Esileht Pereelu ja suhted Õnnelik suhe..aga tahaks ringi ka vaadata?

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Õnnelik suhe..aga tahaks ringi ka vaadata?

Postitas:

Soovitan soojalt minna välismaa seksiklubidesse uudistama. No siin Eestis on ka üritusi, aga võibolla on lihtsam enne mujalt alustada – nagu anonüümsem või nii ja seal rohkem rahvast ka. Ega seal kellegagi seksima ei sunnita, vaatate ringi, võibolla saate mõne sümpaatse paariga tuttavaks ja vaatate privaatselt edasi. Või seksite kuskil nurgas lihtsalt omavahel – ka erutavam.
Sellise asja jaoks peab suhe muidugi olema tugev ja väga avameelne, aga saan aru, et teil sellega probleeme pole.
Mina ise oma mehega oleks isegi avatud suhet suhte algusepoole tahtnud, aga mees ei olnud sellega nõus (see vist väga tavaline). Nüüd juba ma ise ka ei taha, aga võibolla kunagi tuleb tahtmine tagasi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati kõnelenule

Ei ole sugugi nõus ei sellega, et teemaalgataja mehel kindlasti silmarõõm olemas ega sellega, et mees oma perekonda ei austa. Sarnased probleemid on pikaajalistes suhetes tavalised – lihtsalt pahatihti neist ei kõnelda. Minu arust väärib teemaalune mees kiitust, et julges avameelne olla. Küllaga on selliseid tüüpe, kes leiavad, et kui kooselus midagi puudu, siis lähevad ja võtavad mujalt – ja samal ajal ei pruukinud oma naine aimatagi, et mees on rahulolematu. Kõne all olev abielu on minu arusaamist mööda rajatud tugevale vundamendile – julgusele rääkida ka ebamugavatel ja valusatel teemadel ning püüdele teist mõista ja mitte hukka mõista. Mees väärib kiitust aususe eest, mitte karistust või vaenamist. Ning teemaalgataja samuti: selle asemel, et meest põlastada või ta kohvrid ukse taha tõsta, üritab ta mõelda, kuidas edasi?

Samuti olen nõus ühe eelneva kirjutajaga – mees on hetkel eluga kriitilises punktis, ta tahab mingit muutust, midagi, mis annaks elule uue mõtte, uue vungi – ja meestele kohaselt mõtleb kohe seksile. ???? Ei ole need seksiseiklused kellegi kolmandaga mingi imeravim. Lahendust pakkuda teised jällegi ei saa: teemaalgataja tunneb oma meest kõige paremini, nad koos peavad sellest kriisist üle saama ja mis kõige tähtsam – mõlemad peavad seda südamest tahtma.

Mille eest seda meest kiitma peaks, seetõttu, et tekitas naisele hingevalu ja muret. Juba teemaalgatus ise on tõsiasi, et naine pandi muretsema ja arutlema, et ta ei pruugigi parim olla ja äkki mehel on juba keegi ja miks ometi soovib mees veel ringi vaadata jne. Plgem ausad, välja võime ju paista enesekindlad ja rahulikud, et oleme meestele kõige olulisemad, aga igasugune kõrvalsuhe tekitab väga palju kurbust ja pisaraid. Kõrvalsuhe loob enamikel juhtudel väga suure mõra isegi tugeva vundamendiga abieludesse. Midagi väga olulist läheb katki ja seda enam nii lihtsalt korda ei saa. Eks neid edulugusid, kus suudetakse pärast petmist õnnelikult koos elada on, aga sageli ei tulda sellest koos välja. Sest see on nii laostav. Kui mees suudabiki kõrvalsuhtr lõpetada ja perekonna valida, siis paratamatult jääb talle armukesest illuaioon, kui mõistvast ja väga meeldivast inimesest, sest temaga ei elatud ju koos ja argimured puudusid. Seetõttu võib ka mehel hiljem kahetsus tekkida, et abikaasa valis. Ja sellisel juhul on kodus üks kuri ja mossis vananev mees, kes naist igal sammul halvustada püüab ja nähvab.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 13:51; 14.08 16:03; 14.08 18:42; 15.08 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olnud oma kaasaga koos 15 aastat, esimene suurem tösisem suhe, mis algusaastatel teinud läbi paar lahkuminekut, aga nüüd oleme stabiilselt koos ja lapsedki olemas. Oleme arenenud koos, teinud läbi ka kõige valusamad tülid ja seda enam oskame hinnata seda, mis meil on. Mõtet ega soovi lahku minna ei ole, sest kõik toimib. SIISKI on igas meepotis väike tõrvatilk ja meie puhul on selleks n-ö elamata jäänud noorus. Minul olnud lahusoleku jooksul partnereid 2-3, mehel vist vähemgi. Muul ajal ei igatse ka ja minu jaoks on kõigil neil kordadel olnud pigem erutavam see eelmäng ja flirt kui reaalne seks.

U aasta tagasi oli mehel keerulisem periood (töö, keeruline läbisaamine ühe vana sõbraga jne) ja see muutis kõik rabedaks. Ühe valusa ja ausa tüli käigus ka tunnistas, et tunneb nagu elu jookseks eest ja kuigi kõik on hästi, siis vahest kerkib soov lihtsalt teada saada, mida teistel pakkuda on. Ja saan sellest mõistusega täiesti aru. Mõlemad olema tugevast perest ja soov ühtse perena toimiv väga suur. Aga kuidas mahutada siia see puhtfüüsiline ja bioloogiline vajadus ringi vaadata?

