Esileht Hobinurk Õnne 13

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 109 )

Teema: Õnne 13

Postitas:
Kägu

Algusaastad on ikka väga jubedad. Enamus tänapäeva noori emmesid polnud siis veel sündinudki.

Maja näeb jube välja. Õnneks toimub nüüd tegevus teises majas. Alma korter on nagu peldik.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üritasid teha mingi provotseeriva teema? Kukkus halvasti välja, pead pisut veel harjutama.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üritasid teha mingi provotseeriva teema? Kukkus halvasti välja, pead pisut veel harjutama.

Miks provotseerivat?? Vaata, telest näeb praegu.

Täielik koomika. Mingi joodik läheb kosja Almale.

Evelin on usuhull, keda isa käperdab. Täiesti normaalne tegu, keegi ei teavita isegi politseid.

Laine äritseb varastatud asjadega.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saa üle!

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta palderjani!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lase vabaks! 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks provotseerivat?? Vaata, telest näeb praegu.

Täielik koomika. Mingi joodik läheb kosja Almale.

Evelin on usuhull, keda isa käperdab. Täiesti normaalne tegu, keegi ei teavita isegi politseid.

Laine äritseb varastatud asjadega.

Selle stsenaariumiga oli seal apsakas, selle Evelini isa suhtes. Et nimi oli ka Jürka, arvan. Pärast tuli välja, et isa oli ka Jürka-nimeline. Ja alguses see Laine elukaaslane oli ka Jürka, kes käperdaja oli. Pärast oli ju kogu aeg juttu, et Evelin oma isa ei teadnud ega tundnud ja kui isa-Jürka tema ellu ilmus, siis tütar polnud teda enne näinudki. Nii et nimedega oli mööda kirjutatud.

Laine äritses humanitaarabiga, mille endale koju tassis, kui seda jagati.

Johannesel oli alkoprobleem, aga aastakümneid elati ju naabritena ja teati üksteist ja joomine vähenes tal vahepael.

Tollajal olid sellised korterid päris levinud.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle stsenaariumiga oli seal apsakas, selle Evelini isa suhtes. Et nimi oli ka Jürka, arvan. Pärast tuli välja, et isa oli ka Jürka-nimeline. Ja alguses see Laine elukaaslane oli ka Jürka, kes käperdaja oli.

Laine mees oli ju see sama Jürka, kes ka praegu seal seriaalis figureerib? Ja tema on ka Evelini isa ju? Vahepeal pole ühtegi teist Jürkat olnud. Vanasti peeti käperdamist normaalseks.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laine äritses humanitaarabiga, mille endale koju tassis, kui seda jagati.

Miks siis politsei kohale tuli? Humanitaarabiga tohib äritseda.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mare on abielurikkuja. Lits naine.

Mare kiituseks tuleb öelda, et ta on malbe olekuga. Praegu ta kisab, hüsteeritseb, skandaalitseb nagu segane. Vanad naised muutuvadki sõgedaks.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õnne on pilt eesti elust. Väga paljud isad käperdavadki oma tütreid, väga paljudel emadel on selle koha pealt silmad-kõrvad kinni. Kõik see muu, mis Õnnes toimub, on ju ka otse meie Eesti elust. Võttepaigad on inimeste kodud. Õnneks pole kõik iga probleemteemaga kokku puutunud, mida seal kajastatakse, aga see ei tähenda et neid olemas poleks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma küll ei mäleta, et keegi Jürka Evelini käperdas, mäletan Evelini isa Jürkat, kui seriaali tuli, kes küll ei käperdanud oma last

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma küll ei mäleta, et keegi Jürka Evelini käperdas, mäletan Evelini isa Jürkat, kui seriaali tuli, kes küll ei käperdanud oma last

Praegu saab vaadata päris esimesi osi. Evelin ise räägib, et isa Jürka käpedab/on käperdanud  teda. Keeruline on aru saada, et kui vana ta on. Näiteks Allanil ja Marel on juba suhteliselt suur poeg, seega nemad on vähemalt 30+, võibolla isegi 32-34.

Evelin teoreetiliselt peaks olema nende eakaaslane, kuigi näeb välja väga noor ja arenematu. Lausa kohtlane.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaamatu, miks Mare nimetab ämma emaks.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

See Johannes on neil väga nõme targutaja, mingi elutark.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga paljud inimesed nimetavad oma ämma emaks ja sa imestad filmi peale?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas Mare vanematest üldse juttu ei ole olnud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin 12, kui Õnne algas ja siiamaani vaatan 🙂 Vanu osi on eriti huvitav vaadata, seda olmet ja kõike.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga paljud inimesed nimetavad oma ämma emaks ja sa imestad filmi peale?

Kui on halvad suhted ämmaga, siis ikka ei nimeta küll ämma emaks!  🙂

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis aastal seda 1. osa näidati? Olen ainult korra seda näinud ja sukkpükste, vanni ja Margna jutt on täpselt meeles. Johannese igavast jutust küll ei mäletanud sõnagi.

Imelik, et juba 1. osas suheldi röökides. Mina küll selliseid emotsionaalseid eestlasi ei ole kunagi tundnud.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algusaastad on ikka väga jubedad. Enamus tänapäeva noori emmesid polnud siis veel sündinudki.

Maja näeb jube välja. Õnneks toimub nüüd tegevus teises majas. Alma korter on nagu peldik.

Näed kus siis sa pärit oled. Juured on seal. Arva ära, miks sinu elamine ei näe välja nagu Alma korter? Miks? Oled oma vanemaid selle eest tänanud. Nii et arvesta, kui haridust ei omanda, elad teiste kulul, siis varsti on kogu elamine jälle nagu Alma korter.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis aastal seda 1. osa näidati? Olen ainult korra seda näinud ja sukkpükste, vanni ja Margna jutt on täpselt meeles. Johannese igavast jutust küll ei mäletanud sõnagi. Imelik, et juba 1. osas suheldi röökides. Mina küll selliseid emotsionaalseid eestlasi ei ole kunagi tundnud.

Aasta oli siis 1993. Kõik osad on ERR arhiivis olemas ja neid saab igal ajal vaadata.

Mina kahjuks kasvasin selliste emotsionaalsete eestlaste seas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telesarja “Õnne 13” esimene jagu oli eetris 30. oktoobril 1993, kokku on valminud üle 800..

Jee , mul on supermälu! Ok, ainult 1. osa mäletan täpselt kuni Johannese unejutuni, järgmised osad olid vist liiga igavad, neid ei mäleta.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin ka eile ühte vana osa. No olme oli ikka väga halb küll. Ma olin küll seriaali algusaastail juba täiskasvanu, aga tõttöelda, ei mäletagi, et olud olid tol ajal nii kehvad. Raha- ja elementaarsete asjade puudus oli 93-94ndatel mõistagi väga suur – seda mäletan. Aga et eluasemed olid nii viletsas seisus…

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kes vähegi sebida ja sekeldada oskas/viitsis elas normaalselt (eks see ole iga riigikorra ajal nii), vähemalt nii nagu seal on venelaste korter. Mis takistas Almal/Allanil/Marel remondi tegemist ja koristamist? Kodutunde peresid on ka praegu.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaamatu, miks Mare nimetab ämma emaks. Väga paljud inimesed nimetavad oma ämma emaks ja sa imestad filmi peale?

Mina küll selliseid ei tunne. Vanaemaks nimetatakse kui peres on väikseid lapsi, et lapsed aru saaks kes on kes.

Alma räägib tänases osas, et tal on õde Tallinnas. Kuhu see õde hiljem kadus?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll selliseid ei tunne. Vanaemaks nimetatakse kui peres on väikseid lapsi, et lapsed aru saaks kes on kes.

Kui ühes elamises koos elatakse juba noorest saati, siis kutsutakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas Kilgas välja kirjutati? Ma sain aru, et viimased osatäitmised tegi ta eelmisel suvel?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Evelin teoreetiliselt peaks olema nende eakaaslane, kuigi näeb välja väga noor ja arenematu.

Evelin peaks olema siis hilisteismeline, mingi 16-18 vanuses.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu saab vaadata päris esimesi osi. Evelin ise räägib, et isa Jürka käpedab/on käperdanud teda. Keeruline on aru saada, et kui vana ta on. Näiteks Allanil ja Marel on juba suhteliselt suur poeg, seega nemad on vähemalt 30+, võibolla isegi 32-34.

Evelin teoreetiliselt peaks olema nende eakaaslane, kuigi näeb välja väga noor ja arenematu. Lausa kohtlane.

Miks sa arvad, et Evelin pidi olema Mare ja Allaniga ühe vanune. Ta polnud ju päris eluski nendeealine. Ta oli palju noorem ja nii mõelduki seal, vanuseks mingi 17-18, kuna nüüd eilses osas või midagi ta oli juba selle prantslasega ära sõitnud, järelikult sinnakanti ta oli ja varsti ju abiuellub, seega võime panna vanuseks kohe 18.
´Ja ikkagi ma arvan, et Evelini ei käperdanud seriaalis lihane ise, see oli apsakas, hilisemad loojad ei olnud kursis järelikult. Mina olen seda aga mitu korda näinud ja seda “käperdaja-Jürkat” ei näidanudki alguses kordagi ka. Ja kui päris Jürka hiljem välja ilmus ja Evelinile raha andis, siis ta tutvustas, et kes ta on, Evelin ei tundnudki oma isa, sai alles seriaalis hiljem tuttavaks. Käperdja-pedofiili tüüpi ta polnud ja mitu korda oli juttu, et Evelein oma isa ei tundnud, Laine rääkis ikka, et lasi jalga, ei aidanud kasvatada, käis mööda vangimaju jne ja siis ta hakkaski pildile ilmuma, tõi raha ja ei olnud vägivaldne, hoopis teine kuju. Seriaali alguses, kui käperdaja-jürkast juttu oli, oli Evelin pea täisealine, et oleks oma isa mäletanud ja järelikult pidi elama Lainega koos ligi 20 aastat. Nii näen seda mina.
Seal on muidki apsakaid olnud, apsakatest aga pärast seal ei räägita, et neid kuidagi siluda või selgitada. Raim Raidver käis ka algupoole ühe sõbrana sealt läbi, ta oli vist selle õpetja Kristi lapse isa sõber. Aga siis ta polnud Raim.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 109 )

Esileht Hobinurk Õnne 13