Esileht Ajaviite- ja muud jutud On mõtet varga kohta kaebus esitada, kui mobiil juba kätte saadud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: On mõtet varga kohta kaebus esitada, kui mobiil juba kätte saadud?

Postitas:
Kägu

Unustasin poes pluusi proovides mobiili sellesse proovikabiini. Poolel koduteel avastasin ja poodi tagasi jõudes vastas müüja, et ta nägi kuidas üks naine selle proovikabiinist võttis. Ta veel küsis selle venelase käest, et ka see tema oma? Loomulikult vastas varas jaatavalt ja lahkus sellega poest.

Poekeskuse turvalindilt näha, kuidas poest juba väljas ja võtab oma kotist mu mobiili välja. Proovib seda avada, aga ei tea mu koodi.

Helistasin müüja mobiiliga politseisse ja paluti tulla sinna avaldust kirjutama. Nägin nende laual telefoni ja palusin proovida helistada minu mobiilile. Kõnele vastas poekeskuse infolett, et sinna toodi minu mobiil.

Miks venku valetas müüjale, et see oli tema mobiil? Miks pidi väljuma poest ja minema teise keskuse otsa suurde infoletti sellega?

Avastas, et ta nagunii igal pool nüüd kaamerates ja enam ei mängi välja ja mängib ausat leidjat?

+4
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vbl ta kahtles hoopis müüja aususes ja tahtis kindlasti telefoni ise infoletti viia?

+26
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Madison jälle tegutseb? Ma arvasin ,et ta nüüd juba landib Brüsselis!

+6
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

§ 23. Väärteo toimepanemine
Väärteo puhul on karistatav üksnes täideviimine.
https://www.riigiteataja.ee/akt/12792390

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta veel küsis selle venelase käest,

Miks venku valetas müüjale,

Kuna sa pead nii oluliseks rahvust mainida, siis pakun, et telefoni leidja ei saanud müüja küsimusest aru.

Miks on nii raske uskuda, et inimene tahtiski leitud telefoni infoletti viia? Mina ise vaataksin leitud telefoni puhul esimese asjana, kas saan kellelegi kontaktiloendis olijale helistada ja telefoni leidmisest teatada ja kui see ei õnnestu, siis viiksin ka infoletti.

+35
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mötle nyyd seda raha ja resursse mida politse peaks kasutama sinu juba leitud telefoni varga pyydmiseks peaks kasutama. Tööd on neil niigi s..a auguni ja rahasid ega piisavalt töölisi pole. Mötle mida selline varga otsimine makumaksjale (sinule) maksab.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna sa pead nii oluliseks rahvust mainida, siis pakun, et telefoni leidja ei saanud müüja küsimusest aru. Miks on nii raske uskuda, et inimene tahtiski leitud telefoni infoletti viia? Mina ise vaataksin leitud telefoni puhul esimese asjana, kas saan kellelegi kontaktiloendis olijale helistada ja telefoni leidmisest teatada ja kui see ei õnnestu, siis viiksin ka infoletti.

Poes asja kaotanud omanik läheb oma asja taga otsima konkreetsesse poodi, mitte keskuse teise otsa infosse.

Miks peab võõrasse moblasse uritama sisse saada, miks ei voinud kohe infosse?

Müüja küsis ta käest vene keeles. Teadis seda püsiklienti nägupidi.

Sa vastaksid võõra mobla kohta, et see sinu oma?

+4
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna sa pead nii oluliseks rahvust mainida, siis pakun, et telefoni leidja ei saanud müüja küsimusest aru. Miks on nii raske uskuda, et inimene tahtiski leitud telefoni infoletti viia? Mina ise vaataksin leitud telefoni puhul esimese asjana, kas saan kellelegi kontaktiloendis olijale helistada ja telefoni leidmisest teatada ja kui see ei õnnestu, siis viiksin ka infoletti.

Poes asja kaotanud omanik läheb oma asja taga otsima konkreetsesse poodi, mitte keskuse teise otsa infosse.

Kõik poodidest leitud asjad viiakse nagunii infoletti. Müüjad ei pea võõraid asju hoiustama ja omanikke taga otsima. Mobiili leidnud naine käitus korrektselt.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Korrektselt käituv inimene ei vastaks sellise näoga müüjale, et tena oma muidugi.