Senini mees petnud ei ole, prostituutides käinud pole (süümepiinad oleks piisavad,e t tuleks seda tunnistama; samuti ütleks, et ei suudaks oma lastele otsa vaadata). Olen fantaseerinud teemal, et annaks talle n-ö omalt poolt loa, aga hetkel veel saadab mind hirm Pandora laeka avamise ja etteennesutamatute tagajärgede ees. Samas hirmutab mind ka mõte, et võibolla keskea lähenedes ja mingite kriiside ilmenmisel juhtub see n-ö ilma minupoolse nõusolekuta ja siis oleks mõju suhtele kindlasti valusam.

Kes tahab ilkuda ja huumorit teha, andke tuld, aga kes oskab filosofeerida ja oma sarnastest kogemustes rääkida, siis loeksin huviga.

Milline bioloogiline vajadus ega siis inimene loom pole. Ilmselt puudub omavaheline füüsiline klapp, samuti armastus, sest kui armastaksite üksteist, siis sellist probleemi poleks. See, kes päriselt armastab leiab kõik enda jaoks vajaliku oma partneris ega vaja kedagi/midagi teist. Kas siis suvaliste inimestega seksimine on tõesti nii oluline. Eks proovige järgi aga enamasti need, kes seda teinud on ise jäänud suureks kaotajaks, see jätab sellise augu inimesse. Seks pole mingi võlurohi, eriti veel suva inimesega aga eks igaühel ole omad prioriteedid.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille eest seda meest kiitma peaks, seetõttu, et tekitas naisele hingevalu ja muret. Juba teemaalgatus ise on tõsiasi, et naine pandi muretsema ja arutlema, et ta ei pruugigi parim olla ja äkki mehel on juba keegi ja miks ometi soovib mees veel ringi vaadata jne. Plgem ausad, välja võime ju paista enesekindlad ja rahulikud, et oleme meestele kõige olulisemad, aga igasugune kõrvalsuhe tekitab väga palju kurbust ja pisaraid. Kõrvalsuhe loob enamikel juhtudel väga suure mõra isegi tugeva vundamendiga abieludesse. Midagi väga olulist läheb katki ja seda enam nii lihtsalt korda ei saa.

No aga loe siis teemaalgataja postitust uuesti, kui sa aru ei saanud – mis kõrvalsuhtest ja armukesest sa räägid?! Mees ja naine tülitsesid ning mees tunnistas naisele, vot mul on sellised kahtlused ja fantaasiad. Mitte seda, et tal on plaanis võtta armuke. Mees väärib kiitust, sest avas oma hinge ja andis naisele teada, millega rahul pole.

Aga siin nii paljud möirgavad, et jäta maha, tal on armuke, mõttetu mees. Mille pärast teda karistama peaks – avameelsuse pärast v? Mees oleks pidanud pigem siia Perekooli kurtma tulema või kuskile Flirticusse kuulutuse üles panema – kõike muud, aga mitte naisele üles tunnistama? Ei saa mina aru, mida ta nii andestamatut tegi. See on ju loomulik, et naine muretseb ja võtab hinge, kui midagi sellist kuuleb. Ta ju hoolib mehest. Ja mees hoolib temast, seda tõestab ta ausus. Aga nüüd on naisel võimalik midagi ette võtta, mehega seda probleemi edasi arutada. Või sina eelistaksid teadmatuses edasi elada? Mina küll mitte.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga loe siis teemaalgataja postitust uuesti, kui sa aru ei saanud – mis kõrvalsuhtest ja armukesest sa räägid?! Mees ja naine tülitsesid ning mees tunnistas naisele, vot mul on sellised kahtlused ja fantaasiad. Mitte seda, et tal on plaanis võtta armuke. Mees väärib kiitust, sest avas oma hinge ja andis naisele teada, millega rahul pole.

Aga siin nii paljud möirgavad, et jäta maha, tal on armuke, mõttetu mees. Mille pärast teda karistama peaks – avameelsuse pärast v? Mees oleks pidanud pigem siia Perekooli kurtma tulema või kuskile Flirticusse kuulutuse üles panema – kõike muud, aga mitte naisele üles tunnistama? Ei saa mina aru, mida ta nii andestamatut tegi. See on ju loomulik, et naine muretseb ja võtab hinge, kui midagi sellist kuuleb. Ta ju hoolib mehest. Ja mees hoolib temast, seda tõestab ta ausus. Aga nüüd on naisel võimalik midagi ette võtta, mehega seda probleemi edasi arutada. Või sina eelistaksid teadmatuses edasi elada? Mina küll mitte.

See sinu poolt kiitust vääriv mees ei saa iialgi olla nii naiivne, et eeldanuks, et ta naise hinge selle avameelsusega segadust ja valu ei külva. Teadis väga hästi, et s*tub naisele hinge, kuid ometi tegi seda, ei hoolinud.
MINU JAOKS oleks õige mees selline, kes tegeleks oma sooviga ‘näha, mida teistel talle pakkuda on’ ise, üksi, iseendas, mitte oma naist selle saastaga üle kallates. Tugev ja partnerist hooliv mees tapab oma deemonid eneses ise ja ei otsi kergendust ülestunnistusi tehes. ‘Tegeleb ise’ tähendab minu jaoks, et läheb mõtleb asja omaette selgeks või kui tahab, kaasab oma muresse sõbra või ema või venna või õe (sellise inimese, kes ei saa haiget) ja siis lõpuks otsustab – mitte petta.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 17:03; 15.08 09:39; 16.08 06:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sinu poolt kiitust vääriv mees ei saa iialgi olla nii naiivne, et eeldanuks, et ta naise hinge selle avameelsusega segadust ja valu ei külva. Teadis väga hästi, et s*tub naisele hinge, kuid ometi tegi seda, ei hoolinud.

MINU JAOKS oleks õige mees selline, kes tegeleks oma sooviga ‘näha, mida teistel talle pakkuda on’ ise, üksi, iseendas, mitte oma naist selle saastaga üle kallates. Tugev ja partnerist hooliv mees tapab oma deemonid eneses ise ja ei otsi kergendust ülestunnistusi tehes. ‘Tegeleb ise’ tähendab minu jaoks, et läheb mõtleb asja omaette selgeks või kui tahab, kaasab oma muresse sõbra või ema või venna või õe (sellise inimese, kes ei saa haiget) ja siis lõpuks otsustab – mitte petta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näen, et meie arusaamad lähevad tõsiselt lahku, ma ei ole nõus mitte millegagi, mida sa väitsid. Sellest polegi midagi, inimesed ja arvamused ongi erinevad. Siiski seletan oma vaatenurka veel – just seda, miks ma teemaalgataja meest hukka ei mõista.

Lugesin veelkord avapostitust, aga ikka ei suutnud välja lugeda, et teemaalgataja oma meest mölakaks peaks. Ta on segaduses, kindlasti haiget saanud, aga samas suutnud jääda tasakaalukaks ja mõistvaks. Sellepärast ma aru ei saagi, kust see mehe vaenamine tuleb.

Mina isiklikult tunneksin end solvatuna, kui mehel on otseselt meie abielu puudutav probleem, aga ta arutaks seda sõbra, venna või emaga – aga jumala eest mitte oma abikaasaga. Mida see meie suhte kohta ütleks? Või see, et saadaksin mehe kuhugi omaette oma deemonitega võitlema – nagu mingis iganenud rüütliromaanis! Ärgu julgegi oma naisele avameelselt pihtida – s*tub mu veel täis! Mina kardaksin, et oma deemonite küüsi jäetud mees langeb pigem alkoholi, masenduse või mõne muu pahe küüsi – oma naiselt ta ju tuge ei leia. Paarisuhtes ei tohiks nii enesekeskne olla. Mina usun maksiimi “nii heas kui halvas” – ja seda nii mehe kui naise poolt. Mis kooselu see muidu oleks?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille eest seda meest kiitma peaks, seetõttu, et tekitas naisele hingevalu ja muret. Juba teemaalgatus ise on tõsiasi, et naine pandi muretsema ja arutlema, et ta ei pruugigi parim olla ja äkki mehel on juba keegi ja miks ometi soovib mees veel ringi vaadata jne. Plgem ausad, välja võime ju paista enesekindlad ja rahulikud, et oleme meestele kõige olulisemad, aga igasugune kõrvalsuhe tekitab väga palju kurbust ja pisaraid. Kõrvalsuhe loob enamikel juhtudel väga suure mõra isegi tugeva vundamendiga abieludesse. Midagi väga olulist läheb katki ja seda enam nii lihtsalt korda ei saa.

No aga loe siis teemaalgataja postitust uuesti, kui sa aru ei saanud – mis kõrvalsuhtest ja armukesest sa räägid?! Mees ja naine tülitsesid ning mees tunnistas naisele, vot mul on sellised kahtlused ja fantaasiad. Mitte seda, et tal on plaanis võtta armuke. Mees väärib kiitust, sest avas oma hinge ja andis naisele teada, millega rahul pole.

Aga siin nii paljud möirgavad, et jäta maha, tal on armuke, mõttetu mees. Mille pärast teda karistama peaks – avameelsuse pärast v? Mees oleks pidanud pigem siia Perekooli kurtma tulema või kuskile Flirticusse kuulutuse üles panema – kõike muud, aga mitte naisele üles tunnistama? Ei saa mina aru, mida ta nii andestamatut tegi. See on ju loomulik, et naine muretseb ja võtab hinge, kui midagi sellist kuuleb. Ta ju hoolib mehest. Ja mees hoolib temast, seda tõestab ta ausus. Aga nüüd on naisel võimalik midagi ette võtta, mehega seda probleemi edasi arutada. Või sina eelistaksid teadmatuses edasi elada? Mina küll mitte.

Ikka, kes sinuga ühel arvamusel ei ole ja oma versiooni asjast räägivad ning, kelledel teine nägemus, need möirgavad. Nõme jutt. Osadel inimestel lihtsalt on teustsuguswd nägemused ja elukogemused. Seepärast ei saa öelda, et keegi möirgaks. Teemaalgataja rääkis oma probleemist, et mees soovib midagi veel. See võib väga suure tõenäosusega näidata, et tal võib olla juba see ringivaatamise objekt olemas olla, see pole välistatud. Mõttetu on materdada inimesi, kes ühe võimalusena seda näevad. Tõttöelda, ei teagi, kas selline naisele näkku lajatamine, õhkamine uute seikluste poole, ongi niiväga naisest ja perekonnast hoolimise märk. See on pigem hullem, kui teine osapool teadmatusse jätta. Mõlemad variandid on tõttöelda väga ebameeldivad ja parem, kui mees ei otsiks midagi uut ja oleks kenasti rahul.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 13:51; 14.08 16:03; 14.08 18:42; 15.08 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus, poleks pidanud valima sõna “möirgavad”, tundub võibolla tõesti teiste suhtes liialt üleolev. No ütlen siis pigem “annavad nõu”, “väljendavad arvamust”. Kas sobib?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei saa seda teemat niisama jätta, mul on tunne, et ma ei suuda oma mõtet piisavalt selgelt edasi anda. Teen veel ühe katse.

Antud teema läheb mulle vägagi korda. Minu kooselu oleks samuti peaaegu lõhki läinud, sest avastasin, et mees “otsib midagi muud”. Suutsin talle andestada, sest ta mõistis oma viga ja sedagi, millega ta riskis. Aga mul pole kahtlustki, et andestamine oleks olnud kergem ning asjad poleks nii kaugele läinudki, kui mu mees oleks mulle õigel ajal öelnud, et ta pole rahul, et tal on kiusatus mind petta. Mina austaksin meest sellise julguse eest. Aga võibolla on minu taluvuslävi kõrgem kui nii mõnelgi teisel.

Lihtsalt mulle näib liig mehe halvustamine, kui ta julges olla avameelne. Või kas kõik materdajad siis elavad koos pühakutega?

Ja variant “parem, kui mees ei otsiks midagi uut ja oleks kenasti rahul” ei aita teemaalgatajat ju sugugi! See, kas mees alles fantaseerib või on juba fantaasia ellu viinud, ei tea tegelikult keegi meist.
Fakt on, et kass on kotist välja lastud (piltlikult, jah ????) ning teemaalgataja peab nüüd KOOS mehega leidma mingi väljapääsu.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 aastat kooselu ja ühised lapsed nõuavad siiski mingit arutelu ja kompromisse. Sellise suhtumisega, et “kao mu silmist” ei jõua kumbki pool suurema õnneni. Pikas suhtes tulebki igasuguseid olukordi ette.

Ma ei ole nii kindel, et need “pane oma kompsud kokku ja ära tule hiljem mu ukse taha kraapima”-tüüpi naised lõpuks üldse oma õnne leiavad. Paindlikkus on hea läbisaamise alus (paindlikkus laiemas mõistes, mitte et kõik peaks kohe avatud suhet aktsepteerima).

Mina olen väga pikas suhtes. Nõus sellega, et suhtes tuleb teha kompromisse ja olla paindlik. Aga kõigel on piirid. Olengi leppinud ja andeks andnud väga palju asju. Aga kõrvalkepp on üks vähestest asjadest, mida mina ei aktsepteeri. Lõpetaksin pigem suhte, jah, ja oleksingi üksinda, kui hakkaksin mingisuguseid asju alla neelama ja halva asja juures head nägu tegema. Kui ikka ei meeldi selline asi, siis ei meeldi. Ei ole vaja teeselda. Kõrvale keppimine on natukene liiga oluline asi, et see enda jaoks lihtsalt ilusaks mõelda.

Isegi, kui surud enda tunded alla ja oled kompromissialdis ja paindlik, siis igal juhul hakkab see suhet hävitama. Võid ju endale sisendada, et nii on suhte hoidmise nimel õige käituda, aga sinu sisemine mina ju teab, et sulle see tegelikult ei meeldi. Eriti vastik on see, et tänapäeva moodne ühiskond kipub sundima naisi liiderdamisega leppima – sa ei ole hea ega õige naine, kui oma mehe kõrvalpõigetest numbrit teed. Isegi perekoolis tajun väga palju seda suhtumist. Ja vähem enesekindlad inimesed lasevad ennast kindlasti mõjutada osade inimeste arvamusest, et seks ei võrdu armastus. Kui oled heas, hoolivas, lugupidavas ja armastavas püsisuhtes, siis võrdub küll! Kui oled vaba inimene, siis ehk tõesti mitte.

Kõrvalpõigetega suhe hävib varem või hiljem või nagunii. Teeskluses võib elada, aga lõppkokkuvõttes oled ikka õnnetu ja ainult pikendad oma agooniat. Suhe kestab lihtsalt pisut kauem, aga lõpuks lõppeb ikka sealsamas punktis – lahkuminek. Mõelge oma tutvusringkond läbi (ei mõtle vanu inimesi) ja võite selles isegi veenduda. Et ükski neist eludest ei kulge õnnelikult ja lõppeb varem või hiljem.

Ma tahan ka igasuguseid asju. Tahaks uhket autot, tahaks naaritsakasukat, tahaks meest, kes külvaks tähelepanu ja kingitustega üle jne (lihtsalt näide). Täiskasvanud, mõtlev, ise enda emotsioone, tunge ja tundeid suunata suutev inimene, saab aru, et kõike ei saa, mida tahad. Nagu keegi juba eespool ilusti ütles – kahte head asja korraga ei saa. Kui on nii meeletu piin, et ei saa teisi naisi keppimata olla, siis tuleb olemasolevast loobuda. Keelata meest, minna tegudele, muidugi ei saa, kuid siis võiks mees olla MEES ja otsustada, kumb elu tema jaoks tähtsam on. Kas tema kotitühjendus on seda kõike väärt?

Himu võõraid naisi keppida, ei ole eluoluline asi, et selle pärast peaks panema terve enda pere kannatama. Naist ei tohi panna sundseisu – et kannatad ja lepid, siis jääb lastele isa alles. Või kui ei kannata ja ei lepi, siis jäävad kõik ühest pereliikmest ilma. Ja seda ainult sellepärast, et üks ei kavatsegi enda isiklikest egoistlikest soovidest loobuda.

