Esileht Kodunurk Omg! PRUSSAKAD!

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Omg! PRUSSAKAD!

Postitas:

Leidsin vist prussaka! Ma pole neid eales varem näinud. Elanud selleskorteris juba 5 aastat. Ja nüüd juhuslikult öösel tualetis käies märkasin, et “keegi” jalutas. Hakkasin siis jahti pidama ja sain 2 tükki kätte. Googeldasin ja võrdlesin neid “laipu” piltidega internetis ja.. no täitsa prussakas! Mul on kodu alati väga puhas! Kust nüüd sellised “üürilised” sain?! Huvitav, kas seos võib olla selles, et  hiljuti vahetati kogu majas radikaid?! Ja ehitusmehed jalutasid korterist-korterisse.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 00:18; 08.11 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep.Prussakas pidi head õnne tooma majja. Las käivad. Kuu päeval hakkavad sebima siis muutu murelikuks.

+1
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin vist prussaka! Ma pole neid eales varem näinud. Elanud selleskorteris juba 5 aastat. Ja nüüd juhuslikult öösel tualetis käies märkasin, et “keegi” jalutas. Hakkasin siis jahti pidama ja sain 2 tükki kätte. Googeldasin ja võrdlesin neid “laipu” piltidega internetis ja.. no täitsa prussakas! Mul on kodu alati väga puhas! Kust nüüd sellised “üürilised” sain?! Huvitav, kas seos võib olla selles, et hiljuti vahetati kogu majas radikaid?! Ja ehitusmehed jalutasid korterist-korterisse.

Prussakate siginemine ja sinu kodu puhtus ei ole üldse seotud. Kui majas on prussakaid “pidav”  korter siis on nad sul alati olemas olnud, aga sa pole lihtsalt näinud. Radikatevahetus on nad ilmselt rohkem  liikuma ehmatanud, võibolla kadus mingi  mõnus eluase neil. Oma, kuigi vähetõenäoline, osa võib olla ka töömeestel.  Reaalne abi on ainult kogu majas tehtavast tugevast tõrjest ja väga korralikust isolatsioonist igasuguste torude ja pragude osas. Tean millest räägin, olen elanud majas kus oli prussakaid päris piisavalt ja tõrjet ei tahetud teha.  Kõik mis ma ette võtsin oma korteris oli ainult ajutise tulemusega. Nad on kohutavalt visad. Jäin mitu korda uskuma, et no nüüd peale sellist räiget mürgitamist enam ei ole ja siis mingi aja möödudes leidsin jälle mõne naabrite narkarprussaka  kes oli tõrje üleelanud, rõõmsalt elas ja sigines. Ega siis ilmaasjata pole tekkinud nukker nali, et peale tuumaplahvatust jääb elama ainult üks eluvorm –  prussakad.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 01:37; 08.11 02:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa pekkis! Kell on 2 öösel ja ma istun nüüd koridoris maas ja ma ei suuda magama minna. Jooksen toast tuppa nagu poolearuline ja üritan neid püüda/näha taskulambiga. Elu pole enam iial endine. Hommikul lähen ühistu esimehe jutule ja sealt edasi ostan mingeid tilku. Kuidas see öö üleelada, ma ei tea. Koer arvab, et ma täitsa ära keeranud. Sörgib mul sabas, kuigi tal uni juba tapab…

+14
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 00:18; 08.11 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa pekkis! Kell on 2 öösel ja ma istun nüüd koridoris maas ja ma ei suuda magama minna. Jooksen toast tuppa nagu poolearuline ja üritan neid püüda/näha taskulambiga. Elu pole enam iial endine. Hommikul lähen ühistu esimehe jutule ja sealt edasi ostan mingeid tilku. Kuidas see öö üleelada, ma ei tea. Koer arvab, et ma täitsa ära keeranud. Sörgib mul sabas, kuigi tal uni juba tapab…

:D:D:D lolliks läksid või? Ega nad sulle kallale ei tule ja voodisse nad ka ei kipu. Pealegi sa ainult arvad, et olid prussakad, võibolla olid mingi süütud läbisõidul sitikad hoopis. Lisaks kui olidki teed sa tühja tööd, valgusesse nad ei roni. Kui juba valges  nägema neid hakkad, siis elamine kubiseb prussakatest. Prussakas ronib välja pimedas, toidujäätmete ja niiskuse peale.

Ühistu esimehe juurde muidugi mine, las uurib teistest korteritest ka. Kui mitte keegi peale sinu pole midagi ega kunagi märganud, siis on valehäire väga võimalik ja võisid ollagi mingid süütud putukad kes mingil määral sarnanevad. Selliseid on ka.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 01:37; 08.11 02:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aasta mis ehitis?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aasta mis ehitis?

Mis vahet sel on??? Piisab ühest prussakasõbralikust perest ükskõik mis aasta ehitises ja nad on kõigi jaoks olemas.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ühistuga ühendust ja anna teada neile. Kui tõesti ongi prussakad, siis teevad üldtõrje ja see tõesti toimibki. Ma kolisin kümme aastat tagasi paneelika korterisse ja algul oli siingi see prussakaprobleem. Panime mingit spetsgeeli igale poole, mis neid mürgitama pidanuks, aga see aitas ainult veidike. Peale seda kui ühistu tervel majal tõrjet tegi, pole neid enam aastaid näinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prussakatest saab lahti mürgi abil aga kodusoomukatest mitte millegagi.
See jutt on sulle lohutuseks.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prussakatest saab lahti mürgi abil aga kodusoomukatest mitte millegagi.

See jutt on sulle lohutuseks.

No kuule, prussakat ja kodusoomukat võrrelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet sel on??? Piisab ühest prussakasõbralikust perest ükskõik mis aasta ehitises ja nad on kõigi jaoks olemas.

Muidugi on vahe. Kui ikka paneelide ja torude/elektrijuhtmete vahel pragusid ei ole, siis need naabri omad naljalt sulle tuppa ei pääse.
Vent avadele saab peene, mingi 1mm-se silmaga metallvõrgu ette panna, sealt täiskavanud isend end küll läbi ei pressi.
Talvel nad ei tule ka aknast ja mööda maja seina. Sest külm on ja aken on kinni.
Fresh klapil on nagunii õhufilter ees. Välisuks on eeldatavasti samuti üsna tihe.
Seega, ainult mune saad ise omale koju tassida. Või tassisid need töömehed.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.11 15:02; 09.11 17:39; 10.11 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa pekkis! Kell on 2 öösel ja ma istun nüüd koridoris maas ja ma ei suuda magama minna. Jooksen toast tuppa nagu poolearuline ja üritan neid püüda/näha taskulambiga. Elu pole enam iial endine. Hommikul lähen ühistu esimehe jutule ja sealt edasi ostan mingeid tilku. Kuidas see öö üleelada, ma ei tea. Koer arvab, et ma täitsa ära keeranud. Sörgib mul sabas, kuigi tal uni juba tapab…

Tere tulemast foobikute seltskonda 😀 Ma elasin kunagi kooli ajal 3 aastat koos prussakatega. Korterikaaslased kinnitasid, et sellega harjub ära – ei harjunud, foobia ainult suurenes :/

Tee tõrjet. Kui regulaarset tõrjet teha, on võimalik oma korterist eemal hoida. Pulber ka seina äärtesse, kui on kass, siis kassitoidu ümrusesse jne

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 16:06; 10.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siis vaadata hoopis asja helgemat poolt, et toit tuleb ise koju:

Praetud prussakas:

Kõigepealt pane prussakad suletavasse kilekotti ja pane see 5 minutiks sügavkülma (et prussakas oleks 100% surnud).
Pese prussakad ja kuivata need lehel või paberrätikul.
Kuumuta praepann koos oliiviõliga.
Prae prussakad pruuniks ja krõbedaks.
Eemaldage õli, lülita kuumus välja ja lisa väike kogus suhkrut ja sojakaste.
Kui suhkur sulab ja karamelliseerub, võta prussakas serveerimiseks valmis pannilt ja taldrikule.
/tõlge: google

Siin veel mitu põnevat retsepti.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.11 15:02; 09.11 17:39; 10.11 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad on vastikud küll, aga ära paanitse! Kõigepealt uuri ühistu kaudu, kas see on vaid sinu mure või teised ka märganud. Kui probleem laiem, siis küsite tõrjefirmadest pakkumise ja lasete maja üle käia. Kui vaid sinu mure, võid ise tõrje tellida.

