Esileht Koolilaps öök

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: öök

Postitas:
Kägu

Kuidas teil laste öökülas käimisega? Laps 11a.

Kui tihti teil öökylas käiakse? Poiss räägib, et mis see meie asi üldse on, et temal söbrad öökülas. Et seda otsustab tema.

Meil nyyd juba iga teine nädal ilmutakse öökülla. Nüüd viimane kord sõber ilmus juba asjadega siia kui ma teada sain, et öökülla tullakse. Hakkan siis välja viskama?

Päris kaval meie lapse poolt sest ega enam siis välja ei hakka viskama.

 

p

 

0
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öökyla?

Aga loomulikult saavad lapse sõbrad ööseks külla jääda ainult eelneval kokkuleppel. Ja “viskadki välja” kui lihtsalt kohale ilmutakse ja teie perele see ei sobi. Aga samas peab keeldumine olema ka lapse jaoks põhjendatud.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No alusta sellest, et  helistad nende poiste vanematele ja uurid, mida seal pool räägitud on.

Meil pole poisid ööseks käinud  ja  viimased 3a ei käidagi enam külas poisil.

Tüdrukutel hakkasid  need ööbimised pihta kuskil kui nad 14 olid.  Nagu neiudude elus ikka, oli vaja ju koos oma muresid kurta jne. Olen ise lohutanud ühte tüdrukut, kes mu köögipõrandal istus ja nuttis.  Aga enamasti on mulle nendest viibimistest ette teatatud ja olen ka mõnel korral ei öelnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tüdrukul (praegu 16) on vist lasteaiast peale olnud sõbrannasid, kes on vahel ka ööseks jäänud.  Ja tema nende poole ka. Aga – ilma meie käest luba küsimata ei tule see kunagi kõne alla. Ja ega alati pole lubanud ka, kui on mingeid põhjuseid, miks võõrast majja ei taha. Selle pead küll poisile selgeks tegema, et selles osas, kas, millal ja milliseid võõraid inimesi teie koju kutsutakse, ja kui kauaks neil jääda lubatakse, on täiskasvanutel ikkagi selgelt otsustusõigus. Kui laps noorem oli, siis rääkisime ka sõprade vanematega läbi.

Meil on muide üheks tingimuseks ka see, et laps koristab oma toa enne ära kui külalisi kutsub.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise alles 13a ja juba otsustab, et kutsub sõpru ööseks ja pole teie asi? Misasja? Sellise jutuga ja suhtumisega ei saaks sõpru kutsuda ei ööseks ega ka päevaks külla. Mis mõttes välja ei viska? Sa ei peagi välja viskama, kui sa sissegi ei lase. Elementaarne, Vatson.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis imestatakse, et lapsed istuvad pähe. Loomulikult istuvad, kui nende teole mingit tagajärge ei ole.

Jah, viskan lapse sõbra välja, kui minult ei ole küsitud, kas tohib. Loomulikult lihtsalt tänavale ei aja. Palun tal oma vanemad järgi kutsuda või viin ise ära vms. Vahet pole, kas mulle sobib või ei aga ilma minuga kooskõlastamata laps selliseid otsuseid vastu võtta ei tohi.

Kui oma lastest rääkida, siis alates lasteaia viimasest aastast on üksteise juures ööbimised tavapärased. Kooliajal u korra või kaks kuus nädalavahetusel. Praegu suvel ka korra või kaks nädalas.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis imestatakse, et lapsed istuvad pähe. Loomulikult istuvad, kui nende teole mingit tagajärge ei ole.

Jah, viskan lapse sõbra välja, kui minult ei ole küsitud, kas tohib. Loomulikult lihtsalt tänavale ei aja. Palun tal oma vanemad järgi kutsuda või viin ise ära vms. Vahet pole, kas mulle sobib või ei aga ilma minuga kooskõlastamata laps selliseid otsuseid vastu võtta ei tohi.

Kui oma lastest rääkida, siis alates lasteaia viimasest aastast on üksteise juures ööbimised tavapärased. Kooliajal u korra või kaks kuus nädalavahetusel. Praegu suvel ka korra või kaks nädalas.

