Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õnnitlemine sotsiaalmeedias…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Õnnitlemine sotsiaalmeedias…

Postitas:
Kägu

…kui õnnitletav ei ela n.-ö. teisel pool maakera ja teda on juba muul viisil õnnitletud?
Sain õelt sapise märkuse, et miks ma teda FB’s sünnipäeva puhul õnnitlenud ei ole, kuigi tegin seda telefonitsi kohe sünnipäeva hommikul. Ka on üks hea sõbranna vihjanud, et no FB’sse võiks ikka ka midagi lisada (samuti eelnevalt helistatud). Kusjuures vanused 30+, ehk siis mitte enam pubekad, kelle jaoks on virtuaalne sotsiaalne aktiivsus väga oluline.
Meie mehega ei soovi iialgi teineteisele facebookis õnne – tundub selline näitamise kord ja meile kummalegi pole seda vaja. Aga näen, et see on paljudele oluline: õnnitletakse lähedasi, kes siinsamas kõrval, näiteks last kooli minemise-lõpetamise puhul, sõbrannat sünnitamise puhul, isa-ema pulma-aastapäeval jne. Mul on põhimõte, et kellega vähegi saan, kohtun, ja kellega füüsiline kokkusaamine puudub, helistan, kirjutan messengeris, skaibin. FB on viimane koht, seal õnnitlen tõesti vaid igas mõttes kaugemaid inimesi.
Kuidas teile meeldib lähedase inimese sotsiaalmeedias õnnitlemise tava?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sain õelt sapise märkuse, et miks ma teda FB’s sünnipäeva puhul õnnitlenud ei ole,

Sinu probleem on pigem see, et lähedased on idioodid.

Enamusel ju pole nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh sa püha püss, mille pärast inimesed oma peakest vaevavad ja draamat teevad 🙂
Ei õnnitle kunagi kedagi Facebooki seinal. Õnnitlen üldse vaid lähedasi inimesi telefoni teel või silmast-silma, ei kirjuta kuskile Skype’i või Messengeri. Enda sünnipäev ei ole Facebookis avalik, kuid mõned ikka kirjutavad sinna, kellel meeles.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

see on haige. need on sama haigeid inimesed, kes laike loevad ja neid tahavad. see on tunnstuse puudus. mul pole üldse fb-s sünnipäev nähtav. väga hea on elada. soovitan teistele ka, ei ole vaja kerjata seda õnnitlust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain õelt sapise märkuse, et miks ma teda FB’s sünnipäeva puhul õnnitlenud ei ole,

Sinu probleem on pigem see, et lähedased on idioodid.

Enamusel ju pole nii.

No ei nii ei peaks kindlasti ütlema. Katsu solvamine jätta ja arutle rahulikult, mida sina niisugusest teemast arvad 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina õnnitlen teisi ja mulle ka meeldib, kui mind õnnitletakse. Sünnipäeval on nii tore, kui päeva jooksul tuleb sadu õnnesoove. Jah, mul on tööga seoses päriselt ka väa palju tuttavaid, keda tean isiklikult. Kõik sajad muidugi ei ole lähedased sõbrad, aga siiski.

Kui mõni lähedasem eelistab telefonitsi õnnitleda või meili saata, siis loomulikult ma ei hakka ütlema, et kirjuta kuskile veel. Ka ei pea ma arvet selle üle, kes on õnnitlenud ja kes mitte. Aga on tore, kui õnnesoove koguneb. Ja ma olen ise küll ka topelt õnnitlenud, ka lähedasi. Eeldan seda, et õnnesoov ei tohiks küll kellelegi vastumeelne olla. Kes neid ei taha, need saavad sättida nii, et ei saagi nende lehele postitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi see avalik õnnitlemine. Eriti need, kellel sadu sõpru, siis justkui näitamine käib, et kellel rohkem õnnesoove. No mis siiras õnnitlus see ongi: Palju õnne, Jüri! Avalikult, et kõik ikka näeksid.. Vanasti saadeti kümneid jõulukaarte nii: “Häid Jõule! Soovib Mari.” No kellele neid masskaarte ja massõnnitlusi vaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi see avalik õnnitlemine. Eriti need, kellel sadu sõpru, siis justkui näitamine käib, et kellel rohkem õnnesoove. No mis siiras õnnitlus see ongi: Palju õnne, Jüri! Avalikult, et kõik ikka näeksid.. Vanasti saadeti kümneid jõulukaarte nii: “Häid Jõule! Soovib Mari.” No kellele neid masskaarte ja massõnnitlusi vaja?

Avalikult või isiklikult, vahet pole. Aga kui ma olen inimese juba omale sõbraks võtnud, siis igal juhul ma õnnitlen teda. Võõraid ja kaugeid tuttavaid sõbraks ei lisagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja hakkab pihta see, et laotakse miinus selle jutu alla, kui keegi julgeb öelda, et meeldib kui õnnitletakse. No mida asja on seda miinustada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina õnnitlen teisi ja mulle ka meeldib, kui mind õnnitletakse. Sünnipäeval on nii tore, kui päeva jooksul tuleb sadu õnnesoove. Jah, mul on tööga seoses päriselt ka väa palju tuttavaid, keda tean isiklikult. Kõik sajad muidugi ei ole lähedased sõbrad, aga siiski.

Kui mõni lähedasem eelistab telefonitsi õnnitleda või meili saata, siis loomulikult ma ei hakka ütlema, et kirjuta kuskile veel. Ka ei pea ma arvet selle üle, kes on õnnitlenud ja kes mitte. Aga on tore, kui õnnesoove koguneb. Ja ma olen ise küll ka topelt õnnitlenud, ka lähedasi. Eeldan seda, et õnnesoov ei tohiks küll kellelegi vastumeelne olla. Kes neid ei taha, need saavad sättida nii, et ei saagi nende lehele postitada.

Sa vist ei saanud päris hästi aru, mida ma öelda tahtsin. Proovin selgemalt: õnnitlemine on muidugi tore, aga kas just n.-ö. enda kõrval seisvat inimest peaks läbi sotsiaalmeedia õnnitlema? Just sellepärast, kui oled talle telefonitsi või ka muul viisil juba õnne soovinud? Inimene leiab aga, et peaks ka fb’sse kirjutama. Sellest ma ei saa aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vist ei saanud päris hästi aru, mida ma öelda tahtsin. Proovin selgemalt: õnnitlemine on muidugi tore, aga kas just n.-ö. enda kõrval seisvat inimest peaks läbi sotsiaalmeedia õnnitlema? Just sellepärast, kui oled talle telefonitsi või ka muul viisil juba õnne soovinud? Inimene leiab aga, et peaks ka fb’sse kirjutama. Sellest ma ei saa aru.

no ega ei pea üldse õnnitlema, kui sa ei taha. Kui aga teine avaldab soovi, et tahaks topelt õnnitlust, siis võta seda lihtsalt kui tema veidrust. Kui ta on sulle oluline, tule tema soovile vastu, kui mitte eriti, siis tee nii nagu ise paremaks arvad.

Mina õnnitlen ka lähedasi inimesi läbi sotsiaalmeedia, ma ei murra selle üle pead, kas ma PEAN teda õnnitlema. Kui tal on konto ja tal on sünnipäev avalik, sinna saab õnnesoovi panna, siis ma selle õnnesoovi ka sinna kirjutan, kui sel päeval sotsiaalmeediat kasutan. Mõnikord ma teen seda ka topelt, kui satub nii, et olen küll juba muul viisil õnnitlenud, aga hiljem kirjutan seal kellelegi teisele midagi, viskan sinna siis ka veel korra selle virtuaalse soovi. Ei võta tükki küljest.

Täpselt samamoodi ma ju õnnitlen inimest topelt siis, kui ma näiteks olen varem juba kirjutanud sotsiaalmeedia õnnitluse, aga siis ta satub mulle samal päeval kuskil vastu. Ma ju siis ei mõtle, et oh ma juba sotsiaalmeedias teda õnnitlesin, mis ma enam hakkan…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle meeldib vahetevahel FB sünnipäev maha võtta enne oma sünnipäeva ja vaadelda, paljudel ma siis üldse meeles olen 😉 On nii ja naa aastaid…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tean sellist perekonda (ema ja teismelised lapsed), kus õnnitletakse üksteist alati facebookis. Samuti lisab pereema hulganisti uduseid pilte oma lastest ja staatuseuuendusi kinos või jõusaalis käimisest. Tagatipuks kommenteerib ja laigib ta omaenda aastate eest postitatud fotosid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule see ei meeldi, alati kirjutan messengeri või helistan, ja kellele privaatselt soovida ei taha, ei soovi üldse. Seinale kirjutamine pole personaalne ja siiras minu arvates ning seetõttu olen enda seinal selle võimaluse kinni pannud. Paar aastat tagasi arvasid mu vanemad, et topelt soovimine on tähelepanu kerjamine, aga nüüd teevad ise sama. Võta siis kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei õnnitle teisi facebookis ja ei oota endale ka õnnesoove, seetõttu on mu sünnikuupäev seal varjatud. Eks mõni õnnesoov ikka tuleb sõpradelt ja sellest mulle piisab. Tähtsam on kui keegi helistab ja meeles peab. Mulle ka üks sugulane käib aeg-ajalt ütlemas, et mine pane sellele pildile like. Mu jaoks ikka väga imelik, kui ma seda like ise panna ei taha,siis ma ei pane seda palumise peale ka. On muresid ikka inimestel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina õnnitlen FB-s neid mitte nii lähedasi inimesi, kellele helistamist ei pea oluliseks. Topelt õnnitlema ei hakka. Aga osade jaoks on FB sein ilmselt olulisem kui reaalne elu.

