Esileht Imetamine Öösel ei uinu uuesti

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Öösel ei uinu uuesti

Postitas:

Mul on kolmenädalane beebi, kes kaalus hästi juurde võtnud ja hoiab vahel söömisel vahet lausa neli tundi. See justkui tähendaks päris head ööund mulle, kui laps ainult ei sööks väga kaua ja pärast söömist magama.

Paraku on nii, et laps on öösel rinnal ligi tund aega ja vahel ka siis lõpetab söömise ainult siis, kui mulle lõpuks tundub, et ta tõesti vist ainult uneleb  ja päriselt enam ei söö. Siit mu esimene küsimus – kuidas aru saada, et laps on rinna korralikult tühjaks söönud? Kas peaksin laskma tal rinnal olla nii kaua, kuni ta ise rinna lahti laseb või on okei mul ise toitmine lõpetada näiteks 30 minugi möödudes? Eks neid trikke juba proovin, et last ergutada rinnal, aga ikka jääb ta mingil hetkel uimaselt rinnale ja kui ma ise näppu suhu lapsele ei pista, siis ta võib üht rinda isegi ligi tunnikese imeda ja siis sageli tahab veel teist ka.

Teine küsimus on seoses uuesti uinumisega. Öösel pärast imetamist ei jää laps uuesti magama. Kohe võrevoodisse tõestes hakkab ta üsna kiirelt vähkrema ja nutma. Täna öösel kussutasin teda veel tund aega pärast söömist süles uuesti magama. Kas see on normaalne? Kõik see kokku tähendab, et järgmine söögiaeg tuleb juba nii lähedale, et heal juhul tunnikese-kaks laps magab ja siis hakkab söömise-uinumise trall uuesti pihta.

 

Olen nõuannete eest väga tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus on, et laps magabki kaisus ja kui kustub rinnal, siis kustub, ise teda ära ei lükk. Kui see sulle sobib. Mulle väga ei sobinud see, sest pidin siis terve öö sundasendis olema (mitte lihtsalt ühel küljel, vaid jälgima, et nt kui laps oli minu vasakul rinnal ehk minu ja mehe vahel, et siis ka mees küünarnukiga lapsele vastu vahtimist ei paneks jmt. Beebipesa on tore soovitus, aga võtab voodis palju ruumi ja no üle beebipesa serva ei imeta ju.

Imetamise aja osas – 6 aastat tagasi oli mul ka probleem esimese lapse toitmisega. Imetamisnõustajad soovitasid mul siis mitte toita last ühel rinnal üle 20 minuti. Kui laps alguses kippus uniseks jääma, siis tähendaski turgutamist. 20 minutit ühel rinnal ja 20 minutit teisel rinnal – et selle ajaga peaks laps kõhu täis saama (kui ta ei maga rinnal samal ajal 😀 ) ja edasi juba on niisama mõnulemine. Meil igaljuhul toimis see, esimestel nädalatel pidin last ikka suskima ja mingi hetk ta juba õppis ise ikka normaalselt sööma. Söömise agea jälgisin umb 1-1,5kuud, siis ta hakkas ise umbes samas tempos sööma (st ei pidanud 20 min möödudes teda ühest rinnast lahti haakima, vaid ise lasi juba lahti ja vahetasin rinda. Umbes 3-kuuselt hakkas nõks kiiremini sööma.

Uuestiuinumise osas on palju erinevaid põhjusi:

a) kuna kipub rinnal äkki unelema, mitte sööma, jääb kõht tühjaks

b) imemisvajadus on suur ja vajaks lutti (esmalt välista variant a)

c) tahab magada rind suus, st lutt teda ei huvita (mõni laps vajab lutiga harjutamist – mul olnud nii väga lutilembene laps kui ka harjutamist vajav)

d) olenemata lutist, kas on või ei ole, tahabki kaisus magada. Mu teine laps oli selline, õhtul jäi küll võrekas magama, aga peale esimest öist toitmist oli tagasi võresse saamine võimatu missioon ja lõpuks võtsime võrel külje maha ja sättisime oma voodi laienduseks

e) kas ta äkki pissib või kakab peale söömist ja see segab teda, vajab mähkme vahetust? Mul noorim laps eismestel kuudel kippus peale öist söömist kergelt puuksutama, misjärel tuli alati hästi pisike törts kakat – no enam-vähem nööpnõelasilma suurune täpp mähkmesse. Aga see häiris teda nii kohutavalt, et pidin peale öist toitmist tal mähkme vahetama ja peput pesema ja siis uuesti rinnal ta magama saama:/ Olukord läks paremaks, kui ta 2-3kuuselt lõpetas selle öise puuksutamise 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus on, et laps magabki kaisus ja kui kustub rinnal, siis kustub, ise teda ära ei lükk. Kui see sulle sobib. Mulle väga ei sobinud see, sest pidin siis terve öö sundasendis olema (mitte lihtsalt ühel küljel, vaid jälgima, et nt kui laps oli minu vasakul rinnal ehk minu ja mehe vahel, et siis ka mees küünarnukiga lapsele vastu vahtimist ei paneks jmt. Beebipesa on tore soovitus, aga võtab voodis palju ruumi ja no üle beebipesa serva ei imeta ju.

Imetamise aja osas – 6 aastat tagasi oli mul ka probleem esimese lapse toitmisega. Imetamisnõustajad soovitasid mul siis mitte toita last ühel rinnal üle 20 minuti. Kui laps alguses kippus uniseks jääma, siis tähendaski turgutamist. 20 minutit ühel rinnal ja 20 minutit teisel rinnal – et selle ajaga peaks laps kõhu täis saama (kui ta ei maga rinnal samal ajal ???? ) ja edasi juba on niisama mõnulemine. Meil igaljuhul toimis see, esimestel nädalatel pidin last ikka suskima ja mingi hetk ta juba õppis ise ikka normaalselt sööma. Söömise agea jälgisin umb 1-1,5kuud, siis ta hakkas ise umbes samas tempos sööma (st ei pidanud 20 min möödudes teda ühest rinnast lahti haakima, vaid ise lasi juba lahti ja vahetasin rinda. Umbes 3-kuuselt hakkas nõks kiiremini sööma.

Uuestiuinumise osas on palju erinevaid põhjusi:

a) kuna kipub rinnal äkki unelema, mitte sööma, jääb kõht tühjaks

b) imemisvajadus on suur ja vajaks lutti (esmalt välista variant a)

c) tahab magada rind suus, st lutt teda ei huvita (mõni laps vajab lutiga harjutamist – mul olnud nii väga lutilembene laps kui ka harjutamist vajav)

d) olenemata lutist, kas on või ei ole, tahabki kaisus magada. Mu teine laps oli selline, õhtul jäi küll võrekas magama, aga peale esimest öist toitmist oli tagasi võresse saamine võimatu missioon ja lõpuks võtsime võrel külje maha ja sättisime oma voodi laienduseks

e) kas ta äkki pissib või kakab peale söömist ja see segab teda, vajab mähkme vahetust? Mul noorim laps eismestel kuudel kippus peale öist söömist kergelt puuksutama, misjärel tuli alati hästi pisike törts kakat – no enam-vähem nööpnõelasilma suurune täpp mähkmesse. Aga see häiris teda nii kohutavalt, et pidin peale öist toitmist tal mähkme vahetama ja peput pesema ja siis uuesti rinnal ta magama saama:/ Olukord läks paremaks, kui ta 2-3kuuselt lõpetas selle öise puuksutamise ????

Aitäh, et oma kogemusi jagasite!

Head nõuanded, soovitused.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevad soovitused juba väga head. Lisan seda juurde, et minu esimene laps ei lõpetanud kunagi söömist ise. Alati pidin ikka ise ta rinna küljest lahti võtma, tihti jäi rind suus magama. Alguses jälgisin, et ta aktiivselt sööks vähemalt 20 minutit enne kui uinub.
Lutti soovitan ka soojalt, imeline abiline ikka kui laps on suure imemisvajadusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma uneles ka rinnal alguses ja pidin teda äratama ikka. Aga praegu kohe kolmekuune ja siiani sööb ligi h aega. Aga rinna laseb ise lahti, kui kõht täis. ????Alguses tegin nii nagu haiglas, et mõlemat rinda söögikorral, ent kodus hakkasin andma iga söögikorraga vaid ühte rinda ja enda une saamiseks magab ta minu kõrval. Koos kustume ära ja kui ta sahmerdama hakkab uuesti, ärkan uueks toitmiseks. Panin ka algul pessa, aga ma ei näinud teda ja ma ei saanud nii magada. Mul oli vaja teda kuulda nohisemas enda kõrval. Aga tubli emme oled, kui teda iseseisvalt magama paned. Mina ei jaksaks kussutada veel lisaks öösel????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Öösel ei uinu uuesti