Jah, meil on ka alati nii olnud, nagu sa oma viimases lõigus räägid. Vahel on laste sõbrad ka õues telkinud. Aga see eelmine jutt ei sobi mitte. Mul pole eluski midagi selle vastu olnud, kui lapsed kutsuvad oma sõpru külla. See on nende otsus ja soov. Tulgu paariks tunniks või kolmeks päevaks. Kui elasin kitsastes oludes ja korteris, siis vahel ei meeldinud küll, aga ei pidanud end kunagi selliseks bossiks, kes peaks kõike otsustama. Lastel oli õigus oma sõpru alati vastu võtta. Hiljem maamajja kolides võisid ka kõik tulla ja olla, keda lapsed soovisid. Nagu ka meie, täiskasvanute külalised ja sõbrad. Mul oli küll tore teada, et lastel oli palju sõpru, kes tahtsid nendega koos olla ka pikemalt kui paar tundi päevas.

 

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps võib mõelda küll, et oma tuba ja kutsub külalisi. Nagu vanemad kutsuvad omale külalisi. Vanemad ehk vaid teatavad et keegi tuleb. Ja kui laps ütleb, et ei taha neid külalisi, siis mis saab?

Aga kui laps küsib, kas alati lubate, kui pole muud põhjust peale Ei taha võõraid? Meil on 3 väikese vanusevahega last. Kõik tahtsid külalisi endale ööseks külla. Kas see, et teid on nii palju, kui iga nädal on kellelgi 1 külaline, on ka liig minu jaoks. Nad ju pole süüdi selles, et neid 3 on.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil laste öökülas käimisega? Laps 11a.

Kui tihti teil öökylas käiakse? Poiss räägib, et mis see meie asi üldse on, et temal söbrad öökülas. Et seda otsustab tema.

Meil nyyd juba iga teine nädal ilmutakse öökülla. Nüüd viimane kord sõber ilmus juba asjadega siia kui ma teada sain, et öökülla tullakse. Hakkan siis välja viskama?

Päris kaval meie lapse poolt sest ega enam siis välja ei hakka viskama.

p

Ah? 11a otsustab?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis imestatakse, et lapsed istuvad pähe. Loomulikult istuvad, kui nende teole mingit tagajärge ei ole.

Jah, viskan lapse sõbra välja, kui minult ei ole küsitud, kas tohib. Loomulikult lihtsalt tänavale ei aja. Palun tal oma vanemad järgi kutsuda või viin ise ära vms. Vahet pole, kas mulle sobib või ei aga ilma minuga kooskõlastamata laps selliseid otsuseid vastu võtta ei tohi.

Kui oma lastest rääkida, siis alates lasteaia viimasest aastast on üksteise juures ööbimised tavapärased. Kooliajal u korra või kaks kuus nädalavahetusel. Praegu suvel ka korra või kaks nädalas.

Jah, meil on ka alati nii olnud, nagu sa oma viimases lõigus räägid. Vahel on laste sõbrad ka õues telkinud. Aga see eelmine jutt ei sobi mitte. Mul pole eluski midagi selle vastu olnud, kui lapsed kutsuvad oma sõpru külla. See on nende otsus ja soov. Tulgu paariks tunniks või kolmeks päevaks. Kui elasin kitsastes oludes ja korteris, siis vahel ei meeldinud küll, aga ei pidanud end kunagi selliseks bossiks, kes peaks kõike otsustama. Lastel oli õigus oma sõpru alati vastu võtta. Hiljem maamajja kolides võisid ka kõik tulla ja olla, keda lapsed soovisid. Nagu ka meie, täiskasvanute külalised ja sõbrad. Mul oli küll tore teada, et lastel oli palju sõpru, kes tahtsid nendega koos olla ka pikemalt kui paar tundi päevas.

Eks igal perel on oma väärtushinnangud. Meie peres on kombeks üksteisega arvestada. Mina või mees ka ei kutsu pikemaks ajaks külalisi ilma, et enne teistega arutaks.

Laste sõbrad ongi alati väga teretulnud ja meil on neid pidevalt külas aga see ei tähenda, et oleks ok, kui me tuleme peale rasket tööpäeva koju ja kodus on oma kolme lapse asemel 9. Paratamatult on müratase hoopis teistsugune, süüa on vaja palju rohkem jne.

Kui ma tean seda ette, siis saab juhtida nt et osad täna ja osad homme, koju sõites toidud ära tellida või paluda lastel poes käia jnejne.

Päevasel ajal võivad ilma luba küsimata kutsuda. Kui me nagunii tööd teeme või tööl oleme

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps võib mõelda küll, et oma tuba ja kutsub külalisi. Nagu vanemad kutsuvad omale külalisi. Vanemad ehk vaid teatavad et keegi tuleb. Ja kui laps ütleb, et ei taha neid külalisi, siis mis saab?

