Esileht Koroonaviirus COVID-19 On see normaalne?

Näitan 26 postitust - vahemik 91 kuni 116 (kokku 116 )

Teema: On see normaalne?

Postitas:
Kägu

Kui statistika ütleb, et haiglasolijatest 82% on vaktsineerimata, samal ajal kui elanikkonnast on vaktsineerimata vaid 40%, siis just vastupidi, see näitab, et vaktsiin toimib ikka ning vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimesed on täiesti erinevates paatides.

Vabandust, need andmed ei “näita” seda, vaid me loeme seda sealt välja, sest mugav on.

No tegelikult andmetesse sisse vaadates on olukord veel rohkem vaktsineerimatute kahjuks. Detsembri keskpaiga seisuga on ametliku immuunkaitsega (põdenud ja testiga kinnitatud + vaktsineeritud) 70% kogu Eesti elanikkonnast. See tähendab, et ametliku immuunkaitseta on ainult 30% elanikest. Ehk selle vaktsineerimata 80% haiglaravi vajajatest annab ainult 30% inimestest, kellest omakorda suur hulk on lapsed, kes haiglasse reeglina ei satu.

Vaadates 60+ vanuserühma, kes on põhilised haiglaravi vajajad, siis immuunkaitseta on 21% selle vanuserühma inimesi. 76% on vaktsineeritud, 5% juba põdenud. Seega lõviosa sellest 80% raske covidiga haiglaravi vajajatest annab see vaktsineerimata/põdemata 20% 60+ vanuserühmast.

Arvude allikas K. Fischeri statistika K. Fischeri statistika põdenute ja vaktsineeritute kohta.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele:

Ja kui see nii on, et vanus on väga oluline riskitegur haiglasse sattumisel (mis on tegelikult juba ammu hästi teada), siis mis on põhjus nooremate vaktsineerimata inimeste ruineerimiseks?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele:

Ja kui see nii on, et vanus on väga oluline riskitegur haiglasse sattumisel (mis on tegelikult juba ammu hästi teada), siis mis on põhjus nooremate vaktsineerimata inimeste ruineerimiseks?

sellele on väga lihtne põhjus – pikk koroona

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele:

Eksole, ainult loll ei leia vabandust 😀 Kui üks põhjus selgelt enam ei päde, siis tuleb välja mõelda järgmine, kuni ka selle irratsionaalsus saab selgeks. Ja siis järgmine ja järgmine …

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele:

Mina ainult juhtisin numbrite tõlgendamisele tähelepanu. Mina ei võta vastu otsuseid, mina ei kehtesta piiranguid.

Pessimistina ütlen, et kui lockdowni ei tule, siis kohtume kõik selle omikroniga järgmise poole aasta jooksul. Positiivse poole pealt kaotab see ka vajaduse vaktsiinipasside jms  jaoks järgmiseks nii pooleks aastaks… kuni tuleb järgmine mutanttüvi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pessimistina ütlen, et kui lockdowni ei tule, siis kohtume kõik selle omikroniga järgmise poole aasta jooksul.

Ole mureta – tõenäoliselt kohtuvad paljud meist selle omikroniga sõltumata sellest, kas on lockdown või mitte. Siiani pole mingit erilist tõenduspõhist infot, et lockdown oleks kuidagi midagi ära hoidnud või paremaks teinud.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele:

Eksole, ainult loll ei leia vabandust 😀 Kui üks põhjus selgelt enam ei päde, siis tuleb välja mõelda järgmine, kuni ka selle irratsionaalsus saab selgeks. Ja siis järgmine ja järgmine …

pikka koroonat ei ole vaja kellelgi välja mõelda. kahjuks on see seisund reaalselt olemas. kummaline on aga see, et mingile seltskonnale tuleb kõiki asjaolusid ikka ja jälle üle korrata. ja sealjuures kindlasti ühekaupa, kuna üle ühe mõtte ilmselt pähe ei mahu.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates 60+ vanuserühma, kes on põhilised haiglaravi vajajad, siis immuunkaitseta on 21% selle vanuserühma inimesi. 76% on vaktsineeritud, 5% juba põdenud. Seega lõviosa sellest 80% raske covidiga haiglaravi vajajatest annab see vaktsineerimata/põdemata 20% 60+ vanuserühmast.

Aga sellisel juhul võikski vaktsineerida just seda gruppi, mitte kõiki valimatult.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

pikka koroonat ei ole vaja kellelgi välja mõelda. kahjuks on see seisund reaalselt olemas.

Samamoodi vaktsiinitüsistused. Kuna viimast ohtu üritatakse iga hinna eest pisendada, on keeruline teha keskmisel inimesel adekvaatset otsust.
Puht isiklikust kogemusest lähtudes valiksin haiguse, see kulges mul kergelt ja ei mingeid tüsistusi. Samuti ei tunne ma mitte kedagi, kes põeks pikka koroonat. Kûll on aga paljudel vaktsiinikahjustusi (k.a. ühel lapsel – spordipoiss) kuni paari surmani välja.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pessimistina ütlen, et kui lockdowni ei tule, siis kohtume kõik selle omikroniga järgmise poole aasta jooksul.

Kõhutunne ütleb, et sellega jõuab ühelepoole juba veebruariks. Nii kiiresti levib.

Pakun, et nüüd peale jõulupidusid ja aastavahetust jõuab see ~90% inimesteni. Jaanuari esimene nädal tuleb nii halb, kui halvaks see üldse minna saab – ja siis hakkab kurv kiiresti langema.

