Esileht Imetamine Õnnetu :( kui imetamine ei õnnestu

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Õnnetu :( kui imetamine ei õnnestu

Postitas:

Igal pool on juttu, kui loomulik ja lihtne on imetamine. Jälgida tuleks vaid teatuid asju ja muudkui toida aga rinnaga.meil pole see nii lihtne olnud. Sünnitusmajas laps rinda võtma ei hakanud. Küll arvasid ämmaemandad, et laps lihtsalt väsinud ja ei tea, mida veel. Lüpsin piima välja ja andsin lapsele. Imetamisnõustajad käisid üksteise järgi ja laiutasid käsi. Last ikka rinnale ei saanud. Mina muudkui lüpsin.uus imetamisnõustaja aeg tõi natuke selgust-liiga kõrge kurgulagi. Proovisime nibukaitsmega. Veidi meelitamist ja pusimist aga saime lapse rinnale. Kodus jätkasin ja isegi õnnestus mõned toidukorrad, kui järsku laps enam nibukaitset ka ei võtnud. Läheb täitsa paanikasse ja nutab lohutamatult. Ei aita ka kui natukene enne piima anda. Ja mina muudkui lüpsan. Stress ja magamatus teeb oma tööd. Piima jääb vähemaks. Lüpsmisest nibud valusad ja katki. Südant pole rinnapiimast last ilma ka jätta. Tunnen end halva emana, et mõtlen üldse nii pisi (1kuuse) rinnapiimast võõrutada. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata SIET lehele ja kutsu nõustaja koju!
http://siet.ee/index.php/noustajad

Soovitan küsida nõu ka facebookist grupist nimega Imetamine. Küsimused. Vastused. Seal annavad ka nõustajad nõu. Siin jäädki pädevaid vastuseid ootama. Teguste, see on võimalik, kui piisavalt kiiresti abi saad. Tubli oled, et pole kergekäeliselt loobumud. Hetkel vajad lihtsalt asjatundlikku abi. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima jääbki umbes sel ajal vähemaks. See peabki nii olema. Lisaks on 3ndl ja 6ndl paiku kasvuspurt mil beebi tahab ja tahab… tuleb lihtsalt olla ülbelt enesekindel. Kõigil on nii. Pole nii et kõigil teistel purskab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 22:09; 27.12 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last ja kahel juhul kolmest pole imetamine (alguses) sujunud. Tagantjärele tarkusena järgmised mõtted:
1) Esimese lapsega olid samuti nibud katki. See on hirmus valu. Mõistan täielikult, et see viib mõtted loobumisele. 2 järgmise lapsega nibud ei lõhenenud. Teistmoodi oli niipalju, et esimese lapsega üritasin nibusid enne iga toidukorda pesta. Järgmistega pesin ainult duši all käies ja eraldi ei puhastanud – aitas.
2) Esimene laps sai rinda 8 kuud, aga kuna piima polnud piisavalt (või vähemalt mulle tundus nii), siis sai ta päevastel toidukordadel lisaks ka pudelist rpa. Süsteem töötas. Tean teisigi lapsi, kes niimoodi söövad. Seega iga tilk emapiima on kasulik. Kuid kui piima tõesti ei jätku, on võimalikud ka teised söötmise skeemid.
3) Kui oled lapse mõned korrad rinnale saanud ja ta on piima kätte saanud, siis lootust on. Ilmselt on tal kõrge suulae tõttu raskem vaakumit tekitada ja see muudab söömise vastumeelseks. Proovi edasi (nii nibukaitsega kui ilma). Tean, et on valus, aga peale selle miski asja ei muuda.
4) Kui laps rinnale ei hakka, siis lüpsa välja ja anna talle pudelist. Peaasi, et ta piima kätte saab.
5) Joo, puhka ja söö. Ei kao see piim Sul kuskile. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne imetamist kasutasin mina alati lanoliin salvi Purelan, et nibusid säästa, seda esimene kuu, hiljem oli nahk harjunud. Enne imetamist tasub nibu kikki ajada, et laps paremini haaraks suhu. Kui pumpa kasutad, siis vali võimalikult väike imemiskiirus, muidu täie rauaga suristades jäi mul ka rind pumpamisest valusaks. Ses suhtes on käsipump parem, saad ise reguleerida tõmmet. Magamatus on tohutu mõjuga piimatekkele… puhka ja ära kodutöid tee. Esimesed kaks kuud on taastumisaeg, võta aega endale ja lapsele ja pane mees tööle, ära ise midagi tee kodus. Kui võimalik, proovi ära medela imetamise abivahendid (vt mediq24.ee): Medela Swing maxi 2-faasiline elektriline duubelrinnapump, Medela rinnahoidja rinnapumbale (Medela rinnahoidja rinnapumbale on mõeldud elektriliste duubel rinnapumpade Medela Swing maxi ja Freestyle hoidmiseks. Lihtne ja mugav hands-free lahendus ehk käed-vabad süsteem), Medela lisatoitmise süsteem (SNS), mis annab voolikuga piima nibu kõrvalt vt siit

