Esileht Koroonaviirus COVID-19 Õpetajad ja koroona

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )

Teema: Õpetajad ja koroona

Postitas:
Kägu

Praegune  tüvi on erakordselt nakkav, kui eelmine kevad nakkus 10 st 1-2 inimest, see kevad 4-5, siis nüüd juba 8 inimest. https://leht.postimees.ee/7362727/andres-merits-koroonaviirus-on-rassistlik-seksistlik-ja-varanduslikult-diskrimineeriv#_ga=2.119431113.1512588552.1634365355-2146109802.1629916990

Lohutuseks olgu see, et vaktsiin annab olulise kaitse, meil on peres kõik sh. lapsed vaktsineeritud.  Kasutan ka rahvarohketes kohtades seda ninaspreid, mis annab 4 tunnise kaitse – näiteks bussis, lennukis jne.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”font-family: Roboto, Arial, sans-serif; word-spacing: 1px;”>Vaheaja järel on vist muutust oodata. Ühe variandina on välja käidud, et lähikontaktsed vaktsineerimata õpilased teeks PCR testi.</span>

Teevad ju nüüdki, st esimene testiring on koolis, st kooli medtöötaja teeb kiirtesti ja PCR test viiakse läbi 72 tunni möödudes ja selle teeb Synlab-i töötaja. Planeeritav erinevus  tuleb nüüd sellest, et praegu tellitakse PCR testi läbiviija kooli ja test tehakse koolis, kuid suure töökoormuse tõttu ei jõua Synlab enam koolidesse sõita ja testimise kohustus pannakse vanemale, kes peab oma lapse testima viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale koolivaheaega saab olema päris pingeline. Kui kõik oma perepuhkustelt Tprgist, Kanaaridrlt ja Egiptusest tagasi tulevad….

Reisid on välja müüdud sh ka SPAd Eestis.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et Türgis basseini ääres on ohutum kui koolis 🙁 Seega sel aastal vaevalt, et koolivaheaeg midagi hullemaks teeb. Pigem lõikab mõned nakkusahelad läbi.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale koolivaheaega saab olema päris pingeline. Kui kõik oma perepuhkustelt Tprgist, Kanaaridrlt ja Egiptusest tagasi tulevad….

Reisid on välja müüdud sh ka SPAd Eestis.

Tegelikult on praegu igal pool olukord parem kui meil, seetõttu pole meil midagi eriti karta-enam hullemaks koolides olukord minna ei saa. Mis vahet seal on, kas klassis on 1; 2 või 3 haiget. Nagunii on nii, et kui haigeks jääb klassist üks, siis järgmise testiringiga on uusi haigestunuid 3 ja siis jäävadki tilkuma. Vahel saadetakse piiri panekuks klass isolatsiooni, vahel jätavad vanemad ise om lapsed koju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see aitab, kui vaktsineeritud õpetajad koroonaga rivist väljas on ja pole kedagi enam lapsigi õpetama panna? Täiesti läbikukkunud üritus.

Mis siis lahenduseks pakud? Järgmised paarkümmend aastat distantsõpet?
Hetkel on minu lapse koolis ka terve hulk vaktsineeritud õpetajaid koroonaga kodus. Aga vähemalt minu lapse õpetajad annavad tunde üle veebi (õpetaja kodus, lapsed koolis). Omaette küsimus on muidugi, kas haige inimene peaks üldse tööd tegema. Aga see pole enam koroonaprobleem. Pigem on tänu koroonale haigena tööl käimine vähenenud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigi testimine pole realistlik. Eestis on umbes 150000 õpilast. Vähemalt pool miljonit üks testimiskord. 2xnädalas=vähemalt miljon eurot. Ja nagu näha, siis kõik vanemad ei lubaks ka.

Mujal tehakse kulude vähendamiseks testimist gruppides. S.t. analüüsitakse ühe grupi teste ühe testina. Ja positiivse tulemuse korral siis juba testitakse seda gruppi põhjalikumalt. Viimsi koolis katsetati seda ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see aitab, kui vaktsineeritud õpetajad koroonaga rivist väljas on ja pole kedagi enam lapsigi õpetama panna? Täiesti läbikukkunud üritus.

Mis siis lahenduseks pakud? Järgmised paarkümmend aastat distantsõpet?

Hetkel on minu lapse koolis ka terve hulk vaktsineeritud õpetajaid koroonaga kodus. Aga vähemalt minu lapse õpetajad annavad tunde üle veebi (õpetaja kodus, lapsed koolis). Omaette küsimus on muidugi, kas haige inimene peaks üldse tööd tegema. Aga see pole enam koroonaprobleem. Pigem on tänu koroonale haigena tööl käimine vähenenud.

Usu nüüd mind, kes ma töötan igapäevaselt koolis ja näen seda kõike, et see on kõige mõttetum õppimisviis. Jah, lapsed saavad sotsiaalselt suhelda, see on ainuke positiivne pool. Samas, kui laps on natukenegi tõrjutud või kiusatud, teeb see tema jaoks olukorra hullemaks. See, kui õpetaja nägu nähakse ekraanil või see, kui lastele antakse vaid töölehed ja õppimine peab toimuma iseseisvalt klassiruumis, siis uskuge mind, vanemad, et need teadmised mis lapsed nii omandavad, on veel kesisemad võrreldes distantsõppega.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajad, kuidas tunnete ennast praegu koolis? Tunnistan ausalt, minul on väga ebameeldiv tunne tundi minna. Olen küll vaktsineeritud, kuid tean, et vaktsiin ei kaitse haigestumise eest, pigem raskelt põdemise eest. Sellegipoolest ei taha seda haigust endale ega oma perel koju viia. Koolis töötan paratamatult keskkonnas, kus igapäevaselt olen kusagilt nö lähikontaktne (kes ei pea koju jääma). Siinkohal on neil, kes on vaktsineerimata, isegi lihtsam, kuna iga kokkupuute korral jäävad nemad kümneks päevaks eneseisolatsiooni. Vaktsineeritud õpetajad pevad aga andma oma tunde, lisaks asendama mittevaktsineerituid ja seda kõike varitsevat ohtu tunnetades. Ausalt, ma enam ei jaksa ja ei taha. Kas ma olen ainus, kes nii tunneb, et praegu on koolis ikka kõik täitsa valesti? Võib olla oleks mõistlik võtta haigusleht, sest ma tõesti ei jaksa ega taha enam kooli minna. Olen läbipõlenud ega näe hetkel koolis midagi meeldivat.

võta omale haigusleht stressiga. Meil koolis on õpetajad  hakanud uuesti maske kandma, sest kolleegid on haigestunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei võiks olla paar nädalat distantsõpet, et levik nö katki lõigata, mittemidagi ei juhtuks. Lastesõime osas, ma ka ei mõista, miks poolhaigeid lapsi tuuakse. Pensionärist sugulane paluti nädalaks lasteaeda haiget töötajat asendama ja kohe esimesel päeval oli üks laps haige, õnneks ise ei jäänud, on vaktsineeritud, aga enam asendama ei lähe ka.

Valitsusele on ettepanek tehtud ja see on arutelus. 1 novembriks  saabub uuem teave, kuidas edasi minnakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel esmaspäeval 5.klassis koroona positiivne. Testiti, kõik ülejäänud olid negatiivsed. Teisipäeval ja kolmapäeval käisid kõik koolis. Neljapäeval Synlabi testimine-2 positiivset. Kolme päeva pärast uus testimine-1 positiivne. Täna 8.klassis positiivne, kasutanud nakkusohtlikutel päevadel ka koolibussi. Testiti läikontaktseid-hetkel kõik negatiivsed. Esmaspäeval kõik testitud kooli, kuid esmaspäeval neid keegi ei testi ja nii võibki haigus edasi levida. Uus testimine kolmapäeval. Pole lootustki viiruse levikut ohjata.

kusjuures  kes maksab kinni 5 klasside testimise? Haigekassa seda ei tasu ja vaevalt kool ka kooliõele selle töö tasub.  Haigekassa tasubb vaid alates 12 aastaste testimisest.

