Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Öörahu

Postitas:
Kägu

Seadustest, regulatsioonidest küsimus.

Kui elada ridaelamus või paarismajas, siis kas seal kehtib ka nädalavahetustel öörahu algus kell 00.00? Et kui ma kutsun naabrile politsei, kes möllab seina taga kell üks öösel, kõva musa, kisa, laul, nii et tunne on, et saad ise ka peost täiega osa, aga tahaks hoopis magada sel ajal, siis olen mina hoopis see, kes käitus halvasti?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadustest, regulatsioonidest küsimus.

Kui elada ridaelamus või paarismajas, siis kas seal kehtib ka nädalavahetustel öörahu algus kell 00.00? Et kui ma kutsun naabrile politsei, kes möllab seina taga kell üks öösel, kõva musa, kisa, laul, nii et tunne on, et saad ise ka peost täiega osa, aga tahaks hoopis magada sel ajal, siis olen mina hoopis see, kes käitus halvasti?

Jah. Mina olen kutsunud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nüüd on muidugi naaber jube vihane ja häiritud, et me sedasi tegime. Nagu peaksime ennast nüüd halvasti tundma, et nende kisa kostub teisele korrusele magamistuppa veel ühe ja kahe ajal.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui naabriga on normaalne läbisaamine, siis esmalt ma ütleks naabrile, et kuule, pane vaiksemaks. Ise selle heli sees olles ei pruugi tegelikult aru saada sellest, et ups nüüd on liiga kõvasti. Normaalse läbisaamise puhul naaber ka keerab vaiksemaks.

Mul on endal ühe korra juhtunud seda, et ülemine naaber tuli ütlema, et pange vaiksemaks (mul oli sünnipäev). Vabandasin, panin. No ega mul ei olnud ka seal iga päev pidu, kord-paar aastas juhtus, enamasti taipasime ise volüümi kontrollida. Nii et naabrid olid ka leebed.

Kui naabritega ei ole normaalset läbisaamist, siis muidugi kutsud politsei.

Aga kui ise läheksid ütlema, siis saaks vaikuse kiiremini majja (eeldusel, et naabrid on normaalsed ja see pidu on erandlik, mitte igapäevane).

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nüüd on muidugi naaber jube vihane ja häiritud, et me sedasi tegime.

Miks sa nii arvad?
Aga samas, kas enne politseid palusite heanaaberlikult niisama vaiksemaks võtta?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

Vabandust aga eramajas nüüd mul küll pole seina taga naabrit, kellel midagi kobiseda oleks. See ongi eramaja pluss. Teen, mis tahan.

+2
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

Vabandust aga eramajas nüüd mul küll pole seina taga naabrit, kellel midagi kobiseda oleks. See ongi eramaja pluss. Teen, mis tahan.

Olen ka eramajale kutsunud pollarid, sest pidu kajas üle küla.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

Vabandust aga eramajas nüüd mul küll pole seina taga naabrit, kellel midagi kobiseda oleks. See ongi eramaja pluss. Teen, mis tahan.

Kui su eramaja tümps kostub paari km kaugusele, siis see pole enam mingi era, vaid üsna avalik. Kui era, siis su muusika majast välja ei kosta. Üsna lihtne.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt äkki räägiksid naabriga enne, kui politsei kutsud. Meile kutsuti ka, olime neljakesi ja tantsisime suures toas. Eks siis häiris naabrit ja kutsus politsei, kui politsei möönas, et ukse taha ei olnud midagi kuulda. järgmine päev vabandasin ka naabrite ees.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust aga eramajas nüüd mul küll pole seina taga naabrit, kellel midagi kobiseda oleks. See ongi eramaja pluss. Teen, mis tahan.

