Esileht Koroonaviirus COVID-19 On see normaalne?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )

Teema: On see normaalne?

Postitas:
Kägu

Estonia Rahvusooperi töötajaid hakatakse vallandama. Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha. Kui nad tõesti sellega hakkama saavad, tuleb minu ja mu laia tutvusringkonna poolt korralik ban neile. Mõned lähevad võimuvõimalusest lihtsalt lolliks.

+27
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ka minu piletiraha ei laeku sel juhul neile enam.

+21
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervitan teie algatust! Pileteid ongi Estoniasse väga raske saada. Publiku keskmine IQ tõuseb ka.

+23
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis see mittekorrslik ban oleks?

Ja TA hakkab oma laia tutvustingkonda kullipilgul kontrollima, kes kus käib?

+9
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on ise mingi võimunäljas nats. Ah et tema tahab näha riskianalüüsi, ta arvab, et tema otsustab, kes kus töötab ja ta arvab, et tema korralik ban on mingi ähvardus või mõjutusvahend.

 

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis on ok inimesi vallandada. Nojah. Ma ei oskagi siin rohkem kommenteerida. Oma arvamuse selle kohta ütlesin. Inimesed ei taipa, et see pandeemia ei ole igavene, aga selle jooksul tehakse nii palju vildakaid otsuseid.

+18
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervitan teie algatust! Pileteid ongi Estoniasse väga raske saada. Publiku keskmine IQ tõuseb ka.

Oh sa raisk! Eesti IQ koorekihti ka siin perekooli foorumis!

+13
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see täiesti vabalt ettevõtte enda otsus, kas soovitakse, et töötajad on vaktsineeritud või mitte. Ma millegipärast arvan, et reaalselt ei hakka Estonia kedagi vallandama, soovitud on lihtsalt hirmutada.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Estonia Rahvusooperi töötajaid hakatakse vallandama. Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha. Kui nad tõesti sellega hakkama saavad, tuleb minu ja mu laia tutvusringkonna poolt korralik ban neile. Mõned lähevad võimuvõimalusest lihtsalt lolliks.

Kas sa artikli ikka läbi lugesid?
Ja mida sa ütled inimestele, kes oma töö iseloomu tõttu on sunnitud olema teistega lähikontaktis ja need teised on maski- ning vaktsiinivastased? Kumma õigust tervisele tööandja kaitsma peab?
Ning kas sa teatri külastajana oled ka mõistev kui etendus ära jääb, sest mõni vaktsineerimata teatri töötaja on haige või lähikontaktne?

+16
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Estonia Rahvusooperi töötajaid hakatakse vallandama. Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha. Kui nad tõesti sellega hakkama saavad, tuleb minu ja mu laia tutvusringkonna poolt korralik ban neile. Mõned lähevad võimuvõimalusest lihtsalt lolliks.

Kas sa artikli ikka läbi lugesid?

Ja mida sa ütled inimestele, kes oma töö iseloomu tõttu on sunnitud olema teistega lähikontaktis ja need teised on maski- ning vaktsiinivastased? Kumma õigust tervisele tööandja kaitsma peab?

Ning kas sa teatri külastajana oled ka mõistev kui etendus ära jääb, sest mõni vaktsineerimata teatri töötaja on haige või lähikontaktne?

Haigestuda võivad kõik, olenemata vaktsineerimisstaatusest- jah, olen mõistev.

Tehti ka ühine pöördumine teatrile (sh vaktsineeritud kolleegid), mida ei võetud arutuselegi. – paistab, et nad teatrisiseselt ei tunne seda “sundi” olla lähikontaktis vaid aktsepteerivad valikuõigust.

 

+15
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning kas sa teatri külastajana oled ka mõistev kui etendus ära jääb, sest mõni vaktsineerimata teatri töötaja on haige või lähikontaktne?

Vaktsineerimine ei muuda inimest kuulikindlaks. Ka vaktsineeritud inimene võib levitada koroonat ja ka haigestuda sellesse, oh õudu, lausa niimoodi, et ei saa koroonahaigena tööl olla.

Peale kõige muu on maailmas veel olemas ka kõik teised haigused. Kui etendus kellegi larüngiidi või  bronhiidi tõttu ära jääb, kas see on siis kuidagi rohkem mõistmist vääriv?

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui etendus kellegi larüngiidi või bronhiidi tõttu ära jääb, kas see on siis kuidagi rohkem mõistmist vääriv?

Need haigused pole lihtsalt niisama nakkavad, st. ühe töötaja haigestumine piirdubki ühe haigestumisega, mitte ei järgne sellele massiliselt veel haigeid.

+11
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimine ei muuda inimest kuulikindlaks. Ka vaktsineeritud inimene võib levitada koroonat ja ka haigestuda sellesse, oh õudu, lausa niimoodi, et ei saa koroonahaigena tööl olla.

Jah, võib. Ei vaidlegi vastu sellele. Aga tõenäosus, et ta seda teeb on siiski väiksem kui vaktsineerimata inimeste puhul. Laulmisel näiteks levib viirus veel eriti hästi. Lisaks on ju nende oma teatris väga kurb näide, mida koroonaviiruse põdemine kaasa võib tuua. Tööandja peab kaitsma kõiki töötajaid ning arvestama ka oma ärihuvidega.

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervitan teie algatust! Pileteid ongi Estoniasse väga raske saada. Publiku keskmine IQ tõuseb ka.

Oh sa raisk! Eesti IQ koorekihti ka siin perekooli foorumis!

Keskmist on võimalik tõsta kahel moel, suurendada üle keskmise osakaalu või siis vähendada alla keskmiste protsenti. Praegu käib jutt sellest viimasest võimalusest.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervitan teie algatust! Pileteid ongi Estoniasse väga raske saada. Publiku keskmine IQ tõuseb ka.

Mis see mittekorrslik ban oleks?

Ja TA hakkab oma laia tutvustingkonda kullipilgul kontrollima, kes kus käib?

TA on ise mingi võimunäljas nats. Ah et tema tahab näha riskianalüüsi, ta arvab, et tema otsustab, kes kus töötab ja ta arvab, et tema korralik ban on mingi ähvardus või mõjutusvahend.

Head näited sellest tõusva IQ-ga publikust? Palju õnne, rahvusooper – peate vist nüüd lihtsamaid tükke kavasse võtma, sest publiku IQ… 😀

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil on jube palju usku oma IQsse…

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla peaksite IQ teste ja ristsõnu lahendama selle asemel, et maailmaparanduseasju arutada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Estonia Rahvusooperi töötajaid hakatakse vallandama. Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha. Kui nad tõesti sellega hakkama saavad, tuleb minu ja mu laia tutvusringkonna poolt korralik ban neile. Mõned lähevad võimuvõimalusest lihtsalt lolliks.

Kas sa artikli ikka läbi lugesid?

Ja mida sa ütled inimestele, kes oma töö iseloomu tõttu on sunnitud olema teistega lähikontaktis ja need teised on maski- ning vaktsiinivastased? Kumma õigust tervisele tööandja kaitsma peab?

Ning kas sa teatri külastajana oled ka mõistev kui etendus ära jääb, sest mõni vaktsineerimata teatri töötaja on haige või lähikontaktne?

jah, olen ka seda meelt, et töö iseloomust tingituna on estonia juhtkonna otsus paratamatu ja hästi  mõistetav. eriti saabuvale omikronile mõeldes.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla peaksite IQ teste ja ristsõnu lahendama selle asemel, et maailmaparanduseasju arutada.

Nõus. Koroonateemade all on alati nii palju inimesi ja pea kõigil on ‘suurepärane’ viis pandeemiast väljumiseks. Kahjuks ei suundu keegi miskipärast oma hiilgavate ideedega poliitikasse, ikka suundutakse Perekooli või Facebooki kommentaariumisse. Maailmaparandajad. 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et teatud juhtudel võib olla vaktsineerimine töö saamise (või töökoha säilitamise) eeldusena ainuõige. Samas see eeldab, et antud nõudest saadav kasu on piisav ja nõue täidab oma eesmärki. Selleks peaks muu hulgas  vaktsiini kaitse olema piisav. Siis, kui vaktsiinid alles tulid, oli mRNA vaktsiinide  lubatud kaitse kõrge – nii 95%.  AZ ja Janssen olid juba toona viletsa efektiivsusega.

Siis tuli Delta. Nendes artiklites , mis ma kunagi lugesin, oli välja toodud, et mRNA vaktsiinide kaitse on Delta vastu alla 65 aastaste puhul ca 14% madalam, üle 65 aastase puhul veelgi madalam.

Ja nüüd siis Omicron. Kui efektiivsed praegu kasutuses olevad vaktsiinid antud tüve vastu on, seda pole vist veel täpselt teada. Eile lugesin, et Pfizeri esindaja sõnul on vaktsiini efektiivsus 2. doosiga vaktsineeritu puhul 20-40%, tõhususdoosi saamisel järgselt 70%.

No ei tundu mulle enam vaktsineerimisnõue põhjendatud. Lisaks tekib ka küsimus, kas nõutav on siis ka tõhususdoos? Kui seda ei nõuta, siis pole ju olulist vahet, vaktsineeritud või mitte.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei tundu mulle enam vaktsineerimisnõue põhjendatud. Lisaks tekib ka küsimus, kas nõutav on siis ka tõhususdoos? Kui seda ei nõuta, siis pole ju olulist vahet, vaktsineeritud või mitte.

Olen su arutluskäiguga nõus, aga siin on ka teine nüanss. See protsess vaktsineeriminõudega algas kuid tagasi, kui Estonia töötajatele vaktsineerimissoovituse andis. Siis oli meil Delta ning kaitse täiesti ok. Küllap need, kellel oli tõsine põhjus mitte vaktsineerida said juba kohe juhtkonnaga kokkuleppele. Kes ikka vaktsineerimata, need on ilmselgelt lihtsalt jonniv kamp, kes veab lihtsalt juhtkonnaga vägikaigast. Ma nüüd ei tea õiguse nüansse sellises olukorras, aga õigluse ja ettevõtte normaalse tööõhkkonna mõttes saan ma igati aru, et juhtkond ei soovi järele anda sellele mässavale nõudjate seltskonnale, mis sellest, et olud on muutunud. Sest mis juhtub, kui Estonia juhtkond järele annab? Mässajad ei too välja muutunud olusid kui järele andmise põhjust, vaid jäävad igaveseks rääkima, kuidas neile liiga taheti teha, kuid nemad võitlesid ja olid nagu kangelased. “Nagu”, sest tegelikult ju ei ole, nende mäss algas siis, kui vaktsineeritus andis kõrgema kaitse ning seetõttu oli veel põhjendatud nõue. Aga sellest nad ju vaikiks. Vale signaal tuleks. Väga vale. Ja, kes teab, järgmiseks nõuaks nad äkki juhtkonna tagasi astumist – sest järele andmisega nood ju tunnistaks justkui viga … see ahel oleks lõputu ning mõistlikkusest väga kaugel.

+8
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No ei tundu mulle enam vaktsineerimisnõue põhjendatud. Lisaks tekib ka küsimus, kas nõutav on siis ka tõhususdoos? Kui seda ei nõuta, siis pole ju olulist vahet, vaktsineeritud või mitte.

