Esileht Imetamine Öösel äratada või mitte?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Öösel äratada või mitte?

Postitas:
Kägu

Kuidas siis sellega on, kui imik (no näiteks paarinädalane/paaripäevane) öösel magab pikemalt ja ei ärka söömiseks, siis kas ta tuleb üles ajada?

Ja päris alguses?
Haiglas rääkis iga ämmaemand eri juttu ja sain sellest tõsise stressi. Laps oleks maganud kenasti 4-6 tundi öösel, aga üks meditsiinitöötaja sai lausa vihaseks, kui kuulis, et laps oli maganud pikemalt (sest eelmine ämmaemand ütles, et kui magab, siis las magab, söödad siis kui küsib). Lapse kaalulangus oli normi piires (alla 8%). Sain sellest kerge trauma (peale sünnitust hormoonid, madal enesekindlus jms). Peale seda siis panin omale lausa järgmised mitu kuud äratuskella, et jumala eest laps üle kolme tunni ei magaks ja sööks kindlasti. Samas nagu lapse kaalutõus oli küll madal aga järgis nagu vajalikku kasvukõverat üldjoontes.

Mis see tõde siis on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oluline on imikut elus hoida. Kui hakkab ilusti sööma ja võtab kaalus juurde kuu ajaga, siis enam ei pea üles äratama. Esimesel kuul mina seda riski ei võtaks, et beebi magab pikalt, seetõttu ei söö piisavalt ja jääb nõrgaks ning tekib nõiaring.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli ka hea unega alguses, aga ma kuni esimese arsti kuuajase kontrollini äratasin iga 3h tagant ülesse ja toitsin. Kuna kontrollis läks hästi siis arst ütles, et võin öösel lasta tal magada ja päeval hoida 2-3h vahesid. Ta hakkas siis kuskil nii 4h tagant süüa küsima ja järgmises arsti kontrollis oli ilusti juurde võtnud. Ehk siis nõustuksin eelneva kommenteerijaga ja ütleks, et esimesel kuul ärataksin 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule pole ükski arst ega ämmaemand soovitanud lapsi öösel äratada. Ka ITK perekooli loengutes mitte.

Jälg lapse päevast toitumist. Kui ta sööb normaalselt, ei ole loid, siis ära ärata öösel. Vavealt, et ta sul 12 h jutti magab. See, et üks söögikorra vahe tuleb öösel 6-8 h, on ok.

Tänapäeval räägitakse justkui õudusi Nõukogude ajast, samas on mindud teise äärmusesse. Räägitakse halvustavalt sellest, et NL ajal õpetati lapsi toitma 4 h vahega (sagedamini ei tohtinud), samas nüüd paljud taovad vastu rinda, et PEAB toitma iga 2 h järel, vajadusel last äratades. Laske ometi lapsel magada. Uni on arenguks täpselt sama vajalik kui toit. Suurem osa lapsi oskab ise oma toidukordasid reguleerid aja ema ei pea sekkuma. Tekitate laspele ainult unehäired

Kui laps on juba paarinädalane, siis tal peaks kaal olema tõusuteel, mitte enam languses – sellest lähtudki. Kui kaal tõuseb, on kõik korras, kui kaal langeb, sisi ei ole ja sekkud. Kui on tegemist paaripäevase imikuga, siis jälgid päevast söömist ja kui öösel tahab pikemat vahet teha, siis kahtluse korral anna lihtsalt päeval sagedamini süüa ja öösel maga. Üks pikem vahe öösel on täitsa ok, kui lapsel on kaal korras ja käitumine ei ole loid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et oleneb lapsest. Enda last äratasin esimesel kolmel elunädalal iga 3h tagant. Ja see oli vajalik, sest ta oli kahenädalaselt hädavaevu saavutanud sünnikaalu, kui poleks äratanud, siis oleks veel vähem kaalunud. Kolmenädalaselt hakkas ta ise ärkama ja äratama enam ei pidanud.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Öösel äratada või mitte?