Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Ootamatult teismelise lapsevanemaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Ootamatult teismelise lapsevanemaks

Postitas:

Natuke tausta:
Minu mehel oli kunagi suhe, millest sündis laps. Õige varsti mindi lahku, väidetavalt naise ringitõmbamise tõttu. Miks väidetavalt – sest mina olen kuulnud ainult ühe osapoole juttu ja ei taha selle kohtunik olla, kas oli nii või 100% ikka päris ei olnud ka.

Naine kolis lapsega teisse Eesti otsa, kui laps oli ca kahene. Isale last ei näidanud, ei aidanud ka isa kohtus käimised hooldusõiguse saamiseks, kohtumiskordadest ema kinni ei pidanud ja last lihtsalt isale ei andnud. Kohtumise nädalavahetustel sõitis kodunt ära jne. Kohtutäitur laiutas käsi. Olgu siinkohal öeldud, et alimente on mees alati vabatahtlikult ca 1,5 kordses miinimumi summas lapse ema kontole maksnud. Ilma kohtuotsuseta. Laps oli ja on totaalselt ajupestud, viimastel aastatel on mehel siiski õnnestunud lapsega rohkem suhelda, kuid oli ja on näha, et tüdruk on suhelnud eelkõige lootuses saada nänni ja meelelahutusi Tallinnas isa kulul. Isa on aga meeleheitlikult igast lapsega koos olemise võimalusest kinni haaranud. Ja täiesti arusaadavalt.

Olen mehega 7 aastat koos ning olen suhete mõningast arenemist, st kohtumiste sagenemist kõrvalt jälginud ja ikka lootnud, et läheb paremaks.

See tüdruk on nüüd 12-aastane. Ja on juhtunud suur õnnetus – lapse emal on diagnoositud viimases staadiumis vähk ja emale üle paari kuu ei lubata. Kuna teisi sugulasi ei ole eriti ja lapsel on ju isa olemas, siis on loogiline, et last kasvatab isa.

Tüdruk on nüüd kolm nädalat olnud meil. Ema on tal siin Tallinnas haiglas. Ja see, mis toimub, on täiesti väljakannatamatu. Tüdruk on totaalne manipulaator ja väljapressija. Algas sellest, et esimesel nädalal nõuti remonti toas, kohe suure kisa ja skandaaliga, et isa ei hooli. Olgu öeldud, et ta sai oma kasutusse külaliste toa, mis on korraliku remondiga, tõsi, mitte noortepärane, aga korralik ja karjuvat vajadust remondi järele ei ole. Mööbel samuti kõik olemas. Seda nõutakse ikka ja jälle õhtuti, et sellises toas ei ole võimalik elada.

Küll nõutakse, et meie lapsed (2-a ja 4-a) õhtuti elutoas ei siiberdaks ja ei vinguks, sest see häirib. Laste mäkerdamine toiduga (ikka juhtub ju) pidi olema nii rõve vaadata, et meiega koos ei kõlba söögilauas olla.

Küll on teda vaja transportida kooli hommikul(bussiga 4 peatust) küll haigalsse ema juurde (mitte üle 30 minuti bussiga). Jne jne jne.

Kõige juurde käib meeletu vingumine ja ebatsensuursed väljendid.

Me oleme mehega täiesti nõutud. Ühest küljest – vane laps, ta ema on suremas, ta on taritud täiesti uude keskkonda, uude linna, uude koju, uude kooli, lisaks isale, kes temaga väga lähedane ei ole, elab ta nüüd koos \”isa uue nõiaga\” (nii on ta mulle öelnud) ja \”kahe nähvitsaga\”. Ja aega olukorraga harjuda on tal olnud 3 nädalat, kõige hullem on alles ees.

Teisest küljest – meie elu on põrgu. Ma ohkan kergendatult, kui tüdruk hommikul uksest välja läheb, ja loodan, et mu hobusekannatus ei katke, kui ta koju laekub. Mees ütleb, et ei taha õhtuti koju tullagi.

Ma usun südamest, et ta ei ole paha laps, ma saan aru, et tal on raske ja ainus, kuidas ta suudab oma frutsratsiooni kuidagi väljendada, on see väljakannatamatu käitumine meiega. Ma saan aru, et tema on laps, mina täiskasvanu.

