Esileht Koroonaviirus COVID-19 On see normaalne?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 116 )

Teema: On see normaalne?

Postitas:
Kägu

Ja kui palju on inimeste hulgas vaktsineeritute osakaal? 70% kanti oli täiskasvanutel. Järelikult on vaktsineerituid üle kahe korra rohkem kui vaktsineerimata inimesi. Järelikult kui vaktsineerituid on nakatunute hulgas alla poole, näitab see, et vaktsiini toime on olemas. Statistika esitajate asemel muidugi mina esitaks infot praegu hoopis tõhustusdoosi teinute kaupa, tahaks teada, kuidas nende nakatumise ja haiglasse sattumisega on. See, et 2 kuuri vaktsiini pole enam piisav, on ammu teada, nüüd tahaks infot tõhustusdoosi kohta.

See loogika ei tööta sümmeetriliselt (kui su eesmärk on õigustada kõikide vaktsineerimist).

Kuigi neid vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, ei tähenda see veel seda, et IGAL vaktsineerimata inimesel on suurem tõenäosus sinna sattuda. Pead teisi näitajaid ka arvesse võtma.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Estonia Rahvusooperi töötajaid hakatakse vallandama. Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha. Kui nad tõesti sellega hakkama saavad, tuleb minu ja mu laia tutvusringkonna poolt korralik ban neile. Mõned lähevad võimuvõimalusest lihtsalt lolliks.

Keda kotib, mida sina arvad? Kui 90% inimestest on normaalsed ja 10 inimest antivaxxerid, siis on see mõistlik lahendus.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi neid vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, ei tähenda see veel seda, et IGAL vaktsineerimata inimesel on suurem tõenäosus sinna sattuda. Pead teisi näitajaid ka arvesse võtma.

Nakatumistest oli jutt.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei tundu mulle enam vaktsineerimisnõue põhjendatud. Lisaks tekib ka küsimus, kas nõutav on siis ka tõhususdoos? Kui seda ei nõuta, siis pole ju olulist vahet, vaktsineeritud või mitte.

Kas hakkab juba koitma, et nende jaoks, kes jätkuvalt vaktsineerimist pushivad (kõikjal maailmas), ei olegi oluline selle vaktsiini efektiivsus haiguse ära hoidmisel või leviku piiramisel, vaid see, kui paljud savaad “vaktsineeritud”.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See näitab lõpuks, et tuleb tunnistada, et need passid just tekitasid selle meeletu nakatumise kaose siin Eestis ja ka välismaal. Ei saa seda uue tüve kraesse ajada.

Kaose? Ei näe.

Viiruse leviku peatamisega pole siin küll tegemist. Hetkel on uutest nakatunutest juba peaaegu pooled vaktsineeritud. Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 8129 testitulemust, millest 867 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 455 vaktsineerimata ja 412 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ja kui palju on inimeste hulgas vaktsineeritute osakaal? 70% kanti oli täiskasvanutel. Järelikult on vaktsineerituid üle kahe korra rohkem kui vaktsineerimata inimesi. Järelikult kui vaktsineerituid on nakatunute hulgas alla poole, näitab see, et vaktsiini toime on olemas. Statistika esitajate asemel muidugi mina esitaks infot praegu hoopis tõhustusdoosi teinute kaupa, tahaks teada, kuidas nende nakatumise ja haiglasse sattumisega on. See, et 2 kuuri vaktsiini pole enam piisav, on ammu teada, nüüd tahaks infot tõhustusdoosi kohta.

Kas Terviseamet vastab sulle igapäev vanuliselt nakatunud inimeste kohta. Oktoobris nakatus metsikult 10-12a, keda ei saanud vaktsineerida. Mõtle, kui on hoopis, et 70% vaktsineerimata nakatunudest moodustavad lapsed, keda ei vaktsineeritud ja 70% nakatunudest vaktsineeritudest on täiskasvanud, siis võib ütelda, et vaktsiin ikka ei toimi. Kui pole sul sellist andme hulka, siis ei tohiks järeldusi kiirelt teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi neid vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, ei tähenda see veel seda, et IGAL vaktsineerimata inimesel on suurem tõenäosus sinna sattuda. Pead teisi näitajaid ka arvesse võtma.

Nakatumistest oli jutt.

