Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ôpetajad, kelle klassi on sel aastal tulnud ukrainlased, kas…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Ôpetajad, kelle klassi on sel aastal tulnud ukrainlased, kas…

Postitas:
Kägu

… teil tõsteti siis tunnihinda ka? Koolidele, kes võtsid/võtavad ukrainlasi vastu, andis riik ju selleks lisaraha.

Minul neid klassis kolm. Tunnihinne oli palgalehel ikka sama, mis enne nende laste mulle klassi tulemist.

+9
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need lapsed on ntx viiendas klassis, siis neil on palju erinevaid õpetajaid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu miinuse panekust saan ma aru, et sa pole õpetaja, et sa ei salli neid ja arvad, et nad ei peaks palka juurde saama. Sest vastasel juhul oleksd teemasse ikka vastastanud või siis llihtsalt sulgenud, kuna see ei olenud adresseeritud sulle.

+3
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need lapsed on ntx viiendas klassis, siis neil on palju erinevaid õpetajaid.

Jah. Ja siis peakski neile kõigile juurde panema. Mingi koefitsendiga, et palju tunde nädalas nendega on.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juurde ja juurde, tehke oma tööd kõigepealt korralikult. Või minge koolist minema parema palga peale.

Ei taha? Või ei ole võimalusi?

+12
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

… teil tõsteti siis tunnihinda ka? Koolidele, kes võtsid/võtavad ukrainlasi vastu, andis riik ju selleks lisaraha.

Minul neid klassis kolm. Tunnihinne oli palgalehel ikka sama, mis enne nende laste mulle klassi tulemist.

Õpetad neid nende endi keeles või miks sulle keegi midagi juurde peaks maksma? Kui nende vanemad tööle lähevad, siis kas peaks selle eest kolleegidele maksma?

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks aeg harjuda sellega, et tulevikus nii hakkabki olema, et igas klassis on alati 1-3 õpilast, kes on saabunud kuskilt muust maailma otsast. Täiendage end ja kohanege eluga.

+16
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul on tuttavaid, kes on teisest rahvusest abikaasaga mõnda aega väiksemas kohas elanud ja pidanud laste heaolu tõttu lõpuks ära kolima, sest väikeste kohtade kasvatajad, õpetajad ei ole ealeski näinud mõnda last, kes pole tõupuhas eestlane ja nende käitumine on kohatu matslik. Tallinnas aga hoopis teine asi. Kasvajatad, õpetajad juba kogemustega ja ei mingit probleemi sisseelamisega.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tuttavaid, kes on teisest rahvusest abikaasaga mõnda aega väiksemas kohas elanud ja pidanud laste heaolu tõttu lõpuks ära kolima, sest väikeste kohtade kasvatajad, õpetajad ei ole ealeski näinud mõnda last, kes pole tõupuhas eestlane ja nende käitumine on kohatu matslik. Tallinnas aga hoopis teine asi. Kasvajatad, õpetajad juba kogemustega ja ei mingit probleemi sisseelamisega.

Sinu tuttavad tibid on siis sebinud endale tõmmud seksikad mehed, keda külamatsid vääriliselt hinnata ei oska?

+5
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tunnihinne 🙂

Ei, ei ole tavatunni andmise eest palka tõstetud. Miks peakski? Nii võiks iga klassi erivajadusega õpilase eest olla ju palk kõrgem… Nende tundide eest, mida annan ainult ukraina lastele, saan samuti sama palka, mis tavaõpilastega tunni eest.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi töötasin ühes maakoolis, Eesti ühes kaugemas ja vaesemas nurgas. Meil oli koolis õpilasi, kelle emakeel ei olnud eesti keel (no selliseid lapsi on ju igal pool!) ja oli õpilasi, kes olid kooliteed alustanud näiteks Soomes ning siis Eestisse tagasi kolinud. Aga kõiki õpetasime samadel alustel, samas keeles ja ei tulnud selle pealegi, et peaks lisaraha nende tõttu küsima. Oli ka õpilasi, kellega oli vaja teha 5-10x rohkem tööd kui teiste õpilastega, aga ikkagi käis see töö juurde ja midagi ekstra ei makstud.

Kui teemaalgataja ei tee neile õpilastele eraldi materjale, ei õpeta neid teises keeles ja kogu õpetamine on kontakttundide piires, siis miks peaks tunnitasu tõstma? Kui annad ukrainlastele lisatunde, siis need peavad muidugi tasustatud olema. Üldiselt, ma polegi üldse kuulnud, et kellegi tunnitasu oleks koolis kõrgem kui teistel või et seda mingil põhjusel tõstetakse. Kontakttundide arvu järgi makstakse ju ja normaalsemates koolides on täiskoormuse juures kontakttundide arv väiksem ning on väiksem ka teatud kindlatel õpetajatel, et neil ühes koolis siiski täiskoormus kokku tuleks ning nad ei peaks mujal tööl käima (algklasside õpetajad-klassijuhatajad näiteks).

