Esileht Pereelu ja suhted ootan kihlumist 8 aastat- update

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )

Teema: ootan kihlumist 8 aastat- update

Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/4033757/miks-langevad-traditsiooniliselt-mehed-uhele-polvele-kui-nad-naist-kosivad

See on mingi välismaa lehe järgi jutt.

Millal eestis selline asi alguse sai?

Minuteada pole see eesti traditsioon.

Kaasaegne eestlane tohib oma ellu üle võtta vaid Eesti talupoja kultuuri ja traditsioonid?

Ikka võib, aga kui see muutub pea kohustuslikuks, et peab ,siis mulle ei meeldi.

Traditsioon on ka, et seimene seks on pulmaööl.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on, aga soov kõigiga sarnaneda on veidi mõistetamatu. Üldse elus, ka moes näiteks. Mõistan seda väga hästi, aga vat abiellumist, abieluettepanekut ja pulmapidu mina konkreetselt ei taha “nagu kõigil” ega ka “nagu alati on tehtud”.

Aga ei ole ju nii “nagu kõigil”. Loen siitki teemast, et paljud ei taha neid teatud traditsioonilisi asju teha. Sinagi ju ei taha. Kuidas siis saab öelda, et “nagu kõigil”.

Samas ei mõista absoluutselt, miks sina tuled TA-le või mulle ütlema, et on täielik lollus tahta ja oodata seda nn “nagu kõigil” varianti? Kui minule just nii meeldib, siis milleks seda naeruvääristada?

Nendele, kes ütlevad, et nad hindavad konkreetset sümboolikat ja vanu tavasid abieluettepaneku puhul nagu põlvele laskumine, meenutaksin ma, et ärge siis pulmas loori kandke. Kui niiiiiii lummatud olla sümboolikast ja traditsioonidest, siis võiks seda ikka läbivalt teha. Kui süütu pole, siis loori ei kanna. Sest ka loori kandmine on konkreetse sümboolikaga tegevus.

Ja on siis keelatud enda jaoks sobivamate ja meeldivamate tavade järgi teha ja vajadusel neid oma soovi järgi muuta? Miks?

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juba sedavõrd lugu pidada sümbolitest ja tavadest, siis ei saa sealt välja nokkida ainult neid, mis mugavad tunduvad.

Miks ei saa? Sina keelad?

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juba sedavõrd lugu pidada sümbolitest ja tavadest, siis ei saa sealt välja nokkida ainult neid, mis mugavad tunduvad.

Ei keela, aga naeran. Mõttes muidugi. Siis on see sümbolite jutt üks pinnapealne loba, kui valid ühe ja teise sama pika ja olulise sümboli jätad kõrvale, sest tahaks ikka valget kleiti ja loori.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomulikult on, aga soov kõigiga sarnaneda on veidi mõistetamatu. Üldse elus, ka moes näiteks. Mõistan seda väga hästi, aga vat abiellumist, abieluettepanekut ja pulmapidu mina konkreetselt ei taha “nagu kõigil” ega ka “nagu alati on tehtud”.

Aga ei ole ju nii “nagu kõigil”. Loen siitki teemast, et paljud ei taha neid teatud traditsioonilisi asju teha. Sinagi ju ei taha. Kuidas siis saab öelda, et “nagu kõigil”.
<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-640×360-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-640×360-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-426×240-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-426×240-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-384×216-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-384×216-999998-nonexxxclearxxxblock –>
Samas ei mõista absoluutselt, miks sina tuled TA-le või mulle ütlema, et on täielik lollus tahta ja oodata seda nn “nagu kõigil” varianti? Kui minule just nii meeldib, siis milleks seda naeruvääristada?

Nendele, kes ütlevad, et nad hindavad konkreetset sümboolikat ja vanu tavasid abieluettepaneku puhul nagu põlvele laskumine, meenutaksin ma, et ärge siis pulmas loori kandke. Kui niiiiiii lummatud olla sümboolikast ja traditsioonidest, siis võiks seda ikka läbivalt teha. Kui süütu pole, siis loori ei kanna. Sest ka loori kandmine on konkreetse sümboolikaga tegevus.

Ja on siis keelatud enda jaoks sobivamate ja meeldivamate tavade järgi teha ja vajadusel neid oma soovi järgi muuta? Miks?

Siis lihtsalt ei ole mõtet enda kohta öelda

Asja mõte ongi ju traditsioonis ja tseremoonias. Ja ilmselgelt on põlvele laskumine meeste, mitte naiste teema. Seda just kirjutangi, et mulle meeldib klassika

Klassika ja traditsioon on, et mees laskub ühele põlvele ja neitsist pruut on valges ja looriga. Järelikult talle ei meeldi ei traditsioon ega klassika vaid mõned aspektid sellest.

