Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate keskmine palk

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Õpetajate keskmine palk

Postitas:

Tegin elus kannapöörde ja alustasin tööd õpetajana. Olen väga rahul, aga ühest asjast aru ei saa. Nimelt kuidas kujuneb õpetajate statistiline keskmine palk, mis väidetavalt on üle 1500 euro. Õpetajate põhipalk on 1315 eurot ja seda enamasti saadaksegi. Olen uurinud nii oma kooli ja linna õpetajatelt, samuti õpetajatelt mujalt Eestis – no ja põhikoha palk on enamasti just niisugune. Jah, sellele lisandub tasu klassijuhatamise eest, asendused, ületunnid, huviringid, aga need on ju kõik ka lisaajaga seotud. Sellisel juhul ei saa rääkida ju põhipalgast. Või pannaksegi statistikasse kogu komplekt kokku ja siis esitatakse kena number, olgugi tööd selle eest 1,5 kohta. Ehk siis palun seletage algajale, kas keegi kuskil saab ka selle 1500+ nii, et lisakohustusi ei oleks?

Olen kohanud küll sellist varianti, et mängitakse tööajaga. Näiteks on määratud täiskoha tunnikoormuseks 18 tundi ja siis pandud juurde tasulisi lisakohustusi, nii et tõesti tuleb täiskoht ja suurem palk, aga see pigem erand ja konkreetse töötaja boonus. Üldjuhul on põhipalk ikkagi see 1315.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 07:04; 06.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan 1500 neto, aga annan 30 tundi nädalas ja juhatan klassi ka. Samas kui õpetaja palk on 1315 ja olla ka klassijuhataja põhikoolis, siis tulebki ümardatult 1500 bruto, no täpsemalt siis küll 1445 bruto, see siis 1187 neto. Ilma klassijuhatamiseta  1101 neto. Tundub, et iga teine töökoht on tasuvam kui õpetaja oma.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan 1500 neto, aga annan 30 tundi nädalas ja juhatan klassi ka. Samas kui õpetaja palk on 1315 ja olla ka klassijuhataja põhikoolis, siis tulebki ümardatult 1500 bruto, no täpsemalt siis küll 1445 bruto, see siis 1187 neto. Ilma klassijuhatamiseta 1101 neto. Tundub, et iga teine töökoht on tasuvam kui õpetaja oma.

Vot seda ma mõtlengi, et kellel palk sinna 1500 kanti või rohkem, annab ikkagi lisatunde ja/või teeb klassijuhatamist. Sel juhul ei saa aga ometi rääkida põhipalgast. Kas see ei peaks olema statistiliselt ikkagi taandatud ühele täistööajale? Kui näiteks erafirmas teeb sekretär lisaks veel poole kohaga raamatupidamist, siis ei arva ju ometi keegi, et sekretäri keskmine palk ongi selline kahest komponendist koosnev. Minu jaoks kummaline ja seepärast üritangi selgeks saada, mismoodi see õpetajate tasu kujuneb. Seni tundub mulle, et tegemist on statistilise väärtõlgendusega.

 

 

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 07:04; 06.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ojeh.

statistilised uuringud väidavad et ca 40-50% õpetajaid töötab üldse alakoormusega: paljud nt 0,8 kohaga, paljud veelgi väiksema koormusega.

Ise loobusin õpetajatööst mõned aastad tagasi. Peale ülikooli lõppu noore spetsialistina alustasin 32 tunniga nädalas (üle 1,5 koha tollal: 8-12kl minu aine 2-3 paralleelis+ lisaainet natuke juurde), aga selleks aastaks, kui koolist lõpuks lahkusin oli õppekavade ja koolikorralduslike muudatuste tõttu saanud üldse 4 tundi minu ainet + 2h informaatikat (3 paralleeliga suurest gümnaasiumist oli saanud ühe paralleeliga põhikool), aga mult eeldati ALATI koolimajas kohalolekut, kui mingi koolitus või koosolek toimus, sh minu vabal päeval.

Ma sain igal palgapäeval kätte ca 300€ ja pidin absoluutselt igal suguvõsa kokkutulekul vastama küsimustele, et kas õpetajate palgatõus on ennast õigustanud ja mis tunne on niiiiiii suurt palka saada. seda, et ma ei teeni isegi mitte iinimumpalka, ei uskunud küsijad iial.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii kujunebki, nagu teemaalgataja pakkus: kõik ületunnitöö (lisakontakttunnid, sest muud ületunnitööd teeb õpetaja enamasti tasuta) ja lisatasu (mis muidugi hõlmab ka lisatööd, enamasti palju suuremat kui rahasumma, mis lisatasuna võimalik saada on) arvestatakse sisse, lisaks on üksikuid koole, kus vald maksabki õpetajatele väheke rohkem. Poole kohaga ja üldse kõik, kes täiskohaga ei tööta, jäetakse statistikast välja. Miks seda tehakse: et tunduks, et õpetajatel, va sunnikutel, on niigi hea elu, misasja nad vinguvad oma palga üle kogu aeg.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.err.ee/585670/opetajate-keskmine-palk-statistika-ja-tegelikkus

2017. aasta artikkel, kus on päris põhjalikult (näidetega) selgitatud, kuidas see keskmine kujuneb. Igal koolil oma metoodika veel lisaks.
Vaevalt, et paari aastaga põhjalikke muutusi on toimunud arvestamises.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei uurinud kunagi oma kolleegide palkade kohta, aga meil erakoolis oli vist päris erinevaid palkasid vastavalt individuaalsetele palgaläbirääkimistele. Mina töötasin 50% koormusega – see tähendas reaalselt u 30-35 tundi tööd nädalas ja teenisin 800 eurot bruto. Täistöökoht (60-70h nädalas) oleks siis olnud 1600 eur. Pidasin vastu 2 aastat ja tulin ära just suure koormuse tõttu. 60-70h töönädalaid ma ei tahaks isegi mitte kaks korda suurema palga eest teha. Mul on väiksed lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks sugulane on koolis. Ta on mingi sotsiaaltöötaja seal (sotsiaalpedagoog vist oli ametinimetus) ja annab tunde ka. Ta on jube rahul, sest saab 1,5 koha palga, aga tööd teeb ikka 35 tundi nädalas, st ega sotsiaalpedagoogil ei ole nagunii 7 tundi nädalas tööd, aga koolimajas olemist eeldatakse. Siis ongi hea tunde anda (kes ikka tunni ajal sotsiaalpedagoogi juurde tuleb) ja tunde ette valmistada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla käib palgaarvestus 40-tunnise nädala ehk täistööaja kohta? Et kui õpetaja põhitöö võtab 30-35 tundi nädalas ja sellele klassijuhatamist või muud juurde teha, siis saabki 40-tunnise nädala kohta selle 1500 eurot täis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan 1500 neto, aga annan 30 tundi nädalas ja juhatan klassi ka. Samas kui õpetaja palk on 1315 ja olla ka klassijuhataja põhikoolis, siis tulebki ümardatult 1500 bruto, no täpsemalt siis küll 1445 bruto, see siis 1187 neto. Ilma klassijuhatamiseta 1101 neto. Tundub, et iga teine töökoht on tasuvam kui õpetaja oma.

Õpetajaabi 40 tundi 780 bruto. Ei lea, et on tasuvam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate keskmine palk