Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate kutsetunnistus.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Õpetajate kutsetunnistus.

Postitas:

Olen diplomiga õpetaja. Nüüd on hakatud juhtkonna poolt meid survestama, et taotleksime ka õpetaja kutsetunnistuse. Ilma enam kuidagi ei saavat. Kuidas nii? Olen ju ülikoolidiplomiga õpetajaks õppinud! Kutsetunnistuse taotlemine on paras ettevõtmine- oleks lihtsalt kutseeksam, läheksin kohe tegema. Kutsetunnistuse taotlemine eeldab portfoolio koostamist, mis on vähemalt poole aasta lisatöö. Ei ole selleks jaksu.Kas tõesti peagi enam ilma töötada ei saa?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küsiks sellisel juhul nii juhtkonnalt kui ka haridusministeeriumist, et miks arvab selle kooli direktor, et ülikoolis väljastatud õpetajaharidust tõendav magistrikraad selles koolis õpetana töötamiseks ei sobi ja lisaks juurde, et äkki peaks kaaluma hoopis kooli juhtkonna sobivust/sobimatust oma ametikohale.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 13:03; 10.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tasuks unustada, et kõikvõimalikud sellised kutse või taseme taotlemised on ka tasulised, ca 100€ kord.
neid on mõistlik soovitada vaid siis, kui sellest reaalselt kasu ka on. nt suuremad koolitusfirmad vajavad riigihangetel osalemiseks teatud hulga andragoogi kutsetunnistusega koolitajate olemasolu. siis nad maksavad koolitajatele, kes nõus seda kutset taotlema, kinni vastavad koolitused + eksamitasu, lisaks makstakse hiljem selle 5., 6. või 7.taseme eest ka kõrgemat tunnitasu.

see teemaalgataja pakutud olukord tuletab meelde aegu 1990ndate lõpul, kui mõeldi välja mingid arvutikasutaja AO taseme eksamid – tõestamaks, et arvutiala mitteõppinud inimesel on vähemalt algelised arvutialased teadmised – ning osa koolijuhte üritasid ka nt IT haridusega programmeerimisõpetajatelt nõuda, et nood need eksamid ära teeks (eraldi eksam selle kohta, et oskad wordi dokumenti avada ja salvestada, eraldi selle kohta, et oskad internetris brauserit avada jne), iga eksami osalemismaksumus ca õpetaja nädalapalk.
loomulikult keegi ei läinud sinna. sama hea oleks saata meisterrätsep nädalasele tasulisele koolitusele, kus õpetatakse nõelale niiti taha panema.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 14:55; 01.10 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen diplomiga õpetaja. Nüüd on hakatud juhtkonna poolt meid survestama, et taotleksime ka õpetaja kutsetunnistuse. Ilma enam kuidagi ei saavat. Kuidas nii? Olen ju ülikoolidiplomiga õpetajaks õppinud! Kutsetunnistuse taotlemine on paras ettevõtmine- oleks lihtsalt kutseeksam, läheksin kohe tegema. Kutsetunnistuse taotlemine eeldab portfoolio koostamist, mis on vähemalt poole aasta lisatöö. Ei ole selleks jaksu.Kas tõesti peagi enam ilma töötada ei saa?

