Esileht Pereelu ja suhted Öövahetused ja pereelu

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Öövahetused ja pereelu

Postitas:
Kägu

Kes teevad öövahetusi, kas saate pärast oma unetunnid täis magada? Kuidas sellisel juhul ülejäänud pere (eriti laste) päevarezhiimi klapite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mees teeb tihti öövahetusi, iganädalane teema pole. Korralikult ei maga, magab jupiti. Algul 3 tundi, siis kolib diivanile ja magab mõned tunnid juurde. Mõni hommik magan mehega koos, kuid üldjuhul ärkan kui tema koju tuleb.
Ega sel ajal väga pereelu pole, sest mees magab/lebotab ja ma lihtsalt olen. Üritan päeval oma toimetusi vaikselt teha, suuremad asjad lükkan edasi ehk kuni mees ärkab. Ta väga ei viitsi/jõua sel nädalal midagi teha ega kuskile minna, seega käin poes ja teen süüa mina, mis mind ei häiri.
See mitte koosolemine mulle ei meeldi, tahaks suhelda ja olla, aga kannatab ära (pole ju midagi teha) kui selliseid vahetusi kuus üks-kaks on.
Lapsega veel kogemusi ei ole, kuid varsti on see päevakorras. Mees ilmselt kolib teise tuppa magama ja päeva jooksul üritab unetunnid tasa teha. Võib-olla harjub ära nii öelda taustamüraga ja lapse+minu tegemised häirima ei hakka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen öövahetusi. Peale tööd kodus magada ei saa. Lastega on tegeleda vaja. Mõni päev olen täiesti läbi. Järgmisel hommikul, kui vaba päev, kipun kolinal sisse magama. Tihti jääb laps seetõttu aeda viimata, sest ma lihtsalt ei jaksa. Mees ei saa töökorraldusliku poole tõttu viia. Vabad päevad on toredad, aga mingit rutiini meie peres ei ole. Vahel on see hea, aga vahel ka mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina loobusin sellisest tööst, kus olid sees ka öövahetused. Olgugi, et vaid korra kuus, aga stressi ja väsimust oli sellega liiga palju. Vbla sobib siis kui lapsed on juba suuremad ja saavad ise ka hakkama.

Oleneb ka öövahetusest. Kui on selline koht, kus saab vahepeal magada ka jupikese, siis pole nii hull. Mõnes kohas saab, teisal peab nonstop telefonivalves olema.

Tervist rikub see ka kindlasti, mis siin ainult pereelu korraldamisest rääkida. Pärast öövahetust on küll alati nn vaba päev, aga see päev on samahästi kui mahakantud, sest ega sa midagi eriti ikka ei tee küll sel päeval. Mina nii ei oska, et lähen hommikul magama ja siis magan päeval une täis. Magan mingi 3 tundi ja siis ülejäänud aja tiksun nagu zombie.

Sa võid ju järele proovida. Ole kodus üks öö üleval, tegele samal ajal millegagi. Siis hommikul kui nn proovitöö-öö läbi, mine liigu veel õues umbes senikaua, kuni sul kuluks töölt kojujõudmisele. Siis mine tuppa tagasi ja saadki teada, kuidas sulle öövahetustega töötamine sobiks. Tööl on kindlasti veidi raskem ja väsitavam öö kui kodus, aga mingi aimu ikka saad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

unetunnid sai tuttav täis ikka, kardinad ette ja silmaklapid pähe. ülejäänud pere tegemistega klappis ka: lapsed olid suured ja mehel oli kenasti väljakujunenud rutiin graafikujärgsed ööd armukese juures veeta. kõigile sobis seni, kuni naine töökohta (graafikut) vahetas. siis ei sobinud see elustiil enam mehele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka praegu öötöö – ei saa unetunde täis. Magama saan sageli südaöö paiku, äratus on 3:30. Jõuan hommikul tagasi, siis vanem laps lasteaeda, poodi, nooremaga koju tagasi (tema ei käi veel lasteaias), söögivalmistamine, koristamine jne. Lõunal uuesti lasteaeda, seejärel lastega kodus. Mõnel ööl saan 4-5 tundi magada, sageli aga ainult 3 tundi. Vabu päevi eriti ei olegi (jõulud ja aastavahetus olid vabad). Ma arvan, et kaua ma niimoodi vastu ei pea. Kui noorim ka lasteaeda läheb, siis naasen oma põhitöökohale ja loobun öistest vahetustest.
Oleks lapsed suured, siis ilmselt saaks magada unetunnid täis. Aga väikelastega tundub see (vähemalt mulle) üsna võimatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis öötööd teete? Mul ka tunne, et ei jäägi muud üke kui öötöö vaadata 2,5 aastase lapse kõrvalt. Öösel on vähemalt hoidja olemas, mees kodus. Lasteaia peale ei saa ikka üldse kindel olla. Hommikul peaksin selleks ajaks koju jõudma, kui mees tööle läheb ja päris iga öö vastu ilmselt ei peakski. Võiks olla poole kohaga ja näiteks nädalas 2 või 3 ööd töö. Aprillis lähen täiskohaga tööle , aga seniks oleks vaja ka midagi teenida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis öötööd teete? Mul ka tunne, et ei jäägi muud üke kui öötöö vaadata 2,5 aastase lapse kõrvalt. Öösel on vähemalt hoidja olemas, mees kodus. Lasteaia peale ei saa ikka üldse kindel olla. Hommikul peaksin selleks ajaks koju jõudma, kui mees tööle läheb ja päris iga öö vastu ilmselt ei peakski. Võiks olla poole kohaga ja näiteks nädalas 2 või 3 ööd töö. Aprillis lähen täiskohaga tööle , aga seniks oleks vaja ka midagi teenida.

Mina olen medõde ja selles mõttes on öövahetused tõesti “head”, et isa on lastega öösel kodus. Mõningatel päevadel, kui pean tööl olema, kasutame hoidja abi. Hea on see, et laps ei pea 1,5 aastaselt lasteaeda minema, vaid saab üsna kenasti kodus oldud. Kuna hoidjat vajame ainult üksikutel päevadel kuus, siis jaksame selle ära maksta. Öösel saan töö juures magada tükati. Vahel tukun poole tunni kaupa, vahel ei saa üldse magada. Kabinetitöö oleks minu jaoks hetkel igavavõitu. Natuke veel kannatan. Kui vanemaks saan, siis ilmselt otsin midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin aastaid öötööd, koju jõudsin kella poole üheksa ajal. Mees oli lapse viinud lasteaeda, teine läinud kooli. Magasin siis umbes 4 tundi, siis vaikselt toibusin. Natuke koristasin midagi, valmistasin mingit sööki ette. Vaatasin telekat, käisin koeraga väljas. Siis kui pere koju pudenes, olin mina juba üsna reibas ja kuna mul oli alati ka järgmine päev vaba, siis jaksasin küll vabalt perega õhtul koos olla ja tegeleda, mängida, süüa teha, jalutada, rääkida. Järgmisel päevalsain ju magada. Sageli küll ärkasin ka neil hommikutel, et mees saaks ka vabamalt. Viisin lapse lasteaeda ja magasin rahumeeles kodus veel mitu tundi. Mulle öötöö meeldis, oli aega perega olla. Kahjuks hakkas tervisele pärast umbes 4 aastat sedavõrd, et loobusin. Nüüd õhtuti pärast tööd väsinud, tahaks vaikust ja rahu. Siis kui öötöd tegin, olin õhtul, kui mees-lapsed koju tulid, värske, maganud, puhanud, saanud vaikust ja rahu, valmis täiega perele tähelepanu pöörama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

6 aastat politseis ja sel sügisel panin ameti maha – lihtsalt ei jaksanud enam. Läksin uuesti õppima ja uue alaga pole öösel midagi teha (arborist) 😀

Kui just nuga kõrile ei panda, siis enam öötööd küll ei teeks: leian, et öö on magamiseks ja päev tegutsemiseks, mitte vastupidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

6 aastat politseis ja sel sügisel panin ameti maha – lihtsalt ei jaksanud enam. Läksin uuesti õppima ja uue alaga pole öösel midagi teha (arborist) 😀

Kui just nuga kõrile ei panda, siis enam öötööd küll ei teeks: leian, et öö on magamiseks ja päev tegutsemiseks, mitte vastupidi.

Ka mul on plaanis midagi uut õppida ja suunda muuta. Hetkel tegelen ka sellega, et mõtlen, mida õppida. Üks variantidest, mida kaalun, on andmekaitsespetsialist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa võid ju järele proovida. Ole kodus üks öö üleval, tegele samal ajal millegagi. Siis hommikul kui nn proovitöö-öö läbi, mine liigu veel õues umbes senikaua, kuni sul kuluks töölt kojujõudmisele. Siis mine tuppa tagasi ja saadki teada, kuidas sulle öövahetustega töötamine sobiks. Tööl on kindlasti veidi raskem ja väsitavam öö kui kodus, aga mingi aimu ikka saad.

Ei saa aimu. Mina olen arst ja võin öelda, et kõige väsitavam on see tohutu pinge ja vastutus, mitte ärkvelolemine kui selline. Kodus seda järele teha on täiesti teine maailm. No vbl osades ametites nii ei ole ja võib seda prooviööd teha. Arsti- või õeametis aga küll mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa aimu. Mina olen arst ja võin öelda, et kõige väsitavam on see tohutu pinge ja vastutus, mitte ärkvelolemine kui selline. Kodus seda järele teha on täiesti teine maailm. No vbl osades ametites nii ei ole ja võib seda prooviööd teha. Arsti- või õeametis aga küll mitte.

No ma seda ka ütlesin, et tööl üleval olla on raskem kui kodus. Aga kui juba kodus järele proovides on järgmine päev raske, siis pärast töökohas oldud öötöö ööd oleks veel raskem. Nii et ikka tasub järele proovida see kodune öö, et mis tunne siis on järgmisel päeval olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öövahetus lõppeb ja magan ca 5-6 h, lapsed on koolis. Õhtul lähen normaalsel ajal magama, siis vabadel päevadel on reziim enam vähem paigas. Lasteaiaealise kõrvalt kindlasti väga raske, aga koolilastega on just lihtsam. Nädalavahetustel peavad kõik arvestama, et ema magab peale öövahetust. Graafik on siis nii, et nädalas on 2 ööd ja sel ajal peavadki kõik arvestama. (2 päeval, 2 öösel ja 4 vaba). siiani olen rahul. vabadel päevadel on oma võlu. Mul tööl pole võimalust tukastada, pole ka lubatud. Kui tööd on piisavalt, siis ei tulegi tahtmist peale. Märkamatult on hommik käes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu mees jõudis koju hommikul kell 9 ja siis magas seni, kuni laps koolist tulid. edasi läks tavaline igapäevane elu. minu tuleku ajaks oli teine laps lasteaiast kodus, soe toit valmis ja tuba korras.
kui juhtusid nädalavahetusel olema tema öövahetused, siis oli jah vähe keerulisem, pidime lastega ju vaikselt olema, kui tema magas, aga üldiselt ei mäleta küll, et see kuidagi hirmsasti seganud oleks.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Pereelu ja suhted Öövahetused ja pereelu