Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õnnetusjuhtumikindlustus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Õnnetusjuhtumikindlustus

Postitas:

Sooviksin kogemusi, kellel on ja kus. Kuidas ja kui lihtsalt on lahenenud kahjujuhtumid?

Meil hetkel tervel perel ifis ja ma muidu olen väga rahul. Kõik laheneb kiiresti ja probleemideta. Ainuke asi, et iga aastaga tõuseb kindlustusmakse päris kõvasti. Nüüd mõtlesin, et küsiks pakkumisi ka teistest firmadest, aga kuna mul teiste kindlustusfirmadega kokkupuude on null, siis ei tea, kas julgen. Seesamil näiteks hea pakkumine praegu uutele klientidele.

Kindlustust on vaja seetõttu, et kõik lapsed tegelevad spordiga ja nii mina kui abikaasa töötame kohtadel, kus on õnnetusse sattumise oht keskmisest suurem. Siiani on õnnetusjuhtumikindlustust 1-2 korda aastas pere peale vaja läinud.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Siiani on õnnetusjuhtumikindlustust 1-2 korda aastas pere peale vaja läinud.

Kui kindlustust läheb vaja igal aastal 1-2 korda, siis on ju igati loogiline, et kindlustusmakse tõuseb. Ei ole vahet, mis firmast see sul võetud on.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani on õnnetusjuhtumikindlustust 1-2 korda aastas pere peale vaja läinud.

Kui kindlustust läheb vaja igal aastal 1-2 korda, siis on ju igati loogiline, et kindlustusmakse tõuseb. Ei ole vahet, mis firmast see sul võetud on.

Jah, see on igati loogiline. See aga ei tähenda, et ma ei võiks teisest firmast soodsama pakkumise saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan viimased 20a maakleri abi, ei tegele ise ammu pakkumiste küsimisega vaid vaatan maakleri väljavalitud variandid ja valin sealt välja, tavaliselt jääb sõlale 2 või ainult 1 ja polegi midagi endal valida vaid lihtslat nõustuda. Vajadusel küsin eritingimusi ka. Mina nendesse konksudesse ja kniffidesse ei taha süvendeda, las seda teeb maakler.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani on õnnetusjuhtumikindlustust 1-2 korda aastas pere peale vaja läinud.

Kui kindlustust läheb vaja igal aastal 1-2 korda, siis on ju igati loogiline, et kindlustusmakse tõuseb. Ei ole vahet, mis firmast see sul võetud on.

Jah, see on igati loogiline. See aga ei tähenda, et ma ei võiks teisest firmast soodsama pakkumise saada.

Aga mis su küsimus siis täpsemalt on?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan viimased 20a maakleri abi, ei tegele ise ammu pakkumiste küsimisega vaid vaatan maakleri väljavalitud variandid ja valin sealt välja, tavaliselt jääb sõlale 2 või ainult 1 ja polegi midagi endal valida vaid lihtslat nõustuda. Vajadusel küsin eritingimusi ka. Mina nendesse konksudesse ja kniffidesse ei taha süvendeda, las seda teeb maakler.

?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt uudishimust küsin. Saan aru, et tegemist on eeskätt juhtumitega, kus inimesed on sportides või tööd tehes viga saanud. Mida see õnnetusjuhtumikindlustus lisaks pakub sellele, mida tavaline haigekassakindlustus samuti võimaldab? Mingi kalli varustuse taastamist? Kulukat taastusravi? Midagi hoopis muud?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani on õnnetusjuhtumikindlustust 1-2 korda aastas pere peale vaja läinud.

Kui kindlustust läheb vaja igal aastal 1-2 korda, siis on ju igati loogiline, et kindlustusmakse tõuseb. Ei ole vahet, mis firmast see sul võetud on.

Jah, see on igati loogiline. See aga ei tähenda, et ma ei võiks teisest firmast soodsama pakkumise saada.

Aga mis su küsimus siis täpsemalt on?

Küsimus on teises lauses kirjas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt uudishimust küsin. Saan aru, et tegemist on eeskätt juhtumitega, kus inimesed on sportides või tööd tehes viga saanud. Mida see õnnetusjuhtumikindlustus lisaks pakub sellele, mida tavaline haigekassakindlustus samuti võimaldab? Mingi kalli varustuse taastamist? Kulukat taastusravi? Midagi hoopis muud?

Näiteks tütar kukub ratsutades. See tähendab, et vajab uut kaskat. Need ei ole just odavad.

