Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ootan koroonatesti vastust ja ronin 38 palavikuga kaubanduskeskusesse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Ootan koroonatesti vastust ja ronin 38 palavikuga kaubanduskeskusesse

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/elu/ekspressi-toimetuse-esimene-koroonahaige-appi-mul-on-palavik?id=91622929

No tõesti – johhaidii! Kas suvel mitte ei räägitud söögi alla ja söögi peale, et koroonatesti vastust oodates – JA NAGU LOOST NÄHA, SEALJUURES VEEL ILMSELGETE HAIGUSSÜMPTOMITEGA OLLES – ei tohi ringi ronida? Aga mida teeb lugupeetud ajakirjanik? Läheb kaubanduskeskusesse mobiiliarvet maksma, endal 38 palavik, ja nagu ka hiljem selgus, koroonapositiivne 🙂

+65
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see nüüd küll koht, kus inimene tuleb vastutusele võtta ja Hoolimatuse ning tahtliku teiste tervise ja elu ohtu seadmise eest karistada.

+60
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on see nüüd küll koht, kus inimene tuleb vastutusele võtta ja Hoolimatuse ning tahtliku teiste tervise ja elu ohtu seadmise eest karistada.

Mine karista siis. Kirjuta kuskile kaebus ka kindlasti.

+7
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Juba läks teele ja algatatakse menetlus. Ära muretse saab täie rauaga nii, et isegi firma kindlustus ei suuda seda jama kinni maksta.

+23
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on 3 sarnast lugu. Rahulikult oodatakse oma testi tulemusi aga samal ajal ikka tööl, koosolekul jne.

ja lõppeb see sellega et yhe rumala pàrast istub 40 inimest jalle kodus!

+42
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvamus Tiina Jõgedast langes veelgi. Hea ajakirjanik tundus, kuni kirjutas loo ühest mu klassikaaslasest. See mis kooliaega puutus erines täiesti sellest, mida mina mäletan, klassi liidrit oli kujutatud seltsimatuna ja ilma sõpradeta, kas tõesti oli ta suutnud leida üles sellise klassikaaslase, kes  mingit salajast isiklikku vimma pidas?

Paberleht tuleb alles homme mu postkasti, seega lugu pole veel lugenud,  aga minna telefoniarvet maksma kaubanduskeskusesse haigena? Kes üldse veel kaubanduskeskuses arveid maksab peale mõne vanainimese, kes pole suutnud otsekorraldust teha või ümbrikupalga saajate? Mingi friik, kes kardab, et kedagi väga huvitab tema isiklik ostukäitumine?

Saaks veel aru kui toidupoodi või apteeki palavikualandajat ostma, e-poest tellides saaks alles järgmisel päeval kätte, aga võib-olla pole leivakoorukestki kodus ega ühtegi tabletti ka mitte (no keskealisel võiks ikka mingi hädatarvilik varu olla, kui leiba pole, siis pudruhelbed vms kauasäiliv, et kui 24h jooksul poodi ei saa, nälga ei sureks).

+45
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba läks teele ja algatatakse menetlus. Ära muretse saab täie rauaga nii, et isegi firma kindlustus ei suuda seda jama kinni maksta.

Väga hea! Loodetavasti on elumissioon nüüd täidetud. Pane veel enne magamaminekut igaksjuhuks mask ka ette.

+2
-43
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ruttasin kohe artiklit lugema, et teemaalgataja põrmustada – et ta on kõigest valesti aru saanud. Jeerum, aga ongi nii, nagu ta kirjutab. Krt, nagu telefoni poleks leiutatud, sõpru, sugulasi poleks. Pealegi … kas tõesti pole ajakirjanikul töö mobiiltelefoni? Isegi minul, harilikul kontorirotil, on, kelle jaoks see pole mingi oluline töövahend.

Ja teine mõte. Ilmselt on Jõgeda jutu ivaks anda edasi protsessi nii nagu see on. Mis arvate, kas temaga käitutakse edaspidi nagu keskmise, hariliku haigega? Ei usu. Küllap perearst muutub eriti hoolivaks, Terviseamet eriti informatiivseks … ühesõnaga. Sellel lool oleks mõte tagantjärele, mitte selliselt. Või noh, kui Jõgeda eesmärk ongi endale parem teenindus välja meelitada, siis selle eesmärgi ta kindlasti täidab. Vabandust, perearst Mirjam ja Terviseamet, võib olla teie polekski nii rikutud ja teeks oma tööd hästi sõltumata kuulsusest, aga kahjuks lugejana ma selle loo pealt järeldada, et minuga sama hoolivalt käitutaks, ei suuda 🙁

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjutab ka seda, et käis teatris ja saal oli täis.
Ei tea, kas kõik saalisviibinud on tänaseks teate saanud, et jagasid ruumi inimesega, kes andis paar päeva hiljem positiivse testi?
Või on teave saadetud vaid nendele teatrikülastajatele, kes paari meetri raadiuses istusid?
On teatril üldse ülevaade, kes kus istus?

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes üldse veel kaubanduskeskuses arveid maksab peale mõne vanainimese, kes pole suutnud otsekorraldust teha või ümbrikupalga saajate? Mingi friik, kes kardab, et kedagi väga huvitab tema isiklik ostukäitumine?

Mina lugesin, et kuna tal oli telefoniarve maksmata, siis oli telefon lukku pandud ja seega ei saanud kasutada mobiil ID-d. Kuidas ta seda arvet maksta saanud oleks siis?

See, et haigena kuskile seda tegema minna on juba hoopis omaette lugu. Oleks ju võinud mõnel tuttval paluda ära maksta vms.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küllap käis Telia Järve esinduses. See on ju ka nüüd täies koosseisus suletud. Tõesti – “suur aitäh”, Tiina Jõgeda!

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telefoniarvet saanuks maksta ID-kaardiga arvutist, mobiil-ID on ju vaid üks võimalus. Kummaline abitus ja tema vanuses eeldaks otsekorraldusi ja mingitki distsipliinitunnetust – maksmata arvete tõttu pannakse telefonid kinni noortel.. .Teiseks, olles ise ajakirjanik ühes teises kontsernis – juba üle 10 aasta ei ole kellelgi firmanumbreid ega firma kinnimakstud kodust internetti. See hoolitsus lõppes eelmise masu ajal. Kolmandaks – linnateatris eelmisel nädalal oli etendus, kus osales näitleja, kes oli päeval käinud testi tegemas. Järgmisel päeval said etendusel viibijaid hoiatuskirja terviseametilt ja kes ei usu, kõik eelmise nädalavahetuse etendused jäid “näitleja haigestumise tõttu ära” – saate uudiste arhiivist üle kontrollida. Samamoodi, näitleja käis testil, aga tuli ikkagi etendusele, sest teatavasti saab ju testi vastuse teada järgmiseks hommikuks. Eile oli aga lugeda, et teatrikoldeid ei ole tekkinud – ehk vedas ja see näitleja ei nakatanud kedagi.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paistab, et Delfist on see lugu maha võetud. Ekspressi netiväljaandes on alles.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telefoniarvet saanuks maksta ID-kaardiga arvutist, mobiil-ID on ju vaid üks võimalus. Kummaline abitus ja tema vanuses eeldaks otsekorraldusi ja mingitki distsipliinitunnetust – maksmata arvete tõttu pannakse telefonid kinni noortel..

Võimalikud variandid, kõik väga “usutavad”:

– ID kaart samuti kehtetu
– vanamoodsat PIN-kalkulaatorit pole kangekaelselt võtnud. (kuigi hästi teab, et tel. võidakse sulgeda)
– kontol raha ei olnud, sest saab ümbrikupalka
– otsekorraldust pole samuti teinud, sest 8€/kuus telefonio maksta on liiga kallis
– jne.

PS. Telial on esindustes sularahaarveldus vaid ainult kuskil Lasnamäel. Sest seal on vene mammisid kõige rohkem.

+9
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis seal eriti osa, kus tuli välja, et perearst kirjutas koheselt koroonapositiivsele antibiootikume. Väga adekvaatne ikka.

https://novaator.err.ee/1157292/teadlased-koroonapandeemia-suurendas-antibiootikumide-valet-kasutamist

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lehest loen, et arvet maksmas käis vähemalt maskiga, hea seegi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hea! Loodetavasti on elumissioon nüüd täidetud. Pane veel enne magamaminekut igaksjuhuks mask ka ette.

On sul kõik hästi?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule ka arusaamatu lugu. Tohutult vastutustundetu käitumine. Oleks Jõgedast küll enamat oodanud.

Ma unustan ka pidevalt oma tel arve maksmata. Tuleb mulle arve, mõtlen, et maksan seekord kohe ära! Aga on vaja enne üks ja teine kiire asi ära teha, ei ole aega panka logida. Ja nii ta jälle lähebki, ununeb ja vajub postkastis allapoole. Kuni 23.kuupäeval tuleb jälle võlateavitus. Aga hoolimata mu hoolimatusest arvete maksmisel, pole mul kunagi telefoni välja lülitatud! Mitte kunagi! Kui kaua siis Jõgedal arve maksmata oli? Kas tal siis arvutit polegi, et isegi kui tel oli välja lülitatud, oleks ju saanud arvutis maksta arve ära?

Seda ka veel, et sellest loost paistab ka seda eestlastele nii omast võimetust abi küsida. Kui on tugev koroonakahtlus ja vaja poest midagi, võta ometi ühendust mõne lähedasega ja palu endale kotiga ukse taha tuua! Aga ei, ikka ise, kasvõi kümne süütu kaaskodaniku nakatamise hinnaga!

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma unustan ka pidevalt oma tel arve maksmata. Tuleb mulle arve, mõtlen, et maksan seekord kohe ära! Aga on vaja enne üks ja teine kiire asi ära teha, ei ole aega panka logida. Ja nii ta jälle lähebki, ununeb ja vajub postkastis allapoole. Kuni 23.kuupäeval tuleb jälle võlateavitus

Miks sa e-arve püsimakset ei kasuta?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellistel on tavaliselt põhimõtted.
Kui püsimakset kasutaks, siis ei saaks ju halada.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldis seal eriti osa, kus tuli välja, et perearst kirjutas koheselt koroonapositiivsele antibiootikume. Väga adekvaatne ikka.

https://novaator.err.ee/1157292/teadlased-koroonapandeemia-suurendas-antibiootikumide-valet-kasutamist

Jah, see pani mind ka hämmelduma, aga ma usun, et perearst kirjutas lihtsalt retsepti valmis, et kui peaks tekkima kopsupõletik, siis oleks kohe ravim olemas. Ma loodan, et Jõgeda lihtsalt sõnastas selle nii kipakalt, mitte ei sunnitud kohe viirushaiget AB-sid võtma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellistel on tavaliselt põhimõtted.

Kui püsimakset kasutaks, siis ei saaks ju halada.

Arvasid õigesti, ongi põhimõtted 😀 Tahan omada ülevaadet oma raha liikumisest. Ma põhimõtteliselt ei kasuta ka viipemakset.

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvasid õigesti, ongi põhimõtted 😀 Tahan omada ülevaadet oma raha liikumisest. Ma põhimõtteliselt ei kasuta ka viipemakset.

Kuidas see viipemakse ülevaadet raha liikumisest takistab?

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul samuti kerkisid kulmud kõrgele kui seda lugesin. No kas tõesti puudus võimalus ajakirjanikul kedagi sõpradest või pereliikmetest paluda enda eest see arve tasuda sel hetkel. Kasvõi Ekspressi toimetusel olukorda arvestades…. Ja see kõik näitabki ehedalt kuidas päriselus igapäevaselt need koroonatõbised mööda kaubakeskuseid hulguvad ja “arveid maksmas käivad”. Küllap astus ikka toidupoest ka sama käiguga läbi.

Vastutustundetu.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eriti võrreldavad asjad!
Kas sa tead, mida tähendab e-arve püsimakse? Täpselt sellesama arve ülekandmine, mis sulle meilile tuleb, ainult automaatselt ja see pidevalt äraununev panka logimine jääb lihtsalt vahelt ära. Ülevaadet ei vähenda see kuidagi, sa tead täpselt, mis kuupäeval mis summa maha läheb.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telefoniarvet saanuks maksta ID-kaardiga arvutist, mobiil-ID on ju vaid üks võimalus. Kummaline abitus ja tema vanuses eeldaks otsekorraldusi ja mingitki distsipliinitunnetust – maksmata arvete tõttu pannakse telefonid kinni noortel..

Võimalikud variandid, kõik väga “usutavad”:

– ID kaart samuti kehtetu

– vanamoodsat PIN-kalkulaatorit pole kangekaelselt võtnud. (kuigi hästi teab, et tel. võidakse sulgeda)

– kontol raha ei olnud, sest saab ümbrikupalka

– otsekorraldust pole samuti teinud, sest 8€/kuus telefonio maksta on liiga kallis

– jne.

PS. Telial on esindustes sularahaarveldus vaid ainult kuskil Lasnamäel. Sest seal on vene mammisid kõige rohkem.

No minul nt pole id kaardi lugejatki, kuigi kehtiv id kaart on. Kasutan mobiil-id-d ja smart id-d. See viimane muidugi töötaks ka koduses wifis. Kui tõesti kodune nett ka suure näljaga väljas, saaks kasvõi mõne kaubakeskuse või kohviku parklast nende wifit püüda. Pin kalkulaatorit pole mul kunagi olnud ja ei taha ka.

Aga jah, mul on püsimaksed sellistele arvetele. Ja tõesti, ammu enne mobiili väljalülitamist tuleb ju mitu teadet. Seega, kas lugu on fabritseeritud või on ajakirjanikul suured probleemid.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oletan, et tal mitte üksnes ei olnud telefoniteenus piiratud, vaid ka kodus nett välja lülitatud, vastasel juhul on küll veider, miks peab minema kuskile keskusesse arvet maksma. Kui tal on mobiil teliast ja internet samast kohast, siis ongi kogu krempel korraga kinni, kui arveid ära ei maksa.

Miks ta nii kaua venitas, et kogu asi kodus piirati, on minu jaoks arusaamatu, sest mulle pole eriti sellist muljet jäänud, et tegemist oleks nii vaese inimesega, et lihtsalt pole raha, et maksta. Ja kui arve on maksmata, siis enne saabub vähemalt kaks teavitust, alles siis hakatakse midagi piirama (jah, ka minul on arve maksmine üle läinud, aga pole selleni jõudnud, et midagi kinni pannakse).

Kui aga tõesti selline häda käes ja asi juhtunud, siis peaks tõesti leidma mingi muu variandi see arve ära maksta kui ise füüsiliselt kontorisse minnes. Saab kasvõi laenata lähedase inimese telefoni ja selle abil arve ära maksta, teenusesse sisse logides pangalingi kaudu. Telefoni saab pärast kasutamist ära desinfitseerida 🙂

No igal juhul, väga loll värk, et niisugune inimene, keda varem sai peetud mõistlikuks, on käitunud täiesti ajuvabalt. Mina tema nõuandeid või targutusi edaspidi küll enam tõsiselt ei võta (mitte et ma senini seda andunult teinud oleks, aga nüüd on arvamus kolinal langenud).

+12
0
Please wait...

Postitas:
okei

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94906899/tiina-jogeda-antivakserite-parast-jaeti-mu-operatsioon-ara-nuud-paasevad-loogile-ainult-need-kes-muidu-ara-sureksid

Täna siis seesugune mure.

+2
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Jah, ma ka lugesin ja mõtlesin, et kas tõesti ja milleks? Kas haigestunu ise nõudis? Aga seda, et antibiootikumid viirushaiguse vastu ei aita, õpetatakse juba 8. klassis ja perearst peaks olema väga teadlik kõigist halbadest asjaoludest, mis juhtuvad inimesele ning ka ühiskonnale ja keskkonnale, kui antibiootikume põhjuseta tarvitada.

Antibiootikume niisama tarbida ei tohi, see rikub meie soolestiku mikrofloorat ja võib panna vohama kahjulikud bakterid ning seened nii soolestikus kui intiimpiirkonnas. Kui on tarvis, tuleb muidugi antibiootikumi ikka võtta (tänu antibiootikumidele on paljud varem surmahaigused nüüd hästi ravitavad), kuid tegeleda ka normaalse mikrofloora taastamisega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94906899/tiina-jogeda-antivakserite-parast-jaeti-mu-operatsioon-ara-nuud-paasevad-loogile-ainult-need-kes-muidu-ara-sureksid

Täna siis seesugune mure.

No aga ongi ju olukord muutunud ja teadlikkus tõusnud.

+4
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ootan koroonatesti vastust ja ronin 38 palavikuga kaubanduskeskusesse