Esileht Ajaviite- ja muud jutud Onu Heinodest ja tädi…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Onu Heinodest ja tädi…

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on onu Heinod sellised keskiga+ kanti jäävad mehed (vuntsid oleksid nagu kohustuslikud, samuti kergelt ajale jalgujäänud riietus ja kingad), kes pole pahatahtlikud ega vägivaldsed, kuid pealetükkivad oma tüütute ütlemiste ja (aegajalt) seksistlike naljadega. Õigemini “naljadega”.

Omas ringkonnas on nad kindlasti suured “lõuapoolikud” ja hinnatud tegelased, nad ise peavad end tõenäoliselt seltskonna hingedeks.

Neist räägitakse teatud võtmes, rääkijateks on pisut teiselt levelilt inimesed, kes sellist “kust lapsed tulevad?” – huumorit labaseks (?) peavad. Igatahes tüütuks ja mitte vaimukaks.
Mingil juhul ma ei arva, et onu Heinod on totud – ei, nende “omal ajal” -jutte tööst (pakun, et enamasti olid nad bussi- või autojuhid, mingid liinitöölused või treialid, mördi-märdid ehk mitte kõige pädevamad ehitajad, kojamehed, zootehnikud vm), valitsusest ja hindadest võib täitsa kuulata, noppeid kõrva taha panna ja isegi midagi vastu küsida. Paraku aga tundub, et nad ongi sinna “oma aega” kinni jäänud – naljad ja tsitaadid ei muutu aastatega.

Mida tüüpilist peate onu Heino repertuaari kuuluvaks?
No kindlasti Tujurikkujas väljatoodud ütlemised, aga ka `a la “kas sa teed nalja? – nalja tehakse naisega teki all!” jne.
(Lisage juurde!).

Mina küsin, et kes samade “tõutunnustega” naine võiks olla? See tähendab, et mis nimega, mis ametit pidanud, milline välimus umbkaudu, milliste naljade ja ütlemistega?
On ehk tutvusringkonnas niisuguseid mehi-naisi?

+14
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

enamasti olid nad bussi- või autojuhid, mingid liinitöölused või treialid, mördi-märdid ehk mitte kõige pädevamad ehitajad, kojamehed, zootehnikud

Parandan, et zootehnikud olid pädevad spetsialistid. Tänapäeva kriteeriumide järgi kõrgharitud. Kuidas see su loetellu eksis või sa ei tea, mis zootehnik tähendab?

Muidugi võib onu Heino olla ka kõrgharitud jurist või koguni president, nagu me teame, aga kui üldistavat nimestikku luua, siis võiks stiilist kinni pidada.

+28
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

enamasti olid nad bussi- või autojuhid, mingid liinitöölused või treialid, mördi-märdid ehk mitte kõige pädevamad ehitajad, kojamehed, zootehnikud

Parandan, et zootehnikud olid pädevad spetsialistid. Tänapäeva kriteeriumide järgi kõrgharitud. Kuidas see su loetellu eksis või sa ei tea, mis zootehnik tähendab?

Ma pole kusagil väitnud, et onu Heino ei oleks võinud kõrgharitud olla. Kolhoosi lautades töötas igasugust rahvast – tehnikumis õpitu ei teinud automaatselt intelligentseks.

+7
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga suur osa siin perekoolis käijatest on ise keskiga+ vanuses naised, ehk siis teemaalgataja soovib, et me nüüd ise endale mingi “ägeda” hüüdnime välja mõtleksime ja tõutunnused ka juurde leiutaksime??

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kolhoosi lautades töötas igasugust rahvast – tehnikumis õpitu ei tee automaatselt intelligentseks.

