Esileht Ilu ja tervis On mõnel lapsel olnud muna nii kaelal kui kubemes ja ka kõhulümfid suurenenud aga polnud lümfoom?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: On mõnel lapsel olnud muna nii kaelal kui kubemes ja ka kõhulümfid suurenenud aga polnud lümfoom?

Postitas:

Tütrel on 1 lümfisõlm olnud kaelal suurenenud juba veidi üle aasta..tal oli paar kuud tagasi ussikahtlus ja/või kõhuviirus. Proovi perearst ei teinud, küll läbis ussikuuri. Siiki oli peale seda mitu korda oksendamishood ja kõhuvalu. Lõpuks saime ultrahelisse, kus selgus, et lapsel on kõhus lümfisõlmed suurenenud. Nüüd ootan juba 3 nädalat onkoloogi järjekorras, aga laps siiski aeg-ajalt kurdab kõhuvalu, mis ka kohe möödub. Üldiselt tundub terve olevat, pole lasteaeda enam kaua julgenud viia. Põdes ka angiini paar nädalat tagasi ja perearst ja ultraheli arst viskasid möödaminnes, et see võib olla viiruse tagajärjel jne.
Täna leidsin juhuslikul kontrollimisel ka ühe vöikse muna kubemes..
On kellelgi positiivseid kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen arst ja mul on sellise juhu jaoks välja pakkuda kahjuks ainult negatiivseid kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk täpsustate mida Te negatiivse all silmas peate? Ja kui küsida tohib, siis mis eriala arst Te olete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal olid kõhul kaks tugevat muna, mis kadusid kasvades iseenesest.
Ükski normaalne arst ei viska selliseid vastuseid muretsevale emale nagu Kägu 21.01.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega jah..vähemalt esmaspäevani(siis on arst) ilmselt magada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt lohutuseks mingist terviseraamatust pärit tarkus, et kõhu lümfisõlmed suurenevad sageli angiini mõjul. Mul pojal oli lausa nii, et enne kui kurk valusaks jäi, valutas kõht.

Lümfisõlmed on mõlemal lapsel kombatavad olnud – poisil kaelal, tüdrukul kõrvade taga. Tüdrukul olid visuaalsel hinnangul lausa nii suured, et lasime UH teha. Mäletan ka, kuidas muretsesin, aga kõik oli korras. Ilmselt on palju-palju tõenäolisem, et tegu on lümfisõlmede süütu suurenemisega. Lümfisõlmed osalevad paljudes viiruste ja bakterite põhjustatud protsessides ja suurenevad ning vähenevad.

Seda vahepealset nn arsti ignoreeri. Ükski arst ei pillu suvalisi hinnanguid ilma analüüsitulemusteta. Ilmselt on see lihtsalt mõne empaatiapuudelise inimese nali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh viimasele vastamast, natuke kergem hakkas. Kui kellelgi veel positiivseid kogemusi – ehk kirjutate..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas niimoodi saab vastata, nagu see teema teine kommenteerija?

Mitte ükski arst ei paneks niimoodi interneti teel diagnoosi ja veel niisugust negatiivset.

Minu ühel lapsel olid väiksena kaelal alailma lümfid üleval. Ta oli väga sageli LOR-probleemide küüsis.

Teisel lapsel oli kubemes hernesuurune moodustis.

Püüa nüüd rahulik olla ja maga ikka kindlasti ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 22:51; 02.02 19:40; 11.02 22:57; 20.03 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen viimase 2 päeva jooksul diagnoosinud 2 lümfadeniidi juhtu. Haigusest endast kirjutasin juba Väikelapse teema all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemist:
http://www.eestiarst.ee/static/files/090/lymfadenopaatia_lapsel.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli ka mononukleoos ja ka mitmed arstid sai läbi käidud (olid kuid lümfisõlmed kõhul ja kõrva taga ja kuskil veel (enam ei mäleta täpselt). Küll öeldi, et viirusest (lapsel oli kurk haige ja kõrvapõletik) jne. Lõpuks kui ühel reede õhtul avastasin kaelalt lausa ploomisuurused munad, läksime erakorralisse ja meid pandi haigalsse mononukleoosi diagnoosiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tallinnas olete, siis qvalitase arstikeskuses teeb tasulist vastuvõttu kaie pruunsild – meie saime eelmisel aastal tema juurde juba järgmisel päeval ja siis kutsus proove tegema lastehaiglasse. ei jaksanud nii kaua närvitseda… ka oli lümfisõlm üleval ja väga suur. õnneks kõhus ei olnud ja mingit halba haigust ei tuvastatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh Teile vastamast..

