Esileht Koolilaps Õpetajad, kuidas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Õpetajad, kuidas

Postitas:
Kägu

Õpetajad, kuidas lastevanemate sõimuga toime tulete?

Olen esimest aastat õpetaja – töö meeldib, lapsed on toredad, kollektiiv samuti, tööpäevad vahvad.  Esimesed poolteist kuud oli täielik kutsika-armastus peal ja tundsin, et õpetajatöö juures on kõik ilus ja lilleline. No, et olengi oma kutsumuse leidnud.

Laste vahel toimus peale tunde intsident ja mulle helistas vihane lapsevanem ja sain vastu päid ja jalgu nii, et kärises. Alates oma pedagoogilistest oskustest ja lõpetades isiklike omadustega. Seejärel visati toru hargile. Uskumatu minu jaoks, et vanemad võtavad endale õiguse nõuda, õpetada, ebaviisakad olla jne…

Võtsin ühendust õppejuhiga, et saada juhiseid olukorra lahendamiseks, järgmisteks sammudeks jne. Mis aga kõige uskumatum, õppejuht lohutas ja tema olek andia mõista, et tegu ei ole millegi ebatavalisega.

Olen kurb, nördinud, kahtlen ametivalikus jne… Kas tõesti on lapsevanemate ebaviisakus õpetajatöö igapäevane osa? Kuidas sellega toime tulete?

+55
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei tulnudki toime. Lõpuks vahetasin ametit ja parim otsus mis enda jaoks tegin.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et lapsevanematega toimetulek on see töö kõige raskem osa ja tõeline proovikivi. Lastega toimetulek on sellega võrreldes kökimöki! Ja meil on supertoredad vanemad, aga ikka on igal inimesel oma kiiksud, tahtmised, ettekujutused jne.

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõelda vaid, kui meie lapsi õpetab koolis seda tööd armastav, südamega juures olev ja missioonitundega õpetaja ning siis tuleb mingi töllakast lapsevanem ja teeb üks null sellele.

 

+41
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust lapsevanem sinu eranumbri sai? Seda ei ole kindlasti kohustus jagada. Minu laste klassijuhatajad pole küll vanematele oma telefoninumbreid kunagi jaganud. Suhtlus on ainult e-maili või e-kooli teel. Kool asub Tallinnas.

+8
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid asju kuuldes imestan alati, kes need sõimavad vanemad on. Mis ühiskonnakihist, mis soost, millise haridustasemega. Tundub päris kummaline, et õpetajatele sõimukõnesid tehakse.

+41
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid asju kuuldes imestan alati, kes need sõimavad vanemad on. Mis ühiskonnakihist, mis soost, millise haridustasemega. Tundub päris kummaline, et õpetajatele sõimukõnesid tehakse.

Sama siin

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kust lapsevanem sinu eranumbri sai? Seda ei ole kindlasti kohustus jagada. Minu laste klassijuhatajad pole küll vanematele oma telefoninumbreid kunagi jaganud. Suhtlus on ainult e-maili või e-kooli teel. Kool asub Tallinnas.

    Minu laste klassijuhataja on küll oma telefoni numbri vanematele usaldanud.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võin kinnitada, et hulle on igal pool. Ei ole õpetaja amet ainuke selline, kus aegajalt tuleb rumalate inimestega toime tulla. Ajaga õpid nende vanematega hakkama saama. Seniks ära võta neid etteheiteid südamesse. Enamus vanemad on siiski toetavad, lugupidavad ja normaalsed.

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tulnudki toime. Lõpuks vahetasin ametit ja parim otsus mis enda jaoks tegin.

Täpselt sama. Lapsed meeldisid (jah, ka teismelised), aine meeldis, õpetamine meeldis. 5 aastat venitasin täis, siis enam ei jaksanud vanematega puude-maade jagamist teha.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võin kinnitada, et hulle on igal pool. Ei ole õpetaja amet ainuke selline, kus aegajalt tuleb rumalate inimestega toime tulla. Ajaga õpid nende vanematega hakkama saama. Seniks ära võta neid etteheiteid südamesse. Enamus vanemad on siiski toetavad, lugupidavad ja normaalsed.

Jah, enamik vanemaid on toredad ja toetavad. Aga ometi ei lähe nädalat mööda mõne vanema protesti- või nõudmiskirjata. Kaalun ka ametist lahkumist, kuigi mulle meeldivad lapsed ja õpetajatöö.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid asju kuuldes imestan alati, kes need sõimavad vanemad on. Mis ühiskonnakihist, mis soost, millise haridustasemega. Tundub päris kummaline, et õpetajatele sõimukõnesid tehakse.

Tead päris korraliku haridusega inimesed on. Mõni on ise õpetaja ja seega tema ju teab, kuidas peab.
Mõni lapsevanem helistab järjest läbi klassijuhataja, õppealajuhataja, direktori ja siis kõik tugimeeskonna liikmed. Ja kõik saavad sõimu. Paljud vanemad saadavad kaebused ministeeriumisse.

Minu laste klassijuhatajad on alati oma mobiilinumbrit jaganud.

Koolis teise õpetajatega tuleb oma muret jagada. Koolis teavad kõik juba hullemaid lapsevanemaid. Ja siis sa saad ka aru, miks laps on selline nagu on.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh jagajatele!

Saan kinnitust, et ma ei ole üksi. Täna suhtlesin ka kolleegidega ning sain samuti tuge.

Tõsi, eks ma olen alles noor ja roheline õpetaja ning nii mõndagi saaks paremini teha. Ja vähem südamesse võtta 🙂

Eks ma õpin sellest kogemusest ja loodan, et see (ja kõik järgnevad analoogsed kogemused) ei võta minult seda õpetamisrõõmu.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajad on väga suure missioonitundega inimesed, nad tahavad alati oma õpilastele parimat tulevikku ja pingutavad selle nimel väga. Õpetajatel on haridus, kogemused ja võime näha laiemat pilti. Alati ei pruugi parem hinne või madalamad nõudmised olla lapsele parim, kuigi see vanemale nii tundub.

Jah, õpetajad teevad ka vigu. Aga need vead teevad lõppkokkuvõttes õpilasele vähem kahju, kui pideva kritiseerimise ja protestimise pärast õpetajate töörõõmu kadumine ja nende koolist lahkumine.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tahad õpetajaametis vastu pidada, siis tuleb endale lapsevanemate osas paks nahk kasvatada. Minu õpetajakarjääri kõige hullemad lapsevanemad olid ka mu esimesel tööaastal ja tegid mu elu ikka päris keeruliseks.

Tuleb õppida mitte isiklikult võtma. Tavaliselt on seal taga inimeste endi düsfunktsionaalne elu. Kuna oma isiklike probleemidega silmitsi seista on raske, siis tuleb leida mingi muu objekt, kuhu oma frustratsioon ja pinge suunata ja õpetaja sobib selleks suurepäraselt. Võta seda kui väga head enesekehtestamise praktikat. Näiteks kui nad sulle helistavad ja sõimama hakkavad, siis vasta rahulikult, et oled valmis nendega rääkima siis, kui nad on maha rahunenud. Parem on, kui lased neil hoopis kirjutada meili, sest siis on hiljem võimalik kirjutatule toetuda. Igasugustele ümarlaudadele, arenguvestlustele ja muidu vestlustele probleemsete lapsevanematega kaasa alati ka keegi juhtkonnast või tugimeeskonnast.

Jõudu!

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mainin, et minul jällegi on kahjuks traumeeriv kogemus ebameeldiva ja pahatahtliku pedagoogiga. Ja nii, nagu siin teemaalgataja kirjutab, et teda lohutati ja teha polnud nagu muud midagi – siis mind lapsevanemana ei lohutanud mitte keegi, vaid nui neljaks püüti vigu leida ainuüksi lapsest ja tema vanemast.

Ja olen 100% kindel, et ka siin hakatakse mu kommentaari kommenteerima raudkindla lausega, et jaa, loomulikult sina ise olid süüdi, kindlasti provotseerisid õpetajat ja kaitsesid oma kraadest tibununnukest jne-jne-jne.

Mida siin öelda tahan? Et nii lapsevanemad kui ka õpetajad on kõik inimesed: harimatuid sõimukotte ja teistele käkikeerajaid leidub enam-vähem võrdselt mõlemal pool, rollist sõltumata.

+18
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, kui meie, lasteaednikud, vanematelt sôimata saame, siis lohutame end, et küll kool nad oma pilli järgi tantsima paneb!

Kui lapsel ilmneb erivajadus ( tahaks spetsialisti soovitada); kui oodatakse, et kollektiiv kohandaks end ühe lapse koduharjumuste järgi; kui on vaja pisut enne kella seitset loomaarsti juurde minna…  jne

Sellest hoolimata ei pane veel ametit maha, jôudu annab ka ühtne kollektiiv ja teadmine, et tänapäeva ôpetajalt oodatakse klienditeeninduslikku suhtumist kui kunagi varem

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid asju kuuldes imestan alati, kes need sõimavad vanemad on. Mis ühiskonnakihist, mis soost, millise haridustasemega. Tundub päris kummaline, et õpetajatele sõimukõnesid tehakse.

Eks need on ikka tavalised inimesed meie ümbert:
* need, kes sõimavad perearsti, et see ei oska neid ravida
* need, kes sõimavad poes kassapidajat, kui hind müügisaalis ja kassas kokku ei lähe või soovitud kaupa ei leia;
* need, kes kritiseerisid Terviseametit ja Haigekassat vaktsineerimise ja maskikandmise nõude pärast;
* need, kes kiruvad valitsust,  sest Ukrainat toetatakse liiga palju/liiga vähe,  et nemad saavad liiga vähe ja teised liiga palju toetusi;
* karjuvad Eesti Energia klienditeenindaja peale kõrge elektriarve pärast;
* teatavad turul või laadal kõva häälega, et oma talu aiasaadusi ja liha müüv talunik on liigkasuvõtja.

Jne jne

Ja pakun, et vähemalt pooled neist inimestest on üsna haritud ja oma töös edukad. Mõni ilmselt ise ka pedagoog.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis õpetajad oma isiklikke numbreid lapsevanematele ei jaga. On eKooli vestlused ja õpetaja töömeil, et suhtlusest jääks jälg maha.  Saab sõimukirjale ametliku käigu anda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks peabki paksu naha kasvatama jah. Alguses võtsin ka rohkem südamesse ja kahtlesin siis iseendas. Aga nüüd on kogemust rohkem ja kui tean, et olen ise teinud kõik õigesti, siis ebameeldivad vahejuhtumid lastevanematega mõjutavad mind veidi vähemal määral. Aga eks sel hetkel on raske ikka jah. Igas klassis on mõni selline vanem, kes pole õpetajaga peaaegu kunagi rahul.

Mina jagan küll oma telefoninumbrit. Mul on praegu esimene klass ja iga nädal on vaja helistada mõnele vanemale, seega nad saaksid mu numbri aja jooksul ikkagi. Näiteks laps ei mäleta, et kas ta peab minema pikapäevarühma või on tunneb end kehvasti, aga on oma telefoni või nutikella maha unustanud. Puudumisest/hilinemisest lubasin teavitada sõnumiga, sest siis jõuab info minuni kõige kiiremini.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline kiri õpetajale ringleb FB-s:

Peaaegu üks-ühele saan saata uuesti eelmise aasta kirja, millele ma ei saanud mittemingit tagasisidet.
Väga tore, et on kodunduse tund, kokkate ja katate lauda.
Millega te aga selgitate neid retsepte? Kui te eeldate, et 11aastane hüppab püsti ja ütleb, et tema on teistsugune, siis te küll eksite. Ikka ôpetaja ju aitab teha nii, et kôik end hästi tunneksid.
Retseptides on piimatooted ja muna. Kas te uurisite enne, kellel on talumatused, teised toidueelistused?
Elli sônul pole keegi temalt midagi küsinud.
Homme on siis olukord, kus laps, kes on sünnist saati vegan, peaks gruppi kuulumise nimel naeratama ja kokkama ning sööma kanasalatit ja muna ning vôiga palle?
Olete ikka teadlikud, et taimne toit on ohutum ja sôbralikum nii inimesele kui kogu planeedile? Kui te ei kavatsegi uurida ôpilaste olukorda on ohutum teha hoopis kôik retseptid taimsena. Nii saate välistada suurema osa talumatusi ja allergiaid ja kôigil on tore.
Väga mage olukord ja seekord ma ootan ka vastust.
Mind ei huvita, miks te praegu nii tegite – ma tahan teada, mis asja te ette vôtate, et sellist olukorda enam ei tuleks?
+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on lapsevanemate ebaviisakus õpetajatöö igapäevane osa?

Kindlasti mitte igapäevane. Sinulgi oli ju esimene juhus pooleteist kuu jooksul.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline kiri õpetajale ringleb FB-s:

Peaaegu üks-ühele saan saata uuesti eelmise aasta kirja, millele ma ei saanud mittemingit tagasisidet.
Väga tore, et on kodunduse tund, kokkate ja katate lauda.
Millega te aga selgitate neid retsepte? Kui te eeldate, et 11aastane hüppab püsti ja ütleb, et tema on teistsugune, siis te küll eksite. Ikka ôpetaja ju aitab teha nii, et kôik end hästi tunneksid.
Retseptides on piimatooted ja muna. Kas te uurisite enne, kellel on talumatused, teised toidueelistused?
Elli sônul pole keegi temalt midagi küsinud.
Homme on siis olukord, kus laps, kes on sünnist saati vegan, peaks gruppi kuulumise nimel naeratama ja kokkama ning sööma kanasalatit ja muna ning vôiga palle?
Olete ikka teadlikud, et taimne toit on ohutum ja sôbralikum nii inimesele kui kogu planeedile? Kui te ei kavatsegi uurida ôpilaste olukorda on ohutum teha hoopis kôik retseptid taimsena. Nii saate välistada suurema osa talumatusi ja allergiaid ja kôigil on tore.
Väga mage olukord ja seekord ma ootan ka vastust.
Mind ei huvita, miks te praegu nii tegite – ma tahan teada, mis asja te ette vôtate, et sellist olukorda enam ei tuleks?

Mina vastaks sellise lapsevanema kirja peale nii, et oi, kui huvitav, teie laps on vegan! Ma ei teadnudki seda varem. Koolis tuleb siiski arvestada kõigi huvigruppidega, seega täiesti liha, muna jms toiduretseptidest välistada ei saa. Kuid missugused on lapsevanema ettepanekud antud olukordadade lahendamiseks tulevikus?

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on siiani laste klassijuhatajate telefoni nr telefonis. Aga vist olem mõned korrad helistanud, koroona ajal oli viimati.

Eks hulle inimesi on igas valdkonnas, ametis. Olen hoolekogu esimees ja üks vanem saatis  väga veidrate ettepanekutega e-kirju, näen et lisaks minule (mul on kooli poolt tehtud e-posti aadress) on seal kooli direktor, õppealajuhataja, linnapea, linnavalitsuse haridusspets jne selles listis, kes neid kirju sai. Näiteks liikluskorraldusest ühe tänava osas, kus kandis ei asu meie koolgi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas pole õpetajal õigus teada lapse vaateid, eelistusi, orientatsiooni, haiguseid jne.
Kui laps ise tahab, siis ta räägib.
Veganist lapse kohta teaks kaaslased, juu siis varjab ka nende eest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline kiri õpetajale ringleb FB-s:

Peaaegu üks-ühele saan saata uuesti eelmise aasta kirja, millele ma ei saanud mittemingit tagasisidet.
Väga tore, et on kodunduse tund, kokkate ja katate lauda.
Millega te aga selgitate neid retsepte? Kui te eeldate, et 11aastane hüppab püsti ja ütleb, et tema on teistsugune, siis te küll eksite. Ikka ôpetaja ju aitab teha nii, et kôik end hästi tunneksid.
Retseptides on piimatooted ja muna. Kas te uurisite enne, kellel on talumatused, teised toidueelistused?
Elli sônul pole keegi temalt midagi küsinud.
Homme on siis olukord, kus laps, kes on sünnist saati vegan, peaks gruppi kuulumise nimel naeratama ja kokkama ning sööma kanasalatit ja muna ning vôiga palle?
Olete ikka teadlikud, et taimne toit on ohutum ja sôbralikum nii inimesele kui kogu planeedile? Kui te ei kavatsegi uurida ôpilaste olukorda on ohutum teha hoopis kôik retseptid taimsena. Nii saate välistada suurema osa talumatusi ja allergiaid ja kôigil on tore.
Väga mage olukord ja seekord ma ootan ka vastust.
Mind ei huvita, miks te praegu nii tegite – ma tahan teada, mis asja te ette vôtate, et sellist olukorda enam ei tuleks?

Ma ütleks, et nii toidutalumatuste kui muude erisuste puhul on vanema asi teavitada kooli, mitte klassijuhataja asi intervjueerida igaüht ühekaupa, et äkki keegi siiski varjab midagi. Õpetaja ei ole hiromant ja kui vanem ei soovi, et klassis ta lapsele kana pakutaks siis edastab tema vastava info…

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati tasub panna end lapsevanema kingadesse ja mõelda, kuidas ise oleks sellises olukorras käitunud. Paljud meist ei tea, kuidas me käitume, kui lapsega midagi juhtub.

Kas see oli ikka sõim või vanem ei osanud lihtsalt antud situatsioonis käituda.

Kui me kõik lahkuks töölt esimese konfilkti pärast ,siis polekski enam inimesi, kes teiste inimestega töötaks

 

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemate ebaviisakus pole igapäevane, aga üsna sage. Alguses tegi see haiget ja võtsin ka isiklikult ja kahtlesin endas. Mingil hetkel sain aru, et vanemate enda mured ja elukogemused on need, mis neid selliselt käituma panevad. Meie oleme oma eriala  spetsialistid, oleme õppinud suhtlemispsühholoogiat. Anname vanematele andeks nende puuduliku suhtlusoskuse. Kui väga hulluks läheb, siis tasuks vanemale öelda, kuidas see sulle mõjub. Ma olen öelnud, et tema väljaütlemised on minu jaoks ülekohtused, segavad töö tegemist, ei aita probleemile lahendust leida, on solvavad ja halvustavad, näitavad usaldamatust jms. Tavaliselt on selline aus peegeldamine aidanud vanemal end kõrvalt näha. On vabandatud, selgitatud miks ta nii käitus jne.

Olen pidanud paaril korral ütlema ka seda, et ma ei saa edasi vestelda, kui lapsevanem pole rahunenud ja kisamist ei lõpeta. Üks vanem rahunes silmapilkselt. Teine vanem tõstis veelgi häält ja teatas, et ma pole veel tema kisamist kuulnudki, sest siis kukuksid mul kõrvad peast. Nojah, kah tore teadmine.????

Tegelikult eks ikka vahel teeb haiget siiani, aga suudan järjest enam imestada, et ohoo- selline vanem, selline reaktsioon. Nii et vaid imesta, ära ära minesta????. Ja ära vihasta!

Jaga mõtteid kolleegidega, nemad mõistavad.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga moodne suhtumine.

Aga osa õpetajaid võtabki vastu positsiooni, et alla keskmise palga eest võibki olla süljetops. Las vanem sõimab end tühjaks – küll õppinud spetsialist õppinud on, kuidas end lasta mõnitada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga moodne suhtumine.

Aga osa õpetajaid võtabki vastu positsiooni, et alla keskmise palga eest võibki olla süljetops. Las vanem sõimab end tühjaks – küll õppinud spetsialist õppinud on, kuidas end lasta mõnitada.

Kui see kommentaar oli mulle, siis ma kahjuks ei jõudnud oma mõttega sinuni. Olen aastatega jõudnud just sinna, et vanemate kommentaarid ei lähe väga enam korda, sest ma tean, kes ma olen. Ja just tänu sellele, et ma tean, julgen ma ka öelda, kuidas nende puudulik suhtlusoskus inimesi mõjutab.

Kui ma karjuks vastu, nutaks või lahkuks töölt- siis oleks vanem minu energiat nii palju mõjutanud.
Siis ma olekski nende süljetops. Aga mul on kaas peal ja tatipritsmeid sisse ei lenda????

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Koolilaps Õpetajad, kuidas