Esileht Väikelaps Ootused (era)lasteaiale ja vägivald lasteasutuses

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ootused (era)lasteaiale ja vägivald lasteasutuses

Postitas:

Mis piirini, kui üldse, lapsevanemana tolereeriksite lasteaias tekkinud löömisi? (Nt üks õhtu sattusime peale sellele, kuidas meie 3a sai teise lapse käest konkreetselt vastu pead Ning kasvataja lööjat FÜÜSILISELT lausa kinni hoidma pidi, et viimane veel ei lööks)
Kas löömine On tõesti Midagi sellist Mis ikka “igas lastekollektiivis juhtub” või On siinkohal siiski kasvatajate tegemata töö?
Ps.Probleem pole ainult minul, ka teised väiksemate laste vanemad (lasteaias on segarühm) kurdavad, et lapsed On ka kodus muutunud agresiivseks ja näha, et lasteaias keegi kiusab või tekitab pingeid.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 18:16; 19.11 19:14; 19.11 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 2,5-aastane kolgib ka oma vanemat venda pea iga kord, kui vihaseks saab. Räägime iga kord, et ei tohi ja pole ilus ja ta palub siis andeks, aga ei mõju. Ja see litakas tuleb ka nii kiiresti, et keegi ei jõua reageeridagi. Et siis kasvatajate tegemata töö??

Kahjuks sellises vanuses juhtub neid asju ikka. Ega see kellelegi ei meeldi, aga mida teha? Tavaliselt jõutakse alles peale löömist jaole.

Muidugi, kui asi on AINULT ühes lapses, kes kõiki vahetpidamata lööb, siis ilmselt peaks lapsele mingi tugiisiku kaasa panema, kes teda teistest ohutus kauguses hoiab.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled täiesti kindel, et sinu laps enne midagi halba ei teinud? See on võimalik, aga väga vähe tõenäoline, et lihtsalt “lambist” löödi. Ehk tegi sinu laps esimesena teisele füüsiliselt või vaimselt haiget?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole veel näinud last,kes mitte kunagi ei löö.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 18:56; 19.11 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma eeldan, et päris momendiga See tüli nii “kuumaks” ei läinud ja ehk oleks kasvataja töö siiski ennetada ja märgata? Seda Enam, et meie laps ei ole kunagi olnud selline, kes lööks. Samuti pole Mina Ainus lapsevanem, kes mures on.

