Esileht Hobinurk Õnne 13 kodud

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 196 )

Teema: Õnne 13 kodud

Postitas:
Kägu

Nõmme, väiksem kortermaja – uks lukus ainult öösiti ja siis kui pikemalt kodus pole.
Pärnu, eramaja – esiuks ununeb vahel isegi ööseks lahti, hoovipoolne uks on alati lahti.

Sellel Õnne 13 majal on nii kõva naabrivalve, et peab puhta soe olema, et sinna vargile minna ????

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ära vanusega nüüd liialda. Peetrike on 18, näed siin detsember 2005 osas on ta sületitt https://arhiiv.err.ee/video/vaata/onne-13-300

Minu tuttava laps oli üks beebi-Peetrikese osatäitjatest (osatäitjaid oli mitu, mu meelest). Ja tema on 19-20. Seega, kohvi võiks talle juba lubada.

Aga arvestades Peetrikese vanust, veedab ta siiski kahtlaselt palju aega koos vanaemaga. No, miks mitte vanaemaga teinekord kohvikusse minna. Aga sealsest kontekstist jääb siiski kõlama nagu vanaema tegeleb ja hoiab lapsi. Kaks vanemat last peaks olema juba täitsa kaelakandvad tegelased (üks lausa täiskasvanu), mitte sellised, kellega vanaemal tuleks pidevalt tegeleda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see oli 1-2 aastat tagasi kui vanaema oli surmani väsinud laste hoidmisest?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see oli 1-2 aastat tagasi kui vanaema oli surmani väsinud laste hoidmisest?

Johannest hoidis vast, see oi titt, teised distantsõppel ja ka kodus. Vist oli midagi sedamoodi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Johannest hoidis vast, see oi titt, teised distantsõppel ja ka kodus. Vist oli midagi sedamoodi.

et 18-aastane Peetrike mürgeldas hullusti?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Johannest hoidis vast, see oi titt, teised distantsõppel ja ka kodus. Vist oli midagi sedamoodi.

et 18-aastane Peetrike mürgeldas hullusti?

Kui pruudi koju tassis, siis võis vabalt vanaema uni olla öö otsa häiritud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ära vanusega nüüd liialda. Peetrike on 18, näed siin detsember 2005 osas on ta sületitt https://arhiiv.err.ee/video/vaata/onne-13-300

Minu tuttava laps oli üks beebi-Peetrikese osatäitjatest (osatäitjaid oli mitu, mu meelest). Ja tema on 19-20. Seega, kohvi võiks talle juba lubada.

Aga arvestades Peetrikese vanust, veedab ta siiski kahtlaselt palju aega koos vanaemaga. No, miks mitte vanaemaga teinekord kohvikusse minna. Aga sealsest kontekstist jääb siiski kõlama nagu vanaema tegeleb ja hoiab lapsi. Kaks vanemat last peaks olema juba täitsa kaelakandvad tegelased (üks lausa täiskasvanu), mitte sellised, kellega vanaemal tuleks pidevalt tegeleda.

Mina veetsin ka 30a veel väga palju aega vanaemaga. Elasime samuti lähestikku ning käisime kohvikutes, koos poodides, üksteisel külas. Minu noorem vend elas vanaema juures kuni 19a sai ja teda vanaema tõesti võib öelda et hoidis. Tegi süüa, pesi pesu, koristas ja valvas, et kooli läheks ja liiga hilja magama ei läheks jne. Täiesti eluline. Seal need nooremad lapsed hulga väiksemad ju.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Johannest hoidis vast, see oi titt, teised distantsõppel ja ka kodus. Vist oli midagi sedamoodi.

et 18-aastane Peetrike mürgeldas hullusti?

Kui pruudi koju tassis, siis võis vabalt vanaema uni olla öö otsa häiritud.

Jah, aga seda tuleb jälgida, et Peetrikesele ja pruudile peale voodimaratoni kohvi ei pakuta. Kohv ei ole lastele!

Kusjuures nali naljaks, ma olin 19, kui sama vana poisiga tema vanematele külla läksime. Magama pandi meid ühte voodisse. Aga hommikul kohvi ei pakutud, sest lapsed ju kohvi ei joo. Ma olin selleks vanuseks veidi alla 10 aasta juba igapäevane kohvijooja olnud, aga ämmalt kohvi küsida ei julgenud. 🙂

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värav ei kaitse röövli eest

No nii palju kaitseb, et selle avamisega läheb aega. Samuti ükselukkude lahti muukimisega. Kõik need tegevused võtavad sissetungijalt väärtuslikku aega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pensionäre ehk segavadki, teistel pole aega ega viitsimist igasu peensuste üle juurelda.

Sina ehk pead juuuurdlema, mina tajun ebakõlasid koheselt.

Mis mõttes, mina pean juurdlema? Kirjutasingi, et mul kama kaks, ei viitsi ja ei sega ka.

Ma ei näe eriti neid ebakõlasid ega mõtle nende üle. Ei eelda, et seriaal oleks üldse tegeliku eluga seotud. Las teevad seal, mida tahavad. Nagunii on kogu omavahelise suhtluse tekst nagu ulme, asi siis mõnd tualettpaberile kirjutatud lepingut tõeks pidada. Kõik on ju väljamõeldis ja võtangi seda nagu Mehhiko seebikat, kus miski ei pea reaalne olema. Tegelikult on mul süžeest täitsa suva juba palju aastaid, ammu läks igavaks. Kui nägema juhtun, siis vaatan vaid näitlejate pärast. Et kuidas rolli loevad, kes ikka kohal on ja milline välja näeb. Tegelik sisu pole huvitanud vist pärast esimest aastat üldse. Kas keegi tõesti ootab huviga, mida põnevat järgmises osas juhtub? Kõik need aastad? Paljud vaatavadki aeg-ajalt lihtsalt seepärast, et näitlejaid näha, süžee ei ole oluline.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsiselt vaatate sellist sarja? Miks küll? Mina ei tea kedagi Peetrikest ega Margnat ja ei tunne, et olen millestki ilma jäänud.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina veetsin ka 30a veel väga palju aega vanaemaga. Elasime samuti lähestikku ning käisime kohvikutes, koos poodides, üksteisel külas. Minu noorem vend elas vanaema juures kuni 19a sai ja teda vanaema tõesti võib öelda et hoidis. Tegi süüa, pesi pesu, koristas ja valvas, et kooli läheks ja liiga hilja magama ei läheks jne. Täiesti eluline. Seal need nooremad lapsed hulga väiksemad ju.

Ilmselt ei peetud siin silmas seda, et täiskasvanud lastel ei sobi vanaemaga enam suhelda. Pigem on asi kontekstis – saates esitatakse seda nii, nagu vanaema ikka hoiaks teda kui last, kes ei ole ise veel iseseisev ja kelle järele tuleb valvata, et ta liumäel oma nina veriseks ei kukuks.

Vanus 18-20 on tavaliselt siiski selline, kus veedetakse aega enamasti eakaaslaste seltsis, mitte ei käida vanaemaga kohvikus ja loomaaias. Tegelikult, no miks mitte!? Aga sel juhul tehakse seda koos vanaemaga ajaveetmise võtmes, mitte nii, et Janel ja Jaanusel on palju tööd ja sellepärast peab vanaema Peetrikese järele vaatama.

Ja no see kohvi jutt… See ju iseenesest viitab, et saates peetakse Peetrikest alles lapsekeseks, kellel oma otsustamise õigust veel ei ole.

See, et sina 30-aastaselt oma vanaemaga tihedalt suhtlesid, ei puutu teemasse kohe mitte kuidagi. 30-aastased suhtuvadki maailma hoopis teistmoodi kui 19-aastased, kes on hilisteismelised ja kelle huvid on pisut kuskil mujal, kui vanainimestega pargis jalutamine.

