Esileht Väikelaps Õpetaja ei tereta tänaval

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Õpetaja ei tereta tänaval

Postitas:

Kas lasteaia/ kooli õpetaja peab teretama tänaval, poes vms kohates rühma väliselt lapsevanemat ja last? Või myhkab mööda, nagu ei tunnegi kumbagi? Meie lasteaia rühma õpetaja ongi selline mühaka tüüpi. Kuidas teie omad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tereta esimesena, milles probleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tereta esimesena, võimalik ju, et ei pane teid tähele või ei tunne ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei tunne tihti inimesi tänaval ehk väljaspool keskkonda ära. Esiteks on mul üsna vilets silmanägemine, kuigi kannan prille ja teiseks – lihtsalt ei jää inimeste näod meelde. Arvesta ka sellega, et sinu kui lapsevanema jaoks on ta üks õpetaja, aga rühmas on 2*24 lapsevanemat (emad ja isad) ja kui just igapäevaselt mitmeid minuteid järjest ei suhtle, siis ei pruugi õpetaja sind tänaval lihtsalt ära tunda. Või on üsna mõttes ja seetõttu ei tunne… ga jah – miks sa ei võiks ise esimesena teretada. Õpetaja võib-olla mõtleb, et küll on mühakas hoopis sinu kohta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll õpetaja, aga saan täitsa aru. Vaesed õpetajad, neil on ilmselt sadu lapsi-lapsevanemaid, kes neid teavad, aga kõiki neid tähele panna on paras kunsttükk. Mina olen ka mõnikord poes või tänaval endasse süvenenud, mõtlen mingeid omi mõtteid ja ei vaatagi, kes vastu jalutab. No ei pea koguaeg kullipilgul jälgima, kes su ümber on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selline, et ma sageli ei tunne inimesi kontekstivabas olekus ära (väljaspool kooli näiteks), või olen oma mõtetes või oma eesmärgile keskendunud ja ei pane tähele. Aga muidugi ütleb etikett, et noorem teretab vanemat esimesena, seega ikka alustuseks laps teretab õpetajat ning siis teretab õpetaja vastu. Kõiki lapsevanemaid mina meelde ei suuda jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saan õigesti aru, et sa ootad tema teretamist, aga ise vahid otsa nagu mühkam? Või ütled tere, aga tema ei tereta vastu? Need on päris erinevad olukorrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt jooksevad lapsed juurde ja hakkavad ise rääkima. Kas teie õpetaja keerab selja ja eemaldub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaia/ kooli õpetaja peab teretama tänaval, poes vms kohates rühma väliselt lapsevanemat ja last? Või myhkab mööda, nagu ei tunnegi kumbagi? Meie lasteaia rühma õpetaja ongi selline mühaka tüüpi. Kuidas teie omad?