Siis on argumendid vaktsiini saamiseks veelgi nõrgemad, sest nakatumist ja edasikandmist need “enam” ära ei hoia. Hetkel hakkab ka see haiglasse sattumise ärahoidmise argument nõrgaks jääma – süstige riskigruppe, ülejäänud rahvas palun jätke rahule.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei tundu mulle enam vaktsineerimisnõue põhjendatud. Lisaks tekib ka küsimus, kas nõutav on siis ka tõhususdoos? Kui seda ei nõuta, siis pole ju olulist vahet, vaktsineeritud või mitte.

Olen su arutluskäiguga nõus, aga siin on ka teine nüanss. See protsess vaktsineeriminõudega algas kuid tagasi, kui Estonia töötajatele vaktsineerimissoovituse andis. Siis oli meil Delta ning kaitse täiesti ok. Küllap need, kellel oli tõsine põhjus mitte vaktsineerida said juba kohe juhtkonnaga kokkuleppele. Kes ikka vaktsineerimata, need on ilmselgelt lihtsalt jonniv kamp, kes veab lihtsalt juhtkonnaga vägikaigast. Ma nüüd ei tea õiguse nüansse sellises olukorras, aga õigluse ja ettevõtte normaalse tööõhkkonna mõttes saan ma igati aru, et juhtkond ei soovi järele anda sellele mässavale nõudjate seltskonnale, mis sellest, et olud on muutunud. Sest mis juhtub, kui Estonia juhtkond järele annab? Mässajad ei too välja muutunud olusid kui järele andmise põhjust, vaid jäävad igaveseks rääkima, kuidas neile liiga taheti teha, kuid nemad võitlesid ja olid nagu kangelased. “Nagu”, sest tegelikult ju ei ole, nende mäss algas siis, kui vaktsineeritus andis kõrgema kaitse ning seetõttu oli veel põhjendatud nõue. Aga sellest nad ju vaikiks. Vale signaal tuleks. Väga vale. Ja, kes teab, järgmiseks nõuaks nad äkki juhtkonna tagasi astumist – sest järele andmisega nood ju tunnistaks justkui viga … see ahel oleks lõputu ning mõistlikkusest väga kaugel.

Sa oled nagu väike kajakallas 😀

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja kui palju on inimeste hulgas vaktsineeritute osakaal? 70% kanti oli täiskasvanutel. Järelikult on vaktsineerituid üle kahe korra rohkem kui vaktsineerimata inimesi. Järelikult kui vaktsineerituid on nakatunute hulgas alla poole, näitab see, et vaktsiini toime on olemas. Statistika esitajate asemel muidugi mina esitaks infot praegu hoopis tõhustusdoosi teinute kaupa, tahaks teada, kuidas nende nakatumise ja haiglasse sattumisega on. See, et 2 kuuri vaktsiini pole enam piisav, on ammu teada, nüüd tahaks infot tõhustusdoosi kohta.

See loogika ei tööta sümmeetriliselt (kui su eesmärk on õigustada kõikide vaktsineerimist).

Kuigi neid vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, ei tähenda see veel seda, et IGAL vaktsineerimata inimesel on suurem tõenäosus sinna sattuda. Pead teisi näitajaid ka arvesse võtma.

Tahtsin just sama vastata – justkui ainus muutuja oleks vaktsineeritus/mittevaktsineeritus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Terviseamet vastab sulle igapäev vanuliselt nakatunud inimeste kohta. Oktoobris nakatus metsikult 10-12a, keda ei saanud vaktsineerida. Mõtle, kui on hoopis, et 70% vaktsineerimata nakatunudest moodustavad lapsed, keda ei vaktsineeritud ja 70% nakatunudest vaktsineeritudest on täiskasvanud, siis võib ütelda, et vaktsiin ikka ei toimi. Kui pole sul sellist andme hulka, siis ei tohiks järeldusi kiirelt teha.