Zootehnikud töötasid kolhoosi kontoris, kuid oskasid loomulikult ka käsi mustaks teha. Aga et kõrgharidus (rakenduslik) ei tee intelligentseks, seda me muidugi teame niigi.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Zootehnikuks õpiti 2 aastat tehnikumis, see on ikka väga kaugel kõrgharidusest.
Tema naine tuleb silmade ette sellise priskekesena (mitte paks) liibuvad lillelises kleidis, lühikesete, keemiliselt lokkis juustega, töötab maapoes või piimatööstuses. Vanasti käisid kolhoosibussiga teatris, aga nüüd enam mitte, vaatab parem Õnne 13.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Tädi Maali” on ju teada-tuntud väljend.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Onu Heino ja tädi Aino

Minul oli selline Aino-tädi, tegelikult küll vanatädi, kes pidudel viinapitsi ei sülitanud, tegi kõva häälega nalja ja tantsis hea meelega, kui kutsujaid oli. Särav naine iseenesest, kuidagi elukeerdudes üksikuks jäänud, pidude hing, suitsetas nagu korsten… suri infarkti enne oma 60. sünnipäeva.

Mulle on alati kentsakas tundunud, et kuidas sai tema olla minu vanaema õde. Mu vanaema oli nii usin ja kasin, alati pere eest valmis ennast ohverdama, pigem allaheitlik, pidudel aina toimetas toitude ja nõudega… suri vähki enne oma 70. sünnipäeva

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Zootehnikuks õpiti 2 aastat tehnikumis, see on ikka väga kaugel kõrgharidusest.

Peale keskkooli õpiti zootehnikuks kolm aastat. Tänapäeva kõrgharidusest see küll kaugele ei jää. Automaatselt ei tee intelligentseks muidugi ükski kool ja hariduse puudumine ei välista intelligentsust.

+27
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

tunnen päris mitut tuttavat, kes kõrgel positsioonil, tööl ülikond ja lips ees ja avalikkuse ees ilmutavad igati peent käitumisviisi olles viksid ja viisakad. samas kuskil oma maakodu naabrite juurde maandudes lastakse lips lõdvaks ning toimub täielik “heinostumine” ja labased naljad koos mahlaka seksismiga ilmuvad pinnale. nad ei kaota oma kõrget IQ-d, nende peent mõttekäiku ja laia silmaringi võib jätkuvalt tajuda, kuid siiski muutubad nad labaseks.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

enamasti olid nad bussi- või autojuhid, mingid liinitöölused või treialid, mördi-märdid ehk mitte kõige pädevamad ehitajad, kojamehed, zootehnikud vm)

Lisan veel siia, et minu lapsepõlves oli zootehnik kolhoosis üks lugupeetumaid inimesi.
Tema esindas ikka nö. kolhoositööliste/ametnike kõrgklassi.
Täpselt samamoodi agronoom.
Nende arvamusel oli alati kaalu ja nad olid vähemalt minu kodukolhoosis äärmiselt soliidsed, viisakad ja haritud inimesed.
Zootehnik ja agronoom olid ühed vähesed kolhoosi esimehe ja partorgi kõrval, kellele oli majandi poolt eraldatud ka nn. ametiauto (mitte traktor ega kombain ega suur kolisev kastiauto, vaid lausa villis 🙂 ). Ja SEE oli tol ajal juba midagi.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tädidele nime ma anda ei oska. Teemaalgataja jutt tekitas aga vastikusvärinaid – ei, loomulikult mitte kirjeldatud onude vastu. Või et tema on “teiselt levelilt” ja võib teisi, endast tõenäoliselt oluliselt vanemaid inimesi lahterdada nagu pähe tuleb?
Ja lihtsalt repliigi korras – ega naljad ei muutugi. Sina vananed koos oma generatsiooni naljadega ning naerad neid elu lõpuni. Jah, vahetevahel lisandub natuke mõni nali ka kõrvalt generatsioonidest, aga põhimõtteliselt on nii, et mind, 50-aastast, ei aja naerma mu vanemate (80) naljad, ega ka laste (15-20) naljad. 30-aastaste naljad juba veidi kõnetavad ja 40-ste omad on üsna samad. Aga 60-aastaste omad tunduvad juba natuke tobedad ja vanamoodsad.
Ära ole nii arrogantne. Ise oled ka 40 aasta pärast kellegi jaoks tädi Gyrcelea ning sinu üle irvitatakse.

+38
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peale keskkooli õpiti zootehnikuks kolm aastat. Tänapäeva kõrgharidusest see küll kaugele ei jää.