PS verised linad ei ole kaugeltki ainult Eesti traditsioon. Tõsi, mõnedes riikides teatud ühiskonnaklassides seisti traditsiooniliselt lausa pulmaööl noorpaari voodi ääres, et veenduda, et abielukohus saab täidetud, sellega abielule nö pitser pandud ning et pruut oli neitsi.

Sellest pole üldse palju aastaid möödas, kui meil Eestiski polnud hea toon abielluda valges ega hoopiski mitte looriga, kui see oli naisele teine abielu või oli naine juba lapseootel. Rääkimata sellest, kui olid lapsed. Pool sajandit, pigem vähem.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei keela, aga naeran. Mõttes muidugi. Siis on see sümbolite jutt üks pinnapealne loba, kui valid ühe ja teise sama pika ja olulise sümboli jätad kõrvale, sest tahaks ikka valget kleiti ja loori.

Et kui peig hobusega kosja ei lähe, siis pole mõtet ka muudest traditsioonidest kinni pidada?

Kombed ja traditsioonid muutuvad ajas. Mõni asi vajub ära, midagi uut tuleb asemele. Nii see lihtsalt on.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kombed ja traditsioonid muutuvad ajas. Mõni asi vajub ära, midagi uut tuleb asemele. Nii see lihtsalt on.

Muidugi on ja kahtlemata on igaühel õigus valida oma pulmadeks mida iganes. Samamoodi on igaühel õigus mingite otsuste üle mõttes naerda, kuid tal ei ole õigust seda teha avalikult ega oma irooniat kuulujutuna edasi rääkida. Teist korda abiellujad minu tutvusringkonnas ei kanna küll kunagi valget pruutkleiti, ammugi mitte loori. Jutt muidugi kaldus, siin ei ole tegu teise abieluga.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teist korda abiellujad minu tutvusringkonnas ei kanna küll kunagi valget pruutkleiti, ammugi mitte loori. Jutt muidugi kaldus, siin ei ole tegu teise abieluga.

Sa ei tea seda, milliseid otsuseid armunud inimene teeb, kui oma elu armastusega abiellub.

Käisin hiljuti pulmas, kus 60-ndates pruut kandis valget kleiti ja loori. Abiellusid kirikus. Naisele oli see teine abielu ja tal on eelmisest kooselust täiskasvanud lapsed.

Tema kleidivalik oli minu jaoks väga üllatav, kuna varasemast ajast tundus, et tegu on traditsioonidest kinni pidava inimesega. Vanasti oli sellisel abiellujal beež või helesinine kleit ja puudus loor. See pitsivaht oli pehmelt öeldes naljakas, aga kuna ma tean, et see naine oli lõpuks abiellumas oma suure armastusega, siis on ju arusaadav, et ta tahtis maksimumi kõiges.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See pitsivaht oli pehmelt öeldes naljakas, aga kuna ma tean, et see naine oli lõpuks abiellumas oma suure armastusega, siis on ju arusaadav, et ta tahtis maksimumi kõiges.

Seda minagi ju rääkisin, et

ahtlemata on igaühel õigus valida oma pulmadeks mida iganes. Samamoodi on igaühel õigus mingite otsuste üle mõttes naerda,

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures mina isiklikult jälestan üllatusi. Sõna otseses mõttes jälestan. Need on lihtsalt solvavad

Üllatused on jälestusväärselt solvavad, khmm. Sinuga on küll siis raske, kui sa sellise isiksusehäirega oled. Tore vähemalt, et sa seda ise tunnistada oskad. Oled loodetavasti psühhiaatri juures seda ka rääkinud ja ravid seda aktiivselt?

Palun ära kasuta sõna “psühhiaater” teise inimese mõnitamiseks, sest just sinusuguste pärast inimestel selle arsti juures käijate suhtes suured eelarvamused ongi. Teiseks, isiksushäire on sootuks midagi muud kui sina paistad arvavat. Kolmandaks, mitte ükski psühhiaater ei ravi päris kindlasti niisuguseid asju.

Ainuke arst kes vaimuhädasid ravida saab ongi psühhiaater.

Mõtlesin ikka seda, et mitte ükski psühhiaater ei ravi niisugust nähtust, et kellelegi juhtumisi üllatused ei meeldi.
Isiksushäiretega tegelevad psühhiaatrid küll, ehkki ei ravi neid, kirjutavad lihtsalt rohtu välja.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kedagi, kellele meeldiksid üllatused. Suuremad üllatused kui kutse restorani või kingitus sünnnipäevaks.

Kuigi mina avalikkust ja tähelepanu ei karda, oleksin olnud väga väga väga kuri ja vastanud vähemalt seekord ei, kui mees oleks kuskil avalikus rannaski hakanud tseremooniat ja põlvele laskumist tegama. Üks tuttav sai abieluettepaneku üllatuspeol. Tohutu orgunn, limusiinid, süles kandmine, 20 sõpra, konfetid, õhupallid, šampanja. Ta sõna otseses mõttes nuttis, seda mitte õnnest. Tuled töölt, kotis pakk hakkliha, väsinud nagu kalts, on reede, mõtled eesootavale nädalavahetusele ja siis topitakse sind mingisse pidukleiti, siis limusiini ja sa pead kella kolmeni öösel teesklema, et tahadki, et 20 inimest sulle palju õnne kriiskaks.

Teisel sõbrannal tegi mees abieluettepaneku, lähme lennujaama ja lendame, viin su reisile. Sooja. Eo tohi lennuplaani vaaadata. Kohale jõudes oli tegu Prahaga, kus tõesti polnud – 5 nagu siin vaid +11. Sõrmus oli mingis magustoidus ÜLLATUS ja hea et kurku ei läinud. Kodus ootas ka kingitus – mehe ostetud uus tulikallis auto. Oleks võinud ju oma pruudist teada, et sel pole manuaaliga midagi teha, tal on automaatkasti load.

+6
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisele. Selliselt on jah juba ülepingutamine. Tahtsin head, aga tegin vea.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekooli foorum ei tööta enam, ma ei saa oma enda loodud teemale vastata. Olen 5x proovinud ja mu kommentaarid ei lähe üles. Oleksin nagu blokeeritud kommentaari jätmast.

Kui see posititus läheb üles siis jätan siia alla kommentaari mis juhtus, kui saan seda teha.

See teema siin on omasoodu arenenud, aga mida pole, on sinu update.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekooli foorum ei tööta enam, ma ei saa oma enda loodud teemale vastata. Olen 5x proovinud ja mu kommentaarid ei lähe üles. Oleksin nagu blokeeritud kommentaari jätmast.

Kui see posititus läheb üles siis jätan siia alla kommentaari mis juhtus, kui saan seda teha.

See teema siin on omasoodu arenenud, aga mida pole, on sinu update.

Ta muideks vastas siia teemasse siis kui kommenteerimine korda sai. Mine loe nüüd uuesti ikka. Äkki oli lk 1 või 2 tema postitus olukorrast.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin järgi 1-l lehel on ta kirjutanud uuesti mis saanud on.

Tahaks teada, et mis nüüd saanud on. Kas on kuhugile poole edasi suundunud või sõrmuste vaatamine jäigi vaatamiseks ning avalduste sisse andmine unustatud? Ning muidugi ka see lapse tegu.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Traditsioon on ka, et seimene seks on pulmaööl.

Naerad üleannetu vanarahva poolt kindlakstehtud elutarkuse üle. Mis sellest nii hullu juhtuda saab, et alles pulmaööl suguelundite kokkusobivust proovitakse? Üldiselt on ju üldparameetrite poolest klappivad inimesed ka muudes pisiasjades vinksis-vonksis. Perekoolis vastutustundetud isikud on teinud ridamisi teemasid, kus rikkad, haritud eesti naised väidavad, et ainult maailmastandartiga võrreldes topeltpikkusega peenis on kõnetamist väärt. Ärge laske ennast selliselt ebateadusel segada. Tutvumise tegelik köögipool on aga hoopis selline, et kui mees võtab suvalise naise ja surub ennast sinna sisse, siis pikalt üksiolnud fertilitas naine on oma 7-me sentimeetrise tupega nii elastne, et tunneb rõõmu ka pisematest poltidest kinnihaaramisel.

Kes aga nurjatu tahab enne ametlikku laulatust läbi käia kümneid mehi, et nende hulgast kõige parem riist välja leida, see saab looomulikult kena riista, aga paha mehe. Mees kas juub, liiderdab, või on niisama loru haritlane impotent  

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka võib, aga kui see muutub pea kohustuslikuks, et peab ,siis mulle ei meeldi. Traditsioon on ka, et seimene seks on pulmaööl.

