et “jälle mingi sotjopaat” või hyperorav vms.

Tulin?

Aga sinusugune dediilik teistmoodi ei oska. S..tt lugu on see, et sa ise sellest aru ei saa. Ja kui see sul süveneb, siis, ma ei tea, hakkad end veel Ossikaks kah pidama we?

Sa oled mind korduvalt debiilikuks ja alaväärtuslikuks nimetanud.
Samas pole keegi sind sotsiopaadiks nimetanud.

Ole nii kena ja lõpeta inimeste mõnitamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult lõpetan, kui sa ükskord tuled ja julged öelda, et sinu poolt 100 tuhande mõnitamine on väga normaalne tegevus ja minu poolt sinu mõnitamine on täiesti lubamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult lõpetan, kui sa ükskord tuled ja julged öelda, et sinu poolt 100 tuhande mõnitamine on väga normaalne tegevus ja minu poolt sinu mõnitamine on täiesti lubamatu.

Et kas ma julgen öelda, et sinu poolt minu mõnitamine on lubamatu?
Enda arust nagu tegin seda. Eelmises postituses.
Ja kus kohas ma konkreetselt 100 000 mõnitan?
PS ekre ei saanud 100 000 häält. Vähem sai. Aga ikka on ju hea valetada ja näidata viiekohalise numbri asemel kuuekohalist. No ei ole seda kuuekohalist numbrit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Plastkõrtest loobumine on esimene ja väga lihtne samm, mida saaksid kõik vaevata teha! Ei pea jooma läbi plastkõrre, et see siis kohe ära visata. Mina olen selle kampaaniaga päri, samuti presidendiga!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Debiilsuse kerge vorm sul veel, ma loodan?

Proovi ruttu, ehk suudetakse veel aidata.

See tädi ju sõimab konservatiive. (Neil tekivadki loodushoiuvastased, valitsusvastased jm hoiakud ja siis hääletavad nad demagoogide poolt, kes ütlevadki, et keskkonnal pole tähtsust, me kasvatame majandust ja teeme sind rikkaks!)

Rahvuskonservatiivid ei tee teatavasti perekooli poliitilisi teemasid.

Täpselt. Tädi tegelikult ütleb, et “populistid” saavad hääli just selliste totrate kampaaniate pealt. Ja tal on õigus. Mingit ekret poleks olemaski, kui seda poleks kõigi pingutustega esile kutsutud, ja seda ütleb ka ekre ise.
Aga nagu siingi näha, kõrreaktivistidel ei ole lihtsalt mitte midagi vastu öelda ja artiklit nad ka ei lugenud või ei saanud sellest aru. Ootuspäraselt. Hea küll, üks siin tõesti tegi veidi parema postituse, kus rääkis, et tarbimises on asi. Ma olen temaga poolenisti nõus. Tegelikult tarbib tarbija seda, mida talle antakse tarbida. Tarbijat kasvatatakse ja seda teevad suurtöösturid ja vahendajad. Nüüd karjuda tarbija peale, et ära osta ja ära tarbi on täpselt sama nõme kui võidelda kõrtega.
Asjad peavad algama siiski ülaltpoolt ja algavad ka. Kõrreaktivistidel on aga mõistust vähe ja häälepaelad tugevad, siis kukubki välja nagu kukub, et tavaline poodleja on süüdi.

Jõhkardid valitsevad maailma ja idioodid karjuvad neile kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõrred on väga hea näide kui me hakkaksime rohkem tootma ja kasutama pilliroost kõrsi, siis see on ju sisemajandus. Kasu ka loodusele – rannaniitude taastamisele. Pilliroog on meie loodusvara.

Mõtleva inimese jaoks on see ületarbimise musternäide, kus valmistatakse ja ostetakse asju, mida tegelikult absoluutselt vaja ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Plastkõrtest loobumine on esimene ja väga lihtne samm, mida saaksid kõik vaevata teha! Ei pea jooma läbi plastkõrre, et see siis kohe ära visata. Mina olen selle kampaaniaga päri, samuti presidendiga!

Mõtleva inimese jaoks on see asendustegevus, kus tegelikele probleemidele osutamiseks ja nendega tegelemiseks puuduvad julgus ja vaimne võimekus. Samuti on tegemist populismiga, kus iga sõna väljaütlemist kannustab soov inimestele meeldida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näide: pärast läänemaailma embargot Venemaale lasi Putin hävitada kõik lääne kaubad. See oli õudne aktsioon, kus mägede viisi toitu lihtsalt purustati, põletati, hävitati, selle asemel et need näiteks vaestele laiali jagada. See on suur poliitika, võigas ja julm.
AGA – pärast seda lõi õitsele kohalik tootmine. Toiduaineid ostetakse nüüd omade käest, kohalikud saavad oma kaupa müüa ja tarbida, turud on kohalikku kaupa täis.
Nii et kõik on kahe otsaga, venelased võivad lääne idikatele lõppkokkuvõttes ikkagi suure tänu öelda, et plastiktooted nende turult kadusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks üldse joogikõrsi vaja on? Jooks äkki niisama topsist? Ma näen kõrre vajalikkust ainult nt voodihaige (ei saa tavalisest tassist juua, kallab endale peale) või mingi näooperatsiooni läbiteinule (ei saa suud piisavalt lahti).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks üldse joogikõrsi vaja on? Jooks äkki niisama topsist? Ma näen kõrre vajalikkust ainult nt voodihaige (ei saa tavalisest tassist juua, kallab endale peale) või mingi näooperatsiooni läbiteinule (ei saa suud piisavalt lahti).

Ja haige inimene vajab nimelt painduvat plastikkõrt, mitte neid imelisi paberist või pilliroost ökotooteid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näide: pärast läänemaailma embargot Venemaale lasi Putin hävitada kõik lääne kaubad. See oli õudne aktsioon, kus mägede viisi toitu lihtsalt purustati, põletati, hävitati, selle asemel et need näiteks vaestele laiali jagada. See on suur poliitika, võigas ja julm.

AGA – pärast seda lõi õitsele kohalik tootmine. Toiduaineid ostetakse nüüd omade käest, kohalikud saavad oma kaupa müüa ja tarbida, turud on kohalikku kaupa täis.

Nii et kõik on kahe otsaga, venelased võivad lääne idikatele lõppkokkuvõttes ikkagi suure tänu öelda, et plastiktooted nende turult kadusid.

No tegelikult ei. Kaup on ikka välismaine, sildid pandi külge “made in ussr”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tegelikult ei. Kaup on ikka välismaine, sildid pandi külge “made in ussr”.

Embargo siis ei kehti tegelikult, tahad öelda?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ometi ühel arukas jutt ka