Esileht Erivajadustega laps on emadepäev ja ma upun pisaratesse:(((((((((((((((((((

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: on emadepäev ja ma upun pisaratesse:(((((((((((((((((((

Postitas:

mis sinu, sita, silmavalu,
vot minu, vaese, varbavalu!

(ilmselt rahvaluule, selline vulgaarsemat sorti.
tuli miskipärast meelde.
ja lausa nõudis kirjapanemist.)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske puudega lapse emale: küllap nüüd nead mind tuhande maa ja mere põhja, kuid ütlen sulle: kui su laps ühel hetkel lämbub või sureb muul moel oma erivajaduse tõttu, siis sellest pole tegelikult hullu midagi. Alati on parem õudne lõpp kui lõputa õudus. See on minu seisukoht.
Minul paraku kestab lõputa õudus. Nii hulluks ei lähe asi iialgi, et lõpp saabuks, aga pidev piinlemine muudkui kestab. See on jõhkram.
Aspergeri emale: elumõtte otsingud ja üksindus ja olematu sõprade ring – see on mu jaoks juba läbitud teema. Mingi tasakaal on saavutatud selles osas. Aga sa ei tea, mitu aastat ma oma elust seetõttu kaotanud olen.

Viimasele: jah, ma olen masendavalt üsinda. Aga kust seda lahket printsi valgel hobusel võtta on, kes võtaks enda kanda osa mu majanduslikest muredest, raviks mu kildudeks tambitud hinge? Siin, Eestis? Meie meeste hulgast sellist leida on võimatu missioon. Siin on tervete laste emadelgi võimatu enda kõrvale lihtsalt normaalset meest leida, mis siis minust veel rääkida.

Mind ei ole kellelegi vaja. Andmise mõttes. Võtmise mõttes on mind kogu elu lapsele vaja.
Soovitused last veelgi tagant piitsutada on jaburad. Ta teeb seda isegi päevast päeva viimase piirini. Ja sellekski ei jagu jõudu.
Kutsekooli soovitajad on täielikud idioodid. ADHD diagnoosiga lastel on motoorika nii vilets, et ükski käsitsi valmistatud asi ei saa valmis. Käsitöö on selliste laste jaoks koos keeleõppega ülim piin.
Vähemalt tööõpetuse tunnid said põhikoolis läbi. Nüüd ootame pikisilmi vene keele lõppu.

Miks ei saa Eestis ADHD lastele gümnaasiumis eriprogrammi koostada, nagu seda tehakse mujal maailmas? Miks need lapsed peavad oma hapraid närve tapma ainetega, mida nad tulevikus niikuinii ei kavatse kasutada ja milleks neil vähimadki eeldused puuduvad? Selle asemel, et keskenduda ka gümnaasiumis selliste laste tugevatele külgedele ja õppeainetele?

Näiteks mul on 2 sellist last (vbl veelgi raskemad sest gümnaasiumis, veel vähem ülikoolis nad käia ei suuda)ja oma prints on olemas.kes on aidanud nad üles kasvatada.
Sa esitad liiga suuri nõudmisi vastassoole. Materjaalset tuge lapse kasvatamisel peaks ikka tema isa pakkuma.
Hingeabi vastavad spetsialistid.
Kordan veelkord eelkõige tuleb ennast väärtustada ja enda klaas täita.
See on nagu lennukis kus ohu korral õpetetakse emal enne mask endale ette panema ja siis lapsele. Sest vastupidi võib mõlemale saatuslikuks saada.
Väga julm on siin maha teha neid kel veelgi raskem. Ka väiksemgi lapse terviserike võib olla ema jaoks maailmalõpp.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 19:52; 15.05 20:03; 18.05 21:24; 22.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama lamava lapse ema.

Ma ei nea sind maa põhja.Olen ise ka seda mõelnud,et ilma temata oleks kõik palju lihtsam ja minu tervis parem, kuid samas kui lapsega peakski nii minema, siis ma arvatavasti läheksin hulluks.
Ma olin lapsega varem kogu aeg kodus, siis ta arvas tuletas mulle meelde, et ma pean ennast ka tähtsustama ja kodust välja saama. Elu ei keerle ainult lapse ümber. Nüüd laps on käinud mõnda aega lasteaias ja ma olen saanud aega endale.
Kas sul oleks võimalik enda jaoks aega leida. Minna kasvõi üheks ööks spasse. Teha mida iganes. Või minna kasvõi kinno. Kodust ja igapäevasest keskkonnast välja saamine on minu jaoks nagu väike puhkus. viib mõtted korrakski eemale.
Ja kui närvid täitsa läbi juba võib võtta palderjani. Aitab hästi.
Ma panen sulle südamele,et kindlasti ära unusta ennast. On sul hästi on ka lapsel hästi. Ta tunneb kui ema end hästi ei tunne. Ja ka sinu närvilisus kandub lapsele üle. Nii et mõtle. Kindlasti annab midagi teha,et enda jaoks aega leida. Kas lapsel vanaema ja vanaisa on?