Enamus koolides on kooliõde teenuse osutaja, mitte kooli palgaline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu nüüd mind, kes ma töötan igapäevaselt koolis ja näen seda kõike, et see on kõige mõttetum õppimisviis. Jah, lapsed saavad sotsiaalselt suhelda, see on ainuke positiivne pool. Samas, kui laps on natukenegi tõrjutud või kiusatud, teeb see tema jaoks olukorra hullemaks. See, kui õpetaja nägu nähakse ekraanil või see, kui lastele antakse vaid töölehed ja õppimine peab toimuma iseseisvalt klassiruumis, siis uskuge mind, vanemad, et need teadmised mis lapsed nii omandavad, on veel kesisemad võrreldes distantsõppega.

Ilmselgelt pole sul kogemusi kõigi koolide ja kõigi vanuseastmetega. Õpetajal ja õpetajal on vahe ja on ka vahe, kas tegu on algklasside või gümnaasiumiga. Minu kogemus ühe lapse ja ühe kooliga sinu juttu ei kinnita. Aga kindlasti ei saa ma seda kõigile üldistada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu nüüd mind, kes ma töötan igapäevaselt koolis ja näen seda kõike, et see on kõige mõttetum õppimisviis. Jah, lapsed saavad sotsiaalselt suhelda, see on ainuke positiivne pool. Samas, kui laps on natukenegi tõrjutud või kiusatud, teeb see tema jaoks olukorra hullemaks. See, kui õpetaja nägu nähakse ekraanil või see, kui lastele antakse vaid töölehed ja õppimine peab toimuma iseseisvalt klassiruumis, siis uskuge mind, vanemad, et need teadmised mis lapsed nii omandavad, on veel kesisemad võrreldes distantsõppega.

Ilmselgelt pole sul kogemusi kõigi koolide ja kõigi vanuseastmetega. Õpetajal ja õpetajal on vahe ja on ka vahe, kas tegu on algklasside või gümnaasiumiga. Minu kogemus ühe lapse ja ühe kooliga sinu juttu ei kinnita. Aga kindlasti ei saa ma seda kõigile üldistada.

Kindlasti mingil määral töötab, kuid distantsõpe toimis igal juhul paremini. Ära saa valesti aru, ma ei taha seda, et distantsile mindaks jälle pooleks aastaks, vaid ma aarvan, et kui  koolis on koroona sees, siis need klassid, kus on haigestunud õpilane sees, tuleks saata distantsile. Õpetajad jääksid kooli, õpetaksid koolis neid lasse, kus õpilased terved ja tunniplaani alusel teeksid koolist teiste klassidega veebitunde. Julgen siin väidelda, sest töötan koolis õppejuhine ja annan ka ise väikese koormusega tunde, kuid praegune koormus on mõõdetamatu. Lisaks sellele, et tuleb kaardistada lähikontaktseid, püüda leida haigestunud õpetajatele asendajaid, vestelda vanematega, otsida asendajaid, panna lapsed klassi ning avada arvuti, et õpetaja saaks ekraanilt lastele seletada, paljundada ja jagada materjale, käia läbi need klasssid, kus lapsed istuvad üksinda ja täidavad töölehti või üritavad vaadata ekraani, püüan leida aega anda ka enda tunniplaanijärgseid tunde.  Uskuge, see ei ole see kool, mida lapsevanemad arvavad, kui saadavad oma lapsed hommikul kooli. Jah, lapsed saavad omavahel suhelda, nad  saavad sooja süüa, aga kvaliteetset õpet ei toimu ja keskkond turvaline ka enam pole.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Peale koolivaheaega saab olema päris pingeline. Kui kõik oma perepuhkustelt Tprgist, Kanaaridrlt ja Egiptusest tagasi tulevad….

Reisid on välja müüdud sh ka SPAd Eestis.