Enda sünnipäeva järgsel päeval sain tänaval juhuslikult kokku ühe endise töökaaslasega, kellega oleme küll FB-s sõbrad, kuid peale eri asutustesse tööle asumist mingit suhtlust enam aastaid olnud ei ole. Ja ta küsis minult solvunud häälel, et miks ma tema poolt FB-sse jäetud õnnesoovi laikinud ja vastuseks “Tänan” ei kirjutanud … et olen uhkeks läinud. Ei aidanud midagi, et ütlesin, et käin FB-s suht harva ja pole mitu päeva sisse loginud ega õnnitlusi veel näinudki. Igatahes päev hiljem FB-sse sisse logides oli ta minu sõprade hulgast kadunud:) Lapsik minu meelest – seda enam, et oleme vanuses 50+.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ma olen inimese oma fb sõbraks võtnud, siis ta on ka väärt mu õnnesoovi. Ei hakka ju igale endisele klassiõele või kaugemale sugulasele helistama või lilli saatma. Samas lähisugulased on küll vahel õnnitlusest ilma jäänud, sest topelt pole mõtet. Eriti kui tead, et samal päeval kohtud. Aga kui sünnipäev toimub hiljem nt nädalavahetusel, siis saab fb õigel päeval ka õnnitluse. Endale soovitud õnnesoove küll ei uuri, kes nüüd mind unustas. Aga kui on, siis ei oea paljuks tänada. Elementaarne viisakus. Mõned tänavad kõiki korraga. Pole ka probleem, aga mulle endale ei meeldi nii teha. Solvuda, kui keegi ei õnnitle või ei laigi on imelik. Tean inimesi, kes ei käi iga päev fbs. Tõesti ei ole kohustuslik pingsalt järge pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures vanused 30+, ehk siis mitte enam pubekad, kelle jaoks on virtuaalne sotsiaalne aktiivsus väga oluline.

No ajult ikka pubekad, kelle jaoks sotsiaalmeedia on elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul on fb-s suvaline sünnipäeva kuupäev. nii hea eristada, kes mu sünnipäeva teavad ja koogiga külla tulevad või suvalise säutsu lendu lasevad, taipamata, et tagatipuks valel ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul pole fb kontot, seega ei saa probleemitõsidusest aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole ka Fb-i. Aga olen kuulnud, et mõni paneb suvalise kuupäeva endale sünnipäevaks Fb-s. Võib juhtuda küll, et paljud ei tea ja soovivad ikka. Aga mõni, kes on spetsiaalselt kuupäeva küsinud (mitu korda), ja kellega igapäevaselt suhtled, ei mäleta seda õiget päeva. Endal oleks ükskõik, aga tean, et see on inimesi solvanud küll. Mitte see, et sotsiaalmeedias (lisaks helistamisele, näost-näkku) ei soovita, vaid, et üldse pole meeles. Kui keegi on sulle oluline ja ta sulle õnne ei soovi (kui pole kokku lepitud, et sünnipäeva ei tähista, mis on harv juhus vast), siis on solvumine võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin.
Kohe kuuleme, kuidas me oleme eputajatest friigid, kes peavad ennast teistest paremaks ja tahavad eristuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on FB veidi selliseks järelturumaiguliseks muutunud – esimene ring avastajaid ja järgijaid on juba ammu sealt edasi liikunud, nüüd on igasugused hilised sabassörkijad selle koha avastanud.Kuidagi lapsikud tunduvad need FB-probleemid tänasel päeval. 7-8 aastat tagasi oli see veel kuidagi aktuaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma just vaatasin, et mu ema oli mu vanemale pojale fb-is õnne soovinud. Siis meenus, et aga ema jäi ju hommikul minu juurde nooremat valvama, ja vanem poiss jäi ju ka koju… Korra kergitasin kulmu küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma just vaatasin, et mu ema oli mu vanemale pojale fb-is õnne soovinud. Siis meenus, et aga ema jäi ju hommikul minu juurde nooremat valvama, ja vanem poiss jäi ju ka koju… Korra kergitasin kulmu küll.

