Esileht Väikelaps Õpetaja premeerib kommiga lõunaune eest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 103 )

Teema: Õpetaja premeerib kommiga lõunaune eest

Postitas:
Kägu

Aga äkki õpetajad on nende laste vanematega eelnevalt kokku leppinud, et nende lastele tohib preemiaks pärast lõunaund kommi anda?

Sa ise ei kujuta üldse ette, kui ebarealistlik selline asi on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki õpetajad on nende laste vanematega eelnevalt kokku leppinud, et nende lastele tohib preemiaks pärast lõunaund kommi anda?

Sa ise ei kujuta üldse ette, kui ebarealistlik selline asi on?

Muig. Siin riigis, kus mina elan, pole üldse ebarealistlik. Ju siis Eestis on. Kurb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik, et keegi sinu tegemata tööd teeb.

See oli suunatud mulle või? Sul on midagi öelda selle kohta, mis tööd ja kui palju ma oma erivajadusega lapsega teinud olen? Kas ratastoolis lapse emale lähed ka ütlema, et miks sa oma last käima pole õpetanud?

Tule klähvata mulle isiklikult silmast silma ka sama asi. Las ma pakun, päriselus lööd pilgu maha ja pöörad pea ära.

Ei löö pilku maha. Vastupidi, mina ei lase erivajadusega manipuleerida. Mis see ratastool siia puutub, kas see tähendab, et sellele lapsele vanem ei pea õpetama lauakombeid, viisakust või tema ei vaja lõunaund?

Mis see lõunauni, viisakus ja lauakombed siia puutuvad? Tüüpiline manipulaatori soga, süüdistada kädinal teisi selles, mida ta hoopis ise teeb ja jahvatada midagi suvalist teemavälist. Sinusuguseid nähtud küll ja ma ei väitle sellistega. Ole aga rahulikult mats edasi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks ka väga tige. Milleks lastele suhkurt ja E-aineid sisse sööta. Tänapäeval on lastel nii palju allergjaid. Seda peaksid otsustama ikkagist lapsevanemad kui palju ja millist magusat nad oma lastele lubavad.

Allergiaid, ikkagi.

suhkrut ikka ka 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks ka väga tige. Milleks lastele suhkurt ja E-aineid sisse sööta. Tänapäeval on lastel nii palju allergjaid. Seda peaksid otsustama ikkagist lapsevanemad kui palju ja millist magusat nad oma lastele lubavad.

See tigedik on ju täielikult kirjaoskamatu. Need ongi kõige pretensioonikamad nii lasteaias kui koolis.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole muidu kommide/magusa vastu midagi, aga asi mida ma ei poolda on toiduga premeerimine. Tulevikus võib see tuua väga rasked toitumisprobleemid, sest inimene on harjunud, et magus on preemia ja hakkab iga asja peale magusaga end premeerima.  Toiduga ei tohi kunagi nii teha, et teed midagi ja saad preemiaks. Iga toituminõustaja rõhub seda ja koolitustel ka räägitakse. Magus võib olla magustoit, aga mitte preemia.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhendan huviringe lasteaias ja koolis.
selliste vanemate pärast nagu teemaalgataja, ei paku ma enam aastaid oma sünnipäeval lastele kommi, samuti ei kingi enne suvevaheajale minekut mingeid maiustusi
(varasematel aastakümnetel sai meie huvikoolis iga laps enne suvevaheajale minekut kas pulgakommi (lasteaed) või väikese kotikese maiustusi (kool))

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhendan huviringe lasteaias ja koolis. selliste vanemate pärast nagu teemaalgataja, ei paku ma enam aastaid oma sünnipäeval lastele kommi, samuti ei kingi enne suvevaheajale minekut mingeid maiustusi (varasematel aastakümnetel sai meie huvikoolis iga laps enne suvevaheajale minekut kas pulgakommi (lasteaed) või väikese kotikese maiustusi (kool))

