Esileht Koolilaps On see tõesti normaalne?

Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )

Teema: On see tõesti normaalne?

Postitas:

Ja kui laps keeldub seda korraldust täitmast, mida see õpetaja siis ette võtab?

No tere, talv! Korrarikkumise eest määratakse karistus ja laps keeldub!?
No eks siis tuleb laps juhtkonna otsusega mõneks ajaks koolist eemaldada, kuna ei allu kooli sisekorraeeskirjale (tunni segamine).
Et kõigi jaoks elu lihtsamaks ja helgemaks muuta, võiksid lapsevanemad lastele varasest noorusest selgeks teha, millal on mõistlik ja sobiv vait olla. Kasuks tuleb aeg-ajalt kuulamine, mitte non-stop suu liigutamine ja teiste jutule oma tarkusega sisse sõitmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 19:07; 28.03 09:26; 28.03 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui laps keeldub seda korraldust täitmast, mida see õpetaja siis ette võtab?

No tere, talv! Korrarikkumise eest määratakse karistus ja laps keeldub!?
No eks siis tuleb laps juhtkonna otsusega mõneks ajaks koolist eemaldada, kuna ei allu kooli sisekorraeeskirjale (tunni segamine).
Et kõigi jaoks elu lihtsamaks ja helgemaks muuta, võiksid lapsevanemad lastele varasest noorusest selgeks teha, millal on mõistlik ja sobiv vait olla. Kasuks tuleb aeg-ajalt kuulamine, mitte non-stop suu liigutamine ja teiste jutule oma tarkusega sisse sõitmine.

Päriselt? Kui mu laps saaks sellise karistuse, siis ei olekski tal midagi keelduda, vaid ma läheks juba enne seda õpetajat kooli juhtkonda. Sel käol oli tuline õigus, kes ütles, et enamik siin on ikka oma nõukaajas nii kõvasti kinni. Ja ei, ma ei ole mingi korralageduse pooldaja, aga ma lihtsalt tõsiselt jälestan inimesi/õpetajaid, kes arvavad, et neile on võimupositsioonilt absoluutselt kõik lubatud. Ja selle lapse ema või isa asemel ma laseks teha 8 lk arvutis kopipeisti, vean kihla, et suures elevuses oma nii ägeda karistuse välja mõtlemise üle, unustas õpetaja kirjutada, et tuleb teha käsitsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 18:18; 25.03 23:17; 26.03 00:01; 27.03 22:01; 28.03 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tahaks küsida, mille poolest see lapsevanem, kes Perekooli postituse tegi, õpetajast parem on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 22:59; 25.03 23:00; 26.03 07:11; 28.03 17:42; 12.04 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan, et teietaolistel, laste suhtes nii õelatel inimestel üldse omal lapsed on. Selline viha ja enda paha tuju välja elamine käib, et ei saagi aru, milkes teie tegelik probleem on. Ei saa ju olla, et lapsed nii üdini pahad on, et teid nii endast välja viivad. Kohe ongi selline tõrges ja üleolev suhtumine, see tegelikult tulebki oma lapsepõlvest kaasa. Minu ajal oli ikka õpetajatel tõsine võim ja mul päris ausalt hakkas teinekord veidi üleannetumatest klassivendadest kahju kes valusasti vastu näppe said ning kellel raamatuga pähe lajatati. Siin, aga 21. sajandil loen seda vihakõne laste vastu ja on ikka hämmastav küll. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:08; 28.03 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan, et teietaolistel, laste suhtes nii õelatel inimestel üldse omal lapsed on. Selline viha ja enda paha tuju välja elamine käib, et ei saagi aru, milkes teie tegelik probleem on. Ei saa ju olla, et lapsed nii üdini pahad on, et teid nii endast välja viivad. Kohe ongi selline tõrges ja üleolev suhtumine, see tegelikult tulebki oma lapsepõlvest kaasa. Minu ajal oli ikka õpetajatel tõsine võim ja mul päris ausalt hakkas teinekord veidi üleannetumatest klassivendadest kahju kes valusasti vastu näppe said ning kellel raamatuga pähe lajatati. Siin, aga 21. sajandil loen seda vihakõne laste vastu ja on ikka hämmastav küll. ????

Oled loll või mängid lolli? Milline õelus ja milline viha? Ei, lapsed pole üdini pahad, vaid enamik neist armsatest korrarikkujatest lihtalt proovivad piire ja on tõesti puhtal kujul kasvatamatud ning lugupidamatud. Eelkõige on nad lugupidamatud oma klassikaaslaste suhtes. Suhtumisega tahan ja mölisen, mis see teie asi on, ise tean, mida teen. Tahan ja teen “nalja”, mida see õps kobiseb. Minu lapse klassis on samuti paar sellist tegelast. Ma väga loodan, et õpetajatel on julgust neid korrale kutsuda ja neile mingigi karistus määrata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tausta teadmata ei ole võimalik selle kohta midagi arvata, nii võib teha nii väga hea kui väga halb õpetaja. Jah, kui ma sellist asja eKoolist loeks, siis kergitaks kulmu, aga ilmselt minu esimene mõte ei oleks, et issand, kui õudne õpetaja, vaid et kas minu laps ikka seal tunnis saab normaalselt õppida või peab kuulama mingit mõttetut pingpongi õpetaja ja lobamokkade vahel.

Kui ma loeks oma lapse kohta, siis tuleks sügav jutuajamine ja loomulikult ta peaks selle mõttetuse ära tegema. 6. klass on piisavalt suur, et saada aru, mida tähendab ametikohast tulenev võim ja miks sellega arvestama peab. See ei välista ka lapse poolt kriitilist suhtumist, aga kritiseerida saab ainult puhta südamega ja omakasuta eesmärgi nimel (näiteks sõbra ebaõiglase kohtlemise lõpetamiseks), mitte selle pärast, et “õpetaja on nõme,” või olukorras, kus ise oled jama korraldanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et vanem, kes selle asemel, et hakata probleemi süvenema (miks ta laps ikkagi tunnis juttu ajab), hakkab õpetajat süüdistama, teeb karuteene oma lapsele.
kuidas see õpetaja selle tunni huvitavaks muudab? Kus on õpetaja vahendid huvitava tunni jaoks? Kus on metoodilised materjalid, kus on tunnikonspektid, mille vahel valida? Ah et õpetaja ise peab omast rahast ja vabast töövälisest ajast muudkui laste elu huvitavamaks muutma? Ei pea! Õpetaja tööpäev kstab 7h ja ongi kõik.

Pöörduge oma viginatega ja soovidega tunnid tsirkuseetendusteks muuta Innove ja HM-i poole.

Tunnis lobisevad lapsed on tõesti suur ja valdav probleem
Ja vastuseks sellele käole, et tunnis lobisevate lastega toimetatakse nii: märkused, vestlus vanematega ja siis koduõpe – ei, need asjad ei käi nii. Peale vestlust vanematega lüüakse pall jälle õpetaja väravasse: mikssu tunnid nii igavad on?

Eesti kool on skisofreeniline. Ja algab see kõik vanematest. Lastega saaks veel kuidagi hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tahaks küsida, mille poolest see lapsevanem, kes Perekooli postituse tegi, õpetajast parem on?

Ehk õpiksid lugema? Mina ei ole nende laste lapsevanem.
Mis on sinu arvates halba selles, et diskuteerimiseks teema postitasin, kuna minu arvates on õpetaja käitumine vale. Seda, et laste käitumine oli vale (ja tegemist ei ole nende tegevuse õigustamisega), kirjutasin juba esimeses postituses. Ma kutsusin ju arutlema õpetaja tegu, mitte laste.

Oli väga huvitav lugemine. Nõustnun siin mitmetega kes teemasse rääkisid. Paljud on endale hoopis oma teemaalgatuse välja mõelnud ja sellele siis vastuseid kirjutanud 🙂 Seda oli ka huvitav jälgida, ilmselt sarnane tasand tunnis jutustavate lastega, kes ööd ega mütsi ei jaga kus parasjagu õpitava järjega ollakse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.03 18:04; 25.03 18:16; 25.03 18:21; 25.03 18:22; 25.03 18:47; 25.03 18:50; 25.03 22:15; 25.03 22:33; 12.04 07:22; 14.04 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see õpetaja selle tunni huvitavaks muudab? Kus on õpetaja vahendid huvitava tunni jaoks? Kus on metoodilised materjalid, kus on tunnikonspektid, mille vahel valida? Ah et õpetaja ise peab omast rahast ja vabast töövälisest ajast muudkui laste elu huvitavamaks muutma? Ei pea! Õpetaja tööpäev kstab 7h ja ongi kõik.

Pöörduge oma viginatega ja soovidega tunnid tsirkuseetendusteks muuta Innove ja HM-i poole.