Mitte ainut mulle, vaid igale inimesele on nakatunute vanuseline, maakondlik ja sooline info vabalt netis saadaval (Terviseameti leht, koroonarubriik, avaandmed). Su oletus ei pea paika.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui palju on inimeste hulgas vaktsineeritute osakaal? 70% kanti oli täiskasvanutel. Järelikult on vaktsineerituid üle kahe korra rohkem kui vaktsineerimata inimesi. Järelikult kui vaktsineerituid on nakatunute hulgas alla poole, näitab see, et vaktsiini toime on olemas. Statistika esitajate asemel muidugi mina esitaks infot praegu hoopis tõhustusdoosi teinute kaupa, tahaks teada, kuidas nende nakatumise ja haiglasse sattumisega on. See, et 2 kuuri vaktsiini pole enam piisav, on ammu teada, nüüd tahaks infot tõhustusdoosi kohta.

See loogika ei tööta sümmeetriliselt (kui su eesmärk on õigustada kõikide vaktsineerimist).

Kuigi neid vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, ei tähenda see veel seda, et IGAL vaktsineerimata inimesel on suurem tõenäosus sinna sattuda. Pead teisi näitajaid ka arvesse võtma.

Tahtsin just sama vastata – justkui ainus muutuja oleks vaktsineeritus/mittevaktsineeritus.

Veider – kas see väitja, kellele vastasin, ei peaks ka teisi näitajaid siis arvesse võtma? Ainult mina pean :D?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võib. Ei vaidlegi vastu sellele. Aga tõenäosus, et ta seda teeb on siiski väiksem kui vaktsineerimata inimeste puhul.

https://forte.delfi.ee/artikkel/95484417/faari-saartel-haigestus-omikroniga-21-kolmekordselt-vaktsineeritud-tervishoiutootajat

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võib. Ei vaidlegi vastu sellele. Aga tõenäosus, et ta seda teeb on siiski väiksem kui vaktsineerimata inimeste puhul.

https://forte.delfi.ee/artikkel/95484417/faari-saartel-haigestus-omikroniga-21-kolmekordselt-vaktsineeritud-tervishoiutootajat

Kuidas see artikkel oponeerib väitele, et vaktsineerituid nakatub vähem kui vaktsineerimata inimesi?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes ikka vaktsineerimata, need on ilmselgelt lihtsalt jonniv kamp, kes veab lihtsalt juhtkonnaga vägikaigast. Ma nüüd ei tea õiguse nüansse sellises olukorras, aga õigluse ja ettevõtte normaalse tööõhkkonna mõttes saan ma igati aru, et juhtkond ei soovi järele anda sellele mässavale nõudjate seltskonnale, mis sellest, et olud on muutunud. Sest mis juhtub, kui Estonia juhtkond järele annab? Mässajad ei too välja muutunud olusid kui järele andmise põhjust, vaid jäävad igaveseks rääkima, kuidas neile liiga taheti teha, kuid nemad võitlesid ja olid nagu kangelased. “Nagu”, sest tegelikult ju ei ole, nende mäss algas siis, kui vaktsineeritus andis kõrgema kaitse ning seetõttu oli veel põhjendatud nõue. Aga sellest nad ju vaikiks. Vale signaal tuleks. Väga vale. Ja, kes teab, järgmiseks nõuaks nad äkki juhtkonna tagasi astumist – sest järele andmisega nood ju tunnistaks justkui viga … see ahel oleks lõputu ning mõistlikkusest väga kaugel.

Nii et ühesõnaga sa möönad ausalt, et siinkohal on küsimus puhtalt ülemustepoolses alluvate kiusamises ja võimu kehtestamises, mitte meditsiinilistes põhjendustes?

Sellised inimesed nagu tsitaadi autor on ikka täiesti loomastunud. Suurtel pingeaegadel tuleb inimloomuse kole pool ikka väga selgelt välja.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks riidleb ka WHO, et miks topitakse tõhustusdoose, kui mujal pole veel 1. jõutud (samas…võibolla on need “arenguriigid” nüüd sel korral targemad olnud?).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et ühesõnaga sa möönad ausalt, et siinkohal on küsimus puhtalt ülemustepoolses alluvate kiusamises ja võimu kehtestamises, mitte meditsiinilistes põhjendustes?

Mina ei mööna midagi, sest ma pole Estonia juhtkonna liige. Mina selgitan, mismoodi võib olla kujunenud see situatsioon, mis praegu on. Ja kiusamist mina ei näe. Juhtkond kehtestab reeglid nagu õigeks peab. Töötajal on vaba voli lahkuda, kui reeglid ei sobi.

Sellised inimesed nagu tsitaadi autor on ikka täiesti loomastunud. Suurtel pingeaegadel tuleb inimloomuse kole pool ikka väga selgelt välja.

Ratsionaalsete otsuste mõistmine ei tähenda, et mõistja oleks loomastunud. Mina arvan, et vastupidi – keeruliste otsuste tegemisel on nii palju nüansse, et siin ei saa mingi margapuuga otsustajatele hinnanguid jagada. Meie ei tea kunagi kõiki asjaolusid.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised inimesed nagu tsitaadi autor on ikka täiesti loomastunud. Suurtel pingeaegadel tuleb inimloomuse kole pool ikka väga selgelt välja.

Loomastunud? Realistlik pigem. Pingelistel aegadel võidab see, kes kohaneb.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks riidleb ka WHO, et miks topitakse tõhustusdoose, kui mujal pole veel 1. jõutud (samas…võibolla on need “arenguriigid” nüüd sel korral targemad olnud?).

Vaevalt küll, et arenguriikide vaktsineerimatus dooside puuduse taha jääb. Pigem ikka rahapuuduse taha. Seega pahandab WHO, miks arenenud riigid nii palju heategevust ei tee, kui WHO tahaks. Mulle arusaamatu mõttekäik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervitan teie algatust! Pileteid ongi Estoniasse väga raske saada. Publiku keskmine IQ tõuseb ka.

Paraku ilmselgelt need “loobujad” sattusid Estoniasse viimati lapsena, kui klassiga sinna viidi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha.

😀 Nagu sa suudaks sellest midagi aru saada? Võta rahulikult, küllap on seda riskianalüüsi juba loetud pädevate inimeste poolt. Vähemalt selles saad sa küll kindel olla, et vallandamine ei ole tehtud lambist, suvaliselt “kolmeks loe” järgi, vaid seal on ikka mõistlik kaalutlus taga, mis töödel on vaktsineeritus oluline, maandamaks riske ettevõtte toimimiseks vajalikule tasemele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised inimesed nagu tsitaadi autor on ikka täiesti loomastunud. Suurtel pingeaegadel tuleb inimloomuse kole pool ikka väga selgelt välja.

Loomastunud? Realistlik pigem. Pingelistel aegadel võidab see, kes kohaneb.

Türannia võidab, kui kohaned türanniale. Sina vb ei kannata sellest, sest lausa lust on olla formaald3biilik, aga vot kus – kõik ei olegi nagu sina, kellele elu füürerite ja usuhullude ja ekstremistide reeglite all elamine inimloomule talutav kuidagi oleks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ratsionaalsete otsuste mõistmine ei tähenda

Üks asi on “ratsionaalsete otsuste mõistmine”, teine on “d3biilsete otsuste ratsionaliseerimine”.

Istu ja mõtle natuke mõtlemise peale.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aluseks ikka uhke “riskianalüüs”…ma tahaksin seda analüüsi lausa näha.

???? Nagu sa suudaks sellest midagi aru saada? Võta rahulikult, küllap on seda riskianalüüsi juba loetud pädevate inimeste poolt. Vähemalt selles saad sa küll kindel olla, et vallandamine ei ole tehtud lambist, suvaliselt “kolmeks loe” järgi, vaid seal on ikka mõistlik kaalutlus taga, mis töödel on vaktsineeritus oluline, maandamaks riske ettevõtte toimimiseks vajalikule tasemele.

Sedalaadi riskianalüüs, mida firmad teevad, ei ole raketiteadus. Katsu olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänased andmed  (27.12 2021)

Positiivse testi saanutest oli 254 vaktsineerimata ja 281 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

https://www.terviseamet.ee/et/uudised/tanahommikuse-seisuga-haiglas-245-koroonaviirusega-nakatunud-patsienti

Mida hakkab valitsus tegema, et takistada viiruse levikut vaktsineeritud inimeste seas ?
Ilma testita ei tohiks kuhugi liikuda, vaktsiinipass ei tõenda, et oled viirusest puhas.

