Esileht Veebikonstaabel Õnnetusest teatamine.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Õnnetusest teatamine.

Postitas:

Minu 18 aastase pojaga juhtus raske õnnetus.Õnnetus juhtus laupäeva öösel kell 23 ja teada sain sellest pühapäeval kell 11 ja mitte politsei käest ,vaid tema sõbralt.Kas politsei ei pea enam õnnetusest lähedastele teatama?Pojal olid dokumendid taskus.Ja sama oli ka kiirabiga.Inimest ei tuvastatud ja läks haiglasse TUNDMATU MEHENA.Nägin palju vaeva ,et oma poeg üldse haiglast üles leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 18 aastase pojaga juhtus raske õnnetus.Õnnetus juhtus laupäeva öösel kell 23 ja teada sain sellest pühapäeval kell 11 ja mitte politsei käest ,vaid tema sõbralt.Kas politsei ei pea enam õnnetusest lähedastele teatama?Pojal olid dokumendid taskus.Ja sama oli ka kiirabiga.Inimest ei tuvastatud ja läks haiglasse TUNDMATU MEHENA.Nägin palju vaeva ,et oma poeg üldse haiglast üles leida.

18 aastane inimene on seaduse järgi täiskasvanu, mitte laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 10:36; 23.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Õnnetusest teatatakse juhul kui on teada kellega on tegemist. Kuna sündmuse täpsemaid asjaolusid ei tea siis on edasine vastus üsnagi spekulatiivne. Õnnetuse sündmuskohal on esimene prioriteet inimelu päästmine, isiku tuvastamine ja ohvri lähedaste teavitamine ei oma sellel hetkel tähtsust. Kui sündmuskohale saabuv kiirabibrigaad võtab vastu otsuse, et isik kohe, kiiresti raamile ja haiglasse siis PPA poolt jääbki isik sündmuskohal tuvastamata (kiirabi võib isiku ära viia ka enne patrulli saabumist) kuna seda on aega hiljem haiglas teha. Kui isik on eluohtlikus seisundis siis hakka ka meditsiinipersonal teda esimese asjana haiglas tuvastamata vaid teeb kõik selleks, et teda elus hoida, vigastused likvideeirda jne. Usun, et tõenäoliselt oleks isiku tuvastamiseni ja Teie teavitamiseni jõutud pühapäeva jooksul. Lisaks võib kontaktne 18 aastane isik/patsient ka öelda, et tema ei soovi kellegi teavitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

18 aastane inimene on seaduse järgi täiskasvanu, mitte laps.

Jah on. Aga see ei puutu ju asjasse. Kui inimene satub õnnetusse, siis peaks kedagi ta lähedastest teavitama, ka siis, kui see inimene on täiskasvanu. Aga loomulikult on elupäästmine ikka esimene prioriteet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

18 aastane inimene on seaduse järgi täiskasvanu, mitte laps.

Sinu meelest on normaalne , et sinu mehega/naisega/emaga/isaga juhtunud õnnetusest ei anta teada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest saan aru, et meditsiinipersonali prioriteet on elu päästmine. Samas, kui kannatanul dokumendid taskus olid, siis polnuks ju ta lähedastele helistamine kuigi palju aega võtnud ega elupäästmist seganud.

Mul endal on üks hirmumõtteid see, kui mu abikaasaga juhtub õnnetus ja mind ei teavitatagi. Et ootan ja ootan õhtul oma meest koju, aga ta ei tulegi. Rahustan end mõttega, et küllap tal läks töö juures kauem ja mobiil on tühi vms. Ja siis millalgi teisel päeval kuulen kellegi käest, et… Vot sellist asja ei tahaks küll mitte kellelegi.

Tuttaval suri kunagi 18-a poeg ootamatult haiglas, ka ei teavitatud. Vanematel on siiani okas hinges – oleks teavitatud, oleksid nad jõudnud haiglasse veel sureva pojaga hüvasti jätma. Aga nüüd jäigi see tegemata ja siiani nad põevad seda. Nii et jah – ajal, mil arstid ja operatsiooniõed kannatanut päästavad, võiks keegi kolmas leida ehk need mõned minutid, et taskust kott dokumentidega välja tõmmata. Kui lähedased saavad õnnetusest teada alles millalgi järgmisel päeval kellegi sõbra käest, on veidike kurb küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiku tuvastamine dokumentide otsimisel või mis iganes muu taskutes oleva alusel peaks olema triviaalne.
Minul näiteks paberil kaasas ja väiksemas versioonis ka rahakoti vahel: mis põhihaigus, mis allergiad, jmt.
Plaan ka käele kett osta plaadiga ja sinna sama graveerida lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõned aastad tagasi juhtus mu abikaasal raske autoavarii (sõideti küljelt sisse), hommikusel ajal, tööautoga (üks operatiivteenistus!), aga keegi ei teatanud sõnagi perele.
alles siis, kui mees õhtul töölt koju ei jõudnud ja ma lõpuks väriseva häälega 112 helistasin, et küsida, siis teatati, et “oli jah ühe meie autoga õnnetus”, seepeale ühendati mingi nende ülemusega, kes siis teatas, et “jah, X on juba hommikust peale haiglas ja teda on juba mitu tundi opereeritud”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõned aastad tagasi juhtus mu abikaasal raske autoavarii (sõideti küljelt sisse), hommikusel ajal, tööautoga (üks operatiivteenistus!), aga keegi ei teatanud sõnagi perele.
alles siis, kui mees õhtul töölt koju ei jõudnud ja ma lõpuks väriseva häälega 112 helistasin, et küsida, siis teatati, et “oli jah ühe meie autoga õnnetus”, seepeale ühendati mingi nende ülemusega, kes siis teatas, et “jah, X on juba hommikust peale haiglas ja teda on juba mitu tundi opereeritud”

Kui olid ametlikult abielus ja tema isik tuvastati, siis oleks pidanud keegi su registreeritud elukohta tulema teavitama. Ehk polnud Sind siis kodus, olid päeval näiteks tööl. Loogiline oleks, kui nad saadaksid ka kirja eesti.ee registreeritud mailiaadressile, kui sul selline asi tehtud on.

Kindlam variant on kuhugi tätoveerida tekst, et õnnetuse korral palun helistada sellel numbril. Eriti kui on tegu niisama kooselajaga, kes elab veel mitte seal kus registreeritud ja telefoninumber ka on salastatud või pole lepinguline, vaid kõnekaart.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 10:36; 23.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Veebikonstaabel Õnnetusest teatamine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.