Vaata kui sa oled õpetaja kes ei taha oma tunde huvitavaks teha, sest sulle ei tooda neid huvitavaks tegemise vahendeid HM ja Innove poolt kandikul kätte ja nui neljaks sa üle 7h tööd ei tee ka, siis on sul mitu võimalust. Esimene variant, otsid muu töökoha – sest oma praegust tööd sa erilise entusiasmiga ei võta ja üheski lapses oma aine vastu huvi ei ärata. Teine variant – lähed ise tööle HM-i ja Innovesse ja teed need vahendid õpetajatele, sest ideid paistab sul olevat et millised need olema peaksid. Kolmandaks – teed oma tööd edasi täpselt niimoodi nagu sa teed, asud kaitsesse iga kord kui lapsevanem sinuga rääkima tuleb ja vaatad kalanäoga pealt, kuidas lastel igasugune koolirõõm ja õpihimu kaob. Ja aeg-ajalt elad ennast siin perekoolis välja ja näitad lapsevanematele kohta kätte.
Mul on hea meel, et minu lapse õpetajate hulgas on fantastiliselt toredaid inimesi, kes pidevalt otsivad ise internetist huvitavaid lisamaterjale ja mõtlevad välja erinevad nippe tundide toredamaks ja vaheldusrikkamaks muutmiseks. On näha, et nad on oma aine fännid ja nakatavad selle huviga ka lapsi, kes särasilmi kodus jutustavad põnevatest tundidest. Kui teed seda mida naudid, siis ei loe sa tunde ja minuteid, et mingil juhul ületunde ei teeks.
Aga ikkagi – see oli mul nüüd teemast mööda, sest teemaalgatuses mainitud õpetaja tundide huvitavusest või igavusest ei tea me midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:25; 12.04 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk õpiksid lugema? Mina ei ole nende laste lapsevanem.

Kellel siin funktsionaalse lugemisoskusega probleeme on? Pole kordagi kirjutanud, et postitaja oleks märkuse ja kirjutamiskaristuse saanud laste vanem. Mis selles halba on, kui leian, et kolmas osapool ei peaks sekkuma ning jabur on nii õpetaja kui kõrvalseisja käitumine? Tõepoolest, inimestel on teiste elude elamisega nii palju tegemist, et oma elu elamine on muutunud teisejärguliseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 22:59; 25.03 23:00; 26.03 07:11; 28.03 17:42; 12.04 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassis on paarkümmend õpilast. Vähemalt. 18 kuulavad õpetajat, ei sega teisi. Vähemalt. Kaks ei kuula, segavad õpetajat ja kaasõpilasi. Ja perekooli käguemal on põhjendus varnast võtta: tund on igav, viga on õpetajas.
Mis pagana loogika järgi? Selle mõnusa loogika järgi, mille järgi maailmanabasid kasvatatakse? Et mitte sina, lapsuke, ei pea teistega arvestama vaid kõik teised peavad sinuga arvestama. Mis siis, et teistel ei ole igav ja sina oma keskendumisvõimetuse ja kasvatamatusega oled erand – viga ei ole ometi sinus! Viga on kõigis teistes.

Need käod, kelle ajaloolise mälu võimed pedagoogika osas ulatuvad vaid 1940. aastani – arendage silmaringi, lugege kasvõi ilukirjandust. No näiteks “Kevade” peaks olema täitsa jõukohane, järgmiseks näiteks “Wikmani poisid” vms. Saate ka teada, mismoodi enne seda “nõukaaega” (kõik mis oli enne enda ajaarvamist on ajast ja arust, eksole) koolikord oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk õpiksid lugema? Mina ei ole nende laste lapsevanem.

Mis selles halba on, kui leian, et kolmas osapool ei peaks sekkuma ning jabur on nii õpetaja kui kõrvalseisja käitumine? Tõepoolest, inimestel on teiste elude elamisega nii palju tegemist, et oma elu elamine on muutunud teisejärguliseks.

See justnimelt ongi minu elu, üks osa sellest sest minu last õpetab sama õpetaja, mu laps on samas keskkonnas. Need kaks poissi on tema klassikaaslased.
Sinu kriitika jääb täiesti mõistetamatuks, eesmärk on ilmselt lihtsalt halvustada, arutelust osa võtmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.03 18:04; 25.03 18:16; 25.03 18:21; 25.03 18:22; 25.03 18:47; 25.03 18:50; 25.03 22:15; 25.03 22:33; 12.04 07:22; 14.04 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvamus on, et üle piiri on läinud mõlemad. Õpilane teadupärast peaks olema tunnis nii, et õppida saaks nii tema kui kogu klass. Teiseks, selliseid nn meetodeid enam koolis ei kasutata. On ikkagi õpetaja asi saavutada kontroll klassi üle. Selline 8 lk ühte ja sama lause on mõttetus. See ei õpeta õpetajat kuulama ega tunnis kaasa töötama, vaid tekitab trotsi. Läheksin kooli, nõuaksin aruandmist, miks raisatakse vihiku lehekülgi totruse kirjutamiseks. Tulemus oleks, et laps seda kirjutama ei pea. Õpetaja muuseas ei peaks näitama nn võimu vihiku peal. Samas peaksin kodus lapsele maha korraliku loengu, kuidas õpetajat tuleb kuulata, klassi ei tohi segada, teised tahavad õppida jne jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et lapsel oleks tegevust, andis sellise tegevuse neile. Mis siin sinu jaoks vägivald on? Nüüd sai laps suure trauma ja on ohver? Lõpuks polegi koolis õpetajaid, mõtle parem sellele.

