Esileht Koolilaps öök

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: öök

Postitas:
Kägu

Kas te siis laskute vaidlustesse? Ok on vaja tööd teha. Aga mehel on oma töötuna. Lapsel oma tuba, kus nad oleks. Või on õues. Ma saan aru, kui elamine on väike. Mees teeb elutoas tööd ja lapsed käivad edasi tagasi. Võik olla häiriv. Samas kui mees töötab avatud kontoris, käivad ka kõik mööda või räägivad omavahel. Kas suure elamise puhul on siis see põhjus või otsitud põhjus? Kui mees nagunii sulgub eraldi tuppa.

Nii mina kui mees teeme sellist tööd, mis nõuab mõtlemist ja keskendumist. Me kumbki ei suudaks tööd teha, kui kõrvaltoas istub laua ümber seltskond, kes sööb ja joob ja jutustab kõva häälega.  Nii et tõepoolest me ei vaidle – külalised on meil enamasti ühised ja kutsume neid siis, kui mõlemale sobib.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te siis laskute vaidlustesse? Ok on vaja tööd teha. Aga mehel on oma töötuna. Lapsel oma tuba, kus nad oleks. Või on õues. Ma saan aru, kui elamine on väike. Mees teeb elutoas tööd ja lapsed käivad edasi tagasi. Võik olla häiriv. Samas kui mees töötab avatud kontoris, käivad ka kõik mööda või räägivad omavahel. Kas suure elamise puhul on siis see põhjus või otsitud põhjus? Kui mees nagunii sulgub eraldi tuppa.

Nii mina kui mees teeme sellist tööd, mis nõuab mõtlemist ja keskendumist. Me kumbki ei suudaks tööd teha, kui kõrvaltoas istub laua ümber seltskond, kes sööb ja joob ja jutustab kõva häälega. Nii et tõepoolest me ei vaidle – külalised on meil enamasti ühised ja kutsume neid siis, kui mõlemale sobib.

Mis puutub siia sina ja sinu mees, kui teema on lapsest, kes tahab ööseks sõpru külla kutsuda?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te siis laskute vaidlustesse? Ok on vaja tööd teha. Aga mehel on oma töötuna. Lapsel oma tuba, kus nad oleks. Või on õues. Ma saan aru, kui elamine on väike. Mees teeb elutoas tööd ja lapsed käivad edasi tagasi. Võik olla häiriv. Samas kui mees töötab avatud kontoris, käivad ka kõik mööda või räägivad omavahel. Kas suure elamise puhul on siis see põhjus või otsitud põhjus? Kui mees nagunii sulgub eraldi tuppa.

Nii mina kui mees teeme sellist tööd, mis nõuab mõtlemist ja keskendumist. Me kumbki ei suudaks tööd teha, kui kõrvaltoas istub laua ümber seltskond, kes sööb ja joob ja jutustab kõva häälega. Nii et tõepoolest me ei vaidle – külalised on meil enamasti ühised ja kutsume neid siis, kui mõlemale sobib.

Mis puutub siia sina ja sinu mees, kui teema on lapsest, kes tahab ööseks sõpru külla kutsuda?

Eeltoodud kägu küsis just minu selle lause kohta: “Kui mina tahan kutsuda külalisi, aga mees ütleb, et tal on sel õhtul tööd vaja teha näiteks ja ta ei tahaks külalisi, siis ma loomulikult ei kutsu. ”   Et see ei olnud otseselt lastest, vaid näide, et üks pereliige ei kutsu külalisi kui teisele ei sobi. Ja laps ka ei kutsu külalisi, kui vanemad ütlevad, et mingil põhjusel ei sobi (minu või mehe töötamine pole tavaliselt olnud selleks põhjuseks).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seltskond kes sööb joob ja jutustab kõva häälega ümber laua. Kas kõik see segab? Söömine. Joomine. Vast jutustamine on ainus, mis segab. Laps ütleb, aga et nad on siis vaikselt oma toas.

Ainus segav asi oleks see, et kui vaja tööd teha, siis samal ajal peab siiski neil silma peal hoidma. Mitte küll pidevalt, sest sellises eas lapsed on muidu juba omapead kodus, aga ikkagi. 2pead on ikka 2pead. Minu laps ei teinud kodus üksi olles kunagi selliseid lollusi, mida kahekesi suudeti välja mõelda. Samas peale kooli käidi ikka külas ja sel ajal ei saanud neid keegi valvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on kõik arusaadavad põhjused. Ps olen ma kogu aeg väsinud. Kui aga pole ühtegi asja mis oleks põhjus. Ei kellegi haigust, plaani minna kuhugi vaid lihtsalt ei taha. Tahan vaikust ja rahu. E olen see vanem, kelle lapsed käivad külas, aga meie ei taha lubada. Siis ilma päris põhjuseta pean ma ikka lubama?