Üks Asi On löömine, teine asi, et laps, kes varem suure rõõmuga aeda läks nüüd enam üldse ei soovi seal käia. Ning kahjuks ei oska ka veel ärs seletada MIKS Lasteaed nüüd vastumeelne On. Päris selge On igaljuhul, et KEEGI seal kiusab.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 18:16; 19.11 19:14; 19.11 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning jah, kahjuks ei oska selles osas öelda, küll ütles kasvataja, et meie laps polevat löönud. Ei tea. Ja paratamatult On upris hirmutav, et teist asjaosalist tuli KINNI HOIDA, et Rohkem ei lööks! Ja nagu varem mainisin, eelnevalt pole olnud kunagi lapse agresiivuse osas probleeme. Kuni selle sügiseni kui liitrühm sai täiendust. Ning mitte ainult meie lapsel pole tekkinud See käitumine vaid kurdavad ka teised. Ehk paratamatult tekib mote, et sügisel võeti vastu mõni probleemne laps, kellelt ka väiksed “õpivad”.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 18:16; 19.11 19:14; 19.11 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed pole kohustuslik.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 18:56; 19.11 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anonüümses foorumis võin ma täiesti ausalt ja ilustamata öelda, et kaalun tõsiselt lasteaiaõpetaja ametist loobuda selle tõttu, et probleemseid lapsi on väga palju, aga lastest veel raskem on töötada lastevanematega, kelle ootused aastast-aastasse kasvavad, aga samas vastutus kahaneb. Kui ongi rühmas agressiivne laps, siis vaadatakse lasteaiaõpetaja poole, kes peaks kuu-paariga probleemi lahendama, aga antud lapse vanemad, kes on 2-3 aastat seda last kasvatanud ja kelle kasvatuse peegel see laps on, ei vastuta mitte millegi eest. Vabandust, aga mina tunnen küll isiklikku vastutust selle eest, millised on ja kuidas käituvad minu lapsed – mul ei tuleks pähe selles teisi süüdistada. Ma ei lähe seda arvamust oma rühma lastevanematele näkku lajatama ja ei ole sellest rääkinud ka juhtkonnale, aga see on reaalsus, mida ma tegelikult viimasel ajal töö juures tunnen. Ma mõtlengi, et jah – ideaalis võiks suuta õpetaja need olukorrad ennetada, aga kas selline imeinimene-õpetaja ka päriselt eksisteerib, kes suudab murdosa sekundiga olla õigel ajal õiges kohas, seda ma ei tea.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus sellega, et tänapäeva vanemate nõudmised/ootused lasteaia õpetajatel on juba lausa utoopilised.
Ikka ja alati on kõiges süüdi õpetaja. Jah, vahel ongi ja eksimine ongi inimlik. Aga ka vanemad võiksid veidi mõistvamad olla.
Minul laps käib juba 3 aastat väikeses 16 lapsega eralasteaias. Personal on väga tore ja abivalmis ja alati suhtlusaldis. Kui on mingi probleem saab alati asjad selgeks rääkida.
Selle 3a jooksul on käinud sealt läbi ka palju nn probleemseid lapsi. Hetkel on ka üks uus laps, kes on veidi füüsilisema suhtlemisega(süüdi vähene kõne) ja ükspäev tuligi mu poiss küünistusega koju. Samuti sattusin hommikul nägema, et sama laps läks teiste käest asju ära kiskuma ja laps ei saanud isegi õpetaja sekkumisest aru. Ikka jätkas.
Mul ei tule mõttesegi selles õpetajaid süüdistada. Nad teevad täpselt nii palju, kui nad näevad ja suudavad.
Kodus oma lapsele selgitasin peale kurtmist, et kuna see teine poiss on sinust noorem ja ei oska veel hästi rääkida, ei oska ta ilmselt veel päris hästi teiste lastega suhelda ja mängida.
Hetkel veel vaikselt jälgin ja kui peaks veel uusi intsidente juhtuma, ehk siis vb võtan selle jututeemaks õpetajatega. Aga kohe kindlasti mitte süüdistavas toonis.
Minu oma poiss on ka vahel täitsa põrguline(ei kuula sõna aga õnneks haiget ei tee, lihtsalt veiderdab) ja täna näiteks saingi tagasiside, et ei kuulanud üldse sõna ja paar korda irvitas näkku õpetajatele.
Täna kodus siis võtsin ette pikema jutuajamise ja homme hommikul peab laps oma käitumise pärast vabandust paluma. Mina ei luba ja ei salli sellist käitumist ka kodus. Karistuseks jäi ilma multikatest. Ta on juba piisavalt vana, et saab aru mille eest ja miks. Ka kodune selgitustöö on tähtis.
Osalt saan aru, et 2.5 aastane ei pruugi selgitustest veel aru saada aga ta ei hakkagi kunagi, kui seda kodus üldse ei tehta ja kõik õpetaja õlule jäetakse.
Ka nö ohvrile peaks kodus selgitama, miks võib teine laps lasteaias nii käituda ja peab julgustama last sellistest juhtumitest kasvatajale teada andma.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 22:30; 21.11 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et lasteaednike liit ise peab hakkama ?riigikogu survestama, et kasvatamata/vaimsete häiretega/erivajadustega lapsed saaksid väga varakult ja võimalikult läbimõeldud abi, väikestes lasteaiarühmades, eripedagoogide hoole all, et nad oleksid võimelised seitsmeaastastena koolis hakkama saama.
Või ma ei tea, kes peaks moodustama selle survegrupi, kes ütleb, et see moodus – laste vajadustega mitte arvestamine – ei tööta?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib munitsipaal lasteaias ja on samuti probleeme löömisega. Rühmas on 1 kakukull, kes pidevalt st igapäevaselt lööb teisi, sh ka minu last. Õpetajad, keda on 3, ütlevad, et midagi pole olnud. Laps räägib, et on olnud. Keda uskuda? Ikka oma last. Pole absoluutselt rahul ei selle rühmaga ega nende õpetajate rühma juhtimisstiiliga. Tuimad õpetajad, tuim stiil. Õpetaja istub laua taga, paar last ümber ja mängivad puslesid, ülejäänud rühm teeb mis tahab. Lastevanemate soovidega ei arvestata. Järgmisel aastal on plaanis vahetada lasteaeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 06:54; 21.11 06:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus sellega, et tänapäeva vanemate nõudmised/ootused lasteaia õpetajatel on juba lausa utoopilised.

Ikka ja alati on kõiges süüdi õpetaja. Jah, vahel ongi ja eksimine ongi inimlik. Aga ka vanemad võiksid veidi mõistvamad olla.

Minul laps käib juba 3 aastat väikeses 16 lapsega eralasteaias. Personal on väga tore ja abivalmis ja alati suhtlusaldis. Kui on mingi probleem saab alati asjad selgeks rääkida.

Selle 3a jooksul on käinud sealt läbi ka palju nn probleemseid lapsi. Hetkel on ka üks uus laps, kes on veidi füüsilisema suhtlemisega(süüdi vähene kõne) ja ükspäev tuligi mu poiss küünistusega koju. Samuti sattusin hommikul nägema, et sama laps läks teiste käest asju ära kiskuma ja laps ei saanud isegi õpetaja sekkumisest aru. Ikka jätkas.

Mul ei tule mõttesegi selles õpetajaid süüdistada. Nad teevad täpselt nii palju, kui nad näevad ja suudavad.

Kodus oma lapsele selgitasin peale kurtmist, et kuna see teine poiss on sinust noorem ja ei oska veel hästi rääkida, ei oska ta ilmselt veel päris hästi teiste lastega suhelda ja mängida.

Hetkel veel vaikselt jälgin ja kui peaks veel uusi intsidente juhtuma, ehk siis vb võtan selle jututeemaks õpetajatega. Aga kohe kindlasti mitte süüdistavas toonis.

Minu oma poiss on ka vahel täitsa põrguline(ei kuula sõna aga õnneks haiget ei tee, lihtsalt veiderdab) ja täna näiteks saingi tagasiside, et ei kuulanud üldse sõna ja paar korda irvitas näkku õpetajatele.

Täna kodus siis võtsin ette pikema jutuajamise ja homme hommikul peab laps oma käitumise pärast vabandust paluma. Mina ei luba ja ei salli sellist käitumist ka kodus. Karistuseks jäi ilma multikatest. Ta on juba piisavalt vana, et saab aru mille eest ja miks. Ka kodune selgitustöö on tähtis.

Osalt saan aru, et 2.5 aastane ei pruugi selgitustest veel aru saada aga ta ei hakkagi kunagi, kui seda kodus üldse ei tehta ja kõik õpetaja õlule jäetakse.

Ka nö ohvrile peaks kodus selgitama, miks võib teine laps lasteaias nii käituda ja peab julgustama last sellistest juhtumitest kasvatajale teada andma.

Issand jumal! 2,5a irvitas õpetajale näkku? On see võimalik? Kas üks terve mõistusega täiskasvanu läheb endast välja kui laps naeratab või? Mõtle ka!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 06:54; 21.11 06:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus sellega, et tänapäeva vanemate nõudmised/ootused lasteaia õpetajatel on juba lausa utoopilised.

Ikka ja alati on kõiges süüdi õpetaja. Jah, vahel ongi ja eksimine ongi inimlik. Aga ka vanemad võiksid veidi mõistvamad olla.

Minul laps käib juba 3 aastat väikeses 16 lapsega eralasteaias. Personal on väga tore ja abivalmis ja alati suhtlusaldis. Kui on mingi probleem saab alati asjad selgeks rääkida.

Selle 3a jooksul on käinud sealt läbi ka palju nn probleemseid lapsi. Hetkel on ka üks uus laps, kes on veidi füüsilisema suhtlemisega(süüdi vähene kõne) ja ükspäev tuligi mu poiss küünistusega koju. Samuti sattusin hommikul nägema, et sama laps läks teiste käest asju ära kiskuma ja laps ei saanud isegi õpetaja sekkumisest aru. Ikka jätkas.

Mul ei tule mõttesegi selles õpetajaid süüdistada. Nad teevad täpselt nii palju, kui nad näevad ja suudavad.

Kodus oma lapsele selgitasin peale kurtmist, et kuna see teine poiss on sinust noorem ja ei oska veel hästi rääkida, ei oska ta ilmselt veel päris hästi teiste lastega suhelda ja mängida.

Hetkel veel vaikselt jälgin ja kui peaks veel uusi intsidente juhtuma, ehk siis vb võtan selle jututeemaks õpetajatega. Aga kohe kindlasti mitte süüdistavas toonis.

Minu oma poiss on ka vahel täitsa põrguline(ei kuula sõna aga õnneks haiget ei tee, lihtsalt veiderdab) ja täna näiteks saingi tagasiside, et ei kuulanud üldse sõna ja paar korda irvitas näkku õpetajatele.

Täna kodus siis võtsin ette pikema jutuajamise ja homme hommikul peab laps oma käitumise pärast vabandust paluma. Mina ei luba ja ei salli sellist käitumist ka kodus. Karistuseks jäi ilma multikatest. Ta on juba piisavalt vana, et saab aru mille eest ja miks. Ka kodune selgitustöö on tähtis.

Osalt saan aru, et 2.5 aastane ei pruugi selgitustest veel aru saada aga ta ei hakkagi kunagi, kui seda kodus üldse ei tehta ja kõik õpetaja õlule jäetakse.

Ka nö ohvrile peaks kodus selgitama, miks võib teine laps lasteaias nii käituda ja peab julgustama last sellistest juhtumitest kasvatajale teada andma.

Issand jumal! 2,5a irvitas õpetajale näkku? On see võimalik? Kas üks terve mõistusega täiskasvanu läheb endast välja kui laps naeratab või? Mõtle ka!

Ei, minu laps, kes irvitas on juba peaaegu 5 aastane!!! Naeratamise ja sõnakuulmatusele järgnev näkku irvitus on kaks erinevat asja. Ikka kohe väga palju erinevad.

Loe ikka põhjalikumalt. 2.5 aastase ma tõin lõpus lihtsalt näitena, et jah nii väikesed tõesti ei pruugi veel seletustest aru saada aga minu 4a 10-kuune laps kohe kindlasti juba saab. Ja vb justnimelt seepärast, et ma olen algusest peale seda seletamise asja praktiseerinud. Mimgis vanuses peab seda ju alustama.

Ja ei, endast välja ka keegi ei läinud. Pigem oli minu pahameel suur, sest üldjuhul on ta viisakas poiss ja pole ammu nii käitunud. Ja kuna selline tagasiside oli juba mitmes päev, võtsin ette lapsega jutuajamise.
Aga loo point ongi see, et ma ei hakka kõiges kasvatajaid süüdistama, sest ma tean, et ka minu laps võib vahel halvasti käituda, ometi kui ta enamuse aja siiski viisakas on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 22:30; 21.11 07:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Ootused (era)lasteaiale ja vägivald lasteasutuses

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.