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tavatunnis 2 ukraina last, neile pean teistsugused materjalid ette valmistama ning tunnis tegelen eesti ja ukraina lastega vaheldumisi. 8. klassi bioloogia ei ole põhimõtteliselt 0 eesti keele oskusega ukraina lapsele mitte kuskilt otsast jõukohane. Ei maksta lisatasu, rohkem palka vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tavatunnis 2 ukraina last, neile pean teistsugused materjalid ette valmistama ning tunnis tegelen eesti ja ukraina lastega vaheldumisi. 8. klassi bioloogia ei ole põhimõtteliselt 0 eesti keele oskusega ukraina lapsele mitte kuskilt otsast jõukohane. Ei maksta lisatasu, rohkem palka vms.

Kurb ????

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… teil tõsteti siis tunnihinda ka? Koolidele, kes võtsid/võtavad ukrainlasi vastu, andis riik ju selleks lisaraha.

Minul neid klassis kolm. Tunnihinne oli palgalehel ikka sama, mis enne nende laste mulle klassi tulemist.

Te saate tundide eest lisaks palgale ka hindeid? Kas hinnete eest tuleb boonus?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tavatunnis 2 ukraina last, neile pean teistsugused materjalid ette valmistama ning tunnis tegelen eesti ja ukraina lastega vaheldumisi. 8. klassi bioloogia ei ole põhimõtteliselt 0 eesti keele oskusega ukraina lapsele mitte kuskilt otsast jõukohane. Ei maksta lisatasu, rohkem palka vms.

Eesti riigi seisukoht ju on, et me ei pea neile andma haridust, vaid peame täitma nende aja.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tuttavaid, kes on teisest rahvusest abikaasaga mõnda aega väiksemas kohas elanud ja pidanud laste heaolu tõttu lõpuks ära kolima, sest väikeste kohtade kasvatajad, õpetajad ei ole ealeski näinud mõnda last, kes pole tõupuhas eestlane ja nende käitumine on kohatu matslik. Tallinnas aga hoopis teine asi. Kasvajatad, õpetajad juba kogemustega ja ei mingit probleemi sisseelamisega.

Vauuuu! See Tallinn! ????????????

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti riigi seisukoht ju on, et me ei pea neile andma haridust, vaid peame täitma nende aja.

Ära tule jälle on riigivastasuse ja mõnitamisega. Kui sulle siin enam ei sobi, kao ära. Usun, et keegi sind taga leinama ei hakka. Mine kohe praegu, näiteks Soome oma kalla juurde. Haridust ja haritust sul pole, aga üürikorterisse koduperenaiseks või paremal juhul koristajaks sobid ehk ikka. Bon voyage!

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

… teil tõsteti siis tunnihinda ka? Koolidele, kes võtsid/võtavad ukrainlasi vastu, andis riik ju selleks lisaraha.

Minul neid klassis kolm. Tunnihinne oli palgalehel ikka sama, mis enne nende laste mulle klassi tulemist.

Õpetad neid nende endi keeles või miks sulle keegi midagi juurde peaks maksma? Kui nende vanemad tööle lähevad, siis kas peaks selle eest kolleegidele maksma?

 

8. klassi õpilasele, kes oskab eesti keelt tasemel ” Minu nimi on X”, on väga raske, kui mitte võimatu selgitada eesti keeles, miks tema vastus vale on, või miks mingi füüsikaseadus just nii toimib. Jah, ma pean suutma samaaegselt hoopis teises keeles õpetada, pean eraldi individuaalseid õppekavasid treima, konsultatsioone tegema, lisaks ka eestikeelsetrle õpilastele, kelle jaoks mul tunnis jääb tõlkimise kõrvalt liiga vähe aega. Jah töökoormus on topelt. Raha ei anta rohkem. Muidugi peaks ka kolleegidele maksma.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin õigustavad meie õpetajate seljas liugu laskmist… Kui erasektoris töötades töö kaks korda keerulisemaks muutuks, aga tööaeg jääks samaks, kas siis arvaksite ka, et lisatasu on põhjendamatu? Ja ärge öelge, et keeleoskamatu lapse õpetamine ei ole keerulisem.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan siis erasektorisse kobida. Aga ega õpetajat sinna väga oodata.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan siis erasektorisse kobida. Aga ega õpetajat sinna väga oodata.

Kõik tuttavad, kes õpetajaametist on loobunud, on üsna kergesti teise töökoha leidnud. Vastutustunne, kõrge stressitaluvus, pidev ümberkohanemisvõime, oskus kriise lahendada, oskus keeruliste isiksustega lävida, vägagi vajalikud oskused.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 5 ukrainlast klassis ja õpetan neid liitklassi põhimõttel eesti lastega. Iga nädal läheb ukrainlastele lisamaterjalide paljundamisele ja komplekteerimisele 30 minutit ning nende tööde kirjalikule kontrollimisele ja tagasisidestamisele veel 1,5 – 2 h.