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 22:09; 27.12 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tähelepanek veel, mida ma kuskilt pole mujalt lugenud või kuulnud. Võibolla nibukaitsmega su laps sööks, aga kaitse pole õige. Minu mõlemad lapsed eelistasid vaid ühe kindla firma kindla suurusega kaitset. Ühte last imetasin 11 kuud, teist 14 kuud – ainult kaitsmega. Aga mäletan veel suurepäraselt seda alguse läbikukkumise tunnet. Soovin sulle jõudu ja kindlameelsust! Lõppude lõpuks pole vahet, kuidas su laps söönuks saab, peasi, et kasvab ja terve on.

P.S. Kui juhutud siin Perekoolis veel lugema nö. õige ja vale niukaitsme juttu, siis tõenäoliselt olen selle kirjuatnud mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul soovitas arst võtta söötmise ajaks paljaks ja ennast ka, et oleks naha kontakt. Oligi töötav moodus. Ühe lapsega proovisin erinevaid söötmisasendeid- istusin, olin pikali, laps padjal ja lihtsalt süles. Ühele lapsele sobis esialgu ainult vasakpoolne rind, kui jäi magama vahetasin. Võimlemist kui palju. Kuigi algus oli raske sõid nad hiljem pea 2 aastat ja igas asendis olid valmis tissi otsa tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks vajab mõni laps pidevat krooksutamist. Ka tahab mõni laps harvemini süüa ja kui liiga tihti rinna otsa panna, sisi ei olegi nõus sööma. Mul praegu teine laps on selline. Ta lithslt ei ole nõus sööma väiksema kui 2,5 h vahega. Ideaalis sööks 4 h vahedega, aga aegajalt vaja neid toitmisi ju sättida, kui arstile mineks või pean arvestama näiteks vanema lapse lõunasöögi ajaga, et millal ma seda valmistan jne.

Algul just esimesel kuul oli ka mul selline pidevalt rabelev laps. Sisi proovisin ka ühe asendina, et laps oli mul mitte risti süles, vaid olin poollamavas ja laps oli siis kõhuli minu kõhupeal – meil olid õhuahmimine probleemiks ja see natuke aitas.

Lisaks on mul tunne,e t vahepeal on tal lihtsalt ebamugav. Sest tihti just paremat rinda ei taha, kuigi piima on. Siis ongi nii, et tõstan ta jälle püsti ja sätin uuesti. Ja muidugi ikka need õhumullid ka segavad söömist.

Õhtuti enne magamaminekut ei taha elutoas hästi süüa, siis toidangi juba magamistoas öölambi valguses. Võibolla aitaks ka sul nt toa hämardamine, täielik vaikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapiima tootlikkus võib langeda sellest, lapsel on vale imemisvõte, mille tagajärjel ei ime beebi rinnast kogu sinna tekkinud piima. Samuti nibude valulikkus ja lapse rahutus võib olla tingitud valest imetamisvõttest.

Õige imetamisvõtte tunnusteks on:
– Imiku suust ülalpool on nibuvälja rohkem näha kui allpool.
– Lapse suu on laiali avatud.
– Alahuul on väljapoole pööratud.
– Lapse lõug puudutab rinda.
– Lapse neelatamist on kuulda.
– Imetamise ajal lapse kõrvad liiguvad.
– Tema kaal tõuseb stabiilselt, normaalne kaaluiive 500-600 g kuus.
– Lapse pea ja keha on ühel joonel, nägu rinna poole suunatud; kehad emaga lähestikku.

Lisaks õigele lapse imemisvõttele on oluline selleks, et rinnapiimakogus ei väheneks jätkata lapse sagedast imetamist, toituda ise mitmekülgselt, tarbida piisavas koguses vedelikku ning püüda puhata ja lõõgastuda. Valulike nibudele on soovitatav teha õhuvanne ning samuti enne ja pärast toitmist niisutada nibusid rinnapiimaga.

Edu ja jaksu imetamisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Õnnetu :( kui imetamine ei õnnestu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.