Minu arvates oli vanal Eesti talupoegade ajal ikka hoopis see komme, et esimese öö seks toimus naisel mõisahärraga, mitte oma vastabiellutud mehega.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka võib, aga kui see muutub pea kohustuslikuks, et peab ,siis mulle ei meeldi. Traditsioon on ka, et seimene seks on pulmaööl.

Minu arvates oli vanal Eesti talupoegade ajal ikka hoopis see komme, et esimese öö seks toimus naisel mõisahärraga, mitte oma vastabiellutud mehega.

See mingi linnalegend.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks võinud ju oma pruudist teada, et sel pole manuaaliga midagi teha, tal on automaatkasti load.

Mis see veel tähendab?

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see veel tähendab?

See tähendab, et antud kodanik manuaalkastiga autoga sõita ei tohi. Oled loll või mängid lolli?

+9
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see veel tähendab?

See tähendab, et antud kodanik manuaalkastiga autoga sõita ei tohi. Oled loll või mängid lolli?

See on siis vist välismaal?

Eestis tehakse mu teada õppesõitu ja eksamit manuaalkastiga autoga.

Miks ma sellepärast loll olen?

+2
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see veel tähendab?

Ei ole nii. Ka Eestis saab teha juhtimiskoolitust vaid automaatkastiga autoga ja vastav märge tehakse ka juhiloale. Ikka üliammu juba.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures mina isiklikult jälestan üllatusi. Sõna otseses mõttes jälestan. Need on lihtsalt solvavad

Üllatused on jälestusväärselt solvavad, khmm. Sinuga on küll siis raske, kui sa sellise isiksusehäirega oled. Tore vähemalt, et sa seda ise tunnistada oskad. Oled loodetavasti psühhiaatri juures seda ka rääkinud ja ravid seda aktiivselt?

Sa peaksid ise psühhiaatri juurde minema ja rääkima talle, kuidas sulle meeldib tekstilõike kontekstist välja rebida, selleks, et teisele ära panna. Saaksid ilmselt ka mõne isiksusehäire diagnoosi – kas paranoiline või düssotsiaalne, kumb rohkem meeldib sulle.

Lõik, mille sa välja jätsid ja mis oli olulisem:

kui keegi ei austa minu valikuid, aega ja maitset nii palju, et minuga eelnevalt kokku leppida pidude, reiside, vms ürituste osas, siis see inimene pole minu jaoks 

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see veel tähendab?

Eksamit ja lubasid võid sa teha selle autoga, mille ise valid. Minul samuti load tehtud automaadiga.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on tegelikult ammu mingiks müüdiks tõestatud ja lisaks abiellusid eesti talutüdrukud harva neitsina nagunii.

14:19 jälle see ilukõneline pisitill- Mõnele ei anna tema pisike vidin ikka rahu, aga peame meie siis sellest pidevalt lugema?! Ole vait ja keegi ei teagi. Välja arvatud muidugi need õnnetud naisterahvad, kes suga voodis suure pettumuse osaliseks saavad 😀 😀 aga siin alandad ennast ise, sest ükski normaalse sekseluga mees ei aja sellist juttu nagu sa.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on tegelikult ammu mingiks müüdiks tõestatud ja lisaks abiellusid eesti talutüdrukud harva neitsina nagunii.

14:19 jälle see ilukõneline pisitill- Mõnele ei anna tema pisike vidin ikka rahu, aga peame meie siis sellest pidevalt lugema?! Ole vait ja keegi ei teagi. Välja arvatud muidugi need õnnetud naisterahvad, kes suga voodis suure pettumuse osaliseks saavad 😀 😀 aga siin alandad ennast ise, sest ükski normaalse sekseluga mees ei aja sellist juttu nagu sa.

Aga mida ta valesti kirjutas? Kas siis nii see naiste elu ei käigi? Selgita

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. Ja ei, sinu pisike till ei ole naiste unistus. Lepi sellega ükskord ja ära püüa ennast veenda, et oled sellegipoolest kõva sell.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. Ja ei, sinu pisike till ei ole naiste unistus. Lepi sellega ükskord ja ära püüa ennast veenda, et oled sellegipoolest kõva sell.

Nais OT kel till teeb palju nalja?

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana siis ollakse kui selline lasteaia jutt on pidev suhtluskeel?

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle pole kõrva jäänud, et keegi mees kusagil oleks üritanud kitsega kihluda

Indoneesias üks mees juba abiellus kitsega.

http://www.youtube.com/watch?v=KYBFSnuPpSg

+5
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )

Esileht Pereelu ja suhted ootan kihlumist 8 aastat- update