Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õnneks emadepäev möödas!

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Õnneks emadepäev möödas!

Postitas:
natakas

Ah mis lauale, saada pakiautomaati, võib mutt ise ka järele longata.

Sa nimetad oma ema mutiks? Oi, tõesti kahju, et teil sellised suhted on. Minu postituse mõttele sa küll pihta ei saanud.

+9
-15
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Sa nimetad oma ema mutiks? Oi, tõesti kahju, et teil sellised suhted on. Minu postituse mõttele sa küll pihta ei saanud.

Unustasid ära, et oled ise sellel koleda teema autor? Perekoolis kui mõtled, et oled siin juba kõike hullu lugenud ja enam nõmedamaks minna ei saa, siis selgub, et saab ikka küll ja kuidas veel!

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Alfa

Aga kui kutsuks ema külla ja veedaks lihtsalt selle päeva koos? Miks sellest peab kohustusliku “tralli” tegema? Usun, et su ema oleks õnnelik, kui saaks vaadata, kuidas sa aias müttad, temal kohvitass käes. Kui jaksu on, paneks ehk temagi millelegi käed külge, nt keedaks kohvi, mida siis saaksite koos juua. Ise olen õnnelik, kui kõik lapsed kasvõi sõnumi saadavad, ei eelda, et keegi end lõhki rebiks või midagi tegemata jätaks minu pärast. Õnneks mõni lastest toob ikka lilleõie(d) ka igal aastal, aga ei arva küll, et sellepärast peaks kohale sõitma teisest Eesti otsast või oma toimetused tegemata jätma.

Kakoine kohvitass? Mis aias ma müttan? Kujutad ette, paljud lapsed ja emad elavad korterites?

+3
-14
Please wait...

Postitas:
KuuS

Mul depressioon ja sel aastal oli küll väga raske end kokku võtta ja koos lastega emale külla sõita. Samas olen rahul, et siiski selle jaksamise endas leidsin ja läksin. Ema mul ainus pereliige, kellega suhtlen ja läbi käin. Kunagi ei tea, milline nägemine on viimane. Pealegi.. lastele tahaksin ikkagi kinnistada teadmist, et emadepäev on üks armas päev, mil oma emale külla minna, koos aega veeta vms. Kingikuhjadega ei läinud, ainult mõned õied ja suupisted mõnusamaks äraolemiseks. Lapsed tegid armsa kaardi. Ema juures istudes leidsin tema kappidelt ka eelmiste aastate kaarte. Ei arvanud tegelikult, et tal need alles on. Enesele ootamatult tõdesin, et tagantjärgi on neil ilus sentimentaalne väärtus ja meenusid nood eelmised emadepäevad. Nii tänulik, et ema veel on.

Aga jah, teisalt mõistan ka seda kommertsjura ja survet, mis alati tegelikult mistahes tähtpäevadega kaasas käib. See tõesti kuidagi väsitab juba ainuüksi mõttetasandil ära. Lõppkokkuvõttes ei loe asjad, vaid tõesti kui saad ema millegagi aidata, siis piisabki juba sellest, et lihtsalt mine ja aita, kingi talle enda seltsi ja aega.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Maret Vaa

Iga tähtpäevaga ilmub alati teema, kuidas kedagi see kohe üldse ei huvita, eraldi alamliik on veel need, kes tähistavad kõiki ülejäänud 364 päeva aastas, aga üldtuntud pühasid nimme just mitte. Minule tundub see töörügamine sellisel tasemel, et omaenda emaga kord aastas üks hommikupoolik veeta on aja raiskamine, ikka kohutavalt masendav. Miks mingi peenra kaevamine pole maha visatud aeg, aga omaenda lähedastega suhtlemine on? Kellele neid peenraid vaja on, kui inimestest ei hoolita?

P.S. Ma ei räägi inimestest, keda on väärkoheldud või on mingid traumaatilised sündmused, mille tõttu pereliikmetega suhelda ei soovita.

Väga hingeline!! Inimene, ma käin ema juures paaril õhtul nädalas. Mis mõttes on peenrad mulle tähtsamad kui inimesed? Jah, ma ei suuda tõesti pühadele erilist sisu leida. Sama on ka jõuludega. Räägitakse pisar heldimusest laugel, kuidas pered kogunevad laudade taha. Meie pere koguneb laua taha nii tihti, et mingit erilist muud sisu, kui tavalisest parem toit, ei ole pühadel kuidagi. Me näeme pidevalt, oleme ka lähedased. Üksteise uudistega alati kursis. Aga jah, järgmisel aastal olen tõesti targem ja ei arva, et peaks emale terve erilise päeva kinkima – tõesti ei peagi ju, viin õhtul koogi ja asi tahe. Sain läbi selle teema aru, et olen jah ise asja keeruliseks ajanud.

Mul hakkas sinust isegi natuke kahju. Soovitan sul lugeda ja otsida infot sellise nähtuse kohta nagu “traditsioon”, kuidas see mõjutab inimeste kindlus- ja õnnetunnet, mõnedes riikides n(nt Jaapan) lausa inimeste eluiga.

Tead, meil ei ole jõulude ajal laual isegi “tavalisest parem toit”. Vastupidi, oleme suured kokkajad ja meie igapäevane menüü on hästi kirju ja pidevalt uueneb. Aga jõululaual on sealiha ja hapukapsas ja see ongi TRADITSIOON, et seda süüakse ühel päeval aastas.

Sünnipäevi ka ei tähista? Ma helistasin oma emaga igal õhtul, aga sünnipäeval helistasin ikka selleks, et SÜNNIPÄEVAKS õnne soovida.

Ja viimane punkt, millega ei nõustu. Minu meelest on emadepäev just kõige vähemkommertslikum püha kalendris. Miks peab midagi hirmus erilist ostma/tegema? Minu tutvusringkond on küllalt suur ja ei tea kedagi, kes hullult punnitaks/ostaks asju kokku. Just on selline teeme ise kaardi-koogi-aialilled püha.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Alfa

Mul hakkas sinust isegi natuke kahju. Soovitan sul lugeda ja otsida infot sellise nähtuse kohta nagu “traditsioon”, kuidas see mõjutab inimeste kindlus- ja õnnetunnet, mõnedes riikides n(nt Jaapan) lausa inimeste eluiga. Tead, meil ei ole jõulude ajal laual isegi “tavalisest parem toit”. Vastupidi, oleme suured kokkajad ja meie igapäevane menüü on hästi kirju ja pidevalt uueneb. Aga jõululaual on sealiha ja hapukapsas ja see ongi TRADITSIOON, et seda süüakse ühel päeval aastas. Sünnipäevi ka ei tähista? Ma helistasin oma emaga igal õhtul, aga sünnipäeval helistasin ikka selleks, et SÜNNIPÄEVAKS õnne soovida. Ja viimane punkt, millega ei nõustu. Minu meelest on emadepäev just kõige vähemkommertslikum püha kalendris. Miks peab midagi hirmus erilist ostma/tegema? Minu tutvusringkond on küllalt suur ja ei tea kedagi, kes hullult punnitaks/ostaks asju kokku. Just on selline teeme ise kaardi-koogi-aialilled püha.

Oled demagoog.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
silesale

Elu on ikka imelik. Alles lõppes see koroona, mil muust ei räägitud kui lähedaste läheduse puudusest. Kui nüüd kõik koroona ajal on püüdnud nakkust ise ka mitte levitada, siis see oleks ju üle kahe aasta taas see emadepäev, mil võis suguvõsa sel puhul kokku saada.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kiira

Elu on ikka imelik. Alles lõppes see koroona, mil muust ei räägitud kui lähedaste läheduse puudusest. Kui nüüd kõik koroona ajal on püüdnud nakkust ise ka mitte levitada, siis see oleks ju üle kahe aasta taas see emadepäev, mil võis suguvõsa sel puhul kokku saada.

Pigem on perekonnad erinevad ja omavahelised suhted ka erinevad. Usun, et need, kel suhted ei ole nii head, ei kurvastanud ka eemaloleku pärast.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Mõni ei pea vast laste sünnipäevi ka, näeb neid ju niigi kodus pidevalt.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õnneks emadepäev möödas!