Aga kuidas teda aidata?
Karistada – see tekitaks veel suurema trotsi. Lasta olla – meie närvid on varsti nii krussis, et meil on mitu märatsevat pereliiget ühe asemel.

Oeh, pikk jutt sai. Igasugune nõu teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 17:32; 02.10 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LIBA

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.10 17:37; 01.10 20:11; 01.10 20:29; 01.10 20:33; 02.10 11:07; 02.10 11:09; 02.10 11:26; 02.10 12:36; 02.10 13:29; 02.10 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ega teil muud üle ei jää, kui hambad ristis see periood üle elada. Ja kui pikk see periood on – keegi ei tea. Laps on ilma jäämas emast ja peab elama isaga, kelle suhtes ta on vastuhäälestatud.

Aga tema nõudmisi (toa remont jms) mina ei täidaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on VÄGA raske niimoodi käituda kui laps ülbitseb ja märatseb, aga soovitan teda kallistada, võimalikult tihti.
kuid suuri nõudmisi nagu remont, ei peaks siiski täitma. elu teie juures peaks algusest peale olema selline, nagu ta on ka 5 aasta pärast. et siis materiaalselt ära hellitada ei tohi, aga pakkuda nii palju soojust ja lähedust kui vähegi suutelised olete. teatud reeglid paika – ei ropendamisele ja teiste pereliikmete solvamisele, k.a. väikesed pereliikmed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 18:04; 01.10 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

psühholoogi juurde mine temaga! see, mis tema hinges praegu toimub on raske üle elada igale täiskasvanulegi, rääkimata siis 12-aastasele lapsele.

ei tea, kui laps või väike täiskasvanu ta juba on, aga ehk aitab see, kui talle öelda, et tal lihtsalt pole teist võimalust, kui teie ja valik on: teie või lastekodu.
ehk siis taltub.
julm, ma tean, aga mulle tundub, et ta on vaja reaalsusesse tagasi tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba jah. Tegelikus olukorras nii detailselt asjast ei räägitaks. Liiga libe jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 18:25; 01.10 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi abi
Ja tema nõudmistele mitte järgi andmine. Tema peab teie koduga kohanema.

