Esileht Hobinurk Õnne 13

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )

Teema: Õnne 13

Postitas:
Kägu

See Johannes on ju täielik idioot, peast segane hull. Allakäinud joodik ja vägivallatseja.

Ajab taga mingit kepphobuse pead. Ise jätab oma “vara” ripakile ja kui ehitajad kepphobuse pea katki teevad, siis peksab läbi inimese. Täielik hüsteerik, ajud segi joonud endal. Imelik, et Alma sellise ludriga abiellus.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

16 korda ses teemas postitanud inimene on ka maniakk või provokaator. Võib-olla mõlemat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

16 korda ses teemas postitanud inimene on ka maniakk või provokaator. Võib-olla mõlemat.

Miks sa mind solvad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen seda aga mitu korda näinud ja seda “käperdaja-Jürkat” ei näidanudki alguses kordagi ka. Ja kui päris Jürka hiljem välja ilmus ja Evelinile raha andis, siis ta tutvustas, et kes ta on, Evelin ei tundnudki oma isa, sai alles seriaalis hiljem tuttavaks. Käperdja-pedofiili tüüpi ta polnud ja mitu korda oli juttu, et Evelein oma isa ei tundnud, Laine rääkis ikka, et lasi jalga, ei aidanud kasvatada, käis mööda vangimaju jne ja siis ta hakkaski pildile ilmuma, tõi raha ja ei olnud vägivaldne, hoopis teine kuju. Seriaali alguses, kui käperdaja-jürkast juttu oli, oli Evelin pea täisealine, et oleks oma isa mäletanud ja järelikult pidi elama Lainega koos ligi 20 aastat. Nii näen seda mina.

Hiljuti oli veel juttu sellest Jürkast. Jürka hakkas vangist vabanema ja saatis kirja Lainele. Laine ei lubanud Evelinil Kristjanile rääkida Jürkast. See oli see sama Jürka, kellega Laine viimati koos elas, seda Jürkat teadis ka Evelin ning samuti Evelin teadis, et tegemist on tema isaga. Kust üldse info, et seal on 2 Jürkat?

Miks ei võinud Jürka käperdada oma tütart? Paljud mehed teevad seda ja üldse mitte nii asotsiaalsest perest pärit isad kui selles seriaalis.

Minu teada see praegune Jürka on samuti vägivallatseja. Kas ta mitte ei peksnud vaeseomaks ühte ajakirjanikku. Pääses politsei käest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle jääb arusaamatuks, et miks Alma abiellus vanamees Johannesega. Nende vanusevahe on ca 20 aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline noorem mees oleks koera rollis elu selle tulehargiga välja kannatanud? Mingi mees (ei tea kui vana) on Almal kunagi olnud, see oli ju masendusest lakkamatult purjus.

Kuidas Jürka sai tütre käperdaja olla kui tütar enne meheleminekuiga teda näinudki ei olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle jääb arusaamatuks, et miks Alma abiellus vanamees Johannesega. Nende vanusevahe on ca 20 aastat.

Tundub, et Alma on ise ka loomult vägivallatseja. Tänases osas peksis tema “hästikasvatatud” poeg läbi inimese ja Alma parastas ning ütles, et peksasaanu on ise süüdi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellega on Almal poeg valmis tehtud?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loogika järgi peaks Peetrike ja Marike olema juba vähemalt 20-aastased. Aga ikka on nad Peetrike ja Marike. Ja mõni osa tagasi näitas Marikest, kes välimuse järgi oli kõigest umbes 10-aastane.

Täna hommikuses osas Jane kurtis, et on väsimusest pikali kukkumas, sest ikkagi kolm last ja täiskohaga töö… Kaks vanemat last peaksid aga ju täiskasvanud olema ja loogiliselt võttes võiks olla juba pesast välja lennanud olla. Aga Jane räägib nagu tal oleks kodus kolm väikelast, keda on vaja tuti-plutitada.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris 20-sed veel ei ole. Vaatan Jupterist ja just jõudsin Peetrikese sünnini, see on Hooaeg 11, osa 253, aasta 2004. Olen küll hoolsalt vaadanud, aga ikka aru ei saanud kuidas maailma au, väärikuse, tarkuse ja südametunnistusena kujutatud Johannes raha Georgile tagasi maksta plaanis? Arvas, et 40+ tuhat kingiti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1993.a. osades on Mare ja Allan ilusad noored inimesed, nüüd olen aastasse 2003 jõudnud ja teised tegelased on ikka enam-vähem samasugused, ainult need kaks oleks nagu 30 aastat vanemaks jäänud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui söömist lõpetatakse (ükskõik kas hotellis, kodus või külas olles), siis alati kiidetakse kui enneolematult hea söök oli ja samas on hulk toitu taldrikule lärele jäetud. ALATI. Miks, kas see on mingi veider kunstiline kujund või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui söömist lõpetatakse (ükskõik kas hotellis, kodus või külas olles), siis alati kiidetakse kui enneolematult hea söök oli ja samas on hulk toitu taldrikule lärele jäetud. ALATI. Miks, kas see on mingi veider kunstiline kujund või?

Selline on lauakomme. Olen käinud etiketikoolitusel, kus oli sellest juttu, et alati on viisakas paar ampsu taldrikule jätta. Minu arust on see raiskamine ja ma ise söön alati taldriku täiesti tühjaks.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline on lauakomme. Olen käinud etiketikoolitusel, kus oli sellest juttu, et alati on viisakas paar ampsu taldrikule jätta. Minu arust on see raiskamine ja ma ise söön alati taldriku täiesti tühjaks.

Millega seda põhjendati, et see viisakas peaks olema? Lisaks toidu raiskamisele on ju raskem ka lauda koristada. Minu jaoks läheb paari ampsu järele jätmine küll ebaviisakuse alla.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millega seda põhjendati, et see viisakas peaks olema? Lisaks toidu raiskamisele on ju raskem ka lauda koristada. Minu jaoks läheb paari ampsu järele jätmine küll ebaviisakuse alla.

Põhjendatigi, et nii on viisakas. Kui kõik ära sööd, siis jätad mulje, nagu oleksid hirmus näljane ja ei tulnudki (näiteks restorani või sünnipäevapeole) seltskonda nautima, vaid õgima.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhjendatigi, et nii on viisakas. Kui kõik ära sööd, siis jätad mulje, nagu oleksid hirmus näljane ja ei tulnudki (näiteks restorani või sünnipäevapeole) seltskonda nautima, vaid õgima.

Püha jummel milliseid idiootsusi koolitatakse. Anna abi!!

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püha jummel milliseid idiootsusi koolitatakse. Anna abi!!

Ei saa aru, miks sa praegu minu peale end välja elad? Just niimoodi koolitusel räägiti. Ja mina ei ole seda välja mõelnud. Ehk oli seal ka mingi täpsem selgitus, seda enam ei mäleta, kuna koolitus toimus ammu.

Aga üldiselt on loogiline, et restorani või sünnipäevale minnes on põhieesmärk siiski seltskond ja suhtlemine ning söömine pigem teisejärguline. Ja, kui kõht on väga tühi, siis on viisakas end taltsutada.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd leidsin ka ühe lingi oma sõnade kinnituseks. Siin küll öeldakse, et tegemist on Hiina restorani kombega, kuid mina sain koolitust Eestis.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/83078455/uskumatu-ent-tosi-loe-mis-lauakombed-tunduvad-eestlastele-imelikud-kuid-on-valismaal-taiesti-normaalsed

Siin selgitatakse asja nii, et sellega austatakse võõrustajate – et toit oli nii külluslik, et ei jaksa kõike ära süüa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga üldiselt on loogiline, et restorani või sünnipäevale minnes on põhieesmärk siiski seltskond ja suhtlemine ning söömine pigem teisejärguline. Ja, kui kõht on väga tühi, siis on viisakas end taltsutada.

Viisakas on tõsta ette nii palju kui ära jõuab süüa, mitte et koristaja peaks kõigi taldrikuid tühjaks kraapima. Rõve! Kõiki maailma totraid kombeid ei tasu ikka üle võtta.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viisakas on tõsta ette nii palju kui ära jõuab süüa, mitte et koristaja peaks kõigi taldrikuid tühjaks kraapima. Rõve! Kõiki maailma totraid kombeid ei tasu ikka üle võtta.

Hästi ei saa aru, miks sa mulle seda räägid? Ja üldse, miks mind praegu rünnatakse ja miinustatakse? Mina ei ole seda välja mõelnud ja minu arust on see ka totter komme. Ja oma kõige esimeses kommentaaris ka ütlesin, et mina söön oma taldriku alati tühjaks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et ma taldriku tühjaks söön, näitab austust perenaise vastu, mitte õgimist. Kas see järgi jäetud törts kastet ja tükk kartulit on siis viisakuse näitaja, et kõik jõuab ära süüa, aga jätab perenaisele lisatööd selle prügikasti kallamiseks.

Minu EW aegne vanaema rääkis ka, et laud peab  olema peo lõpuks samamoodi sööki täis, kui alguses ning valvas, kui laual mõni liud või kauss pooltühjaks sai, siis tormas seda kööki täitma. Minu jaoks väga kummaline, et siis kui külalised lähevad ära, jääb neist lookas laud maha.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eilses osas tuli (vist esimest korda) ekraanile Jane. Oli nii häbelik ja õrnake. Kas ma mäletan valesti või ongi tegijad unustanud…? Eilses saates ütles Jane, et tema ema ütleb ikka nii…

Mingisugustes hilisemates osades mäletan, et Jane rääkis Almale, et ta on lastekodulaps ja tal on ainult keegi vanatädi, keda käib kuskil maal vaatamas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hästi ei saa aru, miks sa mulle seda räägid? Ja üldse, miks mind praegu rünnatakse ja miinustatakse? Mina ei ole seda välja mõelnud ja minu arust on see ka totter komme. Ja oma kõige esimeses kommentaaris ka ütlesin, et mina söön oma taldriku alati tühjaks.

Ära võta südamesse, mis mõttes ta “sulle räägib”, see on ju avalik foorum. Ja see miinusepanemise süsteem ongi selline: postituses mainitakse midagi, mis ei meeldi, siis pannakse miinus. Ükskõik kas postitajale endale see meeldib või samuti mitte. (Ma ise sel põhjusel väldin üldse miinustamist, et minu miinust võidakse valesti tõlgendada.) Rünnatakse ikka seda kommet toitu taldrikule jätta, mitte sind.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rünnatakse ikka seda kommet toitu taldrikule jätta, mitte sind.

No ilmselt mängib oma osa ka see, et selline koolitus Eestis (va juhul, kui tegemist Hiina mineva turismigrupiga, eks) ei ole usutav. Palju tõenäolisem on see, et too kägu sai lihtsalt valesti aru, aga nüüd tiražeerib seda valesti aru saamist kõva häälega foorumis. Ja ilmselt mitte esimest korda…

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rünnatakse ikka seda kommet toitu taldrikule jätta, mitte sind.

No ilmselt mängib oma osa ka see, et selline koolitus Eestis (va juhul, kui tegemist Hiina mineva turismigrupiga, eks) ei ole usutav. Palju tõenäolisem on see, et too kägu sai lihtsalt valesti aru, aga nüüd tiražeerib seda valesti aru saamist kõva häälega foorumis. Ja ilmselt mitte esimest korda…

Ei saa aru, ma siis sinu arust mõtlesin selle oma peast välja? Ei olnud meil plaani Hiinasse minna. Ja kindlasti ma ei saanud midagi valesti aru. Nii palju ütlen küll juurde, et koolitaja ütles, et see ei ole kindlasti range reegel, aga et selline komme on olemas ja seda järgitakse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju ütlen küll juurde, et koolitaja ütles, et see ei ole kindlasti range reegel, aga et selline komme on olemas ja seda järgitakse.

Kes see koolitaja oli siis?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju ütlen küll juurde, et koolitaja ütles, et see ei ole kindlasti range reegel, aga et selline komme on olemas ja seda järgitakse.

Kes see koolitaja oli siis?

https://www.etiketisalong.com/copy-of-seltskonnaetikett

Reklaami ei tohi siin vist teha, aga igal juhul soovitan. Väga kasulik ja meeldiv koolitus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reklaami ei tohi siin vist teha, aga igal juhul soovitan. Väga kasulik ja meeldiv koolitus.

Kuidas on võimalik, et kumbki firma ei ole kordagi km-kohustuslikuks saanud, koolitused on ju ometi väga kallid. Ühtegi töötajat ka ei ole enam.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik, et kumbki firma ei ole kordagi km-kohustuslikuks saanud, koolitused on ju ometi väga kallid. Ühtegi töötajat ka ei ole enam.

Miks sa seda minult küsid? Mina ei tööta seal firmas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )

Esileht Hobinurk Õnne 13