Esileht Pereelu ja suhted On kallis mulle kodupaik..

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: On kallis mulle kodupaik..

Postitas:
Kägu

Väga tore teema, loen huviga. Tahtsin sõna sekka öelda, kuigi pean seda tegema vastupidiselt teemaalgataja soovile. Ma tahtsin oma kodulinnast ära juba koolitüdrukuna. Minu linn tundus mulle nii kohutavalt väikekodanlik. Ei taha nimetada linna nime, sest ei soovi kleepida talle külge oma kunagisi hinnanguid. Seda enam, et iga linn elab oma parimat elu, vastavalt elanike püüdlustele.

Oli 90ndate algus. Korraga väga huvitav ja väga nõme aeg – väiksemates kohtades hakkasid tugevasti domineerima mingid kummalised ärikad ja baarid ja baarmenid ja kasiinod ja ma ei tea mis kõik veel. Ja see andis värvi kõigele. Mingid mu jaoks olulised asjad üldse hävitati, turumajandus ju. Väikses kohas ei olnud “turgu”. Loomulikult oli selles linnas kultuuri jm edendavaid ägedaid inimesi, mina lihtsalt ei kuulunud nendega (siis) kokku.

90ndad olid ka suuremates linnades, aga nii Tallinnas kui Tartus oli nagu ühe linna sees mitu linna, ja need erinevad “linnad” käisid koos hoopis erinevates kohtades ega pruukinud osalt omavahel mitte kokku saadagi igapäevaselt. Ja tõesti oli hoopis teine hingamine, suhtlemine, suhtumine.

Mis oleks pannud mind jääma? Ma ei tea. Kahetsenud ei ole kordagi, tagasi ei kisu, aga jälgin samas oma kodulinna elu ja tegemisi. Selles linnas kasvamine on osa mu identiteedist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen pärit väikesest alevist 120 km Tallinnast ja 15 km maakonnakeskusest. Keskkoolis käisin maakonnalinnas. Pärast edasi Tartusse. Minu kümnest põhikooliaegsest klassikaaslasest jäid sinna alevisse elama kaks, kes edasi ei õppinud, vaid kohe pärast keskkooli lapsed said. Ühest sai joodik ja on praeguseks surnud. Teine on mitme lapse ema ja teeb maakonnalinnas lihttööd. Nii et ma ütleks, et kodukohta jäid need, kel polnud ambitsioone. Küll aga saadi kohe riburada lapsed.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nendes lapsepõlve elupaikades kus ma elasin, pole ükski kant säilinud sellisena nagu ta kunagi oli. See on ka põhjus miks mingit igatsust ei ole tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on maakodus ka tehisvalgus. Eks need kardavad vaikust, kes ei oska ega julge oma mõtetega silmitsi seista.

Linna ja maakoha tehisvalgus pole päris võrreldav. Hoovis põlev lambike või tänavate kaupa laternaid, tulukesi. Pealegi polnud seekord tegemist perekoolikate ühe lemmik vaidlusteemaga, kas parem on linnas või maal, vaid mis tingmustel teie elaksite lapsepõlve kodukandis, väljaarvatud Tallinn ja Tartu.

Miks Tallinn ja Tartu vahele jäetakse? Aa, et Eesti mõistes city’d, kus elamine näitab…prestiiži? kuhugi kuuluvust? natuke parem olemist?
Klassikaline kolmanda Eesti ja/või uuslinlaste mõtteviis ????

Need linna lambikesed ja tulukesed tuleks nüüd sõja- ja energiakriisi korral küll miinimumini keerata. Päris tõsiselt. Ei ole suhtumine “mina ja minu laps” olulisemad sõjas kannatavate inimeste omast, kes ometi saavad aru, et elekter pole raisata. Aga noh, paraku peab ilmselt midagi väga halba juhtuma, et inimesed hakkaksid aru saama, mida tähendab solidaarsus ja empaatia.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus suheldakse masinatega?

Iseteeninduskassades, infotelefonides, järjekorratabloodes, fotoautomaatides…

Ebaloomulikuks on see maailm muutunud jah.

Räägib inimene, kes suhtleb siin virtuaalsete kaaslastega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on maakodus ka tehisvalgus. Eks need kardavad vaikust, kes ei oska ega julge oma mõtetega silmitsi seista.

Linna ja maakoha tehisvalgus pole päris võrreldav. Hoovis põlev lambike või tänavate kaupa laternaid, tulukesi. Pealegi polnud seekord tegemist perekoolikate ühe lemmik vaidlusteemaga, kas parem on linnas või maal, vaid mis tingmustel teie elaksite lapsepõlve kodukandis, väljaarvatud Tallinn ja Tartu.

Valgusmüra jälestan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted On kallis mulle kodupaik..