Esileht Väikelaps On siin veel rinnalapsi, kes on 1.a. ja 3.k. jne vanused? (võõrutamise nippe)

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: On siin veel rinnalapsi, kes on 1.a. ja 3.k. jne vanused? (võõrutamise nippe)

Postitas:

Tere,

Esimese asjana küsiks, et kuidas Teie lapsed öösiti magavad? Meil on hetkel öösel ärkamisi ikka ca 7-8. Osaliselt panen selle purihammaste süüks ja osaliselt ikka päris tugeva tissisõltuvuse, sest heal juhul olen ma selle aasta ja 3.k. jooksul 4.h. saanud järjest magada….
Ise olen ma muidugi üliväsinud ja ülierutuv. Lapsel on aga tiss nii teemas, et tundub, et võõrutamine ei tule üldse arutamiselegi:) Päeval rinda ei saa, aga paraku toimub uinimine rinnal ja edasi on siis juba paras peavalu, mis öösiti toimub.
Olen proovinud ka võõrutada siin paar õhtut, no ei ole minus seda jõudu, et lasta lapselt kriiskavalt karjuda, lisaks on veel 3.a. vennaraas, kellele uni on ülitähtis…oeh, tahaks nippe teada, kuidas võõrutust alustada…või peaksin ma lihtsalt kannatama ja rinda edasi andma, kuni ka lapse poolt hakkavad loobumismärgid paistma? Hetkel tundub küll, et siin läheb koolini välja….

Laps ei ole lutipudelist jooja ja lutti pole ka kordagi võtnud.

Ehk on kellegil võõrutusnippe, mis on toiminud, aga millest üldsus nö. stampvastustena ei räägi?
Esimene laps loobus rinnast ise, kui oli 10.k. vana.
Aitäh nõuandjatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 12:56; 12.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On,aga võõrutada veel ei kavatse,lapsel hea miks peaks siis võõrutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõrutasin öisest 1a ja päevasest 2a. Magamisega oli ikka probleeme, aga vähem kui enne võõrutamist.

Võõrutamise nippe ei oska jagada. Rääkisin lapsele, et öösel ei sööda, öösel magatakse. Rääkisin, et nüüdsest peale hakkame kõik koos (emme, tita ja tiss) magama. Öösel kui ärkas ja tissile üritas trügida, siis rääkisin sama juttu. Kuna öine tissiteema oli väga tihe, siis oli mul võõrutamise hetkeks juba ükskõik, kas istuda temaga üleval kisamise või imetamise pärast. Imetades küll vahel uinusin, aga unekvaliteet oli ikkagi väga halb. Kiigutasin-rahustasin, kuni jälle uinus. Aega läks, aga asja sai. Vahepeal mõne öö kiigutas ka mees.

Ei olnud minu jaoks oluliselt väsitavam kokkuvõttes, kui see lõputu öine imetamine. Pärast võõrutamist paar korda öö jooksul ärgata ja last patsutada (siis uinus jälle), oli ka kordades kergem kui öö läbi toita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps oli sama vanalt totaalne öine tissisõltlane, kuni 10 ärkamisega. Mulle määrati tablettravikuur, mille puhul imetamine oli välistatud.
Alustasin reedel. Komandeerisin ema enda juurde ja andsin lapse ööseks talle. Tulemuseks paar ärkamist. Laupäeva öösel vastu pühapäeva kordus sama. Pühapäeval lahkus ema oma koju ning olin totaalselt endast väljas. Üllatuseks laps enam öösel ei ärganud, vaid põõnas hommikuni. Paaril õhtul oli uinumismuresid – kiskus mu pluusi, kuid ei midagi hulu. Tekkis uus rutiin ja nii juba pool aastat.
Soovitan julgelt võõrutada – see ei ole toidu- vaid lähedusevajadus. Lähedust ja turvatunnet saab aga selles vanuses lapsele pakkuda ka teisiti.
(See on pelgalt minu arvamus. Tean, et paljud emad leiavad just tissitamise olevat läheduse aluseks.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu laps oli sama vanalt totaalne öine tissisõltlane, kuni 10 ärkamisega. Mulle määrati tablettravikuur, mille puhul imetamine oli välistatud.
Alustasin reedel. Komandeerisin ema enda juurde ja andsin lapse ööseks talle. Tulemuseks paar ärkamist. Laupäeva öösel vastu pühapäeva kordus sama. Pühapäeval lahkus ema oma koju ning olin totaalselt endast väljas. Üllatuseks laps enam öösel ei ärganud, vaid põõnas hommikuni. Paaril õhtul oli uinumismuresid – kiskus mu pluusi, kuid ei midagi hulu. Tekkis uus rutiin ja nii juba pool aastat.
Soovitan julgelt võõrutada – see ei ole toidu- vaid lähedusevajadus. Lähedust ja turvatunnet saab aga selles vanuses lapsele pakkuda ka teisiti.
(See on pelgalt minu arvamus. Tean, et paljud emad leiavad just tissitamise olevat läheduse aluseks.)[/tsitaat]

Paraku, meil issit pole, kellelt abi paluda.
Ema on mu pärast samuti mures, pakkus välja, et tuleb järgmine nädalavahetus minu juurde, et ma võiksin siis sõita kuhuiganes ja teha midaiganes. Ahvatlev pakkumine, aga muretsen juba ette…samas lepib pisike minu emaga väga hästi…aga seda küüslaugu trikki ma proovin täna.

Olen kahe käega poolt, et aastased+ lapsed saavad veel rinda, kui mõlemad, nii ema kui laps seda naudivad!

Aitäh juba vastanutele! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 12:56; 12.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See v-o teid ei aita, aga kirjutan ikka.

Meil oli ka arsti poolne keeld rinda edasi anda, kuna sain ravimid peale. Laps oli selleks ajaks 1,7.a. Lisaks olin rase, mis arsti sõnul oleks võinud loote ohtu seada, kuna teadupärast töötavad rinnad ja emakas mingilmääral koos. Niisiis päevapealt lõpetasime. Issi läks pojaga oma ema juurde ööseks ja nii tegime 2 nädalat. Hommikul sain jälle lapse ja õhtul läks issiga vanaema juurde. Tulid muidugi ka tõrked olukordades, kus ta oli harjund ka tissi saama (nn. lohutustiss:) Siis kiskus ka veic pluusi ja oli selline teistsugune. Uueks mureks kujunes aga minu jaoks päevane magama panek:) Seda hakkasime eranditult õues tegema:) Nüüd on poiss 1,10 ja ca nädal tagasi hakkasin toas magama panema ka lõunal. Ja minu üllatuseks, tuli see tal päris hästi välja:) Kuigi minu kaisus ja nüüd on lühemad uned, aga siiski:) Imesid ei tasu ka vist oodata:)

Edu teile oma nipi leidmiseks:) Äkki teid saab ikkagi ema aidata:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul 1a 3k tugev tissisõltlane.
Magab öösel üsna ilusti – minu kaisus magab ja tissi nõuab õhtul enne magama jäämist, kella kuue ajal hommikul ja siis enamasti magab kella 9-ni. Hammaste tuleku ajal ärkas ka iga natukese aja tagant üles ja olin elav lutt nii öösel kui päeval. Muidu nõuab ikka päeval ka vahelduva eduga tissi – tuleb sätib ennast mugavasti minu sülle pikali oma tissiasendisse ja ootab või kui on kannatamatum, siis ripub küljes ja nõuab \”tiihhh\”.
Hetkel olen valmis teda rõõmsalt vähemalt suveni tissitama, eks siis paistab, kuidas kujuneb.

Suurema lapse võõrutasin päevapealt, kui ta oli 1a 4k, seda oma haiguse tõttu – mässisin endale põue kapsalehed ning magama panin lapse ise tema kõrval voodis last rahustades. Nuttis tegelikult ainult ühe õhtu, järgmisel juba oli tiss justkui ununenud. Endal oli isegi väike pettumus justkui, et nii lihtsalt läkski. Päeval jalutasin niikuinii temaga õues ja ta jäi vankris magama.’

Mina eelistaksin ikkagi ise juures olla sellel võõrutusajal – lapsel ikkagi kindlam olla, kui ema on temaga, niikuinii peab uue elukorraldusega leppima. Edu ja kindlameelsust!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kirjutan sulle, kuidas mina hakkama sain öise võõrutusega. Mu laps hetkel on 1a9k, päeval saab veel rinda, aga öise lõpetasin ära siis, kui laps oli u. 1a. Mul laps magab kaisus ja ma öösiti hakkasin teda imetama istudes, niiet võtsin ta kaksisratsi oma sülle-see on võrdlemisi ebamugav asend lapse jaoks. Varem olime ikka mõlemad külili ja muidugi võis poiss siis öö otsa luttida mõnusalt. Niiet ma kunagi ei keelanud tissi. U. 3 päevaga ei tahtnudki poiss enam süüa. Ärkas ikka palju, aga jäi uuesti ilma söömata magama, vahel keerasin tal külge, silitasin selga vm. Tegelikult pole öised uned oluliselt paranenud siiamaani, ärkab heal juhul 2-3 x öö jooksul ja halvemal juhul…noh, 20 x. Küll ta ajab end nuttes käpuli või püsti või räägib kõva häälega või niisama soiub. Aga jah, meil läks see kuidagi kergesti. Paar korda olen haiguse ajal jälle andnud öösiti pikali olles tissi, aga kohe kui tervis parem hakkan teda jälle püsti tõstma ja paari päevaga söömine jälle unustatud.
Lisaks ma soovitaksin just päeval tissi anda nii palju, kui laps soovib. Meil oli ka u aasta ringis hull tissisõltuvus, mis läks seda hullemaks, mida rohkem ma üritasin keelata/tähelepanu kõrval viia. Lõpuks ma siis andsin nii palju, kui poiss soovis ja u. kuu aja pärast jäid järgi varahommikune, lõunane ja õhtune kord.
Kui sind huvitab, siis võin ka rääkida, kuidas me saime lahti tissi otsas magama jäämisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps On siin veel rinnalapsi, kes on 1.a. ja 3.k. jne vanused? (võõrutamise nippe)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.