Bakalaureus. Taavi Rõivas sai ka vist selle hiljuti kätte. Nii et peaministri tase. Lisaks praktilised oskused, mida reaalselt ka vaja läheb. Ma pean selliseid “zootehnikute” põlastajaid üldiselt madalamaks klassiks, ükskõik mis nalja peale nad naeravad. Aga ma pakun, et nende naljad on umbes sellised: “Mul läks poole seksi pealt vibraator rikki, pean ära lahutama.”

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris nii ikka ei ole, et kõik 60-70-aastased on onu Heinod. Onu Heinod on selles generatsioonis üks väike, aga kindlalt tuvastatavad isendid oma labaste naljade ja seksistliku ellusuhtumisega. Tädi Maali on talle üsna paras kaasa. Tädi Maali oma roosa kampsuni ja keskerakonna-armastusega, õigemini suure armastusega suure juhi Savisaare vastu. See on nüüdseks muidugi minevik, nüüd pooldavad mõlemad, nii Heino kui Maali, tulihingeliselt EKRE-t.
Nii Maalit kui Heinot iseloomustab maailmapildi piiratus. Selle asemel, et mõni ilukirjandusteos läbi lugeda, keetis Maali moosi ja konserveeris kurke. Maali on hästi tubli perenaine, tema kodu ja aed on ideaalses korras, sahver ja kelder hoidistest pungil. Heino on ka tubli töömees, putitab siiamaani ise oma autot ja pesumasinat. Aga jah, maailmapildiga on neil kehvasti. Rikkad on neil alati oma rikkuse kokku varastanud, riigijuhid on alati vargad ja nemad teavad alati paremini, kuidas riiki peaks juhtima. Nad on alati rahulolematud, ükskõik, mis seis parajasti on. Igavesed pessimistid.
Kuna nad on elus vaid üksikud korrad välismaal käinud, Jurmalas ja korra pensionäride reisiga Ahvenamaal, siis suhtuvad nad kõigesse teistsugusesse suure umbusuga. Nende kõige hirmsam õudusunenägu on, et lapselaps abiellub mustanahalisega ja et murjanid tungivad karjakaupa Eestisse.

+22
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tädi Monika.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks “onu Heinodest” on meil ju lausa “asepeaminister”! Seega on neid ka koolitatud meeste hulgas.

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii Maalit kui Heinot iseloomustab maailmapildi piiratus. Selle asemel, et mõni ilukirjandusteos läbi lugeda, keetis Maali moosi ja konserveeris kurke.

Ära muretse, Maali jõudis kõike (ka ilukirjandust lugeda), sest ta ju Perekoolis aega viitmas ei käi. 😀

Nad on alati rahulolematud, ükskõik, mis seis parajasti on. Igavesed pessimistid.
Kuna nad on elus vaid üksikud korrad välismaal käinud, Jurmalas ja korra pensionäride reisiga Ahvenamaal, siis suhtuvad nad kõigesse teistsugusesse suure umbusuga.

Jurmala polnud nende jaoks välismaa. Vb neil kogu NSVL omal ajal läbi reisitud, aga välismaal polegi käinud. Kas selline maailmapilt ei kõlba?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga suur osa siin perekoolis käijatest on ise keskiga+ vanuses naised, ehk siis teemaalgataja soovib, et me nüüd ise endale mingi “ägeda” hüüdnime välja mõtleksime ja tõutunnused ka juurde leiutaksime??

Kui sa tunned end samastuvat onu Heinoga, siis jah! Kui tunned, et oled küll keskiga+, aga iseloomustus sinuga ei klapi, siis milleks ärrituda? Pane parem pea tööle ja fantaseeri!

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Tädi Maali” on ju teada-tuntud väljend.

Minu jaoks on tädi Maali selline heatahtlik lihtsameelne maamutike. Looduse ja rahvameditsiini teadmistest pungil, aga kooliharidus jäi pealesõjaaegse olustiku tõttu kesiseks. Arvan ka, et ta on tunduvalt vanem kui onu Heino “küljeluu”.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga lahe teema ja hea lõbus lugemine, jätkake samas vaimus 😀

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või et tema on “teiselt levelilt” ja võib teisi, endast tõenäoliselt oluliselt vanemaid inimesi lahterdada nagu pähe tuleb?