Meil oli ka varem judo trennis nii, et lõpus oli kommisadu, ehk siis visati laiali mingeid karamelle, mida siis lapsed püüdsid. See meeldis neile väga, kuigi minu laps näiteks ei söönudki neid komme, pani endale kappi, korra kuus ehk võttis ühe. Aga samamoodi oli üks häiritud lapsevanem kaevanud ja nüüd teatati, et jääb ära. Laps on ülimalt pettunud, see lõpus olev kommisadu oli tema lemmikosa ja jättis alati trennist lõbusa ja toreda tunde, isegi kui muidu oli väsitav ja ei läinud nii hästi. Kurb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oska TA küsimusele vastata. Ma ei pea ka õigeks, et toiduga käitumist premeeritakse, aga kui mulle ei sobi kellegi teise käitumine, käesoleval juhul kasvataja oma, siis ma ei hakka kasvatajat ümber kasvatama, vaid vahetaks lasteaeda. Ise olen ma tänulik,et laps saab kuskil turvaliselt olla, kui tööd teen ja tühja sest kommist. Kui on meeletu ülekaalu oht, eks siis jalutan lapsega õhtul tund aega õues. Laps saab igalpool erinevaid kogemusi inimese käitumisest. Lasteaiast saab teada, et vahest saab soovikohaselt käitumise eest kommi, a kodus see ei toimi. Saab teada, et inimesed ja käitumismustrid on erinevad.
Ma ise imestasin seda, et laps saab igapäev magustoitu. Ka kodus. Minu kodus küll iga päev magustoitu pole. A ma ka muidugi imelik.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik, et keegi sinu tegemata tööd teeb.

See oli suunatud mulle või? Sul on midagi öelda selle kohta, mis tööd ja kui palju ma oma erivajadusega lapsega teinud olen? Kas ratastoolis lapse emale lähed ka ütlema, et miks sa oma last käima pole õpetanud?

Tule klähvata mulle isiklikult silmast silma ka sama asi. Las ma pakun, päriselus lööd pilgu maha ja pöörad pea ära.

Ei löö pilku maha. Vastupidi, mina ei lase erivajadusega manipuleerida. Mis see ratastool siia puutub, kas see tähendab, et sellele lapsele vanem ei pea õpetama lauakombeid, viisakust või tema ei vaja lõunaund?

Mis see lõunauni, viisakus ja lauakombed siia puutuvad? Tüüpiline manipulaatori soga, süüdistada kädinal teisi selles, mida ta hoopis ise teeb ja jahvatada midagi suvalist teemavälist. Sinusuguseid nähtud küll ja ma ei väitle sellistega. Ole aga rahulikult mats edasi.

Sina alustasid minuga rääkimist. Õigemine, minu ründamist. Jahusid midagi erivajadusest ja ratastoolist, mis läheb täiesti teemast välja. Ja nüüd draamatsed edasi. Tõesti, lõpeta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole muidu kommide/magusa vastu midagi, aga asi mida ma ei poolda on toiduga premeerimine. Tulevikus võib see tuua väga rasked toitumisprobleemid, sest inimene on harjunud, et magus on preemia ja hakkab iga asja peale magusaga end premeerima. Toiduga ei tohi kunagi nii teha, et teed midagi ja saad preemiaks. Iga toituminõustaja rõhub seda ja koolitustel ka räägitakse. Magus võib olla magustoit, aga mitte preemia.

Sea tehakse kogu aeg, koolides saadakse ka vahel toitu/maiustusi nt mingite võistluste võitmise või osalemise eest auhinnaks ja telemängudes on toit olnud auhind. Ja üritustel nt saavad mängudes osalejad auhinnaks jäätist ja pulgakommi ja võitjad veel maiustusi lisaks. Kui veel päkapikk jõulude eel maiustusi peaks tooma, see ju ka nagu preemia, vähemalt vanasti räägiti, et selle eest peab hea laps olema, headele lastele tuuakse, tänapäeval võib-olla piisab eksisteerimisest juba selleks preemiaks ja eks päkapikult oodata ka juba mänguasju, nii et sellega on vist kõik korras, jääb ainult veel see ürituste ja võistluste teema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik, et keegi sinu tegemata tööd teeb.