Mu enda laps pole sellises olukorras olnud, aga kõrvaltvaataja pilguga näen ma vägivalda asjaolus, et sellised koduülesanded postitatakse avalikult, kogu klassi lapsevanematele ja õpilastele nähtavalt, mitte ei saadeta privaatset märkust. Seda esiteks.
Teiseks ei hari kaheksa lehekülje kirjutamine mitte ühtegi last soovitud suunas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 21:23; 16.04 21:27; 17.04 06:30; 18.04 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski lapsevanem ei näe teise lapse kohta käivad märkusi.

Stuudiumis on selline asi kahjuks võimalik, kui see märkus kirjutatakse koduste ülesannete kohale. Meie koolis on ka stuudium ja vahel ilmuvad sinnagi teated, et kõigile see ja see ülesanne, aga Aino ja Ats peavad lisaks esitama ka eelmisel korral antud ja tegemata jäänud tööd. See viimane märkus peaks olema privaatne. Aga ei ole.
Võimalik, et õpetajad ei saa isegi aru, et need märkused ilmuvad koduste tööde all kõigile näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 21:23; 16.04 21:27; 17.04 06:30; 18.04 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga Aino ja Ats peavad lisaks esitama ka eelmisel korral antud ja tegemata jäänud tööd. See viimane märkus peaks olema privaatne. Aga ei ole.
Võimalik, et õpetajad ei saa isegi aru, et need märkused ilmuvad koduste tööde all kõigile näha.

Teine variant on, et Aino ja Ats jätavad muidu tegemata, sest väidavad, et koduste tööde koha peal ei olnud ju seda kirjas, seega ei saa neilt ka nõuda. Ehk võiks olla lihtsalt alajaotus: privaatne kodutöö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 19:08; 17.04 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, kui Ainole ja Atsile kirjutataks märkustesse see “tee kodutöö tagantjärele ära”, siis ei saa nad väita midagi. Nende vanemad võivad siis ainult iseennast süüdistada, kui nad Stuudiumi ei vaata ja laps lõpuks halva hinde saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 21:23; 16.04 21:27; 17.04 06:30; 18.04 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigile see ja see ülesanne, aga Aino ja Ats peavad lisaks esitama ka eelmisel korral antud ja tegemata jäänud tööd. See viimane märkus peaks olema privaatne. Aga ei ole.

Kuulge, öelge nüüd lõpuks, mida see TEEB, ja kuidas kahjustab Ainot ja Atsi?
Kas tõesti on see nii “alandav” ja häbiväärne, et neil jäi kodutöö tegemata? Kohutav, mida vaesed lapsed peavad üle elama! Jubedad õpetajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.03 22:55; 26.03 11:48; 26.03 11:50; 26.03 21:56; 26.03 22:00; 26.03 22:42; 27.03 14:25; 27.03 21:55; 17.04 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigile see ja see ülesanne, aga Aino ja Ats peavad lisaks esitama ka eelmisel korral antud ja tegemata jäänud tööd. See viimane märkus peaks olema privaatne. Aga ei ole.

Kuulge, öelge nüüd lõpuks, mida see TEEB, ja kuidas kahjustab Ainot ja Atsi?
Kas tõesti on see nii “alandav” ja häbiväärne, et neil jäi kodutöö tegemata? Kohutav, mida vaesed lapsed peavad üle elama! Jubedad õpetajad.

Kas teise inimese privaatsuse austamise nõue laste kohta ei käi?
Kas sulle meeldiks, kui ülemus tuleks kogu kollektiivi juuresolekul ütlema- või saadaks töötajate listi laiali kirja, et vaata, Maarika, sul on see asi tegemata, tähtaeg on kaks nädalat üle?
Või eelistaksid sa siiski, et ta kutsuks su enda juurde vaibale ja räägiks sellest seal privaatselt?
Kui see viimane, siis miks lapse puhul teistsugune käitumine kuidagi normaalne peaks olema? Või mismoodi see õpetaja õigusi rikub, kui ta teeb selle väikese liigutuse ja saadab selle info privaatselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 21:23; 16.04 21:27; 17.04 06:30; 18.04 14:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )


Esileht Koolilaps On see tõesti normaalne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.