Meil on eramajas kutsutud aeda ansambel esinema, kelle muusikast sai osa mitu tänavat. Lisaks ka veel parkimine kõikide teiste aedade juures võõral maal. Politseid siiski ei kutsunud, kuna sellist asja juhtub mõne aasta kohta korra ja naaber pani kõigile lähikondsetele ka vabandusflaieri, et selline pidu on tulemas. Samas mõnus kannatada see küll ei olnud, ega magada ei saanud lähikonnas keegi. Mõni lärmab ka niisama aias päris kõvasti, see puutub teistesse küll.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen, mis tahan.

Võid teha, seda mida tahad. Aga tegelikult ainult seda, mis ei häiri ei müra, valgusreostuse ega haisuga sind ümbritsevaid inimesi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

Vabandust aga eramajas nüüd mul küll pole seina taga naabrit, kellel midagi kobiseda oleks. See ongi eramaja pluss. Teen, mis tahan.

No kui teed seda toas nii, et välja naabriteni ei kosta, siis tõesti. Üldiselt eramajade elanikud armastavad ka õues tegutseda. Ja õues öösiti lärmamine ei ole enam ok. Ma ise elan üsna eraldatud kohas. Mul on naaber, meie majade vahe on nii 250-300 meetrit ning silmsidet majaga ei ole, seal kasvavad männid ja kuused. Ja ikkagi, kui need naabrid suveõhtuti muusika mängima panevad ja pidutsevad, on see vabalt minu koju kuulda. Kuna vahemaa piisavalt pikk ja puud ka vahel, siis nii kõva ei ole, et mind häiriks. Aga kui samasuguse valjusega oleks lärm lähemal olevas eramajas ilma müra tõkkena toimivate puudeta, siis oleks see kohe kindlasti öörahu rikkumine, mille peale võiks politsei kutsuda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

On ikka. Kui piisavalt häirib, siis saab on ühistul meetmeid, millega elanikele appi minna. 99% juhtudest pole mõtet inimesele otse ütlema minna, sest kui juba liigset müra tekitab, siis on tegu matsiga kes arvabki, et nii on normaalne ja pelgalt palumise peale ei hakka midagi muutma.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

On ikka. Kui piisavalt häirib, siis saab on ühistul meetmeid, millega elanikele appi minna. 99% juhtudest pole mõtet inimesele otse ütlema minna, sest kui juba liigset müra tekitab, siis on tegu matsiga kes arvabki, et nii on normaalne ja pelgalt palumise peale ei hakka midagi muutma.

No täpselt, see on ühistu teema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nii, et päeval mürtsutan muusikat kuidas tagan ja nihutan muudkui mööblit kella 22ni ja siis teen nunnu näo pähe et oi kas segan naabrit või? See on selgelt jobu, kes ei saa aru, et müra kostub. Täpselt nagu mõni suitsetaja ei saa aru, et kuidas tema suitsupilv jõuab naabri korterisse ja mis mõttes häirib suitsuhais, temale ju meeldib tõmmata suitsu. Norm-arenguga inimene arvestab oma naabritega palumatagi. Ennetab olukordi oma mõistliku käitumisega, millega kortermajas elades kaasneb ka naabriga arvestamine, mitte ei oota palumist, et lõpeta.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

Kui mees köögis öösel jaurab, siis võid ka talle politsei kutsuda. Eramajas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

On ikka. Kui piisavalt häirib, siis saab on ühistul meetmeid, millega elanikele appi minna. 99% juhtudest pole mõtet inimesele otse ütlema minna, sest kui juba liigset müra tekitab, siis on tegu matsiga kes arvabki, et nii on normaalne ja pelgalt palumise peale ei hakka midagi muutma.

Mis meetmeid? Kuulaks huviga.

Inimesed on lihtsalt nii mugavad, et tahavad, et keegi teine nende probleemi lahendab.

1. Koputad uksele

2. Kui ei lahene, kutsud politseid

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

On ikka. Kui piisavalt häirib, siis saab on ühistul meetmeid, millega elanikele appi minna. 99% juhtudest pole mõtet inimesele otse ütlema minna, sest kui juba liigset müra tekitab, siis on tegu matsiga kes arvabki, et nii on normaalne ja pelgalt palumise peale ei hakka midagi muutma.

Mis meetmeid? Kuulaks huviga.

Inimesed on lihtsalt nii mugavad, et tahavad, et keegi teine nende probleemi lahendab.

1. Koputad uksele

2. Kui ei lahene, kutsud politseid

https://www.abkl.ee/single-post/korteri-sundv%C3%B5%C3%B5randamine-kui-viimane-abin%C3%B5u-1

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aaa, et see on lihtsam ja kiirem, kui ise rääkida või politsei kutsuda. Nunuh.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öörahu kehtib ikka kõigile. Ka eramajas.

Kui mees köögis öösel jaurab, siis võid ka talle politsei kutsuda. Eramajas.

Jauramise peale ei liiguta politsei lillegi. Aga kui peksma hakkab või lausa ära tapab, siis võib-olla natuke liigutavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas.

Äkki see on ratastega arvutitool hoopis. See paneb ka mõnusa kõrinaga üle toa. Mu üleval naabril on. Jube.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas.

Äkki see on ratastega arvutitool hoopis. See paneb ka mõnusa kõrinaga üle toa. Mu üleval naabril on. Jube.

Usun ka, et pigem kontoritool sõidab ringi, v-o ka mitme inimese all. Kes ikka igal nädalal ja kuude kaupa mitu korda mööblit edasi-tagasi  tiriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

On ikka. Kui piisavalt häirib, siis saab on ühistul meetmeid, millega elanikele appi minna. 99% juhtudest pole mõtet inimesele otse ütlema minna, sest kui juba liigset müra tekitab, siis on tegu matsiga kes arvabki, et nii on normaalne ja pelgalt palumise peale ei hakka midagi muutma.

Mis meetmeid? Kuulaks huviga.

Inimesed on lihtsalt nii mugavad, et tahavad, et keegi teine nende probleemi lahendab.

1. Koputad uksele

2. Kui ei lahene, kutsud politseid

Kui ühel aadressil hakkab käima rikkumiste tõttu üsna tihedasti politsei, on võimalik, et see omanik satub sotsiaaltöötaja vaatevälja. See on ka meede, mida tasuks arvestada.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olemas olema ka päeva rahu, ülemine naaber muudkui müristab iga päev kas telekaga või muusikakeskusega ja ei saa aru, et see kostub alla. Ühtlasi muudkui nihutab mööblit ühest nurgast teise mitu korda nädalas. Varsti on plaan see jutuks võtta ühistu koosolekul.

See pole ühistu teema. Kui on probleem, mine ise ukse taha.

On ikka. Kui piisavalt häirib, siis saab on ühistul meetmeid, millega elanikele appi minna. 99% juhtudest pole mõtet inimesele otse ütlema minna, sest kui juba liigset müra tekitab, siis on tegu matsiga kes arvabki, et nii on normaalne ja pelgalt palumise peale ei hakka midagi muutma.

Mis meetmeid? Kuulaks huviga.

Inimesed on lihtsalt nii mugavad, et tahavad, et keegi teine nende probleemi lahendab.

1. Koputad uksele

2. Kui ei lahene, kutsud politseid

Kui ühel aadressil hakkab käima rikkumiste tõttu üsna tihedasti politsei, on võimalik, et see omanik satub sotsiaaltöötaja vaatevälja. See on ka meede, mida tasuks arvestada.

Ja mida see sotsiaaltöötaja täiskasvanud teovõimelise inimesega teeb? Mis meetmeid kasutab?