Mingit lisatasu pole ma saanud. kuhu koolide juhtkond siis selle ukrainlaste õpetamise eest lisaraha on pannud? Oma tasku loomulikult. Või korraldatakse koolis lõputult neid oma tuttavate catering´i firmadega söömaaegu, kus toidu kvaliteedi ja hinna suhe on kaheldav.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin õigustavad meie õpetajate seljas liugu laskmist… Kui erasektoris töötades töö kaks korda keerulisemaks muutuks, aga tööaeg jääks samaks, kas siis arvaksite ka, et lisatasu on põhjendamatu? Ja ärge öelge, et keeleoskamatu lapse õpetamine ei ole keerulisem.

Pole mingit õigust nõuda, kui tööaja sees on tehtav. See tähendab, et varem oli töötaja piisavalt koormamata. Kui aga tuleks tegeleda väljaspool tööaega, makstaks selle eest ületunnitasu,

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan siis erasektorisse kobida. Aga ega õpetajat sinna väga oodata.

Kõik tuttavad, kes õpetajaametist on loobunud, on üsna kergesti teise töökoha leidnud. Vastutustunne, kõrge stressitaluvus, pidev ümberkohanemisvõime, oskus kriise lahendada, oskus keeruliste isiksustega lävida, vägagi vajalikud oskused.

Ka mina puutun teemaga kokku ja julgen väita, et õpetajal ei ole lihtne uut tööd saada. Tehnoloog, matemaatik, keemik ehk küll. Arvukad klassiõpetajad, eriti kaua töötanud ja kordi läbi põlenud, ei kõlba kusagile peale klienditeeninduse. Kohanemisvõime ja toimetulek keeruliste tüüpidega – vastupidi. Elupõline pedagoog on enamasti mugav, kes usub kõike teadvat, jäik ja vana rasva peal liugu laskev. Teisi süüdistavad ninatark. Mugav. Uue töö leiavad just noored õpetajad, kes kähku taipavad, et üldharoduskool on konnalomp, kus alates keskeast tiksuda ja viriseda ning suvepuhkusest suvepuhkuseni vegeteerida. 740 eest kärab küll :), iseäranis pensionäridel. Maakolkas.  Hea ju vääksuda, et töö on tellija materjalist.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan siis erasektorisse kobida. Aga ega õpetajat sinna väga oodata.

Kõik tuttavad, kes õpetajaametist on loobunud, on üsna kergesti teise töökoha leidnud. Vastutustunne, kõrge stressitaluvus, pidev ümberkohanemisvõime, oskus kriise lahendada, oskus keeruliste isiksustega lävida, vägagi vajalikud oskused.

740 eest kärab küll :), iseäranis pensionäridel. Maakolkas. Hea ju vääksuda, et töö on tellija materjalist.

NB! Nüüd on palk ju 1749 (siiani oli 1412)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, tulin parandama, 1740

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reformierakond hääletas ju maha, et õpetajad lisaraha saaksid, Postimehes oli uudis, et isegi natuke ei leitud lisaraha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reformierakond hääletas ju maha, et õpetajad lisaraha saaksid, Postimehes oli uudis, et isegi natuke ei leitud lisaraha.

jajah sinu jumaldatud ekrel on suured rahapajad maapõues ja jagub igasse suunda ja kamaluga.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mujal Euroopa on sellised õpilased juba ammu tavaline nähtus ja oleks aeg ka Eestis harjuda. Jah esimene kord läheb rohkem töömahtu ja aega, et materjalid-süsteemid sisse seada, aga edasi on ju sul see kõik juba olemas ja läheb nagu raudteed mööda.

Ma ei ole õpetaja, aga see ei ole midagi haruldast ka minu töös, et aeg-ajalt satuvad töömahukamad ülesanded või probleemid, millega tuleb ka peale tööaega pusida ja ei maksa selle eest keegi. Aga järgmine kord on mul juba kogemus. enda märkmed, juhised ja ma ei pea peale tööd higistama.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan siis erasektorisse kobida. Aga ega õpetajat sinna väga oodata.

Kõik tuttavad, kes õpetajaametist on loobunud, on üsna kergesti teise töökoha leidnud. Vastutustunne, kõrge stressitaluvus, pidev ümberkohanemisvõime, oskus kriise lahendada, oskus keeruliste isiksustega lävida, vägagi vajalikud oskused.

Jah olen näinud neid õpetajaid, kes koolist nö ära põgenenud. Esialgu on nad üpris üllatanud, et mujal tuleb samuti palju tööd teha ja ei ole üldse nii, et istud rahulikult jalad laual. Üllatunud, et ei pruugi saada suvel rohkem kui 2 nädalat puhkust. Kõige valusam hoop on see, et äkitsi on nad olukorras, kus nemad on ruumis kõige rumalamad ja vajavad väljaõpet. Oh üllatust  teistele – õpetajad ei olegi alati ise kõige usinamad õpilased.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ôpetajad, kelle klassi on sel aastal tulnud ukrainlased, kas…