Naine ei pea kahe s..a variandi vahel valima. Naise jaoks on õigem ja lõppkokkuvõttes parem haigeks muutunud suhe lõpetada, kus mees ei suuda olla mees, vaid on nagu kelgunöör, mis lohiseb sõnakuulmatu m…i järel.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 20:49; 13.08 21:53; 14.08 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine ei pea kahe s..a variandi vahel valima. Naise jaoks on õigem ja lõppkokkuvõttes parem haigeks muutunud suhe lõpetada, kus mees ei suuda olla mees, vaid on nagu kelgunöör, mis lohiseb sõnakuulmatu m…i järel.

Teate, mina tahaks teemaalgatajalt küsida: kas mees esitas sulle siis tõepoolest dilemma, et kas läheb paneb vasakule või kooselu lõpp? Või kuidas see olukord teil on? Mulle jäi pigem mulje, et mees lihtsalt rääkis oma kahtlustest ja viskas õhku küsimuse “Mis siis kui..?” Et päris “kelgunöör, mis lohiseb sõnakuulmatu m…i järel” ta ikka pole.

Teemaalgaataja, äkki jagad selgitusi, siin kisub juba mölluks! ????

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen väga pikas suhtes. Nõus sellega, et suhtes tuleb teha kompromisse ja olla paindlik. Aga kõigel on piirid. Olengi leppinud ja andeks andnud väga palju asju. Aga kõrvalkepp on üks vähestest asjadest, mida mina ei aktsepteeri.

No aga loe tsiteeritud lõigu viimast lauset: “Paindlikkus on hea läbisaamise alus (paindlikkus laiemas mõistes, mitte et kõik peaks kohe avatud suhet aktsepteerima)”. Ta ei arvagi, et naine peaks kindlasti ringitõmbamist tolereerima. Alati on ka muu võimalus.

Ja lausest “15 aastat kooselu ja ühised lapsed nõuavad siiski mingit arutelu ja kompromisse” ei pea välja lugema, et naise puhul oleks kompromiss “OK, mine ja peta siis, peaasi, et sa mind maha ei jäta!” Kompromiss tähendab, et mõlemad osapooled jäävad rahule, nt et “Ma armukest ei luba, parema meelega prooviksin mõnda seksmänguasja või rollimängu.” On ju vahe? Alles siis, kui kompromissid ja arutelu ei tööta, on selge, et suhe on targem lõpetada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti vastik on see, et tänapäeva moodne ühiskond kipub sundima naisi liiderdamisega leppima

Vabandust, aga just traditsioonilises ühiskonnas on aastatuhandeid normaalseks peetud, et meestel võib igasuguseid abieluväliseid, -kõrvalisi- ja -eelseid suhteid olla, naistel mitte. Seksuaalse monogaamsuse nõue abielumeestele on heal juhul sada aastat vana.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 21:03; 16.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan asja kahest erinevast küljest.

Esiteks, kui minu mees tuleks minu juurde jutuga, et “kuidas oleks”. Sellise aususe eest oleks ma nõus tema sõbraks jääma ja temaga sõbralikult koos lapsi kasvatama, aga voodit temaga enam ei jagaks. Ja piisaks täiesti juba selle mõtte väljakäimisest, tegudeni polegi vaja minna. Kui minust ei piisa, siis ei piisa, sinna ei saa parata, aga minul on õigus olla koos kellegagi, kellele minust piisab.

Kui minu mees ütleks, et ta annab mulle loa “ringi vaadata”, siis kaotaks ma tema vastu igasuguse lugupidamise ja kindlasti ka kire. Ma tõesti ei taha olla abielus kellegagi, kes on lahkelt nõus mind jagama. Suure tõenäosusega tunneks teemaalgataja mees sama.

Teemaalgataja “õnnelik” abielu ei tundu mulle kadestamist väärt.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 23:02; 15.08 12:58; 21.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan asja kahest erinevast küljest.

Esiteks, kui minu mees tuleks minu juurde jutuga, et “kuidas oleks”. Sellise aususe eest oleks ma nõus tema sõbraks jääma ja temaga sõbralikult koos lapsi kasvatama, aga voodit temaga enam ei jagaks. Ja piisaks täiesti juba selle mõtte väljakäimisest, tegudeni polegi vaja minna. Kui minust ei piisa, siis ei piisa, sinna ei saa parata, aga minul on õigus olla koos kellegagi, kellele minust piisab.

Kui minu mees ütleks, et ta annab mulle loa “ringi vaadata”, siis kaotaks ma tema vastu igasuguse lugupidamise ja kindlasti ka kire. Ma tõesti ei taha olla abielus kellegagi, kes on lahkelt nõus mind jagama. Suure tõenäosusega tunneks teemaalgataja mees sama.

Teemaalgataja “õnnelik” abielu ei tundu mulle kadestamist väärt.

Ja kuna need mehed ei saa kodus sellest rääkida, siis sebivad tutvumisportaalides “seksisõpru”. See lihtsalt uskumatu, kui paljud “korralikud” abielumehed kõrvalt tahavad panna ja naistel kodus pole aimugi. Minu viimase aja kogemus kümnest mehest kaheksa olid abielus.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 00:26; 15.08 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näen, et meie arusaamad lähevad tõsiselt lahku, ma ei ole nõus mitte millegagi, mida sa väitsid. Sellest polegi midagi, inimesed ja arvamused ongi erinevad. Siiski seletan oma vaatenurka veel – just seda, miks ma teemaalgataja meest hukka ei mõista.

Lugesin veelkord avapostitust, aga ikka ei suutnud välja lugeda, et teemaalgataja oma meest mölakaks peaks. Ta on segaduses, kindlasti haiget saanud, aga samas suutnud jääda tasakaalukaks ja mõistvaks. Sellepärast ma aru ei saagi, kust see mehe vaenamine tuleb.

Mina isiklikult tunneksin end solvatuna, kui mehel on otseselt meie abielu puudutav probleem, aga ta arutaks seda sõbra, venna või emaga – aga jumala eest mitte oma abikaasaga. Mida see meie suhte kohta ütleks? Või see, et saadaksin mehe kuhugi omaette oma deemonitega võitlema – nagu mingis iganenud rüütliromaanis! Ärgu julgegi oma naisele avameelselt pihtida – s*tub mu veel täis! Mina kardaksin, et oma deemonite küüsi jäetud mees langeb pigem alkoholi, masenduse või mõne muu pahe küüsi – oma naiselt ta ju tuge ei leia. Paarisuhtes ei tohiks nii enesekeskne olla. Mina usun maksiimi “nii heas kui halvas” – ja seda nii mehe kui naise poolt. Mis kooselu see muidu oleks?

Hahaa, siin kisub tõesti tuliseks asi. Mõtlesin, et pannes lakoonilise postituse on lahmimist rohkem, aga tundub, et ka pikema puhul ei loeta läbi ja kukutakse seletama (oma kogemusest?). Mis on ok. Aga olgu siis täpsustatud, et 1) Mees ei peta mind 2) Ta ei esitanud mulle ultimaatumit ega teinud ka ettepanekut kõrvalsuhte sooviks. PIKA JA AUSA ARUTELU KÄIGUS (meie suhte üle, mis elu üldse toob jne) oli tal julgust välja öelda, et see FANTAASIA on temal peast läbi käinud. Sellele järgnes väga põhjalik seletus, kuidas üks asi on fantaasia ja teine asi ratsionaalne käitumine (petmine, pere võimalik lagunemine jne) ja viimane kaalub esimese nii palju üles, et tal ei ole mingit soovi päriselus midagi ellu viia.

Jah, mõistagi on valus seda kuulda, aga kõige selle juures hindan tema ausust ja eelistan iga kell sellest rääkida, kui elada mehega, kes MEID puudutavad mured või mõtted endale hoiab ja neile üksinda väljundit hakkab otsima, või tõesti, kurdab sõpradele, aga naise ees teeb head nägu. See oleks minu jaoks reetmine ja alandus. Tutvusringkonnas piisavalt selliseid paare ja sellepärast leiangi, et meil on igati toimiv suhe, sest saame üksteisele oma probleemidest rääkida ja ka suhte tavaprobleemid saame LAHENDATUD. Antud asjale ei ole vaja otsida aktiivselt lahendust (kindlasti pole selleks kõrvalsuhe ega ka avatud abielu), küll aga on õigel teel need, kes pakkunud variandiks välismaal asja uurida ja ühekordselt miskit proovida. Kel kogemusi on, võivad siin julgelt jagada 😀

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 20:09; 13.08 20:28; 13.08 22:33; 15.08 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mõistagi on valus seda kuulda, aga kõige selle juures hindan tema ausust ja eelistan iga kell sellest rääkida, kui elada mehega, kes MEID puudutavad mured või mõtted endale hoiab ja neile üksinda väljundit hakkab otsima, või tõesti, kurdab sõpradele, aga naise ees teeb head nägu. See oleks minu jaoks reetmine ja alandus.

Ei tehta vahet aususe/avameelsuse ja matsluse/haigettegemise vahel. Iga väljaütlemine ei ole ausus, mida hinnata, vaid matslus. Üllatavalt paljud inimesed ei tee sellel vahet ja ei taju, mis asi on peenetundelisus. Siin teemas on see selgelt näha.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 17:03; 15.08 09:39; 16.08 06:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näen, et meie arusaamad lähevad tõsiselt lahku, ma ei ole nõus mitte millegagi, mida sa väitsid. Sellest polegi midagi, inimesed ja arvamused ongi erinevad. Siiski seletan oma vaatenurka veel – just seda, miks ma teemaalgataja meest hukka ei mõista.

Lugesin veelkord avapostitust, aga ikka ei suutnud välja lugeda, et teemaalgataja oma meest mölakaks peaks. Ta on segaduses, kindlasti haiget saanud, aga samas suutnud jääda tasakaalukaks ja mõistvaks. Sellepärast ma aru ei saagi, kust see mehe vaenamine tuleb.

Mina isiklikult tunneksin end solvatuna, kui mehel on otseselt meie abielu puudutav probleem, aga ta arutaks seda sõbra, venna või emaga – aga jumala eest mitte oma abikaasaga. Mida see meie suhte kohta ütleks? Või see, et saadaksin mehe kuhugi omaette oma deemonitega võitlema – nagu mingis iganenud rüütliromaanis! Ärgu julgegi oma naisele avameelselt pihtida – s*tub mu veel täis! Mina kardaksin, et oma deemonite küüsi jäetud mees langeb pigem alkoholi, masenduse või mõne muu pahe küüsi – oma naiselt ta ju tuge ei leia. Paarisuhtes ei tohiks nii enesekeskne olla. Mina usun maksiimi “nii heas kui halvas” – ja seda nii mehe kui naise poolt. Mis kooselu see muidu oleks?

Hahaa, siin kisub tõesti tuliseks asi. Mõtlesin, et pannes lakoonilise postituse on lahmimist rohkem, aga tundub, et ka pikema puhul ei loeta läbi ja kukutakse seletama (oma kogemusest?). Mis on ok. Aga olgu siis täpsustatud, et 1) Mees ei peta mind 2) Ta ei esitanud mulle ultimaatumit ega teinud ka ettepanekut kõrvalsuhte sooviks. PIKA JA AUSA ARUTELU KÄIGUS (meie suhte üle, mis elu üldse toob jne) oli tal julgust välja öelda, et see FANTAASIA on temal peast läbi käinud. Sellele järgnes väga põhjalik seletus, kuidas üks asi on fantaasia ja teine asi ratsionaalne käitumine (petmine, pere võimalik lagunemine jne) ja viimane kaalub esimese nii palju üles, et tal ei ole mingit soovi päriselus midagi ellu viia.

Jah, mõistagi on valus seda kuulda, aga kõige selle juures hindan tema ausust ja eelistan iga kell sellest rääkida, kui elada mehega, kes MEID puudutavad mured või mõtted endale hoiab ja neile üksinda väljundit hakkab otsima, või tõesti, kurdab sõpradele, aga naise ees teeb head nägu. See oleks minu jaoks reetmine ja alandus. Tutvusringkonnas piisavalt selliseid paare ja sellepärast leiangi, et meil on igati toimiv suhe, sest saame üksteisele oma probleemidest rääkida ja ka suhte tavaprobleemid saame LAHENDATUD. Antud asjale ei ole vaja otsida aktiivselt lahendust (kindlasti pole selleks kõrvalsuhe ega ka avatud abielu), küll aga on õigel teel need, kes pakkunud variandiks välismaal asja uurida ja ühekordselt miskit proovida. Kel kogemusi on, võivad siin julgelt jagada ????

Täpselt ei saagi aru, mida vastajatelt oodatakse. Naeruvääristad jälle teiste arvamusi. Jah, minu öeldu baseerub tõesti elukogemusel. Ei tasu lihtsalt sinisilmne olla ja arvata, et mehe ajoks kaalub alati perekond fantaasiad üle. Kirehoos ja teisele naisele mõeldes kipub perekond ikka üsna kergrsti ununema.
Esimeses postituses kirjutad, et kaalud mehele loa andmist ka teisi naisi proovida, nüüd ütled, et mehepoolne kõrvalsuhe ei tule kõne allagi. Juba see kõik näitab, et sind ju ikkagi häirib see kõik. Ja need ühekordsed välismaa elamused ka ei anna midagi juurde. Mehel lihtsalt on tüdimus, mis juhtubki pärast pikki abielusid.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 13:51; 14.08 16:03; 14.08 18:42; 15.08 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuna need mehed ei saa kodus sellest rääkida

Õnneks ei ole mul “nende meestega” tegu. Fantaseerida võib igaüks oma peas, mida iganes; päris iga fantaasiat ei pea välja plärama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 23:02; 15.08 12:58; 21.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees rääkis ju midagi sellest, et elu libiseb mööda ja “mida on teistel pakkuda”. See viitaks nagu rohkemale kui ainult seks? Tunnetab ikka, et tahaks liblikaid kõhtu veel ja ehk paremat partnerit?
Mis puhtalt seksi puutub, siis siin on ju vaid 2 varianti
1) proovib kedagi ja leiab, et see oli väga võlts ja vale, tunneb piinlikkust ja kahetseb
2) leiab kellegi, kellega klapp on tunduvalt parem ja tulemuseks on pere lagunemine.
Kumbki ei tundu eriti ahvatlev mu meelest.
Ja kui anda vabad käed mõlemale, siis on üsna kindel, et algselt monogaamselt elanud inimesed ei suuda sellega leppida. St. mees ei suuda andestada, et naisel keegi teine oli. Naised andestavad sagedamini, kuigi näägutavad siis ja heidavad tülides ette.
Ei näe mina siin mingit proovimist ja hingelist rahulolu peale seda ja “happily ever after” elamist hiljem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tehta vahet aususe/avameelsuse ja matsluse/haigettegemise vahel. Iga väljaütlemine ei ole ausus, mida hinnata, vaid matslus. Üllatavalt paljud inimesed ei tee sellel vahet ja ei taju, mis asi on peenetundelisus. Siin teemas on see selgelt näha.

Kui sa vihjad minu arvamusavaldustele, siis kordan veelkord – see on MINU vaatenurk, puhtalt minu arvamus. Sinul on sinu arvamus. Asi pole selles, et ma ei teeks vahet aususe ja matslikkuse vahel, asi on selles, et minu taluvuspiir on kõrgemal kui sinul; või ka selles, et minu läbielamised on teinud mu abikaasa väljaütlemiste osas (ka teiste naiste abikaasade, tuleb nii välja ????) tolerantsemaks. Või on me iseloomud totaalselt erinevad. See on OK, kas pole? Ma tahtsin lihtsalt, et kõik mõistaksid, miks mina teisiti arvan, mitte et kõik minu moodi arvaksid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie tegime omale suhte alguses sellise reegli, et võime ka teistega magada, aga see peab olema kaaslase poolt heaks kiidetud (et oleks veto panemise võimalus) ja kaaslasele teada. Praeguseks oleme kümmekond aastat koos elanud, sellest enamik abielus, lapsi on kaks. Mõlemal on olnud sekssuhteid teistega (alati kondoomiga) ja meie omavahelist klappi on see pigem tugevdanud. Meie eripära on ka see, et jagame oma “kõrvalpõikeid” üksteisega, meid mõlemat erutab see. Aga et selline suhe ja kokkulepe toimiks, peab selline elustiil mõlemale meeldima.

Minu jaoks on taoline suhe täiega räpane.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 00:10; 16.08 00:19;
To report this post you need to login first.

Soovitan soojalt minna välismaa seksiklubidesse uudistama. No siin Eestis on ka üritusi, aga võibolla on lihtsam enne mujalt alustada – nagu anonüümsem või nii ja seal rohkem rahvast ka. Ega seal kellegagi seksima ei sunnita, vaatate ringi, võibolla saate mõne sümpaatse paariga tuttavaks ja vaatate privaatselt edasi. Või seksite kuskil nurgas lihtsalt omavahel – ka erutavam.

Sellise asja jaoks peab suhe muidugi olema tugev ja väga avameelne, aga saan aru, et teil sellega probleeme pole.

Mina ise oma mehega oleks isegi avatud suhet suhte algusepoole tahtnud, aga mees ei olnud sellega nõus (see vist väga tavaline). Nüüd juba ma ise ka ei taha, aga võibolla kunagi tuleb tahtmine tagasi.

Jah, nii vahva, võib-olla saab lausa endale mõne vahva ja tiba eksootilisema haiguse kingituseks kaasa!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 00:10; 16.08 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa vihjad minu arvamusavaldustele, siis kordan veelkord – see on MINU vaatenurk, puhtalt minu arvamus. Sinul on sinu arvamus. Asi pole selles, et ma ei teeks vahet aususe ja matslikkuse vahel, asi on selles, et minu taluvuspiir on kõrgemal kui sinul; või ka selles, et minu läbielamised on teinud mu abikaasa väljaütlemiste osas (ka teiste naiste abikaasade, tuleb nii välja ????) tolerantsemaks. Või on me iseloomud totaalselt erinevad. See on OK, kas pole? Ma tahtsin lihtsalt, et kõik mõistaksid, miks mina teisiti arvan, mitte et kõik minu moodi arvaksid.

Vot nüüd alles ma sain aru. Sa oledki selline naine, kellega nii on käitutud. Kellele ongi hinge s*tutud ja näkku sülitatud. See on su teinud tolerantseks, sest sa oled selle alla neelanud ja püüad sellega edasi elada. Selge. Minuga nii käitutud ei ole ja mul ei ole sellist meest ega selliseid olukordi vaja tolereerida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 17:03; 15.08 09:39; 16.08 06:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seks tähendab inimestele sügavamal tasandil (peale puhtmeelelise naudingu) väga erinevaid asju. Sageli me eeldame, et see tähendab partnerile täpselt sama, mida meile – aga see ei pruugu üldse nii olla. Kusjuures seesama tähendus võib ka elu jooksul muutuda (või ka mitte – inimesed on erinevad).
Samuti on väga erinev inimeste vajadus “tõde” teada saada: mõni eelistabki ebameeldivaid asju mitte teada, sest mida sa ei tea, see ei häiri. Olgu tegemist enda või lähedase raske haigusega, kaaslase mineviku- või olevikuseiklustega jne. Teine jällegi tahab kõike detailideni teada.
Suhtlemisel tulebki leida see mõlemale poolele sobiv tasakaal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 21:03; 16.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot nüüd alles ma sain aru. Sa oledki selline naine, kellega nii on käitutud. Kellele ongi hinge s*tutud ja näkku sülitatud. See on su teinud tolerantseks, sest sa oled selle alla neelanud ja püüad sellega edasi elada. Selge. Minuga nii käitutud ei ole ja mul ei ole sellist meest ega selliseid olukordi vaja tolereerida.

Nojah, eks sina tead ju minust paremini, kuidas ma end tunnen või kuidas mu mees minuga käitus. Olgu siis. Kuigi ma leian, et väheke rohkem tolerantsust (või viisakust) kuluks sullegi ära. Tee proovi, ehk hakkab meeldima ????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sellest taiesti arv – pikad suhted veavadki yksluiseks. Naiivne on arvata, et see nii ei ole.
On valik – kas paar on rahul rutiini ja yksluisusega ( vaga hea, kui on, ilmselt jaavad elu lopuni kokku)
Voi on yks voi molemad rahuolematud ning soovivad vaheldust. Ei pruugigi olla yldse seks, piisab ehk kohtingustki. Eks see natuke selline egoistlik osa inimesest ole, loppeks on see seotud enesehinnanguga – ka keegi teine tahab mind.

Lahendus oleneb toesti kui avameelne paarisuhe on, millised kokkulepped solmitakse ( kui solmitakse), kust laheb piir, millega molemad nous on. Aga ettevaatlik peab olema, mis teoorias ei hairiks.. parastised emotsioonid voivad olla ettearvamatud.

Yldse mulle tundub, et koige stressivabam elu on vist vallalisena.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik minu arust, et kui inimestel läheb elu rutiinseks, siis arvatakse, et kõrvaltpanemine on ainus variant. Vabalt võib mingit uut hobi proovida, kooli minna, ametit vahetada. Jama lugu, kui ainus variant rutiini murda ja ellu põnevust tuua on kolmandate inimeste abiellu kaasamine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 23:02; 15.08 12:58; 21.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted Õnnelik suhe..aga tahaks ringi ka vaadata?