See oli suunatud mulle või? Sul on midagi öelda selle kohta, mis tööd ja kui palju ma oma erivajadusega lapsega teinud olen? Kas ratastoolis lapse emale lähed ka ütlema, et miks sa oma last käima pole õpetanud?

Tule klähvata mulle isiklikult silmast silma ka sama asi. Las ma pakun, päriselus lööd pilgu maha ja pöörad pea ära.

Ei löö pilku maha. Vastupidi, mina ei lase erivajadusega manipuleerida. Mis see ratastool siia puutub, kas see tähendab, et sellele lapsele vanem ei pea õpetama lauakombeid, viisakust või tema ei vaja lõunaund?

Mis see lõunauni, viisakus ja lauakombed siia puutuvad? Tüüpiline manipulaatori soga, süüdistada kädinal teisi selles, mida ta hoopis ise teeb ja jahvatada midagi suvalist teemavälist. Sinusuguseid nähtud küll ja ma ei väitle sellistega. Ole aga rahulikult mats edasi.

Sina alustasid minuga rääkimist. Õigemine, minu ründamist. Jahusid midagi erivajadusest ja ratastoolist, mis läheb täiesti teemast välja. Ja nüüd draamatsed edasi. Tõesti, lõpeta.

Aa, nüüd on muidugi kõige lihtsam lolli mängida nagu puuduks võime tekstist aru saada ja analoogiat näha. Või äkki sa ei teesklegi? Ja “rääkimist” ehk solvavate ja halvustavate kommentaaride sülitamist alustasid ju ikka sina. Muidugi-muidugi, nüüd jäägu mina vait, et viimane sõna ikka sulle jääks.

Sulle endale vist ei õpetatud keegi kodus kombeid ega viisakust. Ei laua taga ega inimestega suheldes. Aga teiste pereelu oled küll kärmas mõnitama.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et toiduga premeerimine on vale. Seda räägivad ka paljud kasvatusteadlased. Üks komm päevas muidugi ei tee lapsele midagi. Vaevalt, et see üks komm hullu suhkrulaksu ka annab, et lapsed segi läheks. Minu lapse lasteaias on magustoit toidu kõrvale vaid korra nädalas mitte iga päev.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, sul polegi siis küsimus kommis, vaid selles, kes seda annab?

Hämmastav, kui paljud inimesed ei suuda kaherealise lihtsa kirjutise sõnumist aru saada. Kuidas te ometi koolis toime tulite, kus pidi oletatavasti päris pikki lehekülgi läbi lugema, ja neist midagi aru saama, midagi kontrolltöösse vastuseks kirjutama… Ja kuidas üldse maailmas niiviisi toime tulla? Aga ega vist ei tuldagi, ja ega siis ei suudeta ka näiteks aru saada kõigist nendest kirjutistest, mis näitavad selgelt ära, et üleliigne magusa tarbimine on probleem, ja üha süvenev probleem, ja maksab laste tervisele teravalt kätte.

Asi pole ei kommis ega selles, kes seda annab, vaid selles, kui palju seda lastele antakse. Igaüks annab. Vanem kodus annab kommi. Vanaema tuleb külla annab kommi. Lasteaiaõpetaja annab ka kommi. Veidi suuremal lapsel on oma taskuraha, ostab kommi. Sõber ostab ja pakub ka kommi. See ongi probleem. Vähemasti see lasteaia osa võiks siit ära jääda, kuna teisi kommijagajaid on veelgi raskem kuidagi talitseda ja kontrollida.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhendan huviringe lasteaias ja koolis. selliste vanemate pärast nagu teemaalgataja, ei paku ma enam aastaid oma sünnipäeval lastele kommi, samuti ei kingi enne suvevaheajale minekut mingeid maiustusi (varasematel aastakümnetel sai meie huvikoolis iga laps enne suvevaheajale minekut kas pulgakommi (lasteaed) või väikese kotikese maiustusi (kool))