Ta peab ju uue kooliga ka veel kohanema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda veel, et lapse isa ei tohi põgeneda. ütlesid, et ta parema meelega ei tuleks koju. see on arusaadav, aga ta peab seda suhtumist muutma kui ei taha, et asjad ainult hullemaks lähevad. ainult sinu pingutustest ei ole nii palju abi. laps tunneb tõenäoliselt, et sinuga lähedaseks saamine oleks nagu oma ema reetmine ja on alateadlikult selle vastu. tahab oma emale lojaalne olla, eriti kuna too on haige. nii võib see veel kaua olla, ehk isegi aastaid. seda olulisem on isa roll ja lähedus isaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 18:04; 01.10 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks karm. Ütleks, kui meil ei meeldi, siis vaata internetist lastekodude aadresse. Ülbitseda ei lubaks. Kui tahab midagi saada, a la noortepärast träni oma tuppa, siis peab midagi tegema. Ntx kolm päeva on viks ja viisakas tüdruk, ei ülbitse. Siis saab midagi. Nii kui miskit ülbamist tuleb, hakaku astuma lastekodu poole.
Mitte sellepärast, et tegelikult panekski ta lastekodusse, vaid tuleks tõmmata karmid piirid. Jälestan selliseid peresid, kus tatikatel lastakse vanematega ülbitseda.
Psühholoogi juurde minek on ka muidugi hea mõte. Teile on vahendajat vaja, kedagi, kes vahendaks tüdruku tundeid teile ja teie tundeid tüdrukule. Omavahel te vist normaalselt suheldud ei saa, tüdruk on selleks liiga ajupestud. Neutraalne vahekohtunik, kelleks võib olla psühholoog, aitaks tüdrukul näha, et isa pole milleski süüdi ja see uus nõid paneb talle toidu lauale ning uue nõia armust on tal katus pea kohal ja oma tubagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan et lastekoduga ähvardamine ei ole üldse hea mõte. Ilmselt ta niigi arvab et pole oodatud ja on otsast lõpuni hirmu täis. Püüdke olla kindlameelsed aga samas ka leebed kui vähegi kannatab. Jube raske on teil kindlasti, ei taha mõeldagi..
Ja mis selle vähi teemaga on küll:( Täna kuulen juba kolmandast inimesest kellel nii raske seis, üks neist suri eile. Õudne, lihtsalt õudne.
Püüdke lihtsalt hakkama saada. ega muud ilmselt polegi, vaja rasked ajad üle elada nii hästi kui õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina oleks karm. Ütleks, kui meil ei meeldi, siis vaata internetist lastekodude aadresse. Ülbitseda ei lubaks. Kui tahab midagi saada, a la noortepärast träni oma tuppa, siis peab midagi tegema. Ntx kolm päeva on viks ja viisakas tüdruk, ei ülbitse. Siis saab midagi. Nii kui miskit ülbamist tuleb, hakaku astuma lastekodu poole.
Mitte sellepärast, et tegelikult panekski ta lastekodusse, vaid tuleks tõmmata karmid piirid. Jälestan selliseid peresid, kus tatikatel lastakse vanematega ülbitseda.
Psühholoogi juurde minek on ka muidugi hea mõte. Teile on vahendajat vaja, kedagi, kes vahendaks tüdruku tundeid teile ja teie tundeid tüdrukule. Omavahel te vist normaalselt suheldud ei saa, tüdruk on selleks liiga ajupestud. Neutraalne vahekohtunik, kelleks võib olla psühholoog, aitaks tüdrukul näha, et isa pole milleski süüdi ja see uus nõid paneb talle toidu lauale ning uue nõia armust on tal katus pea kohal ja oma tubagi.[/tsitaat]Mingi issi uus tutt ei ole üldse millegi ütleja või ähvardaja. Isal lasub KOHUSTUS lapse eest hoolitseda ja poleks paha tal ka seda kohustust täita. Aga uus tuust ei oma asjas sõnaõigust. Äärmine mis ta võib teha, on nõuda OMA MEHELT midagi, aga lapse suhtes olgu kuss ja vait. Tema pole MITTE KEEGI sellele lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.10 17:37; 01.10 20:11; 01.10 20:29; 01.10 20:33; 02.10 11:07; 02.10 11:09; 02.10 11:26; 02.10 12:36; 02.10 13:29; 02.10 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Mees ütleb, et ta ei taha õhtuti koju tullagi\”?
Hmh. Naine, selliseid ütlemisi mehe poolt sa lihtsalt ÄRA LUBA!
See on mehe laps, mitte sinu. Mees peab teda kasvatama, mitte sina. Mees peab temaga rohkem koos olema, ja kui kellegi on õigus öelda, et ei taha koju tullagi siis oled see sina, mitte lapse isa. Punkt, kriips, semikoolon.
Sellest alustadki. Mees tegelegu oma lapsega. Tema transpordi ja muude jamadega. Nüüd mõnda aega VÄGA põhjalikult. Mees kehtestagu reeglid ja jälgigu nendest kinnipidamist.
Sina taanda ennast niipalju, kui võimalik. Esita ainult endapoolsed nõudmised ka – teie ühised lapsed peavad samamoodi saama ennast kodus hästi tunda, nagu teismeline. Kui teismelisel on oma tuba, siis see olgu tema kuningriik ja elutoas tema ei dikteeri enam midagi. Millega seoses – remondi ja mõistliku mööbliuuenduse ma ise selles olukorras ilmselt lubaksin talle, kui vähegi võimalik, aga SEDA ENAM ei või ta keelata teistel lastel olla ÜHISEL PINNAL, st elutoas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma võtaks õhtul mehega tüdruku ette ja räägiks asja selgeks. küsiks tüdrukult, et mia tema teie asemel teeks, et kui ta ei taha teil elada, kas on kohta, kus ta tahaks elada. vast siis kui ta näeb, et tegelikult tal ei ole kuhugi minna ja ta ise teieasemel paremini käituda ei oskaks, vast siis lepib olukorraga. sind ja sinu lapsi peab ka austusega suhtuma – just sinu mees peab selleni ta viima, et teie pere oli enne tema kolimist olemas, et tema peab kohanema ja kui need lapsed segavad, siis ta saabki minna oma tuppa ja panna ukse vahelt kinni.
tema toas otsest remonti ei teeks, aga kui talle midagi osta on vaja, siis võtaks ta poodi kaasa ja laseks tal valida, mida ta ise tahab.
selgiaks ka seda, et teie peres kehtivad kõikidele lastele samad reeglid ja kui lapsed midagi saada tahavad peavad nad hästi käituma ja selle nö välja teenima – sellise väljapressimise lõpetaks ära, või ei annaks järele tema nõudmistele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mingi issi uus tutt ei ole üldse millegi ütleja või ähvardaja. Isal lasub KOHUSTUS lapse eest hoolitseda ja poleks paha tal ka seda kohustust täita. Aga uus tuust ei oma asjas sõnaõigust. Äärmine mis ta võib teha, on nõuda OMA MEHELT midagi, aga lapse suhtes olgu kuss ja vait. Tema pole MITTE KEEGI sellele lapsele. [/tsitaat]

no kui nad nüüd koos elama hakkavad, on nad ikka üksteisele vägagi palju: isa \”uus tutt\” lapsele ja vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no kui nad nüüd koos elama hakkavad, on nad ikka üksteisele vägagi palju: isa \”uus tutt\” lapsele ja vastupidi.[/tsitaat]Ei ole. Laps võib iga suvalise tuusti inina tähelepanuta jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.10 17:37; 01.10 20:11; 01.10 20:29; 01.10 20:33; 02.10 11:07; 02.10 11:09; 02.10 11:26; 02.10 12:36; 02.10 13:29; 02.10 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma võtaks õhtul mehega tüdruku ette ja räägiks asja selgeks. küsiks tüdrukult, et mia tema teie asemel teeks, et kui ta ei taha teil elada, kas on kohta, kus ta tahaks elada. vast siis kui ta näeb, et tegelikult tal ei ole kuhugi minna ja ta ise teieasemel paremini käituda ei oskaks, vast siis lepib olukorraga. sind ja sinu lapsi peab ka austusega suhtuma – just sinu mees peab selleni ta viima, et teie pere oli enne tema kolimist olemas, et tema peab kohanema ja kui need lapsed segavad, siis ta saabki minna oma tuppa ja panna ukse vahelt kinni.
tema toas otsest remonti ei teeks, aga kui talle midagi osta on vaja, siis võtaks ta poodi kaasa ja laseks tal valida, mida ta ise tahab.
selgiaks ka seda, et teie peres kehtivad kõikidele lastele samad reeglid ja kui lapsed midagi saada tahavad peavad nad hästi käituma ja selle nö välja teenima – sellise väljapressimise lõpetaks ära, või ei annaks järele tema nõudmistele.[/tsitaat]See pole oluline, mis sina teeksid või oleksid. Laps hakkab lihtsalt hüsteeriliselt nutma ja isa süda sulab. Kui vaadata mis isa on varem lapse heaks teinud, siis on täitsa selge, et läheb nagu laps tahab.
Ma tuletaksin ka meelde, et lapse ema on hetkel SUREMAS. Kõige valem aeg hakata mingit distsipliini sisse seadma lapsele, kes on täiesti endast väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.10 17:37; 01.10 20:11; 01.10 20:29; 01.10 20:33; 02.10 11:07; 02.10 11:09; 02.10 11:26; 02.10 12:36; 02.10 13:29; 02.10 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovin teemaalgatajale jaksu ja jõudu!!!! Olen ise 32aastaselt ema vähiga maadelnud ja ta lõpuks matnud. See on kohutav, kui sul ühel hetkel pole EMA, olgu ta siis milline tahes. Seda kohta ei täida miski.