Arvestades meie näitajaid ei saa välistada, et varsti me paljudesse kohtadesse ei saa reisida. Kes neid Ida-Euroopa vastutustundetuid ja teiste suhtes hoolimatuid katkulevitajaid enda basseini äärde tahab, kui turiste piisavalt oluliselt paremas seisus riikidest täna juba küllaga?</p>

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/7362775/teha-pcr-test-parast-koolivaheaega-tuleb-ilmselt-uus-lahenemine-kontaktoppele?fbclid=IwAR2rrs7LETirqd8TVeax-HDNAmNlrSWTxF2f2ll-BHDil4Xb-CxVOIZSglE


<h1 class=”article-headline” style=”margin: 0px 0px 20px; padding: 20px 0px 0px; box-sizing: border-box; font-size: 2.125em; line-height: 40px; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; word-spacing: 1px;”>Teha PCR test: pärast koolivaheaega tuleb ilmselt uus lähenemine kontaktõppele”</h1>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Vaheaja järel on vist muutust oodata. Ühe variandina on välja käidud, et lähikontaktsed vaktsineerimata õpilased teeks PCR testi.

</p>
Milles seisneb muudatus? Ma päris ausalt ei saa aru. Ka praegu tehakse ju isolatsiooni lõpus st pärast 10. päeva pcr test vaktsineerimata 12+ lastele.

Kas uus plaan on siis alla 12-aastaseid hakata testima? Mis saab vaktsineeritutest?

Mulle tubdub, et hetkel kõige ohutumad ongi vaktsineerimata 12+ vanuses õpilased. Neid testitakse ju lähikontaktsena 2x.. samas vaktsineeritud on puutumatud, hoolimata sellest, et on ammu juba teada, et see ei kaitse nakatumise ja nakatamise eest. Vaktsineerimata õpilaste puhul ok vähemalt teada nende seis tänu testidele.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on koolis ka korralik segadus, vaktsineeritud õpetajad on haiged, pidevalt lisandub ka haigestunud õpilasi (absoluutselt vahet pole olnud kas nad on vaktsineeritud või mitte).

1.klassi lapsel on juba ka korralik segadus ja hirm.  Jätaksin ta pigem koju kui oleks vaid võimalik. Ise hoian ka hinge kinni, millal koroona meile koju jõuab.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga hetkel on levimas ka muid väga tõsise kuluga lastel võib olla isegi raskemalt kulgevad viirused kui koroonaviirus. Kust te teate, et puudumise taga on ainult koroonaviirus. Teiseks lüsiksu, kas suuremad levikus on uutes korraliku ventilatsiooniga koolides või vanades umbsetes koolides.

Tundub, et 12+ vanuses on vist krooonalevikut vähem kui noorematel. Või sõltub see piirkondadest.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Vaheaja järel on vist muutust oodata. Ühe variandina on välja käidud, et lähikontaktsed vaktsineerimata õpilased teeks PCR testi.

</p>

Milles seisneb muudatus? Ma päris ausalt ei saa aru. Ka praegu tehakse ju isolatsiooni lõpus st pärast 10. päeva pcr test vaktsineerimata 12+ lastele.

Kas uus plaan on siis alla 12-aastaseid hakata testima? Mis saab vaktsineeritutest?

Mulle tubdub, et hetkel kõige ohutumad ongi vaktsineerimata 12+ vanuses õpilased. Neid testitakse ju lähikontaktsena 2x.. samas vaktsineeritud on puutumatud, hoolimata sellest, et on ammu juba teada, et see ei kaitse nakatumise ja nakatamise eest. Vaktsineerimata õpilaste puhul ok vähemalt teada nende seis tänu testidele.

Koolis enam ei kiirtestita, sest need pole tõhusad. Nii kui klassis tuleb välja positiivne, siis kõik kokkupuutunud 5 päevaks koju ja pcr test, mis on usaldus äärse. Kes keeldub testist on kodus 10 päeva. Aga valitsusele see mõte ei meeldi. Samas süljetestid on koolides juba otsa saanud ja väga suurtes Kogustes neid juurde ei saa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Vaheaja järel on vist muutust oodata. Ühe variandina on välja käidud, et lähikontaktsed vaktsineerimata õpilased teeks PCR testi.

