Esileht Ilu ja tervis Ongi normaalne vananemise ilming?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Ongi normaalne vananemise ilming?

Olen 47 ja viimase paari aasta jooksul on tekkinud probleem nägemisega. Olen lapsest saadik olnud prillikandja, aga aastakümneid oli prillide tugevus enam-vähem sama: üks silm oli väikese plussiga, teine väikese miinusega. Noh, aastate jooksul on pluss ja miinus õige pisut kasvanud, aga siiski on nägemine olnud päris hea.

Nüüd on aga kaugnägelik silm teinud suure hülpe halvenemise suunas, pluss on kasvanud 1,25 pealt 4-ni. Ja probleem on selles, et enam ei ole miskit pidi hea näha, ei kaugele, ei lähedale. Eriti raske on pilti fookustada, kui suunan pilgu pärast pikemat lähedalevaatamist kaugele – ja ka vastupidi. Praegu kasutan silmaarsti soovitusel üleminekuga prille, kus siis prilli alumises osas on pisut suurem pluss. Aga ikkagi on igatpidi kehv vaadata, ei näe perfektselt ei prillidega ega ilma. Arvuti taga on ka raske olla. Kas see ongi normaalne vananemise ilming? Silmaarsti juures käin kord aastas kontrollis, tema sõnul mingit silmahaigust ei ole, rõhk on korras, silmapõhjad ka. Aga mul endal tekib hirm, et äkki jään sedasi päris pimedaks aastatega.

Kuiva silma probleem on muidugi ka, kasutan niisutavaid tilku, sest tihti tekb silma kare tunne, nagu oleks purud silmas, samas väljas hakkavad silmad kergesti vett jooksma. Ühesõnaga igavene jama pidevalt.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 17:05; 21.02 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see ongi normaalne vananemise ilming. Loe muud ka peale Perekooli.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jah, see ongi normaalne vananemise ilming. Loe muud ka peale Perekooli.

Ma loen väga palju muud peale Perekooli. Olen ka silmade kohta üht-teist erinevatest allikatest uurinud, et aga endal on see probleem kuidagi üsna järsult süvenenud, oleks teooria kõrval hea/lohutav kuulda ka teiste inimeste konkreetseid kogemusi.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 17:05; 21.02 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivade silmade puhul julgen soovitada geeli, mitte tilkasid. Toime on tunduvalt parem. Ise hakkasin ka tilkadega pihta ja ikka päris mitu korda päeva jooksul. Siis soovitati geeli ja nüüd juba 1,5 kuud pole enam vaja läinud. Praegu korras.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eluaeg olnud üsna tugev miinus ja kannan prille. Paari viimase aasta jooksul on tekkinud selline asi, et prillidega näen kenasti kaugele, nagu alati, aga lähedalt vaadates on fokusseerimisega raskusi. Kui prillid eest võtan, siis sellega probleemi pole ja näen hästi. Nii ongi siis nüüd, et kui on vaja näiteks poes paki pealt tooteinfot lugeda, või tahan telefonist mingit pilti täpsemalt uurida, pean prillid eest ära võtma. vanust 46 aastat.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eluaeg olnud üsna tugev miinus ja kannan prille. Paari viimase aasta jooksul on tekkinud selline asi, et prillidega näen kenasti kaugele, nagu alati, aga lähedalt vaadates on fokusseerimisega raskusi. Kui prillid eest võtan, siis sellega probleemi pole ja näen hästi. Nii ongi siis nüüd, et kui on vaja näiteks poes paki pealt tooteinfot lugeda, või tahan telefonist mingit pilti täpsemalt uurida, pean prillid eest ära võtma. vanust 46 aastat.

Täpselt nii ongi miinusprillikandjatel. Mul algas ka nii, mõne aja pärast kirjutati välja nõrgema miinusega prillid lugemisprillideks. Kui vaja tavaliste kaugelevaatamise prillidega lugeda, siis aitab see, kui prill nina peal ettepoole, silmadest kaugemale lükata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:29; 21.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kohe kaob see teema tervise rubriiki …

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:29; 21.02 19:30;
To report this post you need to login first.

Ongi normaalne vananemise ilming?

No see sinu mure vist päris tavaline ikka ei ole.
Ma olen tavaline 50ne aastane, nägemine hakkas peale 45a halvenema ja pärast seda olen kandnud järjest kangenevaid lugemisprille. ühest kahepooleni. No üldiselt pole hullu, sellega harjub.
Harjub ka selle teadmisega, et 20 aastane vajab töötegemiseks 2,5X vähem valgust kui 50 aastane. (KAKS JA POOL KORDA VÄHEM!)

Nägemine on oluline asi, sa peaks sellega tõsisemalt tegelema. Mine teise ja kui vaja, ka kolmanda silmaarsti juurde. See ei ole naljaasi. Aga iga arst ei pruugi olla spets, ei viitsi süveneda jne. Proovi erinevaid.
Aga päris normaalne see ei ole. Loodan siiski et saad abi. Kuni 3000€ maksva laseropini välja, aga nägemine siiski ON tähtis.

Tegele ja edu sulle! Ma arvan küll, et leiad õige inimese, kes teab neid silmaasju ja sind aitab, ainult leia ta üles.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase silmi ka keratokooni suhtes uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see ongi normaalne vananemise ilming. Loe muud ka peale Perekooli.

Ma loen väga palju muud peale Perekooli. Olen ka silmade kohta üht-teist erinevatest allikatest uurinud, et aga endal on see probleem kuidagi üsna järsult süvenenud, oleks teooria kõrval hea/lohutav kuulda ka teiste inimeste konkreetseid kogemusi.

Ma olen eluaeg kotkasilm olnud, näinud hästi nii lähedale kui kaugele, kui sain 45, avastasin, et pean lugemiseks käe kaugele välja sirutama ja väikest kirja nii ei näegi. Sain prillid. Üsna äkki käis see.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eluaeg olnud üsna tugev miinus ja kannan prille. Paari viimase aasta jooksul on tekkinud selline asi, et prillidega näen kenasti kaugele, nagu alati, aga lähedalt vaadates on fokusseerimisega raskusi. Kui prillid eest võtan, siis sellega probleemi pole ja näen hästi. Nii ongi siis nüüd, et kui on vaja näiteks poes paki pealt tooteinfot lugeda, või tahan telefonist mingit pilti täpsemalt uurida, pean prillid eest ära võtma. vanust 46 aastat.

Mul on täpselt sama teema… Vanust on 49. Tekkis probleem kuskil paar aastat tagasi… Kuna olen eluaeg läätsekandja olnud, siis tuli hakata läätsed silmas peenemat kirja lugedes kätt endast kaugemale lükkama 🙂 Nüüd olengi mitu kuud ainult prille kandnud, sest silmas lõhkesid poole aasta jooksul kolm korda veresooned – nii, et silm oli ikka veripunane. Arsti arvamus oli, et eelkõige ülikuivad silmad. Aga ma ise usun, et siis pigem silmade suurema pingutamise tulemus läätsekandmisel seoses lähedale nägemise halvenemisega + siis kuiva silma sündroom veel lisaks. Prille kandes enam veresooned silmas lõhkenud pole, õnneks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

eelmisele – see kuivus ja veresoonte lõhkemine on sul pigem ikka eluaegsest läätsekandmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Ongi normaalne vananemise ilming?