Sinu vennake on aga tüüpiline tänapäeva saamatu lumehelbeke või lihtsalt ärahellitatud mammapoeg, kelle eest tehakse ette-taha kõik ära. Tavaliselt minnakse selles vanuses sõjaväkke ja elatakse täiskasvanuelu, mitte ei lasta vanaemal oma pesu pesta ja endale putru keeta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värav ei kaitse röövli eest

No nii palju kaitseb, et selle avamisega läheb aega. Samuti ükselukkude lahti muukimisega. Kõik need tegevused võtavad sissetungijalt väärtuslikku aega.

Äkki lõpetaks nüüd heietamise teemal, kelle uksed on lukus, kelle uksed mitte? Kas see on normaalne või ebanormaalne… Väga tüütu, igav ja igas mõttes teemast välja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värav ei kaitse röövli eest

No nii palju kaitseb, et selle avamisega läheb aega. Samuti ükselukkude lahti muukimisega. Kõik need tegevused võtavad sissetungijalt väärtuslikku aega.

Äkki lõpetaks nüüd heietamise teemal, kelle uksed on lukus, kelle uksed mitte? Kas see on normaalne või ebanormaalne… Väga tüütu, igav ja igas mõttes teemast välja.

No aga tee ise algust ja räägi teemasse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värav ei kaitse röövli eest

No nii palju kaitseb, et selle avamisega läheb aega. Samuti ükselukkude lahti muukimisega. Kõik need tegevused võtavad sissetungijalt väärtuslikku aega.

Äkki lõpetaks nüüd heietamise teemal, kelle uksed on lukus, kelle uksed mitte? Kas see on normaalne või ebanormaalne… Väga tüütu, igav ja igas mõttes teemast välja.

No aga tee ise algust ja räägi teemasse.

Minu täna kell 7.14 kirjutatud kommentaar peaks olema piisavalt teemasse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina veetsin ka 30a veel väga palju aega vanaemaga. Elasime samuti lähestikku ning käisime kohvikutes, koos poodides, üksteisel külas.

So, soo! Sina said siis sellest kommentaarist niimoodi aru, et on ebanormaalne vanaemadega suhelda?

Hämmastav, inimene loeb, ja ei saa üldse aru, milles jutt käib.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes seal on? Jaanus sina väää?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina veetsin ka 30a veel väga palju aega vanaemaga. Elasime samuti lähestikku ning käisime kohvikutes, koos poodides, üksteisel külas. Minu noorem vend elas vanaema juures kuni 19a sai ja teda vanaema tõesti võib öelda et hoidis. Tegi süüa, pesi pesu, koristas ja valvas, et kooli läheks ja liiga hilja magama ei läheks jne. Täiesti eluline. Seal need nooremad lapsed hulga väiksemad ju.

Ilmselt ei peetud siin silmas seda, et täiskasvanud lastel ei sobi vanaemaga enam suhelda. Pigem on asi kontekstis – saates esitatakse seda nii, nagu vanaema ikka hoiaks teda kui last, kes ei ole ise veel iseseisev ja kelle järele tuleb valvata, et ta liumäel oma nina veriseks ei kukuks.

Vanus 18-20 on tavaliselt siiski selline, kus veedetakse aega enamasti eakaaslaste seltsis, mitte ei käida vanaemaga kohvikus ja loomaaias. Tegelikult, no miks mitte!? Aga sel juhul tehakse seda koos vanaemaga ajaveetmise võtmes, mitte nii, et Janel ja Jaanusel on palju tööd ja sellepärast peab vanaema Peetrikese järele vaatama.

Ja no see kohvi jutt… See ju iseenesest viitab, et saates peetakse Peetrikest alles lapsekeseks, kellel oma otsustamise õigust veel ei ole.

See, et sina 30-aastaselt oma vanaemaga tihedalt suhtlesid, ei puutu teemasse kohe mitte kuidagi. 30-aastased suhtuvadki maailma hoopis teistmoodi kui 19-aastased, kes on hilisteismelised ja kelle huvid on pisut kuskil mujal, kui vanainimestega pargis jalutamine.