Päikest päeva:)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.05 08:28; 21.05 08:22; 23.05 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, kui lugeda ja juurelda, siis see koer on ikkagi mujale maetud. Kui ema kirjeldab oma last ADHD, haige, hädine. Siis tõesti- miks need lilled peaks tooma? Esiteks pole su laps mingi ADHD, vaid eelkõige sinu laps. Teiseks, ei maksa kasutada koguaeg sõna “haige” ja kolmandaks, kui ta on jõudnud gümnaasiumi, siis see on samm edasi ning nimetada seda “hädiseks”. Neljandaks on ta alustanud omaenda elu, elab koos neiuga. St ta on tegelikult ju tubli.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega tüdruk siis saja km kaugusel ei ela. Laps käib minu juures ja saab abi paljudes õppeainetes ja läheb tüdruku juurde tagasi.

Ema, kellel endal ADHD laps sai siin aru, et kuskil kukla taga on neil ehk ema tähtpäevad meeles, aga kuna eluga toimetulek võtab nii suure energia ära, siis ema jääb tagaplaanile. Tõesti mõtlevadki, et ema annab niikuinii kogu aeg andeks.

Inimesed, kes ei mõista, mida tähendab kogu oma elu haigele lapsele pühendada ja sealjuures ainult anda hommikust õhtuni, ei mõista ka seda, kui kohutavalt valus on emadepäeval üksi ilma lapse õnnesoovita istuda. Osta endale ise tort – väga rumal soovitu!. Asi ei ole tordis, vaid meelespidamises. Jah, tüdruk lubaski lapsele tähtpäevi meenutama hakata.

Ma teen tööd, mida vihkan ja teen seda tööd ainult lapse pärast, sest selle töö graafik võimaldab mul lapsele teha puhast ja valgurikast toitu iga päev, mis siiski natukenegi aitab haigust stabiilsena hoida ja mitte süveneda. Kogu mu palk läheb lapse riiete jm vahendite, tema söögi peale, tema lemmikloomade peale. Kogu mu vaba aeg läheb ainult lapse elu korraldamise peale, koolimaterjalide läbitöötamise peale. Soovitus, et las õpib ise kõik ära, on sama asjatundmatu, kui et osta ise endale tort. Selle diagnoosiga inimestel on keelekeskus ajus enamikul häiritud ja humanitaarained tulevad üliraskelt. Nad ei saa neid ise tehtud.

Aplodeerija võiks lapse gümnaasiumihariduse minu arvele kirjutada. Sinna on viinud lapse minu aastatepikkune igaõhtune ränk töö lapse õppetükkide taga ja eraõpetajad, kelle olen omast taskust kinni maksnud. Ja seda kõike olen teinud ihuüksinda, ilma kellegi teise toeta. Pensionärist vanemad vahel harva aitavad rahadega, kui lapsel on mingi kallim õppereis koolis, aga muud tuge mul polegi.

Olen oma mure ja haige lapsega ihuüksinda.

Veel kord tänu sellele esimesele 16aastase ADHD-ga poisi emale. Sina said olukorrast adekvaatselt aru. Ülejäänud, kes ei mõista, kui raske see haigus iga päev emale taluda on, võiks kommenteerimata olla.

Kui kogu su elu on ainult üks ohver lapse elu nimel, siis on ikka talumatult valus emadepäeval üksi istuda…

Miks küll sundida oma ambitsioone lapsele iga hinna eest peale? Sa saad ikka aru, et sinu välja teenitud lõputunnistus ei aita sinu last absoluutselt ja sa oled raisanud oma ja tema elu täiesti mittevajaliku peale?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 20:46; 28.05 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te näägutate, kas te ei näe, et inimene on läbi põlenud?! Ta on katki, täitsa tühjaks jooksnud. Arvatavasti paneks psühhiaater depressiooni diagnoosi. Päriselt ei saa me keegi teda aidata, aga ära kuulata ja mõista saame ju. Sellises olukorras polegi väga võimalik nõu anda, ainult oma õlga nutmiseks pakkuda.

Teemaalgataja, tunnen sulle kaasa, üksinda kitsas tunnelis rasket koormat sikutada ongi raske. Eriti kui tunneli lõpust valgust ei kuma. Aga sa tead, et sa jaksad. Nutad oma peatäie ja jõuad jälle. Hirmus hea oleks, kui saaksid vahel endale midagi lubada, mida sa naudid või mis sind rõõmustaks. Seda oleks vaja sinu enda pärast ja sinu lapse pärast, sest tal ei ole kellegi peale peale sinu loota ja sellepärast pead sa vahel enda eest hoolt kandma, et jälle jaksata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, tunnen sulle kaasa, üksinda kitsas tunnelis rasket koormat sikutada ongi raske.

Vaata, mina sikutan täpselt sama kitsas tunnelis täpselt sama rasket koormat täpselt sama üksinda ja ma võiksin kurta väga paljude asjade üle, aga virisemine selle üle, et laps emadepäevaks õnne ei soovinud, oleks mu meelest hingeõhu raiskamine lihtsalt. On palju tähtsamaid asju!

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 15:11; 21.05 15:16; 21.05 15:19; 22.05 09:28; 22.05 09:28; 25.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagatajale heidetakse ette empaatia puudumist. Mulle siiski tundub, et ka etteheitjatel on seda kõvasti vajaka. Iga inimene ja olukord on erinev. Ilmselt tõesti on teemaalgatajal depressioon vm tõsine probleem ja sellistel puhkudel ergutused stiilis, et teistel on veel hullem ja võta endale aega, ei ole abiks. Ta näeb ju elu läbi oma nö seisundi. Ilmselt selleks, et hakkama saada kogu selle koormaga, lihtsalt robotlikult sunnibki ennast takka päevast päeva, seni kuni suudab. Jah, tema arutelu, et ainult temal on raske, on häiriv, aga kuna ise olen nt depressiooni kogenud korduvalt, siis tean, et sellises olukorras ongi maailm must ja ebaõiglane jms. Nõuanded depressiooni diagnoosiga inimesele, et mine metsa jooksma, saad hea tuju, otsi mees jm jama…Mina olengi ilmselt elus tänu sellele, et sisemine sund lapsi hooldada ei lasknud voodis ära surra. Mitte miski ei lähe korda sellises seisundis ja enda liigutamine on väga suur vaev, tahakski lihtsalt lamada igavesti. Seega jah, olen nõus – teemaalgataja vajab ise abi, aga see pole hetkel talle abiks, kui siin karme sõnu öelda. See lükkab ainult sügavamale auku.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagatajale heidetakse ette empaatia puudumist. Mulle siiski tundub, et ka etteheitjatel on seda kõvasti vajaka. Iga inimene ja olukord on erinev. Ilmselt tõesti on teemaalgatajal depressioon vm tõsine probleem ja sellistel puhkudel ergutused stiilis, et teistel on veel hullem ja võta endale aega, ei ole abiks. Ta näeb ju elu läbi oma nö seisundi. Ilmselt selleks, et hakkama saada kogu selle koormaga, lihtsalt robotlikult sunnibki ennast takka päevast päeva, seni kuni suudab. Jah, tema arutelu, et ainult temal on raske, on häiriv, aga kuna ise olen nt depressiooni kogenud korduvalt, siis tean, et sellises olukorras ongi maailm must ja ebaõiglane jms. Nõuanded depressiooni diagnoosiga inimesele, et mine metsa jooksma, saad hea tuju, otsi mees jm jama…Mina olengi ilmselt elus tänu sellele, et sisemine sund lapsi hooldada ei lasknud voodis ära surra. Mitte miski ei lähe korda sellises seisundis ja enda liigutamine on väga suur vaev, tahakski lihtsalt lamada igavesti. Seega jah, olen nõus – teemaalgataja vajab ise abi, aga see pole hetkel talle abiks, kui siin karme sõnu öelda. See lükkab ainult sügavamale auku.

Ole mureta, ei lükka mind see Perekool kuskile. Tean ju, et tegelikult on enamikul siin minust tõsisem diagnoos.
Emadepaeva jm pühadega olen jälle leppinud, et need pole minu jaoks. Järgmine kord lihtsalt ei oota enam õnnitlusi, ongi kergem.
Sel aastal on imeilus suvi: parasjagu päikest ja vihma, kena on linnas ja kooduses käia. See pakub häid elamusi.
Mõni ema istubki kui pritsess herneteral: mees toob suured rahad koju, ehtiab ja majandab, oma ema aitab laste ja majapidamisega surmatunnini ja printsessike siis ohib tervele ilmale, missugune emakangelane ta oma 5 iseseisva ja terve lapsega on. Ja mõni teine ema ei või oma ühe haige lapsega isegi telefoni teel saadud õnnesoovist unistada, muudest privileegidest rääkimata. Ja mõni ema ei saa oma voodihaige lapse kõrvalt üldse mingit vaba aega ega hõlpu.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.05 17:34; 14.05 05:11; 15.05 10:04; 15.05 11:18; 18.05 19:56; 20.05 14:34; 21.05 23:41; 22.05 15:29; 25.06 23:10; 25.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustavad tervedki lapsed emadepäeva ära. Selleks ei pea laps haige olema. Üks mu tuttav ADHD laps läks õppima lilleseadmist. Talle sobib hästi ja nüüd, täiskasvanuna töötabki lillepoes ja teeb seadeid. Oma eluga saab ta ise väga hästi toime.
Kindlasti on ka teemaalgataja lapse jaoks olemas mingi tegevus, millega ta saab hästi hakkama ja mida naudib. Gümnaasiumist läbi surumine ei tundu õige asjana, milleks kurnata ennast ja last.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske puudega lapse emale: küllap nüüd nead mind tuhande maa ja mere põhja, kuid ütlen sulle: kui su laps ühel hetkel lämbub või sureb muul moel oma erivajaduse tõttu, siis sellest pole tegelikult hullu midagi. Alati on parem õudne lõpp kui lõputa õudus. See on minu seisukoht.
Minul paraku kestab lõputa õudus. Nii hulluks ei lähe asi iialgi, et lõpp saabuks, aga pidev piinlemine muudkui kestab. See on jõhkram.