Vahtis keskuse erinevaid kaameraid, turva muigas, et tüüpiline varga kehakeel.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis selle kaebuse mõte oleks? Kui vargust pole toimunud, siis mida sa täpsemalt kaebaksid? Et miks telefoni piisavalt ruttu infosse ei toodud? Hea naljamees.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpetamata kuri/väärtegu, kaebamisel ei ole mõtet, sest karistust ei järgne.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükski heategu ei jää karistuseta.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina ilmselt jalutasid ringi, telefon peos, ja teadsid täpselt, millisesse poodi oma telefoni unustasid. Kui aga telefon libiseb välja taskust või kotist ja avastad selle kadumise hiljem, siis esimesena küsid seda ikka kaubanduskeskuse infoletist, mitte ei hakka kohe läbi helistama neid poode, kuhu sisse astusid.

Ja nagu juba ütlesin, siis telefonist on võimalik leida tuttavate numbrid, millele telefoni leidmisest teada anda saab. Kui mu laps telefoni ära kaotas, siis mul oli küll hea meel, et leidja helistas ja teatas, kuskohast telefoni kätte saab.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3185953:

#3185953:

Kuna sa pead nii oluliseks rahvust mainida, siis pakun, et telefoni leidja ei saanud müüja küsimusest aru.

Miks on nii raske uskuda, et inimene tahtiski leitud telefoni infoletti viia? Mina ise vaataksin leitud telefoni puhul esimese asjana, kas saan kellelegi kontaktiloendis olijale helistada ja telefoni leidmisest teatada ja kui see ei õnnestu, siis viiksin ka infoletti.

Mulle tundub ka, et ta ei saanud küsimusest aru.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen elus kaks korda leidnud võõra telefoni: esimesel korral pargist. Õnneks polnud telefon lukus, valisin viimase nr ja andsin teada kust omanik selle kätte saab
Teisel korral teidsin telefoni suure kaubanduskeskuse kauplusest ja viisin keskuse infoletti. Ei tulnud selle pealegi, et konkreetse kaupluse müüjale telefoni pakkuda.
Nüüd avastasin õudusega, et olen mõne inimese arvates käitunud nagu tüüpiline varas-läinud võõrasse telefoni ja teise viinud infoletti. Hea, et telefonide omanikud minu kohta politseisse kaebusi ei esitanud. Tõesti, heateod makstakse kätte ja tulevikus kaalun leitud asjade ignoreerimist.
Eraldi märgin, et temaalgataja kohta ütleb nii mõndagi leidja arvutamine tema rahvuse põhjal. Küllap tugevast eelarvamusest tuleneb ka leidja motiividele hinnangu andmine.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leidsin kaubanduskeskuse WC põrandalt rahakoti (vedeles lahtiselt maas, dokumendid ka laiali). Korjasin kokku ja viisin infoletti. Hiljem süüdistati mind 50 euri varastamises. Viimane kord kui miskit üles korjan.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane kord kui miskit üles korjan.

Ja selle teadmise saamiseks oli tõesti vaja midagi üles korjata ja infoletti viia?

0
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen päris palju asju leidnud. Telefone, tahvelarvuti, rahakotte, autovõtmeid. Olen esialgu inimest ise otsinud, siis infoletti või politseisse viinud. Sest alati olen mõelnud, et äkki ise kaotan midagi ja siis sooviks küll, et mulle see asi tagastataks. Mis mina teen võõra mobiiliga, mitte midagi, aga oma telefonist oleks väga kahju. Praegu pole telefon selline imeasi, et keegi sooviks seda varastada, aga aastaid tagasi oli küll. Ühe telefoni andsin üle infoletti, saatsin facebooki inimesele teate, ta läks seda otsima, aga öeldi, et pole toodud. Mis oli vale. Infoleti töötaja oli telefoni endale võtnud, turvalindilt tuli välja. Aga selleni jõudmiseks läks muidugi palju aega ja vaeva.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks suured õigustajad siin ei vasta küsimusele, et miks ta pidi kauplusemüüjale valetama, et muidugi on see tema telefon.
See kõlab naljaka vabandusena, et ei usaldanud müüjat. Lisaks kaamerad ka poes, mis kõik fikseerisid.

Miks sa pead hakkama mobiili erinevaid koode proovima (kui nagunii plaanid infosse viia) ja keskuse kaameraid “märkama”? 🙂

Üks siin pidas mind vene vihkajaks. Lihtsalt infoks, et mu kallis abikaasa on ka venelane.:)

+2
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks suured õigustajad siin ei vasta küsimusele, et miks ta pidi kauplusemüüjale valetama, et muidugi on see tema telefon.