Aga kui laps küsib, kas alati lubate, kui pole muud põhjust peale Ei taha võõraid? Meil on 3 väikese vanusevahega last. Kõik tahtsid külalisi endale ööseks külla. Kas see, et teid on nii palju, kui iga nädal on kellelgi 1 külaline, on ka liig minu jaoks. Nad ju pole süüdi selles, et neid 3 on.

No päris ilma põhjuseta pole meie küll kunagi keelanud lapsel sõpra kutsuda. Aga näiteks võib üks põhjus olla see, et keegi meist on haige – ei taha ju teist peret nakatada. Ja lapsed on meil vist mõistlikud juhtunud, sest tüli pole sellest kunagi tekkinud, kui seletame lapsele kenasti ära, miks täna pole hea külalist kutsuda või miks me ei taha, et ta just täna ka ööseks jääks.  Me enamasti siiski pigem lubame ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps võib mõelda küll, et oma tuba ja kutsub külalisi. Nagu vanemad kutsuvad omale külalisi. Vanemad ehk vaid teatavad et keegi tuleb. Ja kui laps ütleb, et ei taha neid külalisi, siis mis saab?

Kui mina tahan kutsuda külalisi, aga mees ütleb, et tal on sel õhtul tööd vaja teha näiteks ja ta ei tahaks külalisi, siis ma loomulikult ei kutsu. Kui lapsel oleks mingi põhjus, miks ta ei taha et me külalisi kutsume (või kui laps on haige), siis arvestame ka sellega ja kutsume siis, kui kõigile sobib. Elementaarne ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole eluski midagi selle vastu olnud, kui lapsed kutsuvad oma sõpru külla. See on nende otsus ja soov. Tulgu paariks tunniks või kolmeks päevaks. Kui elasin kitsastes oludes ja korteris, siis vahel ei meeldinud küll, aga ei pidanud end kunagi selliseks bossiks, kes peaks kõike otsustama.

See suhtumine on ikka väga imelik. Laps tõesti ei otsusta ainuisikuliselt, et nüüd tulevad mulle siin sõbrad ööbima. Loomulikult tuleb see soov oma vanematega kooskõlastada, samamoodi peab see küllatuleja oma vanemate käest küsima, kas nad lubavad või on perel muud plaanid. Sinul äkki oleks aeg võtta vastutus oma laste kasvatamise eest, mitte siin halada, et mis boss sina nüüd oled, et siin midagi peaks otsustama.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii huvi pärast küsin, et kust selline väljend “öökülas käimine” pärit on. Esimest korda kuulen.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii huvi pärast küsin, et kust selline väljend “öökülas käimine” pärit on. Esimest korda kuulen.

Soomest, ikka Soomest

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps võib mõelda küll, et oma tuba ja kutsub külalisi. Nagu vanemad kutsuvad omale külalisi. Vanemad ehk vaid teatavad et keegi tuleb. Ja kui laps ütleb, et ei taha neid külalisi, siis mis saab?

Kui mina tahan kutsuda külalisi, aga mees ütleb, et tal on sel õhtul tööd vaja teha näiteks ja ta ei tahaks külalisi, siis ma loomulikult ei kutsu. Kui lapsel oleks mingi põhjus, miks ta ei taha et me külalisi kutsume (või kui laps on haige), siis arvestame ka sellega ja kutsume siis, kui kõigile sobib. Elementaarne ju.

Kas te siis laskute vaidlustesse? Ok on vaja tööd teha. Aga mehel on oma töötuna. Lapsel oma tuba, kus nad oleks. Või on õues. Ma saan aru, kui elamine on väike. Mees teeb elutoas tööd ja lapsed käivad edasi tagasi. Võik olla häiriv. Samas kui mees töötab avatud kontoris, käivad ka kõik mööda või räägivad omavahel. Kas suure elamise puhul on siis see põhjus või otsitud põhjus? Kui mees nagunii sulgub eraldi tuppa.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suure elamise puhul on siis see põhjus või otsitud põhjus?

Ei saa hästi aru, mida sa küsid. Töö tegemine oli lihtsalt näide. Kas su mees peab tõesti pika ülipõhjendatud argumentatsiooni maha pidama, kui ta lihtsalt ei tunne, et tahaks majja külalisi?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist.

Mina ei taha,  sest et…….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist.