Mis kool sellise nõmeda suhtumisega on? Ma arvasin, et see kutsetunnistuse jura suri välja, aga näe, hingitseb ikka. Ainus mõte, mis sel on, on nendele kontrollivatele untsantsakatele tööd anda. Ilmselt teie juhtkonnast keegi on suguluses või muidu lähedalt seotud selle kutsetunnistuse või kutsestandardi komisjoniga. Mingit lisaväärtust see loomulikult ei anna, lihtsalt maksad neile raha, koostad pabereid ja hüppad nii kõrgele, nagu komisjon käsib.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 18:12; 01.10 19:43; 10.10 04:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli sama lugu. ma ei ole küll õpetaja, aga ka meie erialal on kutsestandardid ja võimalus kutsetunnistus teha. ma ise tegin selle ca 10a tagasi ära kui see võimalus tekkis ja samamoodi survestati juhtkonna poolt.
ja pärast seda pole küll kusagilt kuulnud, et kutsetunnistuse omamine kellelgi kasuks on tulnud või et üldse seda vaja oleks inimesel, kel niigi erialane haridus.
lisaks on meie erialal vahepeal seda standardit muudetud nii, et tunnistus kehtib ainult teatud arv aastaid, siis peab uue tegema. õnneks minu oma kehtib tähtajatult, kuigi ma ei näe selle järgi mingit vajadust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas teil sealkandis seis on nende õpetajatega, on kutsetunnistusega õpetajaid vabalt võtta? Mu mehel oli kevadel situatsioon, kus minu paarikuuseks dekreediasenduseks (huvialaring) taheti talt kõiksugu kursuste läbimise pabereid, aga seepeale arvasime, et ega mehele polegi tegelikult seda lisakoormust vaja, kool otsigu parem ise keegi, kel vajalikud kursused juba läbitud on (ja ringiga toime tuleb). Rohkem seda teemat ei tõstatatud.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 19:14; 01.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete nõus minema sillal alla viimase katsetuse ajal koos kutsetunnistuseTA projekteerijaga? Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?
Ise inseneeria eriala mitme kutsetunnistuse tunnustuse pälvinud ja ei võtnud asi aega poolaasta. Tahtmise küsimus.

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.10 19:38; 01.10 20:36; 02.10 14:15; 03.10 11:16; 08.10 16:47; 09.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete nõus minema sillal alla viimase katsetuse ajal koos kutsetunnistuseTA projekteerijaga? Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?

Kui tal ülikoolidiplom on olemas, siis miks ei peaks? Sillal on muidugi kontrollijad ka, aga sa kujutad ette, et see komisjon paneb õpetaja paremini õpetama? Ta on ülikoolis seda õppinud, oma teadustöö kaitsnud ja kraadi saanud, ta töötab sellel alal, käib koolitustel, mis mõtet on tal raha eest teatud arvu aastate tagant mingi komisjoni ees käia tõestamas, et ta pole vahepeal kaameliks muutunud ja ikka oskab õpetada? Ja selleks peab lihtsalt mingit portfooliot pidama, mis seda tõestab, kõva sõna tõepoolest.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 18:12; 01.10 19:43; 10.10 04:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete nõus minema sillal alla viimase katsetuse ajal koos kutsetunnistuseTA projekteerijaga? Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?

Ise inseneeria eriala mitme kutsetunnistuse tunnustuse pälvinud ja ei võtnud asi aega poolaasta. Tahtmise küsimus.

Kas sa tead, mida tähendab see kutsetunnistuse taotlemine üldse pedagoogidele.
See tähendab seda, et inimene, kes omab nii oma erialal magistrikraadi JA on läbinud õpetajakoolituse JA omab pikaajalist töökogemust õpetajana PEAB vorpima tohtutu kuhja elektroonilisi dokumente, analüüsima blogi või päeviku vormis paljusid oma tunde, iga tegevus mida õpetaja teeb, peab olema dokumentaalselt tõestatud (kirjutan märkuse, teen õpilase päevikust koopia?), soovitavalt teeb terve veebilehe, kuhu laeb oma isiklikud dokumendid avalikult üles (koos enda ja õpilaste delikaatsete isikuandmetega?).
siis tuleb maksta päris kopsakas summa, minna komisjoni ette vestlusele.

kusjuures kõige selle jama juures pole mingit seaduslikku alust sellele nõudele: õpetajana tööle asumisel on nõutav vaid magistrikraadi olemasolu JA läbitud õpetajakoolitus. Keegi ei tohikski võtta kooli õpetajat, kel need puudu, kuid on taskus vaid too tasuline “kutsetunnistus”

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 14:55; 01.10 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on paljudel erialadel nii, ega ülikool kutset ei anna ju.

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 20:25; 03.10 19:28; 08.10 19:43; 09.10 13:01; 10.10 04:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete nõus minema sillal alla viimase katsetuse ajal koos kutsetunnistuseTA projekteerijaga? Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?

Ise inseneeria eriala mitme kutsetunnistuse tunnustuse pälvinud ja ei võtnud asi aega poolaasta. Tahtmise küsimus.

Kas sa tead, mida tähendab see kutsetunnistuse taotlemine üldse pedagoogidele.

See tähendab seda, et …

Mis Te arvate, et inseneerias juuakse otsustajatega õhtul baaris õlunaadi ja nii saabki kutsetunnistuste?
KAS TE üldse kujutate ette, mitu kutsetunnistus tase 8 (kõrgeim) töötab ühe näiteks põhikooli hoone projekteerimisel / ehitamisel? Ei, Te ei kujuta seda ette, sest Te ei peagi seda suutma, sest Teil puudub erialane ettevalmistus, erinevalt minust. AGA minu lapsed ja lapselapsed käivad selles põhikooli hoones ja miks mitte saada ka kvaliteetset, tunnustatud haridust.
NB! Minu kutsetunnistused inseneeriast annavad õiguse tutvustada EL siseselt usaldusväärselt oma oskusi, lisaks kohalikud iseärasused.
Ma ei pea oma erialal ülikoolis loengut lugema minnes meeletult ettevalmistusi tegema, lihtsalt sahtlist või pilvest fail ja asi korras. Kuni gümnaasiumi lõpuni vast sellises vanuses inimestega nii lihtsasti ei saa.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.10 19:38; 01.10 20:36; 02.10 14:15; 03.10 11:16; 08.10 16:47; 09.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?

Aga kas sina oled valmis oma last vähemalt põhikooli ulatuses (kohustuslik tase teadupoolest) kodus õpetama sel lihtsal põhjusel, et pole võtta ühtegi õpetajat? Meil eelmisel aastal liikus asi vahepeal kiirel sammul sinnapoole, et teatud klassi nurisevad vanemad saavad suurepärase võimaluse ise välja mõelda, kuidas nende lastele põhikoolimatemaatika selgeks saab, sest neile ei sobinud üks õpetaja ja teisele ei sobinud jällegi nende kasvatamatud jõmpsikad.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 19:14; 01.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sul ju on õpetajakutse. https://www.riigiteataja.ee/akt/130082013005

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 01:24; 07.10 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi tööandjalt lihtne küsimus – miks?

Ma ei tea, kui nii kõrgeltharitud õpetaja oled, siis võiks ju osata ka ise küsimusi esitada. Üldiselt valitseb meil ju õpetajate puudus, koolid väga ei kiirusta ähvardama õpetajaid kohast ilmajäämisega.

Äkki jätad midagi siin mainimata oma ülikoolihariduse kohta? Ega see ei ole ometi kommunistliku partei ideoloogia erialal, mida tänapäeval ei loetagi enam kõrghariduseks?

Teine asi samuti, kui sul on tegelikul tlasteaiaõpetaja haridus, see oli vist vanasti nimega koolieelne pedagoogika ja psühholoogia.

Nii te, ikka tööandja juurde küsimusega – miks?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?

Aga kas sina oled valmis oma last vähemalt põhikooli ulatuses (kohustuslik tase teadupoolest) kodus õpetama sel lihtsal põhjusel, et pole võtta ühtegi õpetajat? …

Olen seda teinud avatud rinnakuga südameopi järgselt otse intensiivist. Lasin toidukandiku ära viia ja oma süleri nina alla keerata spets laua abil ja skype vahendusel said lapsed oma tarkuse.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.10 19:38; 01.10 20:36; 02.10 14:15; 03.10 11:16; 08.10 16:47; 09.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on kutsetunnistuse näol tegemist jällegi viisiga mõnedele ametnikele töökoha andmiseks ja õpetajatelt raha väljapressimiseks. Õnneks on meil juhtkond sama meelt.

Kutse taotlemine on VABATAHTLIK ja ausalt öeldes ma ei näe küll põhjust, miks õpetajal seda vaja peaks minema. Oskan ka iseseisvalt ennast analüüsida, ma ei pea selleks portfooliot koostama (Õpetajate Liidu andmetel kulub portfoolio koostamiseks u 3 kuud) ja komisjoni ees ennast tõestama. Sellise imelise võimaluse eest paberimäärimisega lisatööd teha ja komisjoniga vestelda peab õpetaja veel 150 eurot peale maksma. Ja siis viie aasta pärast tuleb sama asja uuesti teha ja uuesti maksta (kui ei taha kõige madalama tasemega leppida). