Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ootan kiirtestide naasmist sissepääsuna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Ootan kiirtestide naasmist sissepääsuna

Postitas:
Kägu

Millal küll jälle saab kiirtestiga spaasse, teatrisse, kinno, restorani. Nii tahaks minna, aga viimase aja haigestumise numbrite alusel minna ei taha ( koroonapassi kontrollimise alusel ei lähe),  Delta levimise ajal käisime neis perega päris palju, sest siis olime tõesti kindlad, et kui vaktsineeritud, siis nakatumise oht minimeeritud. Nüüd aga, ei tähenda vaktsineerimine leviku mõttes enam midagi; küll aitaks aga kiirtestide alusel sissepääs. No vähemalt mõned spaad ja restoranid võiksid kiirtestid taas kasutusele võtta ja kohustuslikuks teha.

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis tahad kuskile minna või mitte?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ootad, et naaseks miski, mida pole kunagi olnud ehk kõigi testimist. Ei juhtu kunagi. Eks see jääb su isiklikuks probleemiks ja vastutuseks, et sa vaktsineerimata oled.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Delta levimise ajal käisime neis perega päris palju, sest siis olime tõesti kindlad, et kui vaktsineeritud, siis nakatumise oht minimeeritud.

Kuidas sa lugesid TA postitusest välja, et ta vaktsineerimata. Ta kirjutas selgelt: Delta levimise ajal käisime neis perega päris palju, sest siis olime tõesti kindlad, et kui vaktsineeritud, siis nakatumise oht minimeeritud.

Ma saan aru, mida TA mõtleb, aga seda, et lisaks kõiki testitakse (vaktsineeritustele siis, hetkel covid passi küsimisest ei saa ju asutused kõrvale hiilida) siis seda ei juhtu, kuna tegu on äriasutustega ja külastajate hulk ja kasum kannataks. Ettevõtjal pole hetkel väga vahet, kas koroona levib nende juures või ei. Ainuke variant on, et töötajad võivad haigeks jääda, kuid praeguse leviku juures on see ilmselt sama suur võimalus, et saavad viiruse töövälisel ajal kui tööl.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis tahad kuskile minna või mitte?

Väga tahame minna. Vaktsineeritud oleme ka. Lihtsalt vaktsineerimispassi küsimine  ei ole enam usaldusväärne. Ei taha haigeks jääda (ka kergelt mitte). Kiirtestidega tahaks haigestumise riski mimimeerida.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA  olen taas: minu teema ajendatud pigem sellest, et meelahutusasutused kurdavad klientide vähesuse üle, soovivad riigilt toetusi. Meie oleksime perega potentsiaalsed külastajad, aga hetkel ei lähe, sest haigestumise risk kõrge. Usun, et me ei ole praeguses situatsioonis ainsad, kes nii mõtlevad.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine nädal lubati arutada piirangute leevendamist… Ainult et kõikide kiirtestimine ei kõla nagu leevendusena ka mitte. Eks järgmisel nädalal selgub rohkemat, mis saama hakkab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jällegi ei läheks enam kuhugi, kus peab kiirtesti tegema.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata ja põdemata inimene haigestub suurema tõenäosusega raskelt, seega on ohutum teda teistest inimestest eema hoida. See on tema enda kaitseks, samuti selleks, et haiglaid mitte üle koormata ja plaaniline ravi ei kannataks. Kui ka haiglasse ei satu, siis haiguslehel on tõenäoliselt pikemat aega ja see on jälle otsene rahaline kulu riigile, aga seeläbi meile kõigile.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle`raha eest kõiki testima peaks?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ootan pigem 50% täituvuse lubatavust ja hajutatust, kui rohkem, siis kiirtestid või äärmisel juhul pcr test+48h tõend. Need toimisid. Nii kui passid levisid, hakkas jama pihta. Uue tüve valguses ei karda raskelt haigestumist üldse, ennegi olid rasked juhud väga väike % rahvastikust. Kui TA kardab haigestumist, püsi kodus, muud varianti sellise viirusega ei ole lihtsalt.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis tahad kuskile minna või mitte?

Väga tahame minna. Vaktsineeritud oleme ka. Lihtsalt vaktsineerimispassi küsimine ei ole enam usaldusväärne. Ei taha haigeks jääda (ka kergelt mitte). Kiirtestidega tahaks haigestumise riski mimimeerida.

Vabanda, aga mis kasu sa siis enda vaktsineerituses näed, kui endiselt paaniliselt haigestumist kardad?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis tahad kuskile minna või mitte?

Väga tahame minna. Vaktsineeritud oleme ka. Lihtsalt vaktsineerimispassi küsimine ei ole enam usaldusväärne. Ei taha haigeks jääda (ka kergelt mitte). Kiirtestidega tahaks haigestumise riski mimimeerida.

Vabanda, aga mis kasu sa siis enda vaktsineerituses näed, kui endiselt paaniliselt haigestumist kardad?

Vaktsineerimine päästab raskest haigestumisest (haigla, intensiivravi), aga ka kerge haigusega peab siiski vähemalt nädalaks töölt koju jääma. Muu kahju kõrval saab ka vähem raha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis tahad kuskile minna või mitte?

Väga tahame minna. Vaktsineeritud oleme ka. Lihtsalt vaktsineerimispassi küsimine ei ole enam usaldusväärne. Ei taha haigeks jääda (ka kergelt mitte). Kiirtestidega tahaks haigestumise riski mimimeerida.

Vabanda, aga mis kasu sa siis enda vaktsineerituses näed, kui endiselt paaniliselt haigestumist kardad?

Tõenäoliselt on TA vaktsineeritud enne omikroni tüve levikut ju, kaks vaktsiini (kui kolmandat veel ei saa) haigestumise vastu ju oluliselt ei kaitse. Ehk vaid põetakse kergemalt läbi.
Aga olenemata sellest, et vaktsineerides põetakse nt kergemalt läbi, siis iga haigust on rõve läbi põdeda ja tüsistusi ei tea kunagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tahame minna. Vaktsineeritud oleme ka. Lihtsalt vaktsineerimispassi küsimine  ei ole enam usaldusväärne. Ei taha haigeks jääda (ka kergelt mitte). Kiirtestidega tahaks haigestumise riski mimimeerida.

Kiirtest on hetkel sama ebausaldusväärne kui koroonapass ja valenegatiivne tulemus pole mingi haruldus. Kui haigust kardad, siis ei maksa rahva sekka ronida. Kannatad veel veidi, saab see laine läbi ning küll siis ka piiranguid leevendatakse ja võetakse kõik testi/passi nõuded maha.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poolest võib üritustele sissepääsuna kiirtestida küll,  aga ainult vaktsineerituid.

Vaktsineerimata inimestel oleks nende enda tervise huvides siiski mõttekam kodus püsida.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle`raha eest kõiki testima peaks?

Kelle raha eest tuhandeid kalleid PCR teste igapäev tehakse?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poolest võib üritustele sissepääsuna kiirtestida küll, aga ainult vaktsineerituid.

Vaktsineerimata inimestel oleks nende enda tervise huvides siiski mõttekam kodus püsida.

Riskigrupi inimestel oleks nende enda tervise huvides tagasihoidlikum olla. Tervetele noortele inimestele see vaktsiin märkimisväärselt midagi paremaks ei tee.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle`raha eest kõiki testima peaks?

Kelle raha eest tuhandeid kalleid PCR teste igapäev tehakse?

PCRi tehakse präegu ainult sümptomitega inimestele, aga kujutad sa ette,mkui palju oleks vaja testida siis, kui see oleks mistahes sissepääsuks vajalik?

 

Üldiselt ei ole praegu ka testimine mingi võluvits – mul on tutvusringkonnast ebanormaalselt palju neid, kellel on mitu lühikese aja jooksul tehtud kiirtesti olnud negatiivsed ja siis ühel hetkel, pool päeva pärast eelmist testi on positiivne.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen taas: minu teema ajendatud pigem sellest, et meelahutusasutused kurdavad klientide vähesuse üle, soovivad riigilt toetusi. Meie oleksime perega potentsiaalsed külastajad, aga hetkel ei lähe, sest haigestumise risk kõrge. Usun, et me ei ole praeguses situatsioonis ainsad, kes nii mõtlevad.

Mina ja mitmed mu tuttavad ei läheks enam välja kui see eeldaks kiirtestimist. Koos võõrastega kuskil avalikus kohas heast-peast enda nina urgitseda või kaussi tatistada ei kavatse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jällegi ei läheks enam kuhugi, kus peab kiirtesti tegema.

Sama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle`raha eest kõiki testima peaks?

Kelle raha eest tuhandeid kalleid PCR teste igapäev tehakse?

PCR testimine ei puutu vast teemasse. Meelelahutus jms asutustes pidi  klient ikka ise  oma testi eest maksma.  Hinnad olid 3 eurot – 8 eurot. Enamus kohtades oli 5 eurot. Kui kehtestataks nõue, et kõik peavad testima, või kui testima peavad ainult need, kellel pole passi, siis see kulu jääks ikka külastaja enda kanda (nagu varem oli). Ega riik siis spaa külastuse teste kinni maksma hakka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskerakond teeb ettepaneku kaotada alates 7. veebruarist koroonapassi nõude, mis Keskfraktsiooni liikmete ja ministrite hinnangul ei täida siseriiklikult enam oma eesmärki ning paneb ette liikuda edasi kõigi piirangute leevendamisega.
https://www.err.ee/1608483164/keskerakond-tahab-kaotada-koroonapassi-uhiskond-peab-taas-avanema

Kaja Kallasel jääb nüüd veel ainult sellele ettepanekule visalt vastu seista, siis saab ka oma viimasest 10 protsendist toetusest lahti ja on Reformierakonna populaarsuse edukalt nulli viinud juba enne valitsemisaja lõppu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen taas: minu teema ajendatud pigem sellest, et meelahutusasutused kurdavad klientide vähesuse üle, soovivad riigilt toetusi. Meie oleksime perega potentsiaalsed külastajad, aga hetkel ei lähe, sest haigestumise risk kõrge. Usun, et me ei ole praeguses situatsioonis ainsad, kes nii mõtlevad.

Mina ja mitmed mu tuttavad ei läheks enam välja kui see eeldaks kiirtestimist. Koos võõrastega kuskil avalikus kohas heast-peast enda nina urgitseda või kaussi tatistada ei kavatse.

No aga väga tore, ärge siis käige. Las nüüd käivad väljas vahelduseks need, keda ei ole juba kuid lubatud kuhugi isegi nina torkides või kaussi tatistades.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kui passid levisid, hakkas jama pihta

Mis jama píhta hakkas? Nakatumine vähenes oluliselt, haiglaravi vajadus kukkus mitu korda. Elu läks palju paremaks.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen taas: minu teema ajendatud pigem sellest, et meelahutusasutused kurdavad klientide vähesuse üle, soovivad riigilt toetusi. Meie oleksime perega potentsiaalsed külastajad, aga hetkel ei lähe, sest haigestumise risk kõrge. Usun, et me ei ole praeguses situatsioonis ainsad, kes nii mõtlevad.

Mina ja mitmed mu tuttavad ei läheks enam välja kui see eeldaks kiirtestimist. Koos võõrastega kuskil avalikus kohas heast-peast enda nina urgitseda või kaussi tatistada ei kavatse.

No aga väga tore, ärge siis käige. Las nüüd käivad väljas vahelduseks need, keda ei ole juba kuid lubatud kuhugi isegi nina torkides või kaussi tatistades.

Õige. Nakatumist ju peaaegu pole, haiglas on vähe inimesi ja ammu pole ka kedagi surnud. Viimane aeg, et vaktsineerimata inimesed hakkas ka ringi käima.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen taas: minu teema ajendatud pigem sellest, et meelahutusasutused kurdavad klientide vähesuse üle, soovivad riigilt toetusi. Meie oleksime perega potentsiaalsed külastajad, aga hetkel ei lähe, sest haigestumise risk kõrge. Usun, et me ei ole praeguses situatsioonis ainsad, kes nii mõtlevad.

Mina ja mitmed mu tuttavad ei läheks enam välja kui see eeldaks kiirtestimist. Koos võõrastega kuskil avalikus kohas heast-peast enda nina urgitseda või kaussi tatistada ei kavatse.

No aga väga tore, ärge siis käige. Las nüüd käivad väljas vahelduseks need, keda ei ole juba kuid lubatud kuhugi isegi nina torkides või kaussi tatistades.

Õige. Nakatumist ju peaaegu pole, haiglas on vähe inimesi ja ammu pole ka kedagi surnud. Viimane aeg, et vaktsineerimata inimesed hakkas ka ringi käima.

Ole rahulik, tänasest kolmest surmast kaks olid vaktsineeritud

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kui passid levisid, hakkas jama pihta

Mis jama píhta hakkas? Nakatumine vähenes oluliselt, haiglaravi vajadus kukkus mitu korda. Elu läks palju paremaks.

Kõik õige, pool aastat see töötaski ja oli õigustatud meede; kahjuks nüüd enam mitte. Ainuke eesmärk praegu võib olla  üritustele sissepääsejate arvu vähendamine  mittevaktsineeritut arvelt; ehk siis inimeste arvu piirmine

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kui passid levisid, hakkas jama pihta

Mis jama píhta hakkas? Nakatumine vähenes oluliselt, haiglaravi vajadus kukkus mitu korda. Elu läks palju paremaks.

Kõik õige, pool aastat see töötaski ja oli õigustatud meede; kahjuks nüüd enam mitte. Ainuke eesmärk praegu võib olla üritustele sissepääsejate arvu vähendamine mittevaktsineeritut arvelt; ehk siis inimeste arvu piirmine

Kuidas ikka nii kaua kohale jõuab? Omikron mängis teie vaktsiinid nulli. Seisud on ju 50/50, kui mitte rohkem juba teisele poole kaldus. “Raskelt põdejaid” on keeruline kokku lugeda, see ikka puhtalt inimese enda organismist kinni.  Kui tahta mingit viirusekaitset hoida, siis on hajutatus see veidigi efektiivsem variant. Millegipärast armastavad inimesed aga jälle teistel seljas elada ja siis ohkida, et mittevaktsineeritud tõstavad haigestumiste arvu…

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ikka nii kaua kohale jõuab? Omikron mängis teie vaktsiinid nulli. Seisud on ju 50/50, kui mitte rohkem juba teisele poole kaldus.

Vaktsineerimata inimeste poole kõvasti kaldu jah. Neid haigestub oluliselt enam.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ootan kiirtestide naasmist sissepääsuna