Ei pea. Lepi lapsega kokku, et öökülaline tohib käia (näiteks) 1 kord kuu jooksul (no puhkuste perioodil või suvel ma lubaks sagedamini. Ja see 1 kord kuus siis pea oma sõna ja luba lapsele see külaline. Tingimusi tohid loomulikult esitada, näiteks et ollakse oma toas ja nii et terve korter ei kaja. Kui tingimustest kinni ei peeta, jääb järgmine kord ära. Aga seda, et sa üldse mitte kunagi oma lapsele ei luba vabamat suhtlemist ja raamist välja olukordi omaealiste sõpradega, on vale ja ära nii tee. See on lapse sotsiaalseks arenguks vajalik ja sinu enda huvides ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjendad, avad tee kauplemisele jne.

Kauplemine oleks see, kui mina põhendan, et täna ei saa, sest on see või teine põhjus ja selle peale ajab ikka edasi oma joru, et mina tahan. Kui me aga siis arutame, et täna küll ei saa, aga saab näiteks siis või siis, pole see kauplemine, vaid läbirääkimised. Ja see on igati lubatav ja soovitatav tegevus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega tuleb ka arvestada, sa võid küll öelda millal sinu poolt saab. Aga teine laps sel sulle sobival päeval ei saa. Aga täna  saaks. Tekib ikkagi kauplemine tänase suhtes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega tuleb ka arvestada, sa võid küll öelda millal sinu poolt saab. Aga teine laps sel sulle sobival päeval ei saa. Aga täna saaks. Tekib ikkagi kauplemine tänase suhtes.

No mis seal arvestada? Kui ei sobi emale, siis ei sobi ju. Ja ongi kõik.
Neid teisi päevi pole ju üksainus, küll leiab ka sobiva.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Miskipärast jäi teema pealkiri poolikuks ja enam parandada ei lasknud, telefoniga olen.

Miks mulle need “öökülad” ei meeldi.

No meil 11a lisaks veel 2 nooremat last. Nendega niigi tegemist ja öhtul ööunne minekud ja pesud jne.

Siis kui siis söber/söbrad ööd on olnud siis vahitakse alati kl 02-04 üleval, köva häälega räägitakse, naeravad, uksed pauguvad, küll vetsus, küll köögis. Meie tuba kohe lapse toa körval ja me üldse magada ei saa.  Ei viitsi sellist asja. Tee voodeid neile jälle ja siis pese hunnik voodipesu.

Siis vaata neile süüa õhtuks ja hommikuks ja siis tahabad ka poest osta hunniku nänni omale-komme, chipse jne. Mina ei ole selline kes võtab vabalt-umbes nii et vaadake ise mis sööte. Me inna mehega mötleme läbi mida neile pakkuda ja ostame paremaid asju koju, hommikuks jne. Jälle läheb rohkem raha.

Meie laps käis ühe sõbra juures ööseks siis selle ema ei huvitanud üldse, kapist leidsid vist hommikuks mingid kiirnuudlid. Mina nii ei saa.

Tunnen et mul pinge kui võõras inimene majas. Pead nagu vaatama mida ütled v kus käid jne. Ei i ikka aluspesus ringi peale dushi nt jne.

 

seepärast mulle üldse ei lähe need ööbimised.

 

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks see pikk kirjeldus, neid põhjuseid on juba 2 lk arutatud.
Miks teil luba küsimata selles öökülas käiakse? Kas plaanid midagi ette võtta selles osas?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Miskipärast jäi teema pealkiri poolikuks ja enam parandada ei lasknud, telefoniga olen.

Miks mulle need “öökülad” ei meeldi.

No meil 11a lisaks veel 2 nooremat last. Nendega niigi tegemist ja öhtul ööunne minekud ja pesud jne.

Siis kui siis söber/söbrad ööd on olnud siis vahitakse alati kl 02-04 üleval, köva häälega räägitakse, naeravad, uksed pauguvad, küll vetsus, küll köögis. Meie tuba kohe lapse toa körval ja me üldse magada ei saa. Ei viitsi sellist asja. Tee voodeid neile jälle ja siis pese hunnik voodipesu.

Siis vaata neile süüa õhtuks ja hommikuks ja siis tahabad ka poest osta hunniku nänni omale-komme, chipse jne. Mina ei ole selline kes võtab vabalt-umbes nii et vaadake ise mis sööte. Me inna mehega mötleme läbi mida neile pakkuda ja ostame paremaid asju koju, hommikuks jne. Jälle läheb rohkem raha.

Meie laps käis ühe sõbra juures ööseks siis selle ema ei huvitanud üldse, kapist leidsid vist hommikuks mingid kiirnuudlid. Mina nii ei saa.

Tunnen et mul pinge kui võõras inimene majas. Pead nagu vaatama mida ütled v kus käid jne. Ei i ikka aluspesus ringi peale dushi nt jne.

seepärast mulle üldse ei lähe need ööbimised.