+10
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei aita ka eramajas ei politsei, ei miski muu. Aastaid sõdime oma rikkurist naabriga, vene naine ja välismaalasest ärimees. Iga ndlv aiapeod hommikuni välja, muusika, kisa, tülid, ilmselt ka narko, sest taksod sõidavad, toovad ja viivad külalisi öö läbi. Suur värav kolksub kinni lahti kogu öö. Politseile väravat ei avata, enamasti nad selle mürtsu ja kisa sees ei kuulegi. Ja see jätkub aastaid. Teebki mida tahab.a juba ammu mõtlen, et oma õiguste teostamine teiste arvel ( teen, mida tahan) peaks ikka olema seadusega reguleeritud, Ei pealausa nii nagu nt Šveitsis, et vettki vannitoas ei tohi öösel lasta kraanist, aga mingi piir võiks olla, et teistega õpitaks arvestama. Trahvid peaks teatud asjade eest ikka olema ja kui mitu trahvi ka ei aita (meie rikkurile vist ei aitaks), no siis võiks midagi muud rakendada, et inimene aru saaks, et teistel on ka õigused, mitte ainult temal.

aga teemasse-muidugi esmalt peaks naabriga rääkima, mitte lambist politseid kutsuma. Ja paar korda aastas peo kannatab ju ära ka. Kui aga nii nagu meil, iga reede laup ja pühapäev aastate viisi, no siis saab kõigi mõõt täis ju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei aita ka eramajas ei politsei, ei miski muu. Aastaid sõdime oma rikkurist naabriga, vene naine ja välismaalasest ärimees. Iga ndlv aiapeod hommikuni välja, muusika, kisa, tülid, ilmselt ka narko, sest taksod sõidavad, toovad ja viivad külalisi öö läbi. Suur värav kolksub kinni lahti kogu öö. Politseile väravat ei avata, enamasti nad selle mürtsu ja kisa sees ei kuulegi. Ja see jätkub aastaid. Teebki mida tahab.a juba ammu mõtlen, et oma õiguste teostamine teiste arvel ( teen, mida tahan) peaks ikka olema seadusega reguleeritud, Ei pealausa nii nagu nt Šveitsis, et vettki vannitoas ei tohi öösel lasta kraanist, aga mingi piir võiks olla, et teistega õpitaks arvestama. Trahvid peaks teatud asjade eest ikka olema ja kui mitu trahvi ka ei aita (meie rikkurile vist ei aitaks), no siis võiks midagi muud rakendada, et inimene aru saaks, et teistel on ka õigused, mitte ainult temal.

aga teemasse-muidugi esmalt peaks naabriga rääkima, mitte lambist politseid kutsuma. Ja paar korda aastas peo kannatab ju ära ka. Kui aga nii nagu meil, iga reede laup ja pühapäev aastate viisi, no siis saab kõigi mõõt täis ju.

No siin tuleks juba politsei saamatuse peale kuhugi kõrgemale kaevata. Või nagu elu on näidanud, siis paljud asjad hakkavad liikuma alles siis kui loosse segatakse ajakirjandus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ju nii, et selle ütleja nägu sõimatakse ropult täis ja hiljem hakatakse kätte maksma. Olete te üldse kunagi näinud, et see inimene, keda korrale kutsutakse, hakkab vabandama ja muudab oma käitumist? Ei, lähevad eriti hoogu ja kukuvad röökima. Isegi hästi kui kallale ei tule.

Normaalne täiskasvanu ju teab, et öisel ajal pidutsemine häirib alati naabreid. Isegi kui muusikat ei ole, siis pidutsevate inimeste hääletoonid on üpris kõrgendatud, vali naer sinna juurde, sammud ja sebimine. Öine pidutseja on tahtlikult ignorant ja egoist. Ärge ajage naerma, et see möllav naaber ütleb, et oi ups ma ei teadnud, et minu tümakas võiks kedagi häirida, kohe ajan oma külalised minema.

Kui sa oled juba voodisse läinud, öösärk seljas, siis ei hakka tõesti end jälle riidesse panema, pead kammima, et minna naabri ukse taha alandlikult kraapima, et kogu see lullitav kamp sind ülbelt jõllitada saaks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )