Esileht Koroonaviirus COVID-19 Õpetajad ja koroona

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Teema: Õpetajad ja koroona

Postitas:
Kägu

Õpetajad, kuidas tunnete ennast praegu koolis? Tunnistan ausalt, minul on väga ebameeldiv tunne  tundi minna. Olen küll vaktsineeritud, kuid tean, et vaktsiin ei kaitse haigestumise eest, pigem raskelt põdemise eest. Sellegipoolest ei taha seda haigust endale ega  oma  perel koju viia. Koolis töötan paratamatult keskkonnas, kus igapäevaselt olen kusagilt nö lähikontaktne (kes ei pea koju jääma). Siinkohal on neil, kes on vaktsineerimata, isegi lihtsam, kuna iga kokkupuute korral jäävad nemad kümneks päevaks eneseisolatsiooni. Vaktsineeritud õpetajad pevad aga andma oma tunde,  lisaks asendama mittevaktsineerituid ja seda kõike varitsevat ohtu tunnetades. Ausalt, ma enam ei jaksa ja ei taha. Kas ma olen ainus, kes nii tunneb, et praegu on koolis ikka kõik täitsa valesti? Võib olla oleks mõistlik võtta haigusleht, sest ma tõesti ei jaksa ega taha enam kooli minna. Olen läbipõlenud ega näe hetkel koolis midagi meeldivat.

+37
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ettepenakud?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tööta küll koolis, vaid lasteaias (sõimerühmas) ja tunnen täpselt sama. Nagu oleks sõjas eesliinile saadetud: keegi isegi ei eelda, et äkki me ei saa pihta, põgeneda pole kuhugi.
Kahjuks on ka koguaeg “järelnohu” ja “alles nüüd ootamatult tekkinud nohuga” lapsed lasteaias, köhivad-aevastavad näkku, pühivad minu sisse nohust nina. Loomulikult ma ju hoian ja nunnutan neid, võtan sülle, kussutan magama, olen nendega koguaeg näost-näkku kontaktis, pühin nende ninasid.
Ärge saage valesti aru – ma ei süüdista lapsi ega vanemaid. Olen ka ise väikelaste ema ja tean kui sagedane tõesti on sõimes nohu… Ja tulebki teinekord ootamatult. Ja kestabki kaua. Samas töö poolt on surve tulla juba tööle, sest muidu peavad minu töö tegema ära teidsed inimesed, kes ka enam ei jõua…
Ühesõnaga väga keeruline olukord. Pigem süüdistan seda, et vaktsineeritud inimesed ei pea jääma (st mõnel ameti kohal, nt nagu õpetajad, ei saagi jääda) isolatsiooni ning seda, et lasteaialastele ja kooliõpilastele kehtib lihtsustatud karantiin, mis omakorda tähendab seda, et vanem ei saa temaga jääda koju haiguslehele enne, kui laps on päriselt haige. See aga ei pidurda, nagu väga hästi näha on, koroonalevikut absoluutselt.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka lasteaiaõpetaja ja tunnen sarnaselt.
Ma ei taha haigeks jääda, st ei taha ka tavalist nohu või köha, sest see tähendab, et pean võtma haiguslehe, see tähendab, et pean jälle koju jääma, ehkki enesetunne ei pruugi halb ollagi, ja keegi kolleegidest peab mitme eest rabama ja palgas kaotan ja kõik on nii kalliks läinud, et ma ei suuda sellesse enam neutraalselt suhtuda.
Samuti istuvad kodus vaktsineerimata lähikontaksted kolleegid (enamik õpetajatest on küll vaktsineeritud, kuid abilistest vaid ca pooled) ja see tähendab veel suuremat koormust.
Tunnen end ka väga ebamugavalt vanemaid natuke nohustele lastele järele kutsudes, saan inimlikult neistki aru. Selle aasta viirused on nagu kiuste ka jube pika vinnaga, laps tuleb väikese jääknohuga tagasi lasteaeda ja siis nädala pärast muutub nohu jälle tugevaks, hakkab ka köhima, ja jälle vaja vanemat teavitada…

Ühesõnaga igati nõme olukord.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei võiks olla paar nädalat distantsõpet, et levik nö katki lõigata, mittemidagi ei juhtuks. Lastesõime osas, ma ka ei mõista, miks poolhaigeid lapsi tuuakse. Pensionärist sugulane paluti nädalaks lasteaeda haiget töötajat asendama ja kohe esimesel päeval oli üks laps haige, õnneks ise ei jäänud, on vaktsineeritud, aga enam asendama ei lähe ka.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne.  Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

Milleks testida üldse? kes haige, jäägu koju, teistel laske elada.

+5
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

Milleks testida üldse? kes haige, jäägu koju, teistel laske elada.

Juba praegu on koolidest alanud nakkusahelate tõttu haiglates ülekoormus. Õpetajatest raskemas seisus on meditsiinitöötajad, imetlen nende pingutusi ja vastupidamisvõimet.  Palun kuuka 14.10 ETV kanalilt saadet “Esimene stuudio”, kus eile rääkis nendel teemadel ausalt ja emotsioonideta PERH-i peaarst Peep Talving. Olukord meditsiinis on väga raske ja nii jätkudes ei  ole võimalik minna haiglasse enam ka pimesooleopile :(.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

Milleks testida üldse? kes haige, jäägu koju, teistel laske elada.

Juba praegu on koolidest alanud nakkusahelate tõttu haiglates ülekoormus. Õpetajatest raskemas seisus on meditsiinitöötajad, imetlen nende pingutusi ja vastupidamisvõimet. Palun kuuka 14.10 ETV kanalilt saadet “Esimene stuudio”, kus eile rääkis nendel teemadel ausalt ja emotsioonideta PERH-i peaarst Peep Talving. Olukord meditsiinis on väga raske ja nii jätkudes ei ole võimalik minna haiglasse enam ka pimesooleopile :(.

Just. Meil õpetajatena on raske, aga võrreldes med.töötajatega on muidugi patt kurta. Ikkagi on väga kurb vaadata, kuidas langevad ka vaktsineeritud õpetajad ja mõned, kes vanemad, puuduvad nädalaid, sest neile on koroona siiski ränk. Ning neil ei ole võimalik koju jääda, kui klassis/rühmas on koroona. Alles siis saavad jääda, kui ise langevad. On ka töötajaid, kellel tervisliku seisundi tõttu pole vaktsineerimine olnud võimalik, samas ka koroonasse jäämise väljavaade on nende jaoks kohutav. Ma ei tahaks nende nahas olla.
Muideks ise istun praegu peaaegu kogemata õigel ajal avastatud koroonatõbise lapsega kodus ja kui ma poleks nii paranoiline olnud (rühmas koroona), siis ma ei teakski, et ta “haige” on, sest sümptomid on nii minimaalsed, et on lausa vaieldav, kas neid üldse on. Käiks rõõmsalt lasteaias edasi ja levitaks.. Ma arvan, et nii mõnigi “terve” laps käib nii lasteaias/koolis ja enese teadmata levitab. Sellepärast ei ma ei nägi lihtsustatud karantiinil mõtet.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tunnen õpetajana ennast samamoodi nagu teemaalgataja. olen samuti vaktsineeritud ja kannan koolis maski. meil on koolis viimasel ajal palju õpetajaid, kes on vaktsineeritud, kuid ikkagi haigeks jäänud. keegi ei suuda kindlaks teha, kus nakkus saadud on. mulle tundub, et enam keegi vaktsineeritud õpetajat ei teavita, et ta on olnud lähikontaktne. olukord on kontrolli alt väljunud. lisaks ei testi algklasside õpilasi mitte keegi.

mulle tundub see ettepanek mõistlik, et paariks nädalaks distantsõppele minna. hetkel on olukord riigis ikka väga kriitiline.

