Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetaja lähtetoetus

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Õpetaja lähtetoetus

Postitas:
Kägu

Tere!

Ehk on siin mõni õpetaja lähtetoetuseg kokku puutunud ja oskab mulle ka asja selgeks teha…
Kopeerisin Õpetjate Lehest: “Alates 2020. aasta septembrist hakatakse lähtetoetust maksma ühekordse summana. Lähtetoetust, mille suurus on 12 783 eurot, saavad taotleda üldhariduskooli või kutseõppeasutusse esimest korda tööle asuvad õpetajad ja tugispetsialistid.”

Rõhk sõnal “esimest korda tööle asuv”, mis ütleb mulle seda, et ainult magistriõpingute järel esmakordselt tööle asuv õpetaja kvalifitseerub lähtetoetusele. Küll aga jäi mulle silma Tartu Ülikooli uuring, millest lugesin välja, et lähtetoetuse taotlejate keskmine tööstaaž (ilmselt siis õpetajatena?) on 5 aastat, maksimaalne lausa 12 aastat.
Kuidas siis lugu on, kas õpingute ajal töötanud õpetajal on õigus lähtetoetusele või mitte?
(Minul on magistriõpingute lõpuni jäänud aasta, aga olen õpingute kõrvalt väikese koormusega töötanud nii lasteaia kui ka koolis.)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.hm.ee/et/tegevused/opetaja-ja-koolijuht/lahtetoetus

Isikutele, kes asusid esmakordselt õpetaja või tugispetsialistina tööle õpingute ajal – 4 kuud pärast õpetajakoolituse või erialase kõrgharidusõppe lõpetamist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vanasti see info leitav ei olnud. Jäingi ilma, sest esitasin avalduse veidi üle nelja kuu peale lõpetamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui asusid õpetajana esmakordselt tööle õpetajakoolituse ajal, siis saab toetust. Kui töötasid juba enne ülikooli õpetajana, siis mitte. Mina läksin õpetajana tööle kaks aastat pärast õpetajakoolituse magistriõpingute alustamist, lõputöö jäi aga venima ja lõpetasin omakorda kaks aastat hiljem. Lõpetamise järel sain toetust taotleda. Soovitan kindluse mõttes ka HTMist üle küsida, kui miski ikkagi segane – sealt saab kõige täpsema info.

+1
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetaja lähtetoetus