Aga ma tõesti ei näegi mingit põhjust lastele sellistel puhkudel kommi pakkuda või maiustusi jagada. Lapsed saavad tänapäeval komme ja muud magusat kaugelt liiga palju ja selles pole midagi pidulikku ega erilist, lihtsalt kinkija mugavus – magus justkui kõlbab alati ja siis ei pea rohkem mõtlema. Miks mitte kingituseks lapsele midagi pisikest ja praktilist (mõni kena pliiats, vildikas, kustukas, teritaja), mis lapsel nagunii ära kulub või mille saab vähemasti edasi kinkida või taaskasutusse viia. Või vähemasti pähklid või kuivatatud puuviljad, natukegi parem.

Saan ise ka jõuludeks-sünnipäevaks ikka alati hunnikute viisi komme, šokolaadi, komme, šokolaadi, komme, šokolaadi. Variante, kuidas selle kraamiga toimin, on kaks 1) ei suuda vastu panna ja söön end haigeks 2) kingin kellelegi edasi – ja tean, et too siis on samamoodi hädas, et mida sellega nüüd siis peale hakata.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik, et keegi sinu tegemata tööd teeb.

See oli suunatud mulle või? Sul on midagi öelda selle kohta, mis tööd ja kui palju ma oma erivajadusega lapsega teinud olen? Kas ratastoolis lapse emale lähed ka ütlema, et miks sa oma last käima pole õpetanud?

Tule klähvata mulle isiklikult silmast silma ka sama asi. Las ma pakun, päriselus lööd pilgu maha ja pöörad pea ära.

Ei löö pilku maha. Vastupidi, mina ei lase erivajadusega manipuleerida. Mis see ratastool siia puutub, kas see tähendab, et sellele lapsele vanem ei pea õpetama lauakombeid, viisakust või tema ei vaja lõunaund?

Mis see lõunauni, viisakus ja lauakombed siia puutuvad? Tüüpiline manipulaatori soga, süüdistada kädinal teisi selles, mida ta hoopis ise teeb ja jahvatada midagi suvalist teemavälist. Sinusuguseid nähtud küll ja ma ei väitle sellistega. Ole aga rahulikult mats edasi.

Sina alustasid minuga rääkimist. Õigemine, minu ründamist. Jahusid midagi erivajadusest ja ratastoolist, mis läheb täiesti teemast välja. Ja nüüd draamatsed edasi. Tõesti, lõpeta.

Aa, nüüd on muidugi kõige lihtsam lolli mängida nagu puuduks võime tekstist aru saada ja analoogiat näha. Või äkki sa ei teesklegi? Ja “rääkimist” ehk solvavate ja halvustavate kommentaaride sülitamist alustasid ju ikka sina. Muidugi-muidugi, nüüd jäägu mina vait, et viimane sõna ikka sulle jääks.

Sulle endale vist ei õpetatud keegi kodus kombeid ega viisakust. Ei laua taga ega inimestega suheldes. Aga teiste pereelu oled küll kärmas mõnitama.

Mine teraapiasse. Ilmselgelt olen mina praegu sulle väljaelamiskoht, aga teine inimene ei ole su peldikupott, kuhu oksendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle mingi hüsteeriline troll välja ilmunud ja teemat solkima tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem kodus annab kommi. Vanaema tuleb külla annab kommi. Lasteaiaõpetaja annab ka kommi. Veidi suuremal lapsel on oma taskuraha, ostab kommi. Sõber ostab ja pakub ka kommi. See ongi probleem. Vähemasti see lasteaia osa võiks siit ära jääda, kuna teisi kommijagajaid on veelgi raskem kuidagi talitseda ja kontrollida.

Nii ja miks see õpetaja, kes omal moel lapsi rõõmustada püüab, just see faktor on,kes vahelt ära jääks? Vanaemaga sa end kehtestada ei oska või lapse endaga? Miks tal seda taksuraha üldse olema peab kui see kommi peale kulub?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik, et keegi sinu tegemata tööd teeb.

See oli suunatud mulle või? Sul on midagi öelda selle kohta, mis tööd ja kui palju ma oma erivajadusega lapsega teinud olen? Kas ratastoolis lapse emale lähed ka ütlema, et miks sa oma last käima pole õpetanud?

Tule klähvata mulle isiklikult silmast silma ka sama asi. Las ma pakun, päriselus lööd pilgu maha ja pöörad pea ära.

Ei löö pilku maha. Vastupidi, mina ei lase erivajadusega manipuleerida. Mis see ratastool siia puutub, kas see tähendab, et sellele lapsele vanem ei pea õpetama lauakombeid, viisakust või tema ei vaja lõunaund?

Mis see lõunauni, viisakus ja lauakombed siia puutuvad? Tüüpiline manipulaatori soga, süüdistada kädinal teisi selles, mida ta hoopis ise teeb ja jahvatada midagi suvalist teemavälist. Sinusuguseid nähtud küll ja ma ei väitle sellistega. Ole aga rahulikult mats edasi.

Sina alustasid minuga rääkimist. Õigemine, minu ründamist. Jahusid midagi erivajadusest ja ratastoolist, mis läheb täiesti teemast välja. Ja nüüd draamatsed edasi. Tõesti, lõpeta.

Aa, nüüd on muidugi kõige lihtsam lolli mängida nagu puuduks võime tekstist aru saada ja analoogiat näha. Või äkki sa ei teesklegi? Ja “rääkimist” ehk solvavate ja halvustavate kommentaaride sülitamist alustasid ju ikka sina. Muidugi-muidugi, nüüd jäägu mina vait, et viimane sõna ikka sulle jääks.

Sulle endale vist ei õpetatud keegi kodus kombeid ega viisakust. Ei laua taga ega inimestega suheldes. Aga teiste pereelu oled küll kärmas mõnitama.

Mine teraapiasse. Ilmselgelt olen mina praegu sulle väljaelamiskoht, aga teine inimene ei ole su peldikupott, kuhu oksendada.

Sina mine ka. Terapeut aitab sul aru saada, mis see sinu käitumises ja olekus on, mis teistes inimestes okserefleksi tekitab. Kui ta sind just muidugi enne täis ei oksenda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem kodus annab kommi. Vanaema tuleb külla annab kommi. Lasteaiaõpetaja annab ka kommi. Veidi suuremal lapsel on oma taskuraha, ostab kommi. Sõber ostab ja pakub ka kommi.

Ei pea ju nii olema. Mina ei osta koju kommi, vanaema ei too kommi. Kui käime kuskil, näiteks loomaaias või linnas jalutamas, ostan lapsele jäätist. Kui lasteaias vahel kommi pakutakse, ei minesta sellest ära. Sõbrad ka ei paku kommi, ise laps ei osta kommi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhendan huviringe lasteaias ja koolis. selliste vanemate pärast nagu teemaalgataja, ei paku ma enam aastaid oma sünnipäeval lastele kommi, samuti ei kingi enne suvevaheajale minekut mingeid maiustusi (varasematel aastakümnetel sai meie huvikoolis iga laps enne suvevaheajale minekut kas pulgakommi (lasteaed) või väikese kotikese maiustusi (kool))

Aga ma tõesti ei näegi mingit põhjust lastele sellistel puhkudel kommi pakkuda või maiustusi jagada. Lapsed saavad tänapäeval komme ja muud magusat kaugelt liiga palju ja selles pole midagi pidulikku ega erilist, lihtsalt kinkija mugavus – magus justkui kõlbab alati ja siis ei pea rohkem mõtlema. Miks mitte kingituseks lapsele midagi pisikest ja praktilist (mõni kena pliiats, vildikas, kustukas, teritaja), mis lapsel nagunii ära kulub või mille saab vähemasti edasi kinkida või taaskasutusse viia. Või vähemasti pähklid või kuivatatud puuviljad, natukegi parem.