Soovitan vitamiin D lippu kõrgel hoida – edu ja tervist kõigile!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakun, et nüüd peale jõulupidusid ja aastavahetust jõuab see ~90% inimesteni. Jaanuari esimene nädal tuleb nii halb, kui halvaks see üldse minna saab – ja siis hakkab kurv kiiresti langem

Pakun, et lõpuks surevad antivaxxerid maha. Surivoodil 40+ aastasena kahetsevad, et oleks teadnud, et nii, oleks teisiti teinud-lapsed ju alles väikesed. Aga hilja. Selleks ajaks on piisav arv läbipõdenuid ja vaktsineerituid, seega saame alates järgmisest suvest enam-vähem vanaviisi eluga jätkata.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pakun, et lõpuks surevad antivaxxerid maha. Surivoodil 40+ aastasena kahetsevad, et oleks teadnud, et nii, oleks teisiti teinud-lapsed ju alles väikesed. Aga hilja. Selleks ajaks on piisav arv läbipõdenuid ja vaktsineerituid, seega saame alates järgmisest suvest enam-vähem vanaviisi eluga jätkata.

Sellise mõtteavaldusega tekitad endale väga palju halba karmat.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakun, et nüüd peale jõulupidusid ja aastavahetust jõuab see ~90% inimesteni. Jaanuari esimene nädal tuleb nii halb, kui halvaks see üldse minna saab – ja siis hakkab kurv kiiresti langem

haha ok

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tekita ma midagi. See on reaalsus, millega meist igaüks peab arvestama, kui ei vaktsineeri.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei tekita ma midagi. See on reaalsus, millega meist igaüks peab arvestama, kui ei vaktsineeri.

Reaalsus, hea inimene, on see, et kui sa end süsti otsa juba ajasid, siis sinna pead sa ka jääma. Omicron vilistab su 2-le süstile, 3. on kuni 18 nädalat efektiivne ja siis lähedki nendega edasi. Samas jätab ta suures osas just vaktsineerimata või 1. süstiga inimesed rahule. Vaata natuke maailma statistikat ka. Esimesed tabelid on olemas.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas jätab ta suures osas just vaktsineerimata või 1. süstiga inimesed rahule. Vaata natuke maailma statistikat ka. Esimesed tabelid on olemas.

😀 😀 😀

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas jätab ta suures osas just vaktsineerimata või 1. süstiga inimesed rahule. Vaata natuke maailma statistikat ka. Esimesed tabelid on olemas.

Selle kohta tahaks kül “tabelit” näha. Palun pane mõni link.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle kohta tahaks kül “tabelit” näha. Palun pane mõni link.

Kui sul aega on, otsi ise, ma eile käisin huvi pärast erinevate riikide terviseveebe ja ajalehti läbi, nii mõnelgi olid tulemused välja toodud. Silma jäi valdavalt see pilt, mis ma enne kirjutasin. Ei hakka praegu uuesti neid üles otsima, uued artiklid tulevad ju online peale. Taani, Rootsi, UK olid vist ühed, kus nägin. USAst ehk Kanada.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul aega on, otsi ise, ma eile käisin huvi pärast erinevate riikide terviseveebe ja ajalehti läbi, nii mõnelgi olid tulemused välja toodud. Silma jäi valdavalt see pilt, mis ma enne kirjutasin. Ei hakka praegu uuesti neid üles otsima, uued artiklid tulevad ju online peale.

No selge. Ega ma arvanudki, et need “tabelid” olemas on. Ei hakka mina kolama mööda erinevate riikide veebe ning otsima ja oletama, milliseid andmed sa võisid mõelda, kui sellise väitega esinesid.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul aega on, otsi ise, ma eile käisin huvi pärast erinevate riikide terviseveebe ja ajalehti läbi, nii mõnelgi olid tulemused välja toodud. Silma jäi valdavalt see pilt, mis ma enne kirjutasin. Ei hakka praegu uuesti neid üles otsima, uued artiklid tulevad ju online peale.

No selge. Ega ma arvanudki, et need “tabelid” olemas on. Ei hakka mina kolama mööda erinevate riikide veebe ning otsima ja oletama, milliseid andmed sa võisid mõelda, kui sellise väitega esinesid.

Arvata on, et ta mõtles absoluutarvudes – kindlasti on uute haigestunute hulgas just vaktsineerimata ning 1- süstilisi kõige vähem, sest neid on ka kogu populatsioonis kõige vähem.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvata on, et ta mõtles absoluutarvudes – kindlasti on uute haigestunute hulgas just vaktsineerimata ning 1- süstilisi kõige vähem, sest neid on ka kogu populatsioonis kõige vähem.

Appi, no on ikka ohmud need antivaksikud.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd käis läbi juba ka uuringuid, et Omicron annab nõrga kaitse Delta vastu. (nõrgema kui vaktsineerimine). Kui osutub õigeks, siis põeme praegu suure paugu ja väheste ohvritega kõik Omicroni läbi ning peale seda niidab delta ikka oma lainetega edasi.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd käis läbi juba ka uuringuid, et Omicron annab nõrga kaitse Delta vastu. (nõrgema kui vaktsineerimine). Kui osutub õigeks, siis põeme praegu suure paugu ja väheste ohvritega kõik Omicroni läbi ning peale seda niidab delta ikka oma lainetega edasi.

Omikroni ja delta koosmõju kohta järelduste tegemiseks ilmselt on veel vara.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://thehill.com/policy/healthcare/587212-uk-health-agency-report-suggests-booster-effectiveness-against-omicron

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastavalt Brittide uusimatele uuringutele aitavad praegused boosterid omicroni vastu ca 10 nädalat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://thehill.com/policy/healthcare/587212-uk-health-agency-report-suggests-booster-effectiveness-against-omicron

Selles artiklis pole küll juttu sellest, mida eespool väideti.

+2
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 91 kuni 116 (kokku 116 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 On see normaalne?