Esileht Väikelaps Operatsioon ei aidanud

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Operatsioon ei aidanud

Postitas:
Kägu

Tere

Laps käis 3 kuud tagasi adenoidi opil. Adenoid olevat olnud üllatavalt suur. Enne oppi oli nina öösel pidevalt kinni ja ärkas palju. Magas suu lahti ja oli nasaalne hääl. Nohu oli iga kahe nädala tagant või isegi tihemini.

Nüüd opist 3 kuud möödas. Nina ei tundu ikka päris õige olevat. Vahepeal magab nii et suu kinni ja ilusti käib õhk läbi. Mingil ajal hakkab öösel ikka veidi norskama ja nohisema. Siis vajub suu lahti ja hingab läbi nina ja suu korraga. Millest see võib olla ? Kas võtab siis hingamise paranemine nii kaua aega ? Mandlid on ka suured aga ei pidavat hingamist segama. Saan aru et võib olla harjumus hingata suu kaudu kuid samas kuulen et nina ikka nohiseb nagu midagi oleks ees.

Meil toas pigem niiske õhk nii et sellest ka olla ei saa. Pean vist uue aja arstile panema.

Lootsin, et peale oppi saab lõpuks laps normaalselt magada. No ei .

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pehme suulagi n-ö lõdvestub magades liiga palju? Selle jaoks on harjutused, aga ei tea, kas just päris imerohi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis jama on sellega? Mul on täpselt sama probleem lapsega ja tegin mõni aeg tagasi siia teema ka lausa. Minu lapsel võeti ära adenoidid ja mandlid, möödas on 2 kuud ja ikka ta mingites asendites norskab edasi. On jah teistmoodi kui varem ja on ka vähem võrreldes varasemaga, kui norskas öö otsa. Aga mul on meeles, et enne kui adenoidiprobleem tekkis, beebina ja nii 1-2 aastaselt hingas ta terve öö täiesti vaikselt. Arvasin, et pärast operatsiooni taastub sama olukord, aga ei.

Samas mulle siiski tundub, et lapse unekvaliteet on parem ja ta nt ei tee magades igasugu mõminaid ja hääli, mis enne oli. Palju sõltub asendist ka, külili ei norise ja suu püsib ka paremini kinni.

See suulae lõdvestumine, no ma ei tea, kas suuremal lapsel siis saab see hullem probleem olla kui 1-2 aastaselt?  Ma pakuks, et vanemana ikka peaks lihased juba tugevamaks minema. Aga temal väiksena ei olnud sellist norina-probleemi. Nüüd on.

Igatahes, meil on 4 kuu pärast logopeedi aeg, ehk sealt saab mingit nõu. Hiljuti lugesin ka seda müofunktsionaalse teraapia teemalist artiklit, kus üks LOR arst väitis, et üle pingutatakse ja ilma asjata vanemaid hirmutatakse selle norskamise ja suuhingamise teemaga. Väga silmiavav artikkel oli, ma kusjuures enne mõtlesin, et kas peaks lapsega minema, aga pärast neid kirjeldusi, suu kinni teipimine, vanematega manipuleerimine jms, on päris selge, et sinna me ei lähe.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See suulae lõdvestumine, no ma ei tea, kas suuremal lapsel siis saab see hullem probleem olla kui 1-2 aastaselt?

Loomulikult saab, kui lapsel oli oluliselt suurenenud adenoid.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See suulae lõdvestumine, no ma ei tea, kas suuremal lapsel siis saab see hullem probleem olla kui 1-2 aastaselt?

Loomulikult saab, kui lapsel oli oluliselt suurenenud adenoid.

Nagu ma kirjutasin, adenoidid on ära lõigatud.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Adenoidid võivad tagasi kasvada. Jah, küll nüüd mitte 3-4kuuga aga siiski.
Meil adenoidide ja mandlite opist möödas 3 aastat. Ja nüüd halkab vaikselt norin ka tagasi tulema. Aga samas ma ei tea kas see on üldse seotid, sest kevadest sügiseni on tal vahelduva eduga õietolmu allergia ja siis nagunii kõik limaskest ninas ärritunud. Talvel võib aga liiga kuiv õhk meil olla.
Aga sellist norskamist nagu ennem, ei ole veel tulnud. Nohiseb küll nüüd mõnikord aga ei norska enam nii, et teise tuppa kuulda on, mida ta enne oppi tegi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ütles arst, et kuna adenoid oli suur ja seega hingamist takistanud kaua aega, on keha lihtsalt harjunud suud lahti lükkama ja ümberharjumine võtab mitmeid kuid. Adenoid on küll läinud, aga suu vajub ikka lahti, see on normaalne ja läheb aja jooksul ise korda.

Teine asi, mida ta mainis, on see, et umbes 7-aastaselt hakkavad adenoidid ära kaduma. Et isegi kui hakkab tagasi kasvama, siis selles vanuses kahaneb ise ja kaob lõpuks ära.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel opereeriti adenoidid umbes 3 aastaselt. Meil oli probleemiks pidevad kõrvapetikud. Mandlid ka alati suured olnud, aga mitte nii suured, et lõikuseks läheks. Peale oppi kõrvapõletikud kadusid, suuhingamine läks veidi paremaks. Nüüd on laps 8.a. Suu vajub siiani päeval aegajalt lahti. Öösel ka suu paokil, aegajalt norskab. Oleme käinud aastate jooksul erinevate arstide juures. Mandlites probleemi ei nähta ja adenoidid on ka kontrollitud. Uurisime ka allergiaid kuna laps tihti haige. Allergiaid ei leitud. Hakkasime nüüd hambaarsti soovitusel müofunktsionaalses teraapias käima. Loodan, et see aitab. Hambumus ka vale, võibolla ka selle keele vale asendi ja öise suuhingamise tõttu. Soovitan ka teraapiasse minna, saad ehk kiiremini lapse hingamise korda ja ei teki hambumusega probleeme. Lootsin ka, et see suuhingamine kaob. Läks küll paremaks aga ei kadunud.

0
0
Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Operatsioon ei aidanud