Saan ise ka jõuludeks-sünnipäevaks ikka alati hunnikute viisi komme, šokolaadi, komme, šokolaadi, komme, šokolaadi. Variante, kuidas selle kraamiga toimin, on kaks 1) ei suuda vastu panna ja söön end haigeks 2) kingin kellelegi edasi – ja tean, et too siis on samamoodi hädas, et mida sellega nüüd siis peale hakata.

Mina küll kellegi taaskasutatud pliiatseid enda lapsele ei tahaks. Pähkel pole tervislikum, kui komm, pähkel on ju rasva täis ja kõigile pähkel ei sobigi, tekitab allergiaid ja kõhupuhitust. Kuivatatud puuviljadele lisatakse ka suhkurt, lisaks pole need nii maitsvad midagi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem kodus annab kommi. Vanaema tuleb külla annab kommi. Lasteaiaõpetaja annab ka kommi. Veidi suuremal lapsel on oma taskuraha, ostab kommi. Sõber ostab ja pakub ka kommi.

Ei pea ju nii olema. Mina ei osta koju kommi, vanaema ei too kommi. Kui käime kuskil, näiteks loomaaias või linnas jalutamas, ostan lapsele jäätist. Kui lasteaias vahel kommi pakutakse, ei minesta sellest ära. Sõbrad ka ei paku kommi, ise laps ei osta kommi.

Minul ka kodus komme pole. Kui lapsel tuleb kommi isu, võin alati poest osta talle ja sööb need kohe ära. Pikaks ajaks kommi isu läinud ja kusagil kommidest oimetuks end söömas ei käi. Taskuraha ei annaks selleks, et laps saaks seda kommidele kulutada. Minu laps näiteks korjab oma taskuraha millegi suurema jaoks, mitte ei osta selle eest kommi. Sõber ei pea ka alati kommi ostma ja pakkuma neid lapsele ja laps võib alati keelduda kommist nii sõbra, kui vanaema juures kui ka lasteaias.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil vanaema toob näiteks poisile juustu hoopis, sest lapsele meeldib juust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma tõesti ei näegi mingit põhjust lastele sellistel puhkudel kommi pakkuda või maiustusi jagada. Lapsed saavad tänapäeval komme ja muud magusat kaugelt liiga palju ja selles pole midagi pidulikku ega erilist, lihtsalt kinkija mugavus – magus justkui kõlbab alati ja siis ei pea rohkem mõtlema. Miks mitte kingituseks lapsele midagi pisikest ja praktilist (mõni kena pliiats, vildikas, kustukas, teritaja), mis lapsel nagunii ära kulub või mille saab vähemasti edasi kinkida või taaskasutusse viia. Või vähemasti pähklid või kuivatatud puuviljad, natukegi parem.

Misasja? Et kui mul kui õpetajal on sünnipäev, siis peaksin ma igale lapsele vildika või teritaja ostma? No tulge mõistusele. Mul on päevas 6 tundi. 6×30= 180 teritajat, ehk siis kokku ca 300€ eest nänni OMA sünnipäeva puhul.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma tõesti ei näegi mingit põhjust lastele sellistel puhkudel kommi pakkuda või maiustusi jagada. Lapsed saavad tänapäeval komme ja muud magusat kaugelt liiga palju ja selles pole midagi pidulikku ega erilist, lihtsalt kinkija mugavus – magus justkui kõlbab alati ja siis ei pea rohkem mõtlema. Miks mitte kingituseks lapsele midagi pisikest ja praktilist (mõni kena pliiats, vildikas, kustukas, teritaja), mis lapsel nagunii ära kulub või mille saab vähemasti edasi kinkida või taaskasutusse viia. Või vähemasti pähklid või kuivatatud puuviljad, natukegi parem.

Misasja? Et kui mul kui õpetajal on sünnipäev, siis peaksin ma igale lapsele vildika või teritaja ostma? No tulge mõistusele. Mul on päevas 6 tundi. 6×30= 180 teritajat, ehk siis kokku ca 300€ eest nänni OMA sünnipäeva puhul.

Tõesti loll jutt. Õpetaja ostku mingeid teritajaid ja pliiatseid, mida saab siis taaskasutusse viia. Minu lapsele meeldib küll üks väike komm ja normaalselt kasvatatud lapsele ei tee see ka mitte midagi. Vanemad ise ei suuda oma lapsi õgardlusest hoida, ise ostavad neile komme liiga palju ja siis on kõik teised süüdi, et antakse veel kuskil üks komm. Üks komm ei tee mitte kui midagi. Täpselt samamoodi kisasid meie lasteaias vanemad, kui lastele näidati õhtul multikaid. Mitte iga päev, aga siis, kui osa jäid hilisemaks sinna. Ja jälle õudne kisa, et miks ei tegeleta, miks näidatakse multikaid, et kodus nagunii ainult istuvad teleka ees. Ärgu siis istugu, tegelege ise rohkem oma lastega, mitte ärge süüdistage kogu aeg lasteaeda, kooli, jumal teab keda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik, et keegi sinu tegemata tööd teeb.

See oli suunatud mulle või? Sul on midagi öelda selle kohta, mis tööd ja kui palju ma oma erivajadusega lapsega teinud olen? Kas ratastoolis lapse emale lähed ka ütlema, et miks sa oma last käima pole õpetanud?

Tule klähvata mulle isiklikult silmast silma ka sama asi. Las ma pakun, päriselus lööd pilgu maha ja pöörad pea ära.

Ei löö pilku maha. Vastupidi, mina ei lase erivajadusega manipuleerida. Mis see ratastool siia puutub, kas see tähendab, et sellele lapsele vanem ei pea õpetama lauakombeid, viisakust või tema ei vaja lõunaund?

Mis see lõunauni, viisakus ja lauakombed siia puutuvad? Tüüpiline manipulaatori soga, süüdistada kädinal teisi selles, mida ta hoopis ise teeb ja jahvatada midagi suvalist teemavälist. Sinusuguseid nähtud küll ja ma ei väitle sellistega. Ole aga rahulikult mats edasi.

Sina alustasid minuga rääkimist. Õigemine, minu ründamist. Jahusid midagi erivajadusest ja ratastoolist, mis läheb täiesti teemast välja. Ja nüüd draamatsed edasi. Tõesti, lõpeta.

Aa, nüüd on muidugi kõige lihtsam lolli mängida nagu puuduks võime tekstist aru saada ja analoogiat näha. Või äkki sa ei teesklegi? Ja “rääkimist” ehk solvavate ja halvustavate kommentaaride sülitamist alustasid ju ikka sina. Muidugi-muidugi, nüüd jäägu mina vait, et viimane sõna ikka sulle jääks.

Sulle endale vist ei õpetatud keegi kodus kombeid ega viisakust. Ei laua taga ega inimestega suheldes. Aga teiste pereelu oled küll kärmas mõnitama.

Mine teraapiasse. Ilmselgelt olen mina praegu sulle väljaelamiskoht, aga teine inimene ei ole su peldikupott, kuhu oksendada.

Sina mine ka. Terapeut aitab sul aru saada, mis see sinu käitumises ja olekus on, mis teistes inimestes okserefleksi tekitab. Kui ta sind just muidugi enne täis ei oksenda.