Olen su arutluskäiguga nõus, aga siin on ka teine nüanss. See protsess vaktsineeriminõudega algas kuid tagasi, kui Estonia töötajatele vaktsineerimissoovituse andis. Siis oli meil Delta ning kaitse täiesti ok. Küllap need, kellel oli tõsine põhjus mitte vaktsineerida said juba kohe juhtkonnaga kokkuleppele. Kes ikka vaktsineerimata, need on ilmselgelt lihtsalt jonniv kamp, kes veab lihtsalt juhtkonnaga vägikaigast. Ma nüüd ei tea õiguse nüansse sellises olukorras, aga õigluse ja ettevõtte normaalse tööõhkkonna mõttes saan ma igati aru, et juhtkond ei soovi järele anda sellele mässavale nõudjate seltskonnale, mis sellest, et olud on muutunud. Sest mis juhtub, kui Estonia juhtkond järele annab? Mässajad ei too välja muutunud olusid kui järele andmise põhjust, vaid jäävad igaveseks rääkima, kuidas neile liiga taheti teha, kuid nemad võitlesid ja olid nagu kangelased. “Nagu”, sest tegelikult ju ei ole, nende mäss algas siis, kui vaktsineeritus andis kõrgema kaitse ning seetõttu oli veel põhjendatud nõue. Aga sellest nad ju vaikiks. Vale signaal tuleks. Väga vale. Ja, kes teab, järgmiseks nõuaks nad äkki juhtkonna tagasi astumist – sest järele andmisega nood ju tunnistaks justkui viga … see ahel oleks lõputu ning mõistlikkusest väga kaugel.

https://www.britannica.com/topic/slippery-slope-argument

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viiruse leviku peatamisega pole siin küll tegemist.  Hetkel on uutest nakatunutest juba peaaegu pooled vaktsineeritud.
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 8129 testitulemust, millest 867 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 455 vaktsineerimata ja 412 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.
https://www.terviseamet.ee/et/uudised/tanahommikuse-seisuga-haiglas-227-koroonaviirusega-nakatunud-patsienti

Kui viirus on nii hull, siis eristada vaktsineerituid vaktsineerimata inimesi ohtlikuse mõttes on ju võimatu. Järelikult pole asi viiruses ja viiruse leviku peatamises.  Kui asi on viiruses ja selle leviku peatamises, peaksid kõik hetkel testima, et viiruse levikut peatada.  See, et on lootus olnud ,et äkki vaktsiin aitab, see on mõistetav, aga tuleb praegusele olukorrale silma vaadata. Õnneks mõned riigid juba on ärganud. Viiruse leviku mõttes, peaks iga inimene praegu olema täiesti veendunud, et ta pole viiruse kandja. Vaktsiinide tegemine on enda kaitseks, mitte teiste kaitseks mõeldud. Kas vaktsineeritud inimene tohib nakatada teisi vaktsineerituid inimesi? Ei tohi!!!! Maskist tuleb viirus läbi ja viirus ei hüppa ühelt teisele, vaid ripub õhus ja ootab kuni tuleb sobiv keha ja selle sissehingab.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viiruse leviku peatamisega pole siin küll tegemist. Hetkel on uutest nakatunutest juba peaaegu pooled vaktsineeritud.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 8129 testitulemust, millest 867 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 455 vaktsineerimata ja 412 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

https://www.terviseamet.ee/et/uudised/tanahommikuse-seisuga-haiglas-227-koroonaviirusega-nakatunud-patsienti

Kui viirus on nii hull, siis eristada vaktsineerituid vaktsineerimata inimesi ohtlikuse mõttes on ju võimatu. Järelikult pole asi viiruses ja viiruse leviku peatamises. Kui asi on viiruses ja selle leviku peatamises, peaksid kõik hetkel testima, et viiruse levikut peatada. See, et on lootus olnud ,et äkki vaktsiin aitab, see on mõistetav, aga tuleb praegusele olukorrale silma vaadata. Õnneks mõned riigid juba on ärganud. Viiruse leviku mõttes, peaks iga inimene praegu olema täiesti veendunud, et ta pole viiruse kandja. Vaktsiinide tegemine on enda kaitseks, mitte teiste kaitseks mõeldud. Kas vaktsineeritud inimene tohib nakatada teisi vaktsineerituid inimesi? Ei tohi!!!! Maskist tuleb viirus läbi ja viirus ei hüppa ühelt teisele, vaid ripub õhus ja ootab kuni tuleb sobiv keha ja selle sissehingab.

See näitab lõpuks, et tuleb tunnistada, et need passid just tekitasid selle meeletu nakatumise kaose siin Eestis ja ka välismaal. Ei saa seda uue tüve kraesse ajada.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama värk on see, et terviseamet nägi, et % aina tõuseb vaktsineeritute seas, aga nad ei pannud pidurit sellele, vaid püüdsid aina rahvast eksitada. Nüüd tuleb päevavalgele, sest vaktsineeritud tahvad testi teha, et teada kas põevad koroonat, et ei peaks 3.doos tegema. Sama jama käivitub ka selle 3.doosi saamisega. Miks peaks 3.doosi tegema, kui 2.doosi ei kaitse isegi kerge nakatumise eest, kuid väidetavalt kaitseb raske haiguse eest. Kus on see loogika, kergemat haigust peaks ikka kergemini saada vältida kui rasket.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd pole kindlasti enam normaalne, sügise alguses, kui oli veel usku, et vaktsiin aitab järgmist lainet ära hoida jne, siis võis veel aru saada sellistest aktsioonidest. Nüüd aga? Näha ju on, et viirus tuleb lainetena ja tuleb hoolimata sellest, kas vaktsineeritud on 60% või 70% või 80%,

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui viirus on nii hull, siis eristada vaktsineerituid vaktsineerimata inimesi ohtlikuse mõttes on ju võimatu. Järelikult pole asi viiruses ja viiruse leviku peatamises.  Kui asi on viiruses ja selle leviku peatamises, peaksid kõik hetkel testima, et viiruse levikut peatada.

Võiks juba ammu olla aru saadud, et “viiruse leviku peatamine” on utoopia.  See viirus on siin ja jääb ka siia.
Küsimus on nüüd selles, kuidas põdemisega hakkama saada. Vaktsineeritud inimesel võib ju test positiivne olla, aga kui tal sümptomeid ei ole või ta põeb kergelt, siis tema jaoks on tegu tavalise külmetushaigusega. Ei koorma ta haigestudes haiglaid ega ohusta plaanilist ravi. Lisaks ei ole tal tõenäoliselt pikaajalisi tüsistusi. Vaadake parem haiglasolijate protsente. Vaktsineerituid on haiglas ikka kordades vähem.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama värk on see, et terviseamet nägi, et % aina tõuseb vaktsineeritute seas, aga nad ei pannud pidurit sellele, vaid püüdsid aina rahvast eksitada. Nüüd tuleb päevavalgele, sest vaktsineeritud tahvad testi teha, et teada kas põevad koroonat, et ei peaks 3.doos tegema. Sama jama käivitub ka selle 3.doosi saamisega. Miks peaks 3.doosi tegema, kui 2.doosi ei kaitse isegi kerge nakatumise eest, kuid väidetavalt kaitseb raske haiguse eest. Kus on see loogika, kergemat haigust peaks ikka kergemini saada vältida kui rasket.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/95456279/immunoloog-selgitab-kui-omikrontuvi-vaktsiinikaitsest-mooda-laheb-miks-tohustusdoos-tootab

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See näitab lõpuks, et tuleb tunnistada, et need passid just tekitasid selle meeletu nakatumise kaose siin Eestis ja ka välismaal. Ei saa seda uue tüve kraesse ajada.

Kooliharidus jäi poolikuks?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See näitab lõpuks, et tuleb tunnistada, et need passid just tekitasid selle meeletu nakatumise kaose siin Eestis ja ka välismaal. Ei saa seda uue tüve kraesse ajada.

Kaose? Ei näe.

Viiruse leviku peatamisega pole siin küll tegemist. Hetkel on uutest nakatunutest juba peaaegu pooled vaktsineeritud. Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 8129 testitulemust, millest 867 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 455 vaktsineerimata ja 412 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ja kui palju on inimeste hulgas vaktsineeritute osakaal? 70% kanti oli täiskasvanutel. Järelikult on vaktsineerituid üle kahe korra rohkem kui vaktsineerimata inimesi. Järelikult kui vaktsineerituid on nakatunute hulgas alla poole, näitab see, et vaktsiini toime on olemas. Statistika esitajate asemel muidugi mina esitaks infot praegu hoopis tõhustusdoosi teinute kaupa, tahaks teada, kuidas nende nakatumise ja haiglasse sattumisega on. See, et 2 kuuri vaktsiini pole enam piisav, on ammu teada, nüüd tahaks infot tõhustusdoosi kohta.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 On see normaalne?