Ole õnnelik, et lutikaid pole. Vot need on hullud loomad. Prussakast saab lahti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad on vastikud küll, aga ära paanitse! Kõigepealt uuri ühistu kaudu, kas see on vaid sinu mure või teised ka märganud. Kui probleem laiem, siis küsite tõrjefirmadest pakkumise ja lasete maja üle käia. Kui vaid sinu mure, võid ise tõrje tellida.

Ole õnnelik, et lutikaid pole. Vot need on hullud loomad. Prussakast saab lahti.

Ei aita ühe korteri tõrje, kogu maja või vähemalt trepikoda tuleb teha. Me saime tööl prussakad hoopis teisest firmast mis oli meist erineval korrusel. Töötajad sõid seal tihti pitsat ja ei koristanud toidujäätmeid ära, jätsid igale poole neid lohakalt laiali. Mõne aja pärast liikusid need satikad juba mujale ka. Majahaldaja mürgitas 2 korda, suur maja ka muidugi ja palju ruume.
Aga lutikatest on sul õigus, need on eriti jälgid, prussakas vähemalt ei hammusta, lutikas hammustab ja poeb kõikvõimalikesse pragudesse. Ülimalt raske on lahti saada, kõige õigem on pehme mööbel minemavisata ja voodipesu läbikeeta peale korralikku tõrjet majas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 19:17; 10.11 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa pekkis! Kell on 2 öösel ja ma istun nüüd koridoris maas ja ma ei suuda magama minna. Jooksen toast tuppa nagu poolearuline ja üritan neid püüda/näha taskulambiga. Elu pole enam iial endine. Hommikul lähen ühistu esimehe jutule ja sealt edasi ostan mingeid tilku. Kuidas see öö üleelada, ma ei tea. Koer arvab, et ma täitsa ära keeranud. Sörgib mul sabas, kuigi tal uni juba tapab…

:D:D:D lolliks läksid või? Ega nad sulle kallale ei tule ja voodisse nad ka ei kipu.

Võib-olla ei kipu ise, aga vahel võivad sinna eksida küll. Mul juhtus nii. Ärkasin ühel nädalavahetuse hommikul mõnusalt hilja, vedelesin voodis ja ringutasin, kui tundsin teki all kintsu all kõdi. Algul kratsisin, aga mingi siblimine jätkus, nii et viskasin teki pealt, et vaadata, mis mind kõdistab. No ma olin sealt voodist läinud kui kuul, kui seda rasvast isendit nägin. Ja see ei olnud muuseas sel ajal, kui kodus neid prussakaid ikka liikus (paneelmaja). Vaid ikka palju hiljem, kui meile harva mõni üksik sattus. Nii et võivad ka voodisse ronida täitsa vabalt. Brr.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa pekkis! Kell on 2 öösel ja ma istun nüüd koridoris maas ja ma ei suuda magama minna. Jooksen toast tuppa nagu poolearuline ja üritan neid püüda/näha taskulambiga. Elu pole enam iial endine. Hommikul lähen ühistu esimehe jutule ja sealt edasi ostan mingeid tilku. Kuidas see öö üleelada, ma ei tea. Koer arvab, et ma täitsa ära keeranud. Sörgib mul sabas, kuigi tal uni juba tapab…

:D:D:D lolliks läksid või? Ega nad sulle kallale ei tule ja voodisse nad ka ei kipu.

Võib-olla ei kipu ise, aga vahel võivad sinna eksida küll. Mul juhtus nii. Ärkasin ühel nädalavahetuse hommikul mõnusalt hilja, vedelesin voodis ja ringutasin, kui tundsin teki all kintsu all kõdi. Algul kratsisin, aga mingi siblimine jätkus, nii et viskasin teki pealt, et vaadata, mis mind kõdistab. No ma olin sealt voodist läinud kui kuul, kui seda rasvast isendit nägin. Ja see ei olnud muuseas sel ajal, kui kodus neid prussakaid ikka liikus (paneelmaja). Vaid ikka palju hiljem, kui meile harva mõni üksik sattus. Nii et võivad ka voodisse ronida täitsa vabalt. Brr.