Sa oled ikka lauskriminaal. Kui nägu ei meeldi, viruta näkku.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka lauskriminaal. Kui nägu ei meeldi, viruta näkku.

Jälle see vanamees trollib siin. Sekkub suvalistesse teemadesse, kukub sõimama, et tüli õhutada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka lauskriminaal. Kui nägu ei meeldi, viruta näkku.

See viimane lause on sinu elu moto nagu ma aru saan? Oled siin teemas algusest peale sildistanud teisi kõige sellega, mis sulle endale ilmselt iga päev peeglist vastu vaatab. Arvasid, et kätsatad kommentaari, paar kägu panevad “vaimukuse” eest plussi ja päev on korda läinud. Aga oh häda, keegi julges sulle su oma keeles vastu rääkida. Nüüd on mõistus otsas, vait jääda ei suuda, sest siis viimati hakkavad arvama, et sul polegi õigus.

Mulle nüüd tõesti aitab. Rohkem seda teemat ei ava.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja? Et kui mul kui õpetajal on sünnipäev, siis peaksin ma igale lapsele vildika või teritaja ostma? No tulge mõistusele. Mul on päevas 6 tundi. 6×30= 180 teritajat, ehk siis kokku ca 300€ eest nänni OMA sünnipäeva puhul.

Rahune. Teritaja või muud väikest kontorinänni saab ka mõnekümne sendiga, ja need olid nagunii lihtsalt suvalised näited, mõnel on nüüd vererõhk laes sellest. Jutt on sellest, kui juba nagunii kingitust tehakse lastele. Kui sul on 180 lapsele kommipakikest vaja teha, nagu seal eespool kirjeldati, siis vaevalt et su kulud väiksemad tulevad. Ma üldse ei saa aru, miks õpetaja peaks oma sünnipäeva puhul oma 180 õpilasele süstemaatiliselt kingituse tegema. Ma ei mäleta, et mul koolis nii oleks olnud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti loll jutt. Õpetaja ostku mingeid teritajaid ja pliiatseid, mida saab siis taaskasutusse viia. Minu lapsele meeldib küll üks väike komm ja normaalselt kasvatatud lapsele ei tee see ka mitte midagi. Vanemad ise ei suuda oma lapsi õgardlusest hoida, ise ostavad neile komme liiga palju ja siis on kõik teised süüdi, et antakse veel kuskil üks komm. Üks komm ei tee mitte kui midagi. Täpselt samamoodi kisasid meie lasteaias vanemad, kui lastele näidati õhtul multikaid. Mitte iga päev, aga siis, kui osa jäid hilisemaks sinna. Ja jälle õudne kisa, et miks ei tegeleta, miks näidatakse multikaid, et kodus nagunii ainult istuvad teleka ees. Ärgu siis istugu, tegelege ise rohkem oma lastega, mitte ärge süüdistage kogu aeg lasteaeda, kooli, jumal teab keda.

Statistika näitab, et väga suur hulk meie lapsi pole paraku normaalselt kasvatatud. Mitte üksikud erandid. Ei multikate vaatamise ega kommide söömise osas. Õpetaja on professionaal ja peab selles olukorras oskama targemini käituda kui keskmine lapsevanem. Ei arva, et mõnikord erandjuhul ei võiks lastele kommi anda või multikaid näidata, aga paremini sobib puuvili, ja multikas sobib hästi, kui seal nähtu üle pärast arutatakse või sellest inspireerituna midagi ühiselt tehakse, mängitakse. Isiklikult küll õpetajale ei kommi ega multika peale turja kargama ei hakkaks, kui see just päris igapäevane asi pole. Õpetajatel on piisavalt keeruline elu meie maal, tublid inimesed on, et üldse jaksavad ja on valmis seda tööd tegema meie tingimustes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 103 )


Esileht Väikelaps Õpetaja premeerib kommiga lõunaune eest