Käimegi kohe arsti juures ära, hiljem kirjutan siia ka, mis selgus. Ehk on kunagi kellelgi guugeldades abiks..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ema777 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tütrel on 1 lümfisõlm olnud kaelal suurenenud juba veidi üle aasta..tal oli paar kuud tagasi ussikahtlus ja/või kõhuviirus. Proovi perearst ei teinud, küll läbis ussikuuri. Siiki oli peale seda mitu korda oksendamishood ja kõhuvalu. Lõpuks saime ultrahelisse, kus selgus, et lapsel on kõhus lümfisõlmed suurenenud. Nüüd ootan juba 3 nädalat onkoloogi järjekorras, aga laps siiski aeg-ajalt kurdab kõhuvalu, mis ka kohe möödub. Üldiselt tundub terve olevat, pole lasteaeda enam kaua julgenud viia. Põdes ka angiini paar nädalat tagasi ja perearst ja ultraheli arst viskasid möödaminnes, et see võib olla viiruse tagajärjel jne.
Täna leidsin juhuslikul kontrollimisel ka ühe vöikse muna kubemes..
On kellelgi positiivseid kogemusi? [/tsitaat]

Minu lapsel on ka ülekeha suurenenud lümfisõlmed, samuti kõhus kobaras suurenenud. Ka vereanalüüsis on lümfotsüüdid normist kõrgemal. Oleme käinud ka onkoloogil, miskit halba õnneks analüüsid näidanud ei ole, aga me oleme ikka pideva artsi jälgimise all(nüüd küll kord aastas ikka põhjalik vereanalüüs). Aga, et miks ja millest meil need lümfid nii on ei ole osanud mulle mitte ükski arst öelda. Meil need nii olnud nüüdseks juba 4 aastat. Minu laps oli muidugi lasteaia ajal pideavlt haige, siis mitte lihtsalt nohud ja köhad, vaid ikka kõrge palavik ja kõrge põletikunäit veres, aga põletikku ennast ei leitudki. Kuna mulle lapse tervis tähtsam ja et meil need lümfid niiviisi suurenesid, siis mina jäin lapsega koduseks. Aga eks arstid on pakkunud, et ehk see pidevatest haigustest või äkki mingist vaktsiinist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, anna endast märku! Kuidas sul läheb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 22:51; 02.02 19:40; 11.02 22:57; 20.03 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps põdenud lümfadeniiti kaks korda. See on äge lümfisõlmede põletik. See tähendas, et kaelal olid lümfid nii suured, et laps ei saanud kaela liigutada, lisaks ka valud. Kõhul olnud sõlmed olid suured, aga ei tenud valu. Käisime 2 korda UH-s. Peale haigust tõmbusid tagasi u 6 kuuga, aga osad jäid ikka suuremaks. Lümfadeniit on reeglina muu viiruse tüsistus, mida ei ole korralikult ravitud.
Ka mul endal olnud lümfadeniit lapsena ja täiskasvanuna. Sellest ongi mõned lümfisõlmed suuremad ja katsudes tunda, kaelal ka palja silmaga näha. Vähki ei ole keegi diagnoosinud, sest kõik muud näitajad on korras. Suuremad lümfisõlmed võivad olla ka inimese eripära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

up.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 22:51; 02.02 19:40; 11.02 22:57; 20.03 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on pisike kõva tsüst (u 2 eurosendi suurune) külje peal naha all juba teab mis ajast, ei muretse üldse.

kunagi oli ka kaela peal nooruses, kuid see läks ise ära.

üks olla ära opereeritud kõrva juurest, kuid olin siis nii imetilluke, et ei mäletagi ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et enne ei vastanud – saime alles eile teada, milles asi. Olevat läbi põdenud/põeb Epstein Barr viiruse, nagu ma aru saan siis see ongi mononukleoos. Just võeti uus vereproov vaatmaks, kas viirus on organismist välja läinud.

Ehk on kellelgi vastusest abi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ema777 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandust, et enne ei vastanud – saime alles eile teada, milles asi. Olevat läbi põdenud/põeb Epstein Barr viiruse, nagu ma aru saan siis see ongi mononukleoos. Just võeti uus vereproov vaatmaks, kas viirus on organismist välja läinud.

Ehk on kellelgi vastusest abi :)[/tsitaat]Aitäh, et vastsid! Mul on siiralt hea meel, et lapsel tõsisemat diagnoosi ei olnud!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 22:51; 02.02 19:40; 11.02 22:57; 20.03 22:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis On mõnel lapsel olnud muna nii kaelal kui kubemes ja ka kõhulümfid suurenenud aga polnud lümfoom?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.