Tänks, teemaalgataja ei saa nüüd pikka aega magada 😀

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 16:06; 10.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita ühe korteri tõrje, kogu maja või vähemalt trepikoda tuleb teha.

See on valeväide.
Sest esiteks, nad ei pääse normaalselt isoleeritud korterisse sisse ja teiseks; mis see trepikoja tõrje sinu versioonis aitaks? Korterid on ju kõrvuti. Ja kui seinu pole, muidugi ronivad ühest teise.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.11 15:02; 09.11 17:39; 10.11 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita ühe korteri tõrje, kogu maja või vähemalt trepikoda tuleb teha.

See on valeväide.

Sest esiteks, nad ei pääse normaalselt isoleeritud korterisse sisse ja teiseks; mis see trepikoja tõrje sinu versioonis aitaks? Korterid on ju kõrvuti. Ja kui seinu pole, muidugi ronivad ühest teise.

Point on, et kui majas on mõni kel endil neid satikaid näha pole olnud ja rahast kahju hakkab keeldutakse maksmast ja tõrjet oma korterisse laskmast. Topakaid ja koonerdajaid leidub igal pool. Siis ongi kokkuvõttes mõttetu töö.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 19:17; 10.11 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tead, millest kodusoomukas toitub? Surnud naharakkudest. Ei ole nad nii süütud ühti…

Prussakatega kõik kuivained klaaspurkidesse, samuti leivad saiad külmkappi. Toitu ei tohi lahtisena hoida.

Arvesta, et kui tõrjet tehakse, siis nad uimased ja kukuvad laest ka alla.

-inimene, kes elas 4 a ühikas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli eelmises korteris (Lasnamäe paneelikas) ja saime lahti ainult enda korteris tõrjet tehes. Alguses panime nö prussakamajad igale poole, see aitas nii palju, et neid tundus natuke vähemaks jäävat, aga ära ei kadunud. Siis tegime köögis täieliku tõrje – kõik kapid tühjaks ja lasime kõik pinnad, vahed ja nurgatagused prussakatõrjevahendiga üle. Mujal korteris lasime nendesse kohtadesse, kus olime prussakaid näinud (nt vannitoas). Järgmise päeva hommikul ootas köögipõrandal täielik prussakate surnuaed. Panime uued prussakamajad ka ning pärast seda ei näinud enam ühtegi prussakat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid kunagi Mustamäe üürikas prussakad. Minu korteri all elas vanamees, kelle kodu oli nagu prügimägi, seal ei oleks isegi terve maja tõrje aidanud, sest mis sa seal prügi sees tõrjud. Minu korter oli üsna värskelt remonditud, kõik praod korralikult kinni pandud, aga kuskilt nad ikkagi sisse said. Mul oli alati väga puhas ja asju oli vähe, pesa neil kindlasti minu korteris ei olnud, aga vähemalt üht prussakat nägin alati. Öösel köögis või tualetis tuld põlema pannes alati rohkem kui üht. Kogu söögikraam pidi olema korralikult suletud, kui järgmise päeva töölõuna karbiga kapile jahtuma jätsin, olid kindlalt varsti prussakad sees. Jube rõve.

Mina kolisin lihtsalt ära ja panin kõrva taha, et vanasse paneelikasse korterit ei osta, kuigi mu vanemad elavad samuti paneelikas ja seal ei ole kunagi parasiite olnud. Naabritest oleneb väga palju.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 00:13; 23.11 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka kord üürikas elades ja mulle tundus, et nad ilmusid siis, kui kuskil lähedal asuvas korteris tehti remonti. Kuna ilmusid teatud kohtades ning teadsin, kus on võimalikud praod (torud läbi seina jne), siis aimasin nende käiguteesid ja toppisin neid maju igale poole. Kadusid ja need mitu aastat mis seal veel elasin, neid enam ei näinud (kuigi võib-olla nad lihtsalt ei näidanud ennast 😛 ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Uude majja võivad nad täpselt sama hästi tulla. Elanikud toovad nad oma majakraamiga vanast elamisest kaasa. Seal veel parem levida läbi ventilatsioonitorude. Vaaraosipelgad kolivad kohe eriti hea meelega uutesse majadesse, sest seal on soojem. Mäletan lapsepõlvest, kuidas sipelgad kadusid kohe, kui kõrval uus maja valmis sai.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 19:31; 30.11 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uude majja võivad nad täpselt sama hästi tulla. Elanikud toovad nad oma majakraamiga vanast elamisest kaasa. Seal veel parem levida läbi ventilatsioonitorude. Vaaraosipelgad kolivad kohe eriti hea meelega uutesse majadesse, sest seal on soojem. Mäletan lapsepõlvest, kuidas sipelgad kadusid kohe, kui kõrval uus maja valmis sai.