Täiskasvanu puhul hüvitab haigekassa 70% palgast ja mitte kõik päevad. Viimati oli abikaasa vigastuse tõttu kodus 2-kuud. Kindlustus aitas hüvitada palgavahe.

Õnnetusjuhtumikindlustus hüvitab näiteks ka tasulise taastusravi ja hambaravi (kui on õnnetuse läbi hammas murdunud vms).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviksin kogemusi, kellel on ja kus. Kuidas ja kui lihtsalt on lahenenud kahjujuhtumid?

Meil hetkel tervel perel ifis ja ma muidu olen väga rahul. Kõik laheneb kiiresti ja probleemideta. Ainuke asi, et iga aastaga tõuseb kindlustusmakse päris kõvasti. Nüüd mõtlesin, et küsiks pakkumisi ka teistest firmadest, aga kuna mul teiste kindlustusfirmadega kokkupuude on null, siis ei tea, kas julgen. Seesamil näiteks hea pakkumine praegu uutele klientidele.

Kindlustust on vaja seetõttu, et kõik lapsed tegelevad spordiga ja nii mina kui abikaasa töötame kohtadel, kus on õnnetusse sattumise oht keskmisest suurem. Siiani on õnnetusjuhtumikindlustust 1-2 korda aastas pere peale vaja läinud.

Kui Seesam näeb, et 2x aastas satute õnnetustesse, siis kasvab see sinu kindlustusmakse üsna kiiresti. Ei tee ükski firma omale kahjulikke lepinguid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas õnnetuse tõttu uue kaska vajadus läheb õnnetusjuhtumikindlustuse alla aga minul on kindlustus Seesamis. Ratsutasin hobikorras, võistlussporti kirjas ei olnud ning minu suurim hirm ratsutamise puhul oli, et ekstreemspordi alla pärast liigitavad ja ei maksa. Sain järgi proovida. Kukkusin ratsutades ja teise kaelalüli murd. Saatsin dokumendid kindlustusse ning ilma ühegi probleemita sain hüvitise. Summa peale õnnetust ei tõusnud. Selle peale ma isegi ei tulnud, et kaska hüvitamist uurida, enda tervis oli prioriteet.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlustusvaldkonnas töötava inimesena ma soovitan jätkata senise kindlustusandja juures, seda enam, et korralikult ja kiiresti on juhtumid lahenenud.  Kui su kindlustusmakse on aastas suurenenud juba 100%, siis võib olla asi selles, et sind juhitakse sujuvalt sellest kindlustusfirmast välja. Kindlustusmakse kallinemise üks põhjus võb tõesti olla selles, et on makstud hüvitisi mitu korda aastas, aga ka selles, et lapsed on jõudnud  nn järgmisse vanusevahemikku. Põhjuseid on erinevaid. Kui valid teise (teemaalgatuses nimetatud) firma, siis loe hoolega, mis on kindlustustingimuste järgi välistatud ja kuidas makstakse hüvitist siis, kui sul on näiteks mitu vigastust üheaegselt, samuti vaata hüvitiste protsente. Lisan ka, et ma ise ei tööta nimetatud firmades.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas õnnetuse tõttu uue kaska vajadus läheb õnnetusjuhtumikindlustuse alla aga minul on kindlustus Seesamis. Ratsutasin hobikorras, võistlussporti kirjas ei olnud ning minu suurim hirm ratsutamise puhul oli, et ekstreemspordi alla pärast liigitavad ja ei maksa. Sain järgi proovida. Kukkusin ratsutades ja teise kaelalüli murd. Saatsin dokumendid kindlustusse ning ilma ühegi probleemita sain hüvitise. Summa peale õnnetust ei tõusnud. Selle peale ma isegi ei tulnud, et kaska hüvitamist uurida, enda tervis oli prioriteet.

Eiei, kindlustus ei hüvitagi kaskat, aga valuraha hüvitise eest saaks siis uue osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll Ifiga kõik ei sujunud. Rästikuhammustuse puhul taheti esialgu üldse keelduda väljamaksest. Õnneks taipasid nad üsna ruttu, et jamavad vale inimesega.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll Ifiga kõik ei sujunud. Rästikuhammustuse puhul taheti esialgu üldse keelduda väljamaksest. Õnneks taipasid nad üsna ruttu, et jamavad vale inimesega.