See kõlab naljaka vabandusena, et ei usaldanud müüjat. Lisaks kaamerad ka poes, mis kõik fikseerisid.

Miks sa pead hakkama mobiili erinevaid koode proovima (kui nagunii plaanid infosse viia) ja keskuse kaameraid “märkama”? 🙂

Üks siin pidas mind vene vihkajaks. Lihtsalt infoks, et mu kallis abikaasa on ka venelane.:)

Ära valeta! Kui su kallis abikaasa oleks venelane, ei ütleks sa nende kohta halvustavalt venkud.

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis pood see on, et turvasalvestisi suvalistele jagatakse?

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis pood see on, et turvasalvestisi suvalistele jagatakse?

Ainult poemüüjat lubati turvaruumi. Mina ootasin ukse taga.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis tähtsust sellel on mis mõtted telefoni käes hoidval naisel läbi pea käisid? Lõpptulemus on ju korrektne. Ehk mõtleski, võtan endale ja siis kohe järgi, ei see pole ikka õige tegu. Telefon on sul olemas – lõpp hea, kõik hea.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poekeskuse turvalindilt näha, kuidas poest juba väljas ja võtab oma kotist mu mobiili välja. Proovib seda avada, aga ei tea mu koodi.

Teleskoobiga tehtud turvavideo siis. Kas seda oli ka näha, mis koodi ta proovis?

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnesse teemasse on ikka eriline hunnik haigeid jäneseid lahti lastud? Või on see lambakarjamentaliteet? Arvan automaatselt, et miinustatud teemad / kommentaarid on pahad-pahad, määgin ja miinustan oma peaga mõtlemata kaasa?

Loogiline ju, et kui ma leian telefoni poes, on poemüüja see, kelle poole pöördun – keeleoskus ei puutu siin üldse asjasse. Ja kui veel turva ka salvestust vaadates muigab, et tüüpiline varga kehakeel, vahib, kus kaamerad on jne.

Edit: oh, lugesin nüüd eespoolt, et müüja küsis naiselt isegi vene keeles telefoni kohta, nii et keelebarjäär ka polnud teema.

+1
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära valeta! Kui su kallis abikaasa oleks venelane, ei ütleks sa nende kohta halvustavalt venkud.

Venku on lühend, mitte halvustav. Tibla oleks halvustav.

0
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnesse teemasse on ikka eriline hunnik haigeid jäneseid lahti lastud? Või on see lambakarjamentaliteet? Arvan automaatselt, et miinustatud teemad / kommentaarid on pahad-pahad, määgin ja miinustan oma peaga mõtlemata kaasa?

Loogiline ju, et kui ma leian telefoni poes, on poemüüja see, kelle poole pöördun – keeleoskus ei puutu siin üldse asjasse. Ja kui veel turva ka salvestust vaadates muigab, et tüüpiline varga kehakeel, vahib, kus kaamerad on jne.

Edit: oh, lugesin nüüd eespoolt, et müüja küsis naiselt isegi vene keeles telefoni kohta, nii et keelebarjäär ka polnud teema.

Kuule, haiged jänesed siin olete sina ja teemaalgataja. Kui sa just ise ei olegi teemaalgataja teise kadutajakonto alt.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastik. Selle asemel, et rõõmu tunda, et telefon käes ja mitte prügikastis näiteks, irised ja vingud ja otsid, kuidas teisele halba kaela saata.
Et see telefon sul tõesti otsad annaks ja viimaks ka kaduma läeks!

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui veel turva ka salvestust vaadates muigab, et tüüpiline varga kehakeel, vahib, kus kaamerad on jne.

Need muigavad turvad võivad kõik puu taha käia. Tean rohkem kui ühte inimest, keda on alusetult varguses süüdistatud. Isegi sellist alaealist tean, kes avastas enda taskust tasumata asja ning viis selle müüjale tagasi mispeale turvamees hakkas kangelast mängima ning hoidis inimest turvaruumis mitu tundi. Kui politsei lõpuks kohale jõudis, lasti laps minema.

Arvama on osad turvad kõvad mehed, aga kogu nende arvamus põhineb stereotüüpidel.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks ta kutsub oma meest venkuks ja mees naist omakorda tšuhnaaks.

+12
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud On mõtet varga kohta kaebus esitada, kui mobiil juba kätte saadud?