Nõu annaks sama, mis siin juba öeldud: psühholoog, isa ja tütre kvaliteetaega, las laps on võimalikult palju emaga, istugu ta juures haiglas, paratamatult pead oma lapsed pooleks aastaks tahaplaanile jätma aga nad elavad selle üle. Enda soovid jäta ka tahaplaanile, see on elu, see ongi armastus, kui oskad vaadata teise silmade ja südamega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 20:36; 01.10 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kamoon, mis remonti hetkel? See on sajandajärgu küsimus hetkel, ravimid maksavad juba meeletult, pluss teie palgast peab jätkuma nüüd 5le inimesele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 20:36; 01.10 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei täiesti kindlalt ei pea teemaalgataja oma laste vajadusi tahaplaanile jätma praegu. Absoluutselt kohe mitte. Nende elu peab edasi kulgema nii normaalselt, kui see hetkel võimalik on, mitte tagaplaanil.
Lapsed peres olgu võrdsed – eakohasel viisil. Teemaalgataja lastel on õigus ühisel pinnal, elutoas nt, olla täpselt sama palju, kui pere uuel lapsel. Uuel lapsel on oma tuba. Kui remont selles toas teda lohutab ja aitab kodusemana tunda, siis vaat, just selles tema uues toas ma lubaksin seda küll. Mitte aga ei lubaks teismelisel dikteerida, mis kogu ülejäänud korteris toimuma hakkab.

Taipate vahet? Teismeline vajab niikuinii oma pesa, oma turvanurka, turvaliseks saab selle muuta tema jaoks sisustamine. Kindlasti peab tal olema ka õigus see tuba seestpoolt lukku keerata, kui tahab.
Aga teismelisel EI OLE õigust pere teistelt lastel kodu ära võtta ja panna neid oma pilli järgi tantsima – keelata teistele nende omas kodus normaalne olemine. Lõpuks peavad need pisikesed ju ka kohanema uue pereliikmega ja uutmoodi sahmerdamistega, ega see neile ka kerge ei ole.
On muidugi selge, et laste jaoks keerulises olukorras peavadki täiskasvanud oma vajadused mõneks ajaks rohkem tahaplaanile lükkama, aga ennekõike peaks seda tegema probleemse lapse lihane vanem, ehk tema isa, mitte teemaalgataja. Isa vaadaku, kas jätkub raha remondi jaoks, isa vaadaku kuidas ta transpordiprobleemid lahendab ja isa ärgu hiiligu kodunt minema, kui olukord pingeliseks läheb, see on TEMA laps!
Piirid tuleb paika panna õigesse kohta. Nii, et kõigile eluruumi jääks.

Ja lõppudelõpuks vajab neid piire ka teismeline ise, ilma piirideta, kõikelubavuse anarhias, ei tunne ükski laps ennast turvaliselt. Kui nüüd kogu pere hakkakski kogu ülejäänud kodus kikivarvul käima, sh ka pisikesed, siis see ei oleks küll mingi hoolimine lapsest, see oleks vaid populaarsuse ostmine. Populaarsuse segiajamine tõelise hoolivusega on aga ennegi lapsi hukka ajanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ja Mina perekeskuses on väga head psühholoogid, võtke nendega kindlasti ühendust. Omast kogemusest soovitan. Paljud asjad saavad seal kindlasti selgemaks nii sulle, su mehele kui ka sellele väga raskes olukorras olevale siiski üsna väikesele lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sina ja Mina perekeskuses on väga head psühholoogid, võtke nendega kindlasti ühendust. Omast kogemusest soovitan. Paljud asjad saavad seal kindlasti selgemaks nii sulle, su mehele kui ka sellele väga raskes olukorras olevale siiski üsna väikesele lapsele.[/tsitaat]Palun ära soovita pahaaimamatutele inimestele seda gordonijura.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 18:25; 01.10 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Liba jah. Tegelikus olukorras nii detailselt asjast ei räägitaks. Liiga libe jutt.[/tsitaat]

Ja sina kindlasti teaksid kuidas sina sellises olukorras asjast räägiks või ei räägiks eksole?!

Mina soovitan kindlasti kõigepealt ise psühholoogi/psühhiaatri poole pöörduda, sest sa pead ise kõigepealt nõu saama, kuidas tüdukule ilma veel suuremat vihkamist sisendamata selgeks teha, et ka tema abi vajab. Ja siis tuleks käia kogu perel seal ja seda kindlasti rohkem kui 2-3 korda. See on väga raske olukord ja seda umbsõlme ise on väga väga keeruline lahti harutada!
Jõudu teile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 22:45; 02.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina oleks karm. Ütleks, kui meil ei meeldi, siis vaata internetist lastekodude aadresse. Ülbitseda ei lubaks. Kui tahab midagi saada, a la noortepärast träni oma tuppa, siis peab midagi tegema. Ntx kolm päeva on viks ja viisakas tüdruk, ei ülbitse. Siis saab midagi. Nii kui miskit ülbamist tuleb, hakaku astuma lastekodu poole.
Mitte sellepärast, et tegelikult panekski ta lastekodusse, vaid tuleks tõmmata karmid piirid. Jälestan selliseid peresid, kus tatikatel lastakse vanematega ülbitseda.
Psühholoogi juurde minek on ka muidugi hea mõte. Teile on vahendajat vaja, kedagi, kes vahendaks tüdruku tundeid teile ja teie tundeid tüdrukule. Omavahel te vist normaalselt suheldud ei saa, tüdruk on selleks liiga ajupestud. Neutraalne vahekohtunik, kelleks võib olla psühholoog, aitaks tüdrukul näha, et isa pole milleski süüdi ja see uus nõid paneb talle toidu lauale ning uue nõia armust on tal katus pea kohal ja oma tubagi.[/tsitaat] idioot

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saabuski isale tema karmavõlg selle eest, et lapse kunagi maha jättis.
Ps. see naiste \”ringitõmbamise\” ja seetõttu suhte purunemise jutt tuleb enamasti selles suhtes haiglaselt ja äärmuslikult armukadedalt käitunud meeste suust ja oma õigustamiseks. Näiteid jagub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mingi issi uus tutt ei ole üldse millegi ütleja või ähvardaja. Isal lasub KOHUSTUS lapse eest hoolitseda ja poleks paha tal ka seda kohustust täita. Aga uus tuust ei oma asjas sõnaõigust. Äärmine mis ta võib teha, on nõuda OMA MEHELT midagi, aga lapse suhtes olgu kuss ja vait. Tema pole MITTE KEEGI sellele lapsele. [/tsitaat]

Kuidas ei ole keegi? On kodanik, majaperenaine, kaasinimene.
Seega ka laps ei ole sellele naisele mitte keegi? Nagu tühi koht on laps naisele seega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.10 03:08; 02.10 03:43; 02.10 11:19; 02.10 23:16; 02.10 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas ei ole keegi? On kodanik, majaperenaine, kaasinimene.
Seega ka laps ei ole sellele naisele mitte keegi? Nagu tühi koht on laps naisele seega?[/tsitaat]

Kõvasti haiget saanud või lihtsalt vaimselt ebastabiilne inimene ei mõtle niimoodi nagu selge peaga inimene. Seda ei ei saagi sellisteslt nõuda. Lisaks on perekoolis muidugi ka küllaldaselt lihtsalt kibestunud naisi, kes seda nende peal, kellel neist natukenegi paremini läheb välja elavad.

Nüüd, kui teemaalgataja mees ütleb, et ei taha õhtuti koju tullagi, siis on just tema asi ka kord majja luua. Tuleviku huvides on parim, kui oma ise on see karm isik ja kasuema pigem selline toetav ja mõistev teatud piirini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mingi issi uus tutt ei ole üldse millegi ütleja või ähvardaja. Isal lasub KOHUSTUS lapse eest hoolitseda ja poleks paha tal ka seda kohustust täita. Aga uus tuust ei oma asjas sõnaõigust. Äärmine mis ta võib teha, on nõuda OMA MEHELT midagi, aga lapse suhtes olgu kuss ja vait. Tema pole MITTE KEEGI sellele lapsele. [/tsitaat]

Tubli!

Issi ei taha koju tullagi, tutt pole mitte keegi ja issit selleks sundima ei hakkagi.
Laps seega teeb ise remondi, kantseldab väiksemad lapsed jalust, saab ise käidud, sööd, pestus ja kustud.
Tutt hakkab issi ligi hoidma, kuna ta on ju mittekeegi, seega ka siis kodust eemale.
Väga vahva programm lapsele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.10 03:08; 02.10 03:43; 02.10 11:19; 02.10 23:16; 02.10 23:17;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mingi issi uus tutt ei ole üldse millegi ütleja või ähvardaja. Isal lasub KOHUSTUS lapse eest hoolitseda ja poleks paha tal ka seda kohustust täita. Aga uus tuust ei oma asjas sõnaõigust. Äärmine mis ta võib teha, on nõuda OMA MEHELT midagi, aga lapse suhtes olgu kuss ja vait. Tema pole MITTE KEEGI sellele lapsele. [/tsitaat]
Sellepärast, et esimneb sinusugust alamrassi, kes ennast väljendades peab ropendama, ei lähegi meil kellelgi elu paremaks. See uus tutt on tegelikult võibolla mehe uus abikaasa ja elukoha perenaine, äkki isegi (kaas)omanik. Mingi 12-aastane kuulab igal juhul täiskasvanud inimest, ka võõrast. Kui laps on valesti kasvatatud ja seda on ilmselgesti tehtud (nt ei lase last lihase isaga kokku), peabki kõrvalseisja täiskasvanu reageerima. Kahju, et keegi juba varem mamma lähedastest seda teinud ei ole. Lapse elu oleks hetkel hulga kergem, sest ema haiguse kõrval poleks tal probleeme oma isaga.
Ühesõnaga, teemaalgatajale soovitan otsida mõnd head latepsühholoogi, rõhuasetus sõnal HEA. Muidu võib asja hullemaks teha. Ise pusides ei pruugi tekkinud keeruline olukord laheneda. See eelpoolnimetet gordoni jama ei sobi sureva ema lapsele, see on rohkem selline ninnunännu peresisene proovimine. Tean, olen läbinud mitmeid sellelteemalisi koolitusi. Soovitan lastepsühholoogi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mingi issi uus tutt ei ole üldse millegi ütleja või ähvardaja. Isal lasub KOHUSTUS lapse eest hoolitseda ja poleks paha tal ka seda kohustust täita. Aga uus tuust ei oma asjas sõnaõigust. Äärmine mis ta võib teha, on nõuda OMA MEHELT midagi, aga lapse suhtes olgu kuss ja vait. Tema pole MITTE KEEGI sellele lapsele. [/tsitaat]
ma olen üsna kindel, et laps mõtlebki nii. mina küll mõtlesin, ema mehe suhtes nii. mulle tundus see mõtteviis tollal ainuõige- kes on see võõras mees, ema mees minule. mina pean kuulama ema. ema on oma. aga see mees, kes on ema mees, on mulle võõras.
tee sa lapsele selgeks, kes on oma arusaamas väga veendunud. aga kuna mind sunniti ikka ka ema meest kuulama, siis eks ma kuulasin, aga see oli vaid kest. sisemas ma ei nõustunud millegagi ja see ajas mu viha ema ja mehe vastu järjest suuremasse puntrasse. kuigi ma väliselt võisin näida isegi rahumeelne ja leppiv lõpuks. siis sisemas ma seda polnud. u nii nagu eesti inimesed elasid vene ikkes, näiliselt rahus ja rõõmus. aga mis nad tegelikult mõtlesid.
või ongi vanemale oluline, et arvaku laps mistahes, peaasi, et käitub talutavalt. ma oskasin käituda talutavalt, olla vait. aga sisemas vihata.
see pole ju ka tulemus, mida ma praegu emana lapsega sooviksin saavutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 07:49; 02.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks:kas see laps üldse teab, et ema on suremas? kas on keegi seda lapsele öelnud ja kes seda suutis öelda.
minu arust on täiesti arusaadav, et ajupestud laps käitub ülbelt. ta on koguaeg isalt nõudnud. saanud. nüüd ootab selle ema haiglasoleku aja ära, käitub ülbelt nagu talle on sisendatud ja käitub ema eeskujul. ja tema arvab ehk et elu läheb samamoodi edasi. ta läheb koju tagasi. see annabki talle ehk julguse ja ülbuse, sest ta ei saa olukorrast aru, keegi pole talle seda rääkinud, ei taheta last traumeerida kohutava tõega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 07:49; 02.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted Ootamatult teismelise lapsevanemaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.