Mitu % valuraha hüvitist said sellega, oskad öelda?  Rästikuhammustust vist tõesti tabelis sees pole muidu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks taipasid nad üsna ruttu, et jamavad vale inimesega.

Õige inimesega siis võib jamada või? Mul võib-olla liiga idealistlik maailmavaade (ja ilmselt ongi), aga siiski tahaks uskuda, et klienti suhtutakse võrdselt hoolimata tema positsioonist, vastava hariduse või sidemete olemasolust jms. Et 80+ vanatädi kusagilt kolkakülast saab teeninduse samadel tingimustel kui peaminister või kooliõpilane.

Et kui piisavalt kõvasti karjud, siis saad oma tahtmise olenemata sellest, kas sul on õigus või mitte?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks taipasid nad üsna ruttu, et jamavad vale inimesega.

A ühel väikesel rästikul lasid endaga täitsa vabalt jamada?

????????

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ikka inimestel on elu! Mul õnnestusjuhtumi kindlustus olnud 25 aastat ja 1x on olnud juhtum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ikka inimestel on elu! Mul õnnestusjuhtumi kindlustus olnud 25 aastat ja 1x on olnud juhtum.

Teemaalgataja olen. Mul endal ka olnud see kindlustus 10+ aastat ja null juhtumit.

1-2 juhtumit aastas on pere peale. Ja ma pole maininud, mitu meid peres on. Oleme suurpere.

Õnneks on siiani kõik juhtumid olnud väga väikesed, kuigi eelkõige on tehtud kindlustus just seetõttu, et kui minu või abikaasaga midagi hullemat peaks juhtuma, siis ülejäänud perel oleks lihtsam hakkama saada.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ikka inimestel on elu! Mul õnnestusjuhtumi kindlustus olnud 25 aastat ja 1x on olnud juhtum.

Teemaalgataja olen. Mul endal ka olnud see kindlustus 10+ aastat ja null juhtumit.

1-2 juhtumit aastas on pere peale. Ja ma pole maininud, mitu meid peres on. Oleme suurpere.

Õnneks on siiani kõik juhtumid olnud väga väikesed, kuigi eelkõige on tehtud kindlustus just seetõttu, et kui minu või abikaasaga midagi hullemat peaks juhtuma, siis ülejäänud perel oleks lihtsam hakkama saada.

Aitäh selgitamast. Kiidan põhjust. Ma ise ka suht noorena tegin kindlustuse just seepärast, et ei jääks kellegi kaela peale. Õnnetusjuhtumi päevarahad on mul valitud maksimumina, a surmahüvitis on täpselt nii suur, et katab eluaseme laenu jäägi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt uudishimust küsin. Saan aru, et tegemist on eeskätt juhtumitega, kus inimesed on sportides või tööd tehes viga saanud. Mida see õnnetusjuhtumikindlustus lisaks pakub sellele, mida tavaline haigekassakindlustus samuti võimaldab? Mingi kalli varustuse taastamist? Kulukat taastusravi? Midagi hoopis muud?

See on ükskõik mis õnnetusjuhtumi jaoks. Lepingut sõlmides paned summa piirmäärad paika ja õnnetuse korral oleneb diagnoosist. Mida raskem diagnoos, seda suurem hüvitis. Ainult Haigekassa hüvitis on palgast väiksem. Õnnetusjuhtumikindlustus katab selle vahe ära. Mina enda juhtumi puhul sain Haigekassa + õnnetusjuhtumikindlustusest kokku suurema summa, kui see aeg palka oleks saanud. Mõni kasutab seda hüvitist varustuse asendamiseks, nagu siin näha, kuid mina kasutasin seda elamiseks palga asemel. Haiguslehel olin 2 kuud. Peale seda panin endale lepingusse sisse ka haiguspäevade raha. Ehk iga haiguslehel oldud päeva eest saan ka veel omakorda raha. Kuna mul on riskiohtlik töö ka sisse pandud, siis maksan tõesti korraliku summa, samas on mul kindlustunne, et saan vigastuse korral hakkama ning püsiva puude/surma korral kergendan oma pereliikmete rahalist koormat.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kui on osaline v puuduv töövõime, siis nendega kindlustus õnnetusjuhtumi kindlustust ei tee.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kui on osaline v puuduv töövõime, siis nendega kindlustus õnnetusjuhtumi kindlustust ei tee.

Teeb küll. Mul on osaline töövõime ja ka õnnetusjuhtumikindlustus.
Mis see põhjus mitte tegemiseks olla võiks, töövõimetus ja õnnetusjuhtum pole omavahel ju kuidagi seotud.
Minul on Ergos tervel perel kindlustus, tõusnud küll makse ei ole isegi siis, kui hüvitost makstud on paar korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kui on osaline v puuduv töövõime, siis nendega kindlustus õnnetusjuhtumi kindlustust ei tee.

Pigem on see nii, et tuleb teadlik olla et kui õnnetusjuhtumi, trauma otseselt on seotud selle haigusliku seisundiga mis töövõime langust põhjustab, ei hüvitata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu % valuraha hüvitist said sellega, oskad öelda?  Rästikuhammustust vist tõesti tabelis sees pole muidu?

Protsent ei olnud suur, rahaliselt ehk paarsada eurot, aga kindlasti oli see hüvitatavate seisundite nimekirjas sees. Muidu poleks ju küsima hakanudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kui on osaline v puuduv töövõime, siis nendega kindlustus õnnetusjuhtumi kindlustust ei tee.

Puuduva töövõime ja krooniliste haigustega ei taha kindlustusfirmad teha ELUkindlustust (võibolla teeks ka, aga sel juhul peab arste tüütama, aja mina seda ette võtta ei tihanud), sel juhul ongi õnnetusjuhtumikindlustus ainus variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks taipasid nad üsna ruttu, et jamavad vale inimesega.

Õige inimesega siis võib jamada või? Mul võib-olla liiga idealistlik maailmavaade (ja ilmselt ongi), aga siiski tahaks uskuda, et klienti suhtutakse võrdselt hoolimata tema positsioonist, vastava hariduse või sidemete olemasolust jms. Et 80+ vanatädi kusagilt kolkakülast saab teeninduse samadel tingimustel kui peaminister või kooliõpilane.

Et kui piisavalt kõvasti karjud, siis saad oma tahtmise olenemata sellest, kas sul on õigus või mitte?

Jah, sul on liiga idealistlik maailmavaade. Kindlustusvaldkonnas töötanud inimene ise rääkis, et firma eesmärk on hüvitist välja maksta nii vähe kui võimalik ja enamasti nad ikka esialgu vaidlevad kliendiga. Uskumatult paljud inimesed ei tea oma õigusi ja nii jäävadki hüvitised välja maksmata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks taipasid nad üsna ruttu, et jamavad vale inimesega.

Õige inimesega siis võib jamada või? Mul võib-olla liiga idealistlik maailmavaade (ja ilmselt ongi), aga siiski tahaks uskuda, et klienti suhtutakse võrdselt hoolimata tema positsioonist, vastava hariduse või sidemete olemasolust jms. Et 80+ vanatädi kusagilt kolkakülast saab teeninduse samadel tingimustel kui peaminister või kooliõpilane.

Et kui piisavalt kõvasti karjud, siis saad oma tahtmise olenemata sellest, kas sul on õigus või mitte?

Jah, sul on liiga idealistlik maailmavaade. Kindlustusvaldkonnas töötanud inimene ise rääkis, et firma eesmärk on hüvitist välja maksta nii vähe kui võimalik ja enamasti nad ikka esialgu vaidlevad kliendiga. Uskumatult paljud inimesed ei tea oma õigusi ja nii jäävadki hüvitised välja maksmata.

Ma ka töötan kindlustusvaldkonnas ja väidan vastupidist. Vaieldaks üsna vähese hulga inimestega ja välja maksmata jääb väike  %. Enamasti seetõttu et see pole kindlustatud.

Aga eks kõigile on hea teada, et kasulik on lugeda läbi kindlustustingimused, et teaksid mida oma lepinguga kindlustad ning alati on õigus pöörduda lepitaja poole kui tunned et otsus pole õiglane. http://Www.lkf.ee

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun viimasega. Meil on aastatega olnud juhtumeid nii õnnetusjuhtumitega, kodukindlustusega kui koduse vara kindlustusega (telefoni klaasi purunemised ntks). Ja mitte kordagi pole probleeme olnud hüvitamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on nii, et kui oled aastaid samas firmas kindlustanud, saad sealt soodsamalt kui mujalt. Oled ju maksnud neile aastaid, paljud asjad on praegu netis kõigile asjassepuutuvaile vabalt kättesaadavad ja teistelgi on kõrgem koefitsient, kui oled mitmeid kahjusid põhjustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õnnetusjuhtumikindlustus