Jah. Väga suure tõenäosusega seesama onu kärataks mulle mingisuguses olukorras “kuule, plika!”. Sinatab nagunii raudselt ja kommenteerib kõike, mis tema meelest on teistsugune. Ma ei arva midagi vamasõnast ” halli pead austa…”. Mitte igat halli pead, eks ole.

Ja lihtsalt repliigi korras – ega naljad ei muutugi. Sina vananed koos oma generatsiooni naljadega ning naerad neid elu lõpuni. Jah, vahetevahel lisandub natuke mõni nali ka kõrvalt generatsioonidest,…

Kui inimkond oleks õpivõimetu, naeraksid kõik siiamaani lasteaianaljade üle. Ja Onu Heinodele meeldivadki pepu- ja kakanaljad.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimkond oleks õpivõimetu, naeraksid kõik siiamaani lasteaianaljade üle. Ja Onu Heinodele meeldivadki pepu- ja kakanaljad.

Iseenesestmõistetavalt ei pidanud ma lapsepõlvenalju silmas. Küll aga noorusaja nalju. Loomulikult ei kehti see iga üksikindiviidi kohta, aga on selge trend, et kõik vanusegrupid jäävad oma naljade, muusika ja moega mingil määral oma noorusaastatesse kinni.

Jah. Väga suure tõenäosusega seesama onu kärataks mulle mingisuguses olukorras “kuule, plika!”. Sinatab nagunii raudselt ja kommenteerib kõike, mis tema meelest on teistsugune. Ma ei arva midagi vamasõnast ” halli pead austa…”. Mitte igat halli pead, eks ole.

Heh :), selle mõttekäiguga asetasid end ju just selle ebameeldiva vanamehega ühele pulgale – sina halvustad teda, tema halvustab sind. Samas justkui jääb mulje, et pead end paremaks? Tead, mida need teevad, kes tegelikult ja päriselt paremad on? Nad ei upita end, ei halvusta teisi, mõistavad, et on targemaid ja vähemtarku inimesi, on erinevaid kombeid, kasvatusi, haridusi – ja neid erinevusi ei pea nina peale hõõruma ega rõhutama, vaid justnimelt leevendama ning vähendama. Vastandumine ei hari ega paranda kedagi.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks onu Heino vastand hoopis selline proua Sirje. Soenguks on muidugi lühikesed keemilised lokid. Suviti on seljas peamiselt beeži tooni riided, talviti tumepruunid. Riided on absoluutselt ilma ühegi kortsu ja plekita, soeng sätitud. Kodus ka ilmselt iga asi oma koha peal ja tolmukübet ka ei ole kuskil. Kõik on lihtsalt nii korras.
Proua Sirje võtab maailma ja teisi inimesi väga tõsiselt ja isiklikult. Vaatab uudiseid ja loeb lehti, kõigest täpselt aru ei saa, aga kõige kohta on seisukoht olemas. Enamuse inimeste suhtes on ta tugevalt eelarvamuslik. Noorus on hukas ja tema ajal küll niiviisi ei tehtud, kui praegu ja see on muidugi väga halb. Arstid ei tea midagi(“Millest arstid sulle ei räägi” on ta lemmikajakiri!), ja pool tema pensionist kulub igasugu kahtlaste toidulisandite ja vitamiinide peale, mida talle telefoni teel on pähe määritud või mõne ajakirja reklaamilehelt ise tellinud. Teab kõike vähemalt oma trepikoja elanike kohta ja jagab infot teise trepikoja proua Marjuga. Alkoholi ja suitsetamist ei salli Sirje silmaotsaski.. teatud olukordades on pits konjakit või mingit peent likööri okei, aga õlu on saatanast. Suitsetavad inimesed on kohe mustas nimekirjas, samuti tätoveeritud. Seksimise lõpetas proua Sirje kohe peale soovitud arvu lastesaamist ära. Loeb raamatuid, peamiselt naistekaid või Apollo TOP 10sse kuuluvaid. Käib kontserditel ja suviti armastab vabaõhuteatrite tükke vaatamas käia. Arutab neid koos mõne sõbrannaga ja järgmiseks päevaks on juba meelest läinud, millest see teatritükk rääkis. Teab kindlalt, et Rimi peseb oma kartulisalatit läbi, aga Selver küll nii ei tee. Jne. jne. Onu Heinot ka muidugi ei salli, sest see näib liialt elu nautivat, aga elust tuleb läbi minna väärikalt, kulm kortsus, huuled kokkupigistatud ja korrektselt riietatult.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan et Heino naispool on vananev tibi.
Selline 45+ naine kes pingutab et ikka veel 20 välja näha sest pärast 30t kaob tema meelest naiste ilu. Ja ilu on naise puhul põhiline.
Kui tema puhast laudpõrandat puudutavad pediküürimata varbad räägib ta sellest veel pikalt. Talle meeldib teisi naisi halvustada, eriti kui need käituvad mittenaiselikult ja panevad enamuse energiat mujale kui kodusse ja välimuse