sinu elu on liiga lihtne. ma kujutan ette, et ega sa ise kyll esimesena etere ei yle. sest siis ei saaks keegi sinust mööda tuhiseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks kõigele juba öeldule on nt minul lasteaias tihti müts peas, ei viitsi ära võtta. Aga nt kui poes olen mütsita ja veel lahtiste juustega, siis ei pruugigi ära tunda ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad ei saaks kodust välja minnagi, kui nad peaks pidevalt jälgima, ega mõni lapsevanem ometi vastu ei jaluta…
Mina jälle ei tunne õpetajaid ära, kui neil on mütsid või kapuutsid peas ja üleriided seljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võiks ikka teretada, kena oleks. aga ehk ta on mingis kaitses pidevalt, teeb näo, et ei näe ega kuule. et vanemad ei tuleks rääkima oma lapsega seotud teemadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 32 a. kasvataja/õpetaja olnud, enne seda ka poolteist aastat söögitädi. Kui ma kõiki vanemaid või suureks saanud lapsi peaks mäletama… no siis… Aga olen ka ennest tutvustanud noorele inimesele, kes kunagi mu esimeses rühmas oli, mina 16 a. ja tema tol ajal 3 a. Mõni laps jääb lihtsalt meelde, konkreetne laps jäi meelde oma silmade värvi järgi ja kui nimigi klappis, siis julgesin läheneda ja algul küsida, et kas ta oli sel ajal seal lasteaias. Oligi…
Lisaks olen lühinägelik, st vahetevahel, eriti mõtteis olles, ei vaata ma inimestele mõttega üldse otsa. No ei näe nii hästi lihtsalt, isegi prillikandmine siin ei aita. Aga mida aeg edasi, seda vähem teretavad ka lasteaiasiselselt lapsevanemad. On ju näha, isegi uutel vanematel, kes on lasteaiatöötaja. Lapsevanemad ei kõnni sisejalatistega ja toariietega, vabalt erinevateses ruumides, ringi. Ja nii ma teretan ise kõlava häälega. ja tegelikult oleks viisakas ka teisi vanemaid tervitada, mis sest, et lapsed pole ühes rühmas. No ja teretamise kohaselt, mind on õpetatud, et nooremad teretavad enne. Eks ma siis pean seda õpetust ümber pöörama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ja mina teretame õpetajaid. Teretame aga ma ei lase lapsi nende juurde joosta ja lobisema hakata kui inimene kuskile kiirustab või poes kaupa valib.
Õpetaja on poes, tänaval jne lihtsalt kodanik ja ajab omi asju, mitte pole tööl
st
nagu arst ei tee tänaval patsiendile läbivaatust nii ei soovi ilmselt õpetaja “tööd koju kaasa” st poes lastega suhelda vms, nii ma arvan.

Iseasi kui õpetajal on aega ja ta ilmselgelt on valmis lastega pikemalt suhtlema, palun.
Aga kindlasti ma ei eelda, et ta seda peaks.

Ja õpetajat, kes teretusele ei vasta, sellist pole õnneks veel kohanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuo ootused õpetajale väljaspoolt lasteaeda on 0. Ta võib teretada ja mitte teretada, käia rokk-kontserditel või külastada tantra õhtudel alasti praktiseerimas – see on tema eraelu ja vaba aeg. Peaasi et ta oma tööajal hästi tööd teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaia/ kooli õpetaja peab teretama tänaval, poes vms kohates rühma väliselt lapsevanemat ja last? Või myhkab mööda, nagu ei tunnegi kumbagi? Meie lasteaia rühma õpetaja ongi selline mühaka tüüpi. Kuidas teie omad?

Aga võib-olla ei tundnudki ära, st oli mõttes, ei pannud tähele. Miks sina ja sinu laps ise esimesena siis tere ei öelnud? Oleks teie teretanud, siis oleks ka õpetaja pilgu teile pööranud ja vastu teretanud.

Ma olen mõnikord tänaval-toidupoes-kinos jm ikka oma laste lasteaiaõpetajaid kohanud, teretame. Aga paar korda on küll olnud, et näen, et inimene kiirustab kuhugi, pilk selline, et ega ta tähele ei panegi, kes ümber on, kui möödudes teretan, siis hakkab ringi vaatama ja teretab vastu. See on ju loomulik, ei saa olla kogu aeg valveseisakus ja kõigi vastutulijate nägusid vaadata, et äkki mõni tuttav läheb mööda ja vaja teretada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahaha küll mõnel on ikka probleemid. Suva ei ole vä 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on vahe kas õpetaja ei märka ja seetõttu ei tereta või ei tereta vastu. Ma ei eelda, et õpetaja peaks poes juurde tormama ja teretama. Kui aga mina või laps teretame võiks vastu ikka teretada. Siinjuures ma ei pea silmas põhikooli vanema astme füüsika õpetajat. Pigem lasteaia kasvatajat või klassiõpetajat. Nemad võiks vanemaid teada. Ma ise teretan vastu, kui mulle tere öeldakse, ka siis, kui mulle kohe teretaja ei meenu. Samuti teretan trepikojas naabreid. Arvan, et see on tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Õpetaja ei tereta tänaval

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.