nojaa, aga ta teadis, et noored ju teevad nii ja neile on see oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole selles avalikus õnnitlemises halba midagi, just on armas. Kohalikes lehtedes on tänini lehekülg surmakuulutuste all, mille poolest see Facebookist erineb? Ma mõtlen kaastunde avaldusi, miks peaks seda ajalehe vahendusel teada andma, et kellegile ikka kaasa tuntakse? Ausalt öelda ma ei ole kunagi aru saanud neist tohutult privaatsust hindavatest inimestest, kes saavad vapustuse, kui kuskil avalikult nende nime mainitakse või veelgi hullem, avalikult pildile juhtuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda sünnipäeva järgsel päeval sain tänaval juhuslikult kokku ühe endise töökaaslasega, kellega oleme küll FB-s sõbrad, kuid peale eri asutustesse tööle asumist mingit suhtlust enam aastaid olnud ei ole. Ja ta küsis minult solvunud häälel, et miks ma tema poolt FB-sse jäetud õnnesoovi laikinud ja vastuseks “Tänan” ei kirjutanud … et olen uhkeks läinud. Ei aidanud midagi, et ütlesin, et käin FB-s suht harva ja pole mitu päeva sisse loginud ega õnnitlusi veel näinudki. Igatahes päev hiljem FB-sse sisse logides oli ta minu sõprade hulgast kadunud:) Lapsik minu meelest – seda enam, et oleme vanuses 50+.

Kui sa nagunii harva käid, mis sa sellest sünnipäevast siis kirja paned, kui nagunii õnnitlusi õigel päeval ei loegi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mäletan, et paari aasta eest oli see küll selline staatusesümbol, et kellel rohkem õnnesoove “seinal” oli, see oli tegija. Mul oli ka paar sugulast, kes mu sünnipäeval kunagi õhkasid, et ‘oo, sul nii palju õnnesoove, üle saja juba!’. Enda seina panin juba paar aastat tagasi kinni, aga vaatan, et suguvõsas või tutvusringkonnas on ikka popp üksteisele kirjutada, et ‘noh, soovin siin ka siis õnne’. Täiesti arusaamatu, kui ma tean, et sama inimene käis näiteks juba õnne soovimas ära või saabub õhtul sünnipäevapeole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei võta eriti tõsiselt neid, kes lisavad oma sotsiaalmeediasse hästi palju, sisuliselt tundmatuid või avalikult tuntud inimesi ja nuruvad laike teistele näitamiseks. Need ei ole sõbrad, keda sõbralisti lisada, vaid tähelepanuvajaduse käes vaevlevad inimesed, kes pidevalt postitavad pilte, näitamaks justkui kadestamisväärt elu. Kui tegemist pole tuntud inimesega, kes ennast fännidele näitama peab, siis milleks presenteerida oma tegemisi 300-le inimesele? Et kui töötad rahvusvahelises firmas ja üks ülemustest tegi kunagi tööd Amazonis või Googles, siis tasub kindlasti panna enda pilt tuntud kaubamärkide logodega oma seinale ja näidata seost? Hea turundustrikk? 😀 Selliste facebooki “sõprade” olemus tuleb hästi välja olukorras, kus on vaja mingit lihtsamat teenet, abi ja seda muidugi tasu eest, siis leitakse jaburaid põhjendusi keeldumiseks. Samuti saab nende olemusest aru, kui mõneks ajaks Facebook´st eemalduda ja vaadata, kui paljud tunnevad tegemiste vastu huvi või ütlevad, et olete tõeline sõber. Häid suhteid luuakse siiski päriselus ja silmast-silma kohtumised on rohkem väärt, kui õnnitlused internetis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa seal facebookis nagunii oled, kas see võtab tüki küljes ära, et päeva jooksul mitu korda inimest rõõmustada. Helistamine + sotsiaalmeedias õnnitlemine – kui on tõesti head suhted ja tead ,et teine väätustab seda, noo võid inimesele head meelt teha. Teine lugu muidugi kui sotsiaalmeediat ei tarbi, siis on vihje küll jabur. Inimesi rõõmustab ikka see, mis neile oluline on, ei suud keegi teisi enda järgi elama panna.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õnnitlemine sotsiaalmeedias…