hetkel on koolides olukord selline, et paljud õpetajad on ise haiged või on oma haigete lastega hoolduslehel. tunde asendavad mingi muu aine õpetajad või sotsiaalpedagoogid või raamatukogutöötajad, kes annavad lastele lihtsalt iseseisva töö, mille õpetaja on jätnud. sellises olukorras tundub mulle videotund oma õpetajaga tõhusam kui 45 minutit iseseisvat tööd teha.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajad on pinges ja stressis. Ei tunne end hästi koolis viibides – püüan teha oma tööd ning mitte laskuda diskussioonidesse hetkeolukorrast.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tunnen õpetajana ennast samamoodi nagu teemaalgataja. olen samuti vaktsineeritud ja kannan koolis maski. meil on koolis viimasel ajal palju õpetajaid, kes on vaktsineeritud, kuid ikkagi haigeks jäänud. keegi ei suuda kindlaks teha, kus nakkus saadud on. mulle tundub, et enam keegi vaktsineeritud õpetajat ei teavita, et ta on olnud lähikontaktne. olukord on kontrolli alt väljunud. lisaks ei testi algklasside õpilasi mitte keegi.

mulle tundub see ettepanek mõistlik, et paariks nädalaks distantsõppele minna. hetkel on olukord riigis ikka väga kriitiline.

hetkel on koolides olukord selline, et paljud õpetajad on ise haiged või on oma haigete lastega hoolduslehel. tunde asendavad mingi muu aine õpetajad või sotsiaalpedagoogid või raamatukogutöötajad, kes annavad lastele lihtsalt iseseisva töö, mille õpetaja on jätnud. sellises olukorras tundub mulle videotund oma õpetajaga tõhusam kui 45 minutit iseseisvat tööd teha.

Meil on ka nii, et lapsed on koolis, õpetajad kas ise haigetena , lähikontaktsetena (vaktsineerimata õpetajad) või siis haige lapsega kodus ja saadavad töölehti meilile. Sekretär siis paljundab ja jagab õpilastele ning õpilased iseseisvalt lahendavad. On olnud päevi, kus ühtegi “õige” õpetajaga tundi  klassil pole olnud. Meil pole vahel jagunud isegi inimest, keda klassi ette saata, siis on õpilased klassis ja õpetaja jookseb 2-3 klassi vahet. Täiesti mõttetud koolipäevad.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

mille alusel 5. klassi lapsi testiti? Nad on eeldatavalt alla 12-aastased ju veel ja neile kehtib lihtsustatud karantiin, ilma testimiskohustuseta. vaktsineeritud nad ka pole.

Küsin, sest mind paneb kõige rohkem imestama see, et alla 12-aastaseid lähikontaktseid ei pea testima. Samas on EPL artiklis kirja selline lause: “<span style=”color: #212529; font-family: ‘Open Sans’, sans-serif;”>Synlabi andmetel on vanusegrupiti vaadates kõige rohkem nakatumisi, nii absoluutarvudes kui ka osakaalult vanusegrupis 7-12 aastat.” . </span>

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Open Sans’, sans-serif;”>Ehk siis see ongi see imeline puutumatu vanusegrupp koolis, keda mingilgi moel ei kontrollita. Põhikoolides moodustab 1.-5. klass (ehk alla 12-aastased) suure enamuse.</span>

ja ka 12+ vanuses on asi ebavõrdne. testitakse vaktsineerimata lapsi. samas on nt tänase seisuga ligi 40% haiglasolijatest vaktsineeritud… ehk siis ka nemad haigestuvad. aga neid lihtsalt ei kontrollita.

kõik see kokku tekitab ka minus hirmu. kas alla 12-aastased on mingi testgrupp, et vaadata, kui palju haigus leviks ilma igasuguste piiranguteta?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

mille alusel 5. klassi lapsi testiti? Nad on eeldatavalt alla 12-aastased ju veel ja neile kehtib lihtsustatud karantiin, ilma testimiskohustuseta. vaktsineeritud nad ka pole.

 

Küsin, sest mind paneb kõige rohkem imestama see, et alla 12-aastaseid lähikontaktseid ei pea testima. Samas on EPL artiklis kirja selline lause: “Synlabi andmetel on vanusegrupiti vaadates kõige rohkem nakatumisi, nii absoluutarvudes kui ka osakaalult vanusegrupis 7-12 aastat.” .

Ehk siis see ongi see imeline puutumatu vanusegrupp koolis, keda mingilgi moel ei kontrollita. Põhikoolides moodustab 1.-5. klass (ehk alla 12-aastased) suure enamuse.

ja ka 12+ vanuses on asi ebavõrdne. testitakse vaktsineerimata lapsi. samas on nt tänase seisuga ligi 40% haiglasolijatest vaktsineeritud… ehk siis ka nemad haigestuvad. aga neid lihtsalt ei kontrollita.

kõik see kokku tekitab ka minus hirmu. kas alla 12-aastased on mingi testgrupp, et vaadata, kui palju haigus leviks ilma igasuguste piiranguteta?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

mille alusel 5. klassi lapsi testiti? Nad on eeldatavalt alla 12-aastased ju veel ja neile kehtib lihtsustatud karantiin, ilma testimiskohustuseta. vaktsineeritud nad ka pole.

Küsin, sest mind paneb kõige rohkem imestama see, et alla 12-aastaseid lähikontaktseid ei pea testima. Samas on EPL artiklis kirja selline lause: “Synlabi andmetel on vanusegrupiti vaadates kõige rohkem nakatumisi, nii absoluutarvudes kui ka osakaalult vanusegrupis 7-12 aastat.” .

Ehk siis see ongi see imeline puutumatu vanusegrupp koolis, keda mingilgi moel ei kontrollita. Põhikoolides moodustab 1.-5. klass (ehk alla 12-aastased) suure enamuse.

ja ka 12+ vanuses on asi ebavõrdne. testitakse vaktsineerimata lapsi. samas on nt tänase seisuga ligi 40% haiglasolijatest vaktsineeritud… ehk siis ka nemad haigestuvad. aga neid lihtsalt ei kontrollita.

kõik see kokku tekitab ka minus hirmu. kas alla 12-aastased on mingi testgrupp, et vaadata, kui palju haigus leviks ilma igasuguste piiranguteta?

Meie  kool saatis kõikidele vanematele küsitluslehe, kus vanem  sai märkida, kas ta lubab oma last testida või ei. Meil teeb alla 12 aastastele lastele kooli medõde kiirttestina süljetesti.  5.klassi lapse positiivsest tulemusest teavitas kohe lapsevanem ja seejärel tuli teavitus Terviseametist. Teavitasime seepeale kõiki sellel lapse lähikontaktsete laste vanemaid ja uskumatu, 100 %  lastevanematest andis nõusoleku testimiseks. Meie testime 12+ last puhul ka vaktsineerituid.  Õnneks probleeme ses suhtes pole olnud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle tundub see ettepanek mõistlik, et paariks nädalaks distantsõppele minna. hetkel on olukord riigis ikka väga kriitiline.

See pidev laste distantsõppele saatmine ei lahenda ju probleemi ning mõjub väga paljudele lastele negatiivselt. Ainus variant sellest koroonajamast välja tulla on siiski vaktsineerimine.

 

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka 5 klass. Täna tuli kolmas positiivne. Andsin allkirja, et last võiks testida, aga kooliarst ütles, et Terviseamet ei luba alla 12-aastast testida. Nii me ei teagi, kui palju positiivseid klassis veel on. Sõidavad ühistranspordis, jalutavad mööda kooli, söövad koos teistega sööklas jne

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle tundub see ettepanek mõistlik, et paariks nädalaks distantsõppele minna. hetkel on olukord riigis ikka väga kriitiline.

See pidev laste distantsõppele saatmine ei lahenda ju probleemi ning mõjub väga paljudele lastele negatiivselt. Ainus variant sellest koroonajamast välja tulla on siiski vaktsineerimine.

Arusaadav, et ainuke pikaajaliselt töötav lahendus oleks vaktsineerimine, kuid mulle tundub, et hetkel on koolides nii hull olukord /ja seeläbi kogu riigis), et mõistlik oleks saata lapsed koolivaheajale nädal varem ja kooli tulles tuleks kõiki testida. See lõikaks läbi praegused nakkusahelad ja pärast koolivaheaega saaks alustada peaaegu nakkusvabalt. Lisaks saaksid õpetajad kätte oma tõhususdoosi ning väheneks töötajate nakatumine.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koroonaviiruse alafoorumist ei piisa, et siia teema tehtud on?

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koroonaviiruse alafoorumist ei piisa, et siia teema tehtud on?

See teema puudutab kooli ja koolilapsi.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka 5 klass. Täna tuli kolmas positiivne. Andsin allkirja, et last võiks testida, aga kooliarst ütles, et Terviseamet ei luba alla 12-aastast testida. Nii me ei teagi, kui palju positiivseid klassis veel on. Sõidavad ühistranspordis, jalutavad mööda kooli, söövad koos teistega sööklas jne

Ma arvan, et teie kooli med töötaja on millestki valesti aru saanud. Nooremaid ei pea testima, aga keelatud see küll pole. Meie koolis testiti äsja kõiki 5-klassi lapsi, kellest 90% on 11-aastased.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lõikaks läbi praegused nakkusahelad ja pärast koolivaheaega saaks alustada peaaegu nakkusvabalt. <span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Lisaks saaksid õpetajad kätte oma tõhususdoosi ning väheneks töötajate nakatumine.</span>

Ja siis detsembri alguseks oleks jälle sama seis. Surnud ring. Nakkusahelate katkestamiseks on vähe sellest, et õpetajad saavad kolmanda doosi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle tundub see ettepanek mõistlik, et paariks nädalaks distantsõppele minna. hetkel on olukord riigis ikka väga kriitiline.

See pidev laste distantsõppele saatmine ei lahenda ju probleemi ning mõjub väga paljudele lastele negatiivselt. Ainus variant sellest koroonajamast välja tulla on siiski vaktsineerimine.

Kuidas see aitab, kui vaktsineeritud õpetajad koroonaga rivist väljas on ja pole kedagi enam lapsigi õpetama panna? Täiesti läbikukkunud üritus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis on vähemalt 5 õpetajat koroonas… kõik vaktsineeritud ja enamus algklassiõpetajad. Mul lapsevanemana on õpetajatest siiralt kahju, tõesti nagu eesliinile lükatud aga kaitsevahenditeks ainult mask ja kevadel saadud AZ vaktsiin. Meie koolis on algklassides koroona täiesti kontrolli alt väljas. Tuttav laps sai teate lähikontakti kohta samaaegselt kolmest kohast- oma klass, võõrkeele tund (need tasemerühmades) ja koolis toimuv huviring.
See on absurd, et alla 12a lapsi ei testita. Kõiki peaks regulaarselt paar korda nädalas testima. Ja lisaks on absurd see, et vaktsineeritud ei pea isolatsiooni jääma isegi siis kui koroonas on pereliige. Meil just laps oli ja võtsin hoolduslehe- mulle tundub vastutustundetu niiviisi tööl käia eriti praeguseid nakatumisnumbreid vaadates.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, mis selle tobeda 12 aasta piiri mõte on? Mul laps teises klassis ja paar päeva tagasi juhuslikult ütles, et neil klassis koroona. Ühtegi ametlikku teadet polnud.

Kõigi testimine pole realistlik. Eestis on umbes 150000 õpilast. Vähemalt pool miljonit üks testimiskord. 2xnädalas=vähemalt miljon eurot. Ja nagu näha, siis kõik vanemad ei lubaks ka.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, mis selle tobeda 12 aasta piiri mõte on? Mul laps teises klassis ja paar päeva tagasi juhuslikult ütles, et neil klassis koroona. Ühtegi ametlikku teadet polnud.

Kõigi testimine pole realistlik. Eestis on umbes 150000 õpilast. Vähemalt pool miljonit üks testimiskord. 2xnädalas=vähemalt miljon eurot. Ja nagu näha, siis kõik vanemad ei lubaks ka.

Saksamaa testib kõiki õpilasi 3 korda nädalas, Leedu ja Norra kaks korda ja Läti üks kord nädalas.  Kindlasti testivad ka teised riigid, lihtsalt ma ei tea teiste kohta täpseid testimise kordi. . Kuidas Läti ja Leedu suudavad testida ja meie ei suuda?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin otsingusse ja hinnanguliselt kulub Lätil selle aasta lõpuni testimise peale 12,5 miljonit eurot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oskan endalt maha raputada mured, mille vastu ma midagi parata ei saa. Koolis meeldib mulle ikka veel – ma olen pigem see, kes rutiini ei talu ja koolis on minu jaoks täiesti rutiinivaba keskkond, kus kogu aeg tuleb ette mingeid ootamatusi. Distantsõppe terendamine on minu suurim mure, kuna nii ei saa väiksema enesejuhtimisoskusega lapsi üldse kätte enam. Aga on nagu on, teen täpselt nii palju kui saan ja hoian enese vaimset tervist.

Jah, mind tegelikult morjendab see, et inimestel enestel on liiga vähe haridust, et osata nakatumisel saadava terviseriski tõenäosust ja vaktsineerimusel saadava terviseriski tõenäosust adekvaatselt kõrvutada. Nõukogudeaja pärandina lisandub suur kartus, et võimud määrivad midagi halba pähe ja teadlased on üle maailma kõik ära ostetud. Lisaks on meil vastutus laiema ühiskonna ees täiesti ajaloo hõlma kadunud, tähtis on ainult mina- mina- mina. Kui minul on vähe ohtu raskelt haigestuda, siis teised mind ei ” koti” – suhtumist on palju.

Aga lapsed ei ole kuidagi süüdi oma vanemate otsustes ja kuna ma seda muuta ei saa, kui palju lastest on vaktsineeritud ja mul endal vaktsineerimise tõttu on üliväike tõenäosus intensiivravi osakonda sattuda, siis pole sellel pideval muretsemisel mingit mõtet.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin otsingusse ja hinnanguliselt kulub Lätil selle aasta lõpuni testimise peale 12,5 miljonit eurot.

Raha või inimene? Iga otsuse või otsustamatuse taga on tagajärg. Jah, Lätil on hetkel raske, numbrid  on suured, kuid kui nad suudavad sellest olukorrast testimise ja vaktsineerimise või misiganes plaaniga välja tulla, siis võib olla suudavad nad viia oma riigi tasemel, mis toimib häireteta ning suudavad tas oma riigi ka mailmale avada (ehk siis pannakse raha raha tootma). Meie hoimae kokku, aga uut raha ka ei tooda (turiste ei tule, oma inimesed ka enam üritustel käia ei saa)  ja jääme vaid vaesemaks.  Plaan ja eesmärk on oluline.

Riigid, kes on kulutanud oma ressurssi plaanipäraselt, on suutnud hoida oma riigi toimivana ning ka nende maditsiinisüsteem pole kokku kukkunud (erinevalt praegu Balti riikidest). Nüüd vähemlat Läti ja Leedu püüavad järgida seda, mida on teinud  teised Euroopa riigid). Ehk olek aeg ka meil?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”font-family: Roboto, Arial, sans-serif; word-spacing: 1px;”>Vaheaja järel on vist muutust oodata. Ühe variandina on välja käidud, et lähikontaktsed vaktsineerimata õpilased teeks PCR testi.</span>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Õpetajad ja koroona