Siin on ju mitu asja viltu. Kes teie kodus reegleid kehtestab? Esiteks, nagu siin korduvalt selgitatud, kutsutakse külalisi (eriti veel selliseid, kes ööseks jäävad) siis, kui see kõigile pereliikmetele sobib – see peaks olema elementaarne igas peres.   Teiseks, kui luba külaliste öömajale jätmiseks on antud, siis sinna juurde käivad alati reeglid. Lepite kokku, mis kellast peab olema öörahu – st tuled kustu, ustega ei pauguta, kõva häälega ei räägi. On rangemaid ja vabameelsemaid kodusid (meie oma pigem see vabam), aga teiste pereliikmete ööune vajadusega arvestamine peaks ikka igas kodus oluline olema.  Ka söögi osas kokkulepped – kui teie kodus lapsed ei tassi endale suvaliselt komme-chipse koju, siis ei tee seda ka külalised.  Suurema vaaritamise asemel on lapse külaliste puhul hea aga varuda nt sügavkülma-pizzasid vms kiiresti valmivat kraami, mida lapsed saavad ka ise valmistada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pealkiri – öök ????????????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Miskipärast jäi teema pealkiri poolikuks ja enam parandada ei lasknud, telefoniga olen.

Miks mulle need “öökülad” ei meeldi.

No meil 11a lisaks veel 2 nooremat last. Nendega niigi tegemist ja öhtul ööunne minekud ja pesud jne.

Siis kui siis söber/söbrad ööd on olnud siis vahitakse alati kl 02-04 üleval, köva häälega räägitakse, naeravad, uksed pauguvad, küll vetsus, küll köögis. Meie tuba kohe lapse toa körval ja me üldse magada ei saa. Ei viitsi sellist asja. Tee voodeid neile jälle ja siis pese hunnik voodipesu.

Siis vaata neile süüa õhtuks ja hommikuks ja siis tahabad ka poest osta hunniku nänni omale-komme, chipse jne. Mina ei ole selline kes võtab vabalt-umbes nii et vaadake ise mis sööte. Me inna mehega mötleme läbi mida neile pakkuda ja ostame paremaid asju koju, hommikuks jne. Jälle läheb rohkem raha.

Meie laps käis ühe sõbra juures ööseks siis selle ema ei huvitanud üldse, kapist leidsid vist hommikuks mingid kiirnuudlid. Mina nii ei saa.

Tunnen et mul pinge kui võõras inimene majas. Pead nagu vaatama mida ütled v kus käid jne. Ei i ikka aluspesus ringi peale dushi nt jne.

seepärast mulle üldse ei lähe need ööbimised.

Minu arust oled emana ikka saamatuse tipp. Tundub, et sinu laps koos nende võõrastega otsustavad täielikult ise, kuidas asjad käivad ja sina ainult halised abitult, et sulle eriti ei meeldi, aga ette ei võta ka mitte midagi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pealkirja järgi arvasin, et jälle kärgpere-teema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen saatnud lapse sõbra koju, kuna nad tegid päeval mingi pahanduse ja ma ütlesin, et ööseks ei luba jääda. ikkagi tuli öhtul ja ma saatsin koju.

Teise lapse puhul ööbiti vaheldumisi kummagi juures ja kohe mitu aastat järjest kuni koroonani, aga siis leppisime teise lapse emaga sõnumite teel kokku – lapsed ütlesid siis minule või sõbra emale, et tahavad ööseks jääda ja siis saatis see vanem teisele sõnumi – kas võib? Kunagi ei ole põhjuseta keelanud v.a. see eelmine näide, aga normaalseks pean, et enne emaga kokkulepitakse. Nüüd on vanem poeg 20 ja kui temale tulevad küll sõbrad, kes jäävad ööseks (meil on eraldi saunamaja), siis annab ka teada sellest. Mitte et lähen hommikul saunamajja ja koperdan magavate noorte otsa. Või kui keegi jääb meile ööseks, siis annan lastele teada, et kabinetis keegi magab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres ikka lapsed küsivad, kas sõber võib ööbima  tulla. Aga nad õnneks ei soovi seda nii tihti, et peaks piirama. Aga kui asi läheb kurnavaks, siis mina reguleerin asju koduste toimetustega. Kutsud külalise, osale koristustes – söögitegemistes, linade kuivama riputamises ja kokku lappimises jne. Näiteks kui lapsed tahtsid suvel terveks nädalaks sõpru külla kitsuda, siis võisid, aga kuna minul olid tööpäevad, siis selle klausliga, et kamba peale teevad igal õhtul kogu perele söögi ka valmis ja õhtul alates kell 21 toimub vaid vaikne tegevus kinniste uste taga, et tööl käivatel vanematel oleks võimalik välja puhata. See reegel sai paika seepärast, et esimesel õhtul käis meeletu möll ja seejärel hakati kell kaks öösel suure itsitamise ja kolistamise saatel üheskoos hambaid pesema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps öök