Välistada ei saa, aga uues majas on tõenäoliselt kõik elanikud tõrje poolt ja ühtegi pool-asotsiaalset vanainimest, kes oma kodust prügimäe on teinud, seal ei ela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 00:13; 23.11 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin vist prussaka! Ma pole neid eales varem näinud. Elanud selleskorteris juba 5 aastat. Ja nüüd juhuslikult öösel tualetis käies märkasin, et “keegi” jalutas. Hakkasin siis jahti pidama ja sain 2 tükki kätte. Googeldasin ja võrdlesin neid “laipu” piltidega internetis ja.. no täitsa prussakas! Mul on kodu alati väga puhas! Kust nüüd sellised “üürilised” sain?! Huvitav, kas seos võib olla selles, et hiljuti vahetati kogu majas radikaid?! Ja ehitusmehed jalutasid korterist-korterisse.

Prussakate siginemine ja sinu kodu puhtus ei ole üldse seotud. Kui majas on prussakaid “pidav” korter siis on nad sul alati olemas olnud, aga sa pole lihtsalt näinud. Radikatevahetus on nad ilmselt rohkem liikuma ehmatanud, võibolla kadus mingi mõnus eluase neil. Oma, kuigi vähetõenäoline, osa võib olla ka töömeestel. Reaalne abi on ainult kogu majas tehtavast tugevast tõrjest ja väga korralikust isolatsioonist igasuguste torude ja pragude osas. Tean millest räägin, olen elanud majas kus oli prussakaid päris piisavalt ja tõrjet ei tahetud teha. Kõik mis ma ette võtsin oma korteris oli ainult ajutise tulemusega. Nad on kohutavalt visad. Jäin mitu korda uskuma, et no nüüd peale sellist räiget mürgitamist enam ei ole ja siis mingi aja möödudes leidsin jälle mõne naabrite narkarprussaka kes oli tõrje üleelanud, rõõmsalt elas ja sigines. Ega siis ilmaasjata pole tekkinud nukker nali, et peale tuumaplahvatust jääb elama ainult üks eluvorm – prussakad.

…kajakad ja rotid ka. Jube seltskond! ????

Aga mina olen oma korteri (Tartus) müünud, kuna see invasioon oli kohutav ja elu häiriv. No pole meeldiv pakkuda külalisele kohvi, kui kohvimasina peenikestesse torukestesse sooja roninud mardikas koos kuuma joogiga tassi sulpsab. Sellest, et kõik kuivained, makaronid ja isegi leib pidid kaanega klaasnõudes olema, ei hakka rääkimagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Uude majja võivad nad täpselt sama hästi tulla. Elanikud toovad nad oma majakraamiga vanast elamisest kaasa. Seal veel parem levida läbi ventilatsioonitorude. Vaaraosipelgad kolivad kohe eriti hea meelega uutesse majadesse, sest seal on soojem. Mäletan lapsepõlvest, kuidas sipelgad kadusid kohe, kui kõrval uus maja valmis sai.

Välistada ei saa, aga uues majas on tõenäoliselt kõik elanikud tõrje poolt ja ühtegi pool-asotsiaalset vanainimest, kes oma kodust prügimäe on teinud, seal ei ela.

Uutes majades on jällegi palju omanikke, kes seal tegelikult ise ei ela, välismaalased jne.  Korter seisab tühjalt ja seal käiakse harva. Tänapäeva noorte hulgas leidub uskumatult räpakaid isendeid ja just naiste hulgas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 19:31; 30.11 18:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Omg! PRUSSAKAD!