Kole kommentaar. Sa peaksid mingit ravi saama – ma ei ütle seda irooniaga ega kiusu pärast, aga see ei ole normaalne jutt ühelt emalt teisele. Seda enam, et selle teise ema koorem on sinu omast kordi raskem.

Kui su poeg tüdrukuga kooselus hakkama saab, siis tõenäoliselt ta sinu pidevat abi igas asjas siiski ei vaja. Mainid korduvalt, et oled nii üksi … äkki ripud sa liigselt poja küljes ja haletsed end rohkem seetõttu, et poeg tõesti saabki ilma sinuta hakkama ning sa ei lepi mõttega, et pole poja elus enam nr 1?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ema istubki kui pritsess herneteral: mees toob suured rahad koju, ehtiab ja majandab, oma ema aitab laste ja majapidamisega surmatunnini ja printsessike siis ohib tervele ilmale, missugune emakangelane ta oma 5 iseseisva ja terve lapsega on. Ja mõni teine ema ei või oma ühe haige lapsega isegi telefoni teel saadud õnnesoovist unistada, muudest privileegidest rääkimata. Ja mõni ema ei saa oma voodihaige lapse kõrvalt üldse mingit vaba aega ega hõlpu.

Mida see viie iseseisva ja terve lapse ema siis tegema peaks, et sa rahul oleksid? End maapõhja häbenema, et leidis enda kõrvale tubli ja tööka mehe, kellele viis last sünnitada? Et tal oli õnne sündida sama tervesse ja ühtehoidvasse peresse ja tema ema on valmis teda aitama? Miks tema sinust seetõttu halvem on, et sul on puudega laps ja tugivõrgustik puudub?

Ja anna andeks, aga mina kuue lapse emana (kellest küll vaid üks on diagnoosiga) ei saa hästi aru, kuidas on võimalik, et su poeg elab koos elukaaslasega omaette ja samas käib alles keskkoolis ja kogu vastutus õppetöö eest on sinu õlul? Kuidas ta on suutnud suhte luua ja seda hoida, koguni sinust eraldi elades ja samas ei ole ta sinu väitel üldse võimeline mitte mingisuguseks iseseisvaks eluks vaid on eluaeg sinu vastutusel ja hoolitsusel?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 6 lapse ema võiks lõpetada emakangelase mängimise ühiskonna ees. Sellel naisel on vedanud ja ärgu hõõrugu oma õnnelikku lotopiletit elus neile nina alla, kes on saanud elult kätte viletsamad kaardid. Seda esiteks.

Ja mina nt tunnen ühte 6 lapse ema, kes ühte teist naist raseduse ajal mõnitas nii armutult, et selle naise üks ja ainus laps sündiski ADHD diagnoosiga.
Tulin just kursustelt, kus räägiti ADHD-diagnoosiga lastest ja seal nimetati selge sõnaga üheks ADHD põhjustajaks raseduse jooksul läbi elatud tugevat stressi.

Kõik muud eelneva kommenteerija küsimused on nii matslikult ja õelalt isiklikud, et ma ei kavatsegi neile vastama hakata. Tüüpiline Perekool oma kurikuulsas ja kohtu poolt süüdi mõistetud õeluses.

Palju pisaraid on emal küll ADHD diagnoosiga lapsega elupäevade lõpuni.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.05 17:34; 14.05 05:11; 15.05 10:04; 15.05 11:18; 18.05 19:56; 20.05 14:34; 21.05 23:41; 22.05 15:29; 25.06 23:10; 25.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu julm arvamus on, et kui oskab tüdrukuga kodu mängida, oskab ka koolitükke teha. Mina jätaksin pikema jututa sellise tegelase iseenda hooleks. Tal on ju juba oma pere, mida sina enam põed?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Erivajadustega laps on emadepäev ja ma upun pisaratesse:(((((((((((((((((((

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.