Mida kavatsetakse teha, et vaktsineeritud ei levitaks viirust ? Kui eesmärk on piirangud, siis ei tehta midagi. Kui eesmärk on viiruse leviku peatamine, siis tuleb end liigutama hakata ja hakata kõigilt nõudma kiirtesti, kes tahavad minna rahvarohkesse kohta, sealhulgas teatrisse. Samuti ei või teatritrupp mängida, kui ollakse  viirusekandjad.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänased andmed (27.12 2021)

Positiivse testi saanutest oli 254 vaktsineerimata ja 281 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

https://www.terviseamet.ee/et/uudised/tanahommikuse-seisuga-haiglas-245-koroonaviirusega-nakatunud-patsienti

Mida hakkab valitsus tegema, et takistada viiruse levikut vaktsineeritud inimeste seas ?

Ilma testita ei tohiks kuhugi liikuda, vaktsiinipass ei tõenda, et oled viirusest puhas.

Mida kavatsetakse teha, et vaktsineeritud ei levitaks viirust ? Kui eesmärk on piirangud, siis ei tehta midagi. Kui eesmärk on viiruse leviku peatamine, siis tuleb end liigutama hakata ja hakata kõigilt nõudma kiirtesti, kes tahavad minna rahvarohkesse kohta, sealhulgas teatrisse. Samuti ei või teatritrupp mängida, kui ollakse viirusekandjad.

Hakka nad midagi tegema, kui haiglas ja aparaadi all olevad numbrid järsku ei tõuse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eesmärk on piirangud, siis ei tehta midagi. Kui eesmärk on viiruse leviku peatamine, siis tuleb end liigutama hakata ja hakata kõigilt nõudma kiirtesti, kes tahavad minna rahvarohkesse kohta, sealhulgas teatrisse. Samuti ei või teatritrupp mängida, kui ollakse viirusekandjad.

Eesmärk on leida tasakaalupunkt nii, et võimalikult palju elust saaks olla lahti, et viirus samal ajal ei blokeeriks meditsiini, ei leviks üle käte ning et see jälgimine ei läheks üle jõu ei rahaliselt ega protseduuriliselt. Igale poole minekul igaühelt testi nõudmine oleks kõigile üle jõu

Istu ja mõtle natuke mõtlemise peale.

Ära targuta.

. Kõigilt testi nõudmata jätmine ei vastaks ülejäänud punktidele. Seega tuleb joon tõmmata optimaalsesse kohta ning hetkel on (jätkuvalt) selleks vaktsineerituse/vaktsineerimatuse piir.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neetud, eelmises postituses läks üks vastus teise sisse. Pidi olema lõpus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida kavatsetakse teha, et vaktsineeritud ei levitaks viirust ? Kui eesmärk on piirangud, siis ei tehta midagi. Kui eesmärk on viiruse leviku peatamine, siis tuleb end liigutama hakata ja hakata kõigilt nõudma kiirtesti, kes tahavad minna rahvarohkesse kohta, sealhulgas teatrisse. Samuti ei või teatritrupp mängida, kui ollakse  viirusekandjad.

Seepärast peavadki inimesed end vaktsineerima, et neid nakatumine ei murraks. Haiglaravile jõuab enamasti vaktsineerimata kodanik.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türannia võidab, kui kohaned türanniale. Sina vb ei kannata sellest, sest lausa lust on olla formaald3biilik, aga vot kus – kõik ei olegi nagu sina, kellele elu füürerite ja usuhullude ja ekstremistide reeglite all elamine inimloomule talutav kuidagi oleks.

Mina ei ela kellegi all. Tegele oma vaimsete probleemidega. Minul on küll hea elu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida kavatsetakse teha, et vaktsineeritud ei levitaks viirust ? Kui eesmärk on piirangud, siis ei tehta midagi. Kui eesmärk on viiruse leviku peatamine, siis tuleb end liigutama hakata ja hakata kõigilt nõudma kiirtesti, kes tahavad minna rahvarohkesse kohta, sealhulgas teatrisse. Samuti ei või teatritrupp mängida, kui ollakse viirusekandjad.

Seepärast peavadki inimesed end vaktsineerima, et neid nakatumine ei murraks. Haiglaravile jõuab enamasti vaktsineerimata kodanik.

Ka kõikidest vaktsineerimata inimestest satub sinna siiski väga väike protsent.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi on nõnda, kui oled kolm kuud tagasi süsti saanud viimati, oled sama hästi kui vaktsineerimata uuesti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 116 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 On see normaalne?