Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajal ainult keskharidus

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Õpetajal ainult keskharidus

Postitas:

Üks minu tuttav töötab ühes Tallinna koolis algklassi õpetajana ja tal pole isegi kõrgharidust, on jätnud selle pooleli ja edasi pole midagi õppinud.
Minu jaoks on see suhteliselt ebanormaalne, et inimene, kellel ainult keskharidus töötab koolis, sama hästi võiks pagar opereerida inimeste pimesoolt.
Mõistmatuks jääb ka see, kuidas antud kolleegid vaatavad sellele, õpetaja peab õppima kokku 5. aastat, kuid neil on inimene, kes pole õppinud ja saab sama palga. Minu arust sülitab antud kooli juhtkond oma töötajate peale.
Pedagoogiline haridus peaks õpetajal olema, eriti õpetaja kes töötab väikeste lastega.
Olen mõelnud, et kaevata tema peale, sest koolijuhtkond rikub ilmselgelt seadust sellist õpetajat palgates.

+6
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 17:06; 26.06 20:26; 26.06 20:45; 28.06 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks on magistrikraad, aga pole julgenud iialgi õpetajaks kandideerida, sest puudub vastav kvalifikatsioon ja alati on ju kirjas, et “otsime kvalifikatsiooninõuetele vastavat õpetajat”. Ise ka olen mõelnud, et kuidas siis need nõuetele mittevastavad tööle saavad ja tööd teha oskavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mina peale aastakümnete pikkust tööd koolist lõpuks ära tulin, siis minu tunde andis pärast seda esimesel aastal õppealajuhataja, kel endal puudus absoluutselt antud aine varasem õpetamise kogemus (hoopis teise aine õpetaja). hiljem võeti asemele mingi baka 1.kursuse tudeng.

õpetaja ametikohti ju tühjaks jätta ei saa, nii et kui ei leita kvalifikatsioonile vastavat uut töötajat, siis tulebki direktoritel lihtsalt ükskõik-kes tundi saata.

eelmised postitajad võivad lahkesti end kuhugi kooli tööle pakkuda, siis tunnete oma naha peal ära kui “mõnus” amet see on.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 18:33; 26.06 20:39; 26.06 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks minu tuttav töötab ühes Tallinna koolis algklassi õpetajana ja tal pole isegi kõrgharidust, on jätnud selle pooleli ja edasi pole midagi õppinud.

Minu jaoks on see suhteliselt ebanormaalne, et inimene, kellel ainult keskharidus töötab koolis, sama hästi võiks pagar opereerida inimeste pimesoolt.

Mõistmatuks jääb ka see, kuidas antud kolleegid vaatavad sellele, õpetaja peab õppima kokku 5. aastat, kuid neil on inimene, kes pole õppinud ja saab sama palga. Minu arust sülitab antud kooli juhtkond oma töötajate peale.

Pedagoogiline haridus peaks õpetajal olema, eriti õpetaja kes töötab väikeste lastega.

Olen mõelnud, et kaevata tema peale, sest koolijuhtkond rikub ilmselgelt seadust sellist õpetajat palgates.

Kui leping tehakse aastaks ja igal aastal seda uuesti pikendatakse, ei rikuta mingit seadust.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast uude reaalsusesse: õpetajaid lihtsalt pole ja aina hullemaks läheb!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast uude reaalsusesse: õpetajaid lihtsalt pole ja aina hullemaks läheb!

Siis tuleks streima minna õpetajatel, ega neid ei saa kuskilt Ukrainast juurde tuua.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 17:06; 26.06 20:26; 26.06 20:45; 28.06 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleks streima minna õpetajatel, ega neid ei saa kuskilt Ukrainast juurde tuua.

aga miks õpetajad streikima peaksid???
ma saaksin aru, kui streigiksid lapsevanemad, kuna nende lastele ei jätku enam kogemustega õpetajaid.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 18:33; 26.06 20:39; 26.06 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleks streima minna õpetajatel, ega neid ei saa kuskilt Ukrainast juurde tuua.

aga miks õpetajad streikima peaksid???

ma saaksin aru, kui streigiksid lapsevanemad, kuna nende lastele ei jätku enam kogemustega õpetajaid.

Milline see vanemate streik siis olek? Laupäeval paar tundi seista Toompeal? Õpetajtel on olemas ametiühing ja streik peaks mõjutama antud valdkonda.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 17:06; 26.06 20:26; 26.06 20:45; 28.06 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline see vanemate streik siis olek? Laupäeval paar tundi seista Toompeal? Õpetajtel on olemas ametiühing ja streik peaks mõjutama antud valdkonda.

palun seleta mulle, mis on õpetajatel (neil, kes koolis praegu töötavad või neil kes seal ammu enam ei tööta) pistmist sellega, kas õpetajaid jätkub või ei. Õpetajad ei vastuta selle eest, et meie haridussüsteemi juba aastaid pekki on keeratud.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 18:33; 26.06 20:39; 26.06 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kool on lõpetatud kuldmedaliga, siis saab sinna samasse kooli minna õpetajaks. Tehakse ühe kooliaasta pikkune leping. Kui järgmisel aastal taas vaja, siis peab kool välja kuulutama konkurssi, et leida vastava haridusega õpetaja. Kui seda ei leita, siis võib pakkuda uuesti tööd selelle ainult keskharidusega inimesele.
Ja kogemusega saab juba ka teistesse koolidesse kandideerida.
Kui õpetaja teeb oma tööd hästi, on saanud hea kogemuse, läbinud koolitusi, siis tegelikult ta pole kehvem kui on seda vastava hariduse saanud õpetaja.
Ja kui teemaalgatajale midagi ei sobi, siis soovitus-mine tee ise paremini.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline see vanemate streik siis olek? Laupäeval paar tundi seista Toompeal? Õpetajtel on olemas ametiühing ja streik peaks mõjutama antud valdkonda.

palun seleta mulle, mis on õpetajatel (neil, kes koolis praegu töötavad või neil kes seal ammu enam ei tööta) pistmist sellega, kas õpetajaid jätkub või ei. Õpetajad ei vastuta selle eest, et meie haridussüsteemi juba aastaid pekki on keeratud.

Mis lapsevanemaid siis ahastama peaks panema su meelest? Millest nad ilma jäävad siis ka? Ega nad ei saa ju nagunii õpetajaid oma lapsele valida ja otsustada, et kas üldse õpetajat on või pole. Mingeid õiguseid pole ega nööre, mida tõmmata. Lapsed ainult rõõmust hõiskaksid, et mõni tund jääb ära, sest pole õpetajat.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 23:03; 29.06 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ainult haridus pole määrav. Mõni kvalifikatsiooninõuetele vastav õpetaja võib vägagi ebapädev olla õpetamises.

See ei tähenda automaatselt, et hariduseta õpetaja on pädev. Tõenäosus, et hariduseta õpetaja on ebapädev, on ikka suurem.

Kui kool on lõpetatud kuldmedaliga, siis saab sinna samasse kooli minna õpetajaks

Misasja? Kust sa seda võtad? Õpetajaks saab minna keskkooliharidusega isik, kui sinna kohale ei kandideeri kedagi, kes vastaks tegelikele nõuetele. Siis tehakse selle mittevastanud isikuga aastane tööleping, igal aastal peab kool kuulutama sellele kohale uue konkursi, kuni leitakse isik, kes ametile vastab. Ka seesama keskharidusega isik võib muidugi õppima minna, et nõuetele vastata, aga tal kulub kvalifikatsiooni omandamiseks ju aega.

Olen mõelnud, et kaevata tema peale, sest koolijuhtkond rikub ilmselgelt seadust sellist õpetajat palgates.

Ei riku seadust, kuni talitab nii, nagu ma eespool ütlesin. Kui sellele ametile ei kuulutata konkurssi iga õppeaasta lõpus või kui faktina tead, et tegelikult kandideeris ka kvalifikatsiooniga isik ja eelistati hariduseta kandidaati (ilma et see teine oleks loobunud või mingil muul väga mõjuval põhjusel ebasobivaks osutunud, nt pedofiilias süüdi mõistetud vms asjaolu), siis saad tõesti kaevata kooli juhtkonna peale.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 09:02; 30.06 00:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, vanasti õpetati peale 8ndat kassi Tartus Õpetajate Seminaris 4 aastaga algklasside õpetajaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Phhh. Minu põlvkonda õpetasid mingites ainetes, näiteks ajalugu, vene keel vms Leningradi Kõrgema Parteikooli lõpetanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest heaks õpetajaks saamise eeldus on andekus ja see ei sõltu haridusest. Nähtud karjakaupa neid õpetajakutsega õpetajaid, keda peaks lastest kaugel eemal hoidma või kes lihtsalt ei oska nendega toume tulla. Nii et mina küll ei erutu, kui koolis töötab ilma vastava hariduseta inimene. Üks mu lastest oli inglise keeles tõeline tobu. Neile palgati üks pooleli jäänud inglise filli bakaga noormees. Selle ühe aastaga tekkis huvi keele vastu ja suurenes üldine silmaring. Samas kõigile ei meeldinud, hakati vinguma, et miks me loeme ajakirju ja koomikseid ning vaatame filme, teeme parem töövihikust harjutusi, on “nagu alati”. Minu laps aga teadvustas, et keel pole õppeaine, vaid infokandja, ja õppis ühe aastaga rohkem kui kogu varasema inglise keele õppimise aja

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, vanasti õpetati peale 8ndat kassi Tartus Õpetajate Seminaris 4 aastaga algklasside õpetajaks.