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Onu Heino kaasa võiks olla Maie, tüübilt selline padjaklubi Miša tädi või papade mammade Volli uus elukaaslane, Merle Jääger kehastas mõlemaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heh :), selle mõttekäiguga asetasid end ju just selle ebameeldiva vanamehega ühele pulgale…

Jaah? Vaata’nd korraks, kas ma olen üheski oma postituses onu Heinot “ebameeldivaks vanameheks” nimetanud. Või tegid seda just sina, proua Moraal? Ka on sul arvamus, et ta on ebameeldiv. Kas meeldiv inimene mõtleks nii?
Seda, et onu Heino kaaslanna moraliseerija ja tänitaja võiks olla, usun kindlasti. Sealjuures pole ta midagi kuulnud vanasõnast pinnu ja palgi kohta silmas.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaah? Vaata’nd korraks, kas ma olen üheski oma postituses onu Heinot “ebameeldivaks vanameheks” nimetanud. Või tegud seda just sina, proua Moraal? Ka on sul arvamus, et ta on ebameeldiv. Kas meeldiv inimene mõtleks nii?

Selleks, et mõista kirjutaja suhtumist, ei pea see suhtumine ometi sõna-sõnalt kirja pandud olema. Sa väidad, et sulle meeldivad onu Heinod, keda kirjeldasid?
Minule ei ole onu Heinod ebameeldivad, nõmedusi räägivad ka noored (need “teise leveli”) inimesed, ma reeglina üritan nõmetsemist lihtsalt mitte kuulda.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Onu Heino kaasa on pigem maakooli õpetaja, kes peale peda lõpetamist maale tööle suunati, kes küla tantsupeol kohtus ilusa, sirge ja sõnaka Heinoga. Kuna rasestumisvastaseid vahendeid polnud, jäi Malle rasedaks ja Heino, nagu kombeks, võttis ta ära. Koos nad siis pesa punusid ja elavad põhimõtteliselt õnnelikult. Malle tirib Heino aeg-ajalt linna teatrisse ja vahel pahandab kui Heino nalja ja napsiga liiale läheb.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Onu Heino kaasa on pigem maakooli õpetaja, kes peale peda lõpetamist maale tööle suunati, kes küla tantsupeol kohtus ilusa, sirge ja sõnaka Heinoga. Kuna rasestumisvastaseid vahendeid polnud, jäi Malle rasedaks ja Heino, nagu kombeks, võttis ta ära. Koos nad siis pesa punusid ja elavad põhimõtteliselt õnnelikult. Malle tirib Heino aeg-ajalt linna teatrisse ja vahel pahandab kui Heino nalja ja napsiga liiale läheb.

Issand nagu mu naabritest räägid.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki tädi Malle? Tädi Milvi? Tädi Laine? Neid tädi-nimesid on tegelikult väga palju ju.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Onu Heinodest ja tädi…