On see libateema või?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist.

Võiks ju olla või teie peres ütleb laps, kuidas asjad on?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist.

Aga miks ei võiks lapsele viisakalt põhjendada? Nt mul on migreen, vennal on kõhuviirus, issi on väga väsinud, meil on plaanis minna vanaema sünnipäevale jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinul äkki oleks aeg võtta vastutus oma laste kasvatamise eest, mitte siin halada, et mis boss sina nüüd oled, et siin midagi peaks otsustama.

Ei saa sellest lausest aru. Kus sa halamist nägid ja mida see “vastutuse” võtmine  tähendab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist.

Aga miks ei võiks lapsele viisakalt põhjendada? Nt mul on migreen, vennal on kõhuviirus, issi on väga väsinud, meil on plaanis minna vanaema sünnipäevale jne.

Need on kõik arusaadavad põhjused. Ps olen ma kogu aeg väsinud. Kui aga pole ühtegi asja mis oleks põhjus. Ei kellegi haigust, plaani minna kuhugi vaid lihtsalt ei taha. Tahan vaikust ja rahu. E olen see vanem, kelle lapsed käivad külas, aga meie ei taha lubada. Siis ilma päris põhjuseta pean ma ikka lubama?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii huvi pärast küsin, et kust selline väljend “öökülas käimine” pärit on. Esimest korda kuulen.

Soomest, ikka Soomest

Mul on ka tunne, et see on see Soome kolinud/tööle läinud Lihtne Eesti ???? Teemaalgataja kirjastiil näitab ära selle.

Ja no pealkiri on ikka vastav ???? Jah, ma tean, et väga keeruline on siis foorumis pealkirja trükkida, aga tegelikult ka on võimalik seda muuta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda küsingi, et kas mina’ei taha’ on piisav lapsele, kui tema tahab külalist. Aga miks ei võiks lapsele viisakalt põhjendada? Nt mul on migreen, vennal on kõhuviirus, issi on väga väsinud, meil on plaanis minna vanaema sünnipäevale jne.

A kust meie peame tedma, mis sinu lapsele piisav on. Ega meie pole teda kasvatanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha polegi talle piisav. Selles ongi häda. Ja see häda tuleb sellest, et olen õpetanud, et enda eest tuleb ka seista. Nüüd ta seisabki.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on kõik arusaadavad põhjused. Ps olen ma kogu aeg väsinud. Kui aga pole ühtegi asja mis oleks põhjus. Ei kellegi haigust, plaani minna kuhugi vaid lihtsalt ei taha. Tahan vaikust ja rahu. E olen see vanem, kelle lapsed käivad külas, aga meie ei taha lubada. Siis ilma päris põhjuseta pean ma ikka lubama?

Ei taha polegi talle piisav. Selles ongi häda. Ja see häda tuleb sellest, et olen õpetanud, et enda eest tuleb ka seista. Nüüd ta seisabki.

Kuule, su teema algas hoopis teise probleemiga – lapsele tulevad ilma küsimata sõpru ööseks tulla.
Nüüd räägid küsimisest. Need on täiesti erinevad olukorrad ju.
Ilma küsimata 11-aastased loomulikult ei käi kuskil küla peal ööseks.
Teineasi aga on eelnev kokku leppimine. Sul võivad igasugu kiiksud olla, aga lapse sotsialiseerimise huvides mõne üksiku korra peaksid tõesti ikka lubama. Eriti kui sinu oma käib.
Aga kõike seda ei dikteeri sinu laps, vaid suunad sina.
See on see vastutuse koht, millest eelnevalt juttu oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõike ei pea põhjendama.

See võib abiks olla veenmisel, aga kas see peaks ka alati vajalik olema vanema-lapse dünaamikas, ei tea.

Kui põhjendad, avad tee kauplemisele jne.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma teistega arutamata ei tule meile keegi külla. Küsivad lapsed, mina küsin ja küsib ka mees, kas kõigile sobib. Koos elades võiks siiski üksteisega arvestada.

Põhjendamine on kindlasti vajalik, isegi kui laps kauplema hakkab. Äkki ta oskab tuua arutellu mõne hea argumendi, mis paneb mind ümber mõtlema või saab ta minu põhjendusest aru, miks ma ei soovi. Selline oskus on tulevikus siiski vajalik ning lihtsalt suu kinni lüüa väitega, et lihtsalt ei tohi ja kõik, on alatu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps öök