No see niiväga vanasti polegi. Ma olen 46 ja lõpetanud sama kooli muusikaõpetajana, samuti 8-kl kooli baasil.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sinu emakeeleõpetaja oli ka selline, kellel “ainult keskharidus töötas koolis”? Sel juhul ma isegi mõistan su muret.

Aga kui su emakeeleõpetaja oli kõrgema haridusega (nagu nad enamasti on), siis näed ju isegi, et sellest polnud erilist kasu, sina ju ikka õigesti kirjutada ei oska.
Ja õpetaja õppis viis aastat, puhas raiskamine ju!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sinu emakeeleõpetaja oli ka selline, kellel “ainult keskharidus töötas koolis”? Sel juhul ma isegi mõistan su muret.

Aga kui su emakeeleõpetaja oli kõrgema haridusega (nagu nad enamasti on), siis näed ju isegi, et sellest polnud erilist kasu, sina ju ikka õigesti kirjutada ei oska.

Ja õpetaja õppis viis aastat, puhas raiskamine ju!

Aitäh muretsemast! Minu eesti keele õpetaja oli nii hea, et tänu temale sain ma õppima Saksamaale ülikooli, eesti keele eksami tulemus oli nii hea.

Loodan, et sina oled ka kuhugi oma elus jõudnud, näiteks maailma näha v.a Soomet ja Rootsit. Edu sulle ikka elus!

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 17:06; 26.06 20:26; 26.06 20:45; 28.06 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rääkida eesti keele õpetajatest, siis selle ametikoha peale pakuvad end ka eksootilisematest riikidest pärit inimesed kui Ukrainast. Keelt ei oskavat, aga “küll koos lastega õpib”. Tegu on keskastme ja gümnaasiumiklassidega, Eesti üldhariduskool. Eestlasi pole selle koha peale end veel pakkunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rääkida eesti keele õpetajatest, siis selle ametikoha peale pakuvad end ka eksootilisematest riikidest pärit inimesed kui Ukrainast. Keelt ei oskavat, aga “küll koos lastega õpib”. Tegu on keskastme ja gümnaasiumiklassidega, Eesti üldhariduskool. Eestlasi pole selle koha peale end veel pakkunud.

Tule taevas appi! Ja siis veel eestlased ei julge neile ametitele Eestis kandideeridagi, kus võõrkeeli vaja osata, sest ei oska.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 23:03; 29.06 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rääkida eesti keele õpetajatest, siis selle ametikoha peale pakuvad end ka eksootilisematest riikidest pärit inimesed kui Ukrainast. Keelt ei oskavat, aga “küll koos lastega õpib”. Tegu on keskastme ja gümnaasiumiklassidega, Eesti üldhariduskool.

Eks igasugu hulle ole olemas, aga ega sellist hullu direktorit ka pole, kes sellise palkaks. Eks ikka ole mõeldud, et parem keegi klassi ette saata kui tunnid ära jätta, aga sel peaks ikka mingid piirid olema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 09:02; 30.06 00:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rääkida eesti keele õpetajatest, siis selle ametikoha peale pakuvad end ka eksootilisematest riikidest pärit inimesed kui Ukrainast. Keelt ei oskavat, aga “küll koos lastega õpib”. Tegu on keskastme ja gümnaasiumiklassidega, Eesti üldhariduskool. Eestlasi pole selle koha peale end veel pakkunud.

Pakun, et need vaesekesed ei saa aru, et nad ei õpetaks eesti keelt võõrkeelena. 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sinu emakeeleõpetaja oli ka selline, kellel “ainult keskharidus töötas koolis”? Sel juhul ma isegi mõistan su muret.

Aga kui su emakeeleõpetaja oli kõrgema haridusega (nagu nad enamasti on), siis näed ju isegi, et sellest polnud erilist kasu, sina ju ikka õigesti kirjutada ei oska.

Ja õpetaja õppis viis aastat, puhas raiskamine ju!

Aitäh muretsemast! Minu eesti keele õpetaja oli nii hea, et tänu temale sain ma õppima Saksamaale ülikooli, eesti keele eksami tulemus oli nii hea.

Loodan, et sina oled ka kuhugi oma elus jõudnud, näiteks maailma näha v.a Soomet ja Rootsit. Edu sulle ikka elus!

Ohjahhh????????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajal ainult keskharidus