Sinu vennake on aga tüüpiline tänapäeva saamatu lumehelbeke või lihtsalt ärahellitatud mammapoeg, kelle eest tehakse ette-taha kõik ära. Tavaliselt minnakse selles vanuses sõjaväkke ja elatakse täiskasvanuelu, mitte ei lasta vanaemal oma pesu pesta ja endale putru keeta.

Selles episoodis polnudki juttu Peetrikese hoidmisest, vaid sellest, et Alma läks lastega kohvikusse.
Minu vend ongi memmepoeg, pesamuna sündroom. Ajateenistusse teda sel ajal veel ei kutsutud, kuna ta käis gümnaasiumis nagu paljud teised selles vanuses. Läks kohe peale seda ja olime kõik üllatunud, et rõõmuga läks ja jäi pikemaks kui oleks vaja olnud. Ju sai meheks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi olid osad kus arhitekti haridusega Are ei osanud algkooliealisele pojale matemaatikat õpetada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles episoodis polnudki juttu Peetrikese hoidmisest, vaid sellest, et Alma läks lastega kohvikusse.

Arusaadav, aga kuidas mõistad juttu Peetrikesest ja kohvikesest?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi olid osad kus arhitekti haridusega Are ei osanud algkooliealisele pojale matemaatikat õpetada.

Saan sellest täitsa aru. Ise olen IT-haridusega ja õppinud muuseas kõrgemat matemaatikat, laste distantsõppe ajal 4-8. klassi matemaatikaga olin kohati päris jännis. Igapäevaelus suuremat osa sellest juba aastakümneid ei kasuta, pole ka ime et meelest läheb ???? Korrutustabel, peast arvutamine, pindala mõõtmine jms on muidugi selged, aga nii paljud asjad on sellised mida tulevikus enam kunagi ei kasuta kui just matemaatikat õpetama ei hakka. Pea pole prügikast, et kõike lapsepõlves õpitut meeles peab hoidma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga arvestades Peetrikese vanust, veedab ta siiski kahtlaselt palju aega koos vanaemaga.

Vana-vanaemaga?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, et 18-aastane koos vanaeide ja palju noorema õe/vennaga üldse kuhugi läheks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peetrikesel üldse vist elu puudub, ei ole tema ühestki rõõmust ega äpardusest kuulnud. See oleks palju huvitavam kui Allani-Mari ja Jane-Jaanuse lollid nägelused igas osas. Politseiniku paks naine on ka tüütult ebarealistlik.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle sisse-sisse, uks on lahti järjena võiks näidata pensionäridele õpetuseks kuidas Alma leiab koju tulles eest kappidest välja kistud riided, karpidest jahud-mannad peale kallatud. No käis kohalik pomsik külas.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Politseiniku paks naine on ka tüütult ebarealistlik.

Politseinikul ei ole paksu naist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Politseinikul ei ole paksu naist.

kes see kohvikumamsel siis on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Politseinikul ei ole paksu naist.

kes see kohvikumamsel siis on?

Ta pole politseiniku naine(abikaasa), ta pole mamsel ja ta pole paks.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peetrikesel üldse vist elu puudub, ei ole tema ühestki rõõmust ega äpardusest kuulnud.

Peetrikese baasil saaks näidata kuidas suhtub tema probleemidesse ema, isa, vanaema, vanaisa, vanavanaema. Selle asemel poogiti sinna mingi tuim kasulaps.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Politseinikul ei ole paksu naist.

kes see kohvikumamsel siis on?

Ta pole politseiniku naine(abikaasa), ta pole mamsel ja ta pole paks.

Kes ta siis on, kui ta pole politseiniku naine? Mina olen aru saanud, et nad elavad juba mitu aastat koos, püüavad last saada ja hakkavad maja ehitama. Ja nüüd selgub, et nad polegi üldse paar?

Kas naiseks kvalifitseerub alles siis, kui ametlikult abiellutakse?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 196 )


Esileht Hobinurk Õnne 13 kodud