</p>

Milles seisneb muudatus? Ma päris ausalt ei saa aru. Ka praegu tehakse ju isolatsiooni lõpus st pärast 10. päeva pcr test vaktsineerimata 12+ lastele.

Kas uus plaan on siis alla 12-aastaseid hakata testima? Mis saab vaktsineeritutest?

Mulle tubdub, et hetkel kõige ohutumad ongi vaktsineerimata 12+ vanuses õpilased. Neid testitakse ju lähikontaktsena 2x.. samas vaktsineeritud on puutumatud, hoolimata sellest, et on ammu juba teada, et see ei kaitse nakatumise ja nakatamise eest. Vaktsineerimata õpilaste puhul ok vähemalt teada nende seis tänu testidele.

Koolis enam ei kiirtestita, sest need pole tõhusad. Nii kui klassis tuleb välja positiivne, siis kõik kokkupuutunud 5 päevaks koju ja pcr test, mis on usaldus äärse. Kes keeldub testist on kodus 10 päeva. Aga valitsusele see mõte ei meeldi. Samas süljetestid on koolides juba otsa saanud ja väga suurtes Kogustes neid juurde ei saa.

Aitäh selgituse eest. Kas -kõik- tähendab, et -kõik vaktsineerimata- õpilased? Kersna intervjuust lugesin, et jutt keerles ümber vaktsineerimata õpilaste… samas mingigi mõju oleks asjal tõesti siis, kui tõesti kõiki monitooritakse.. 1.-12. Klass.. vaktsineerimata v vaktsineeritud.

Ja lihtsalt märkusena juurde, et nt minuni jõudis terviseameti tervitus lapse isolatsioonis 8. päeval.. niiet tundub utoopiline, et klass saadetakse kohe viieks päevaks koju. Terviseamet ei jõua teavitada. Ja koolil pole haigestunute nimesid teada..

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga hetkel on levimas ka muid väga tõsise kuluga lastel võib olla isegi raskemalt kulgevad viirused kui koroonaviirus. Kust te teate, et puudumise taga on ainult koroonaviirus. Teiseks lüsiksu, kas suuremad levikus on uutes korraliku ventilatsiooniga koolides või vanades umbsetes koolides.

Tundub, et 12+ vanuses on vist krooonalevikut vähem kui noorematel. Või sõltub see piirkondadest.

Lapsed ometi suhtlevad omavahel ja Terviseameti/lapsevanema teavitus jõuab ju ka kooli mingi hetk, et x on positiivne. Loomulikult on teada, kui covidi pärast puudumine.

Meil ka karauul. Kooliõde ei suuda ohjata seda testimislaviini. Pcr testimist üritati korra, järgmisel korral kästi ise üldtestimispunkti aeg panna ja käia. Selle puhul mul küsimus, et kas selle täitmist keegi reaalselt kontrollib ka? Et kõik kes pidanuks, ka testitud saavad? Vaevalt…

Oktoobris on üks karantiin ajanud teist taga. Trenni laps see kuu ei saagi (koolivaheajal ei toimu).

Kool korraliku ventilatsiooniga.

Mu meelest just vastupidi, et 12+ on levikut rohkem, kuna testitakse ja avastatakse. Või noh kinnitatud levikut, kardetavasti levib täpselt  samamoodi ka alla 12a seas, aga neil pigem varjatud st kinnitamata see levik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veidi üllatav see, et koolini ei jõua info, sest terviseamet teavitab viivitusega ja ei ütle nimesid. Kas lapsevanemad siis ise ei teavita kooli? Ma olen andnud laste klassijuatajatele teada nii isolatsiooni jäämisest kui ka reaalsest haigestumisest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis käivad ka iganädalaselt testijad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalsus on nüüd selline et kõik sõltub haigestunud laste ja kooli tegutsemisest. Laps on olnud 3 korda lähikontaktne viimasel ajal, aga Terviseamet on jõudnud mind teavitada vaid korra . Ilmselgelt ei jõua nad enam lähikontaktseid teavitada, lihtsalt ei jõua. Õnneks on koolil info haigestunutest tänu teistest hoolivatele lastevanematele ja info on koolist lähiontaktsete vanemateni väga ruttu jõudnud. Laps on küll vaktsineeritud, aga teame jälgida ja vanavanematest eemale hoida. Mina poel küll kuulnud et vaktsineeritud lapsed oleks nakatunud, õpetajad küll ja oma lapsele oleme ka kiirteste kodus teinud, kuigi tean et tesitmiskohustust pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna Tallinna kohta oli info, et haigestunud on 54 õpetajat covidisse, siis see pole massiline nakatumine. Selline tunne, et siin kirjutajad on samadest koolidest ja teised on nagu vanajumala selja taga.

Samas mu tuttav sai terviseametilt lähikontaktsuse sõnumi, kui laps polnud mitu nädalat koolis käinud teise viirushaiguse tõttu. Siis teine sai sõnumi, kui kõik lapsed vaktsineeritud.

Samas tehakse koolides kõigi õpetajate hulgas masstestimisi, kes ka vaktsineeritud ja pos testiga terved vakts õpetajad saadetakse koju.

Samas tean, et mitmed õpetajad on tegelikult covidisse haigestunud kooliväliselt.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Tallinna 54 haigestunut on liiga väike number, kui juba mõnes koolis terve juhtkond haigestunud on. Näiteks koolist on tulnud teade ühe aine õpetaja haigestumisest aga tegelikult lapsed teavad, et neid on rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veidi üllatav see, et koolini ei jõua info, sest terviseamet teavitab viivitusega ja ei ütle nimesid. Kas lapsevanemad siis ise ei teavita kooli? Ma olen andnud laste klassijuatajatele teada nii isolatsiooni jäämisest kui ka reaalsest haigestumisest.

Paljud vanemad ei ütle jah, et laps positiivne. Neid asju on välja tulnud lapse sõprade kaudu.

 

Terviseamet saadab vaksineeritutele teavituse sellepärast, et kooli sekretärid ei lase õdedel nimekirjast vaktsineerituid maha võtta ja saadavad kohe nimekirjad edasi.  Või siis ei vaata, et laps tegelikult on mitu nädalat haige . Võetakse aga klasside ja gruppide nimekirjad ja pannakse teele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Tallinna 54 haigestunut on liiga väike number, kui juba mõnes koolis terve juhtkond haigestunud on. Näiteks koolist on tulnud teade ühe aine õpetaja haigestumisest aga tegelikult lapsed teavad, et neid on rohkem.

Äkki õpetajad on haiged/ puuduvad muudel põhjustel. Meil koolis on õpetajaid puudunud hoopis teiste haiguste tõttu päris palju, paljud õpetajad käivad koolis, neil lapsed haiged jne

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere hea õpetaja! Mina küll ei tööta õpetajana, töötan kaubanduses aga probleemid on täpselt samad. Mittevaktsineeritud istuvad üle nädala isolatsioonis (kokkupuuted positiivsetega , puhkusereisid välismaale , mis tagasi saabudes annavad nö lisapuhkuse isolatsiooni näol). Töötajaid niikuinii lisaks sellele puudu ja juba mitmeid kuid töötavad allesjäänud või vaktsineeritud töötajad igapäevaselt vähemalt kolme inimese eest. Tead, igapäev on tunne, et võtaks haiguslehe või astuks minema. Viimne võimekusepiir on saavutatud. Aga siis mõtled ikka, et kui raske on teistel töö juures, kui mina ka veel ära kukun ja kui klient poodi tulles enam piima või leiba ei saa. Kõigil on raske!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olukord on ikka päris hull. Õpetan lõpuklassides – 9. ja 12. Pooleteise aastaga on paljudel lastel õpimotivatsioon ikka väga kängu jäänud. Peatselt saabuv distantsõpe (väga tõenäoline pärast valimisi ja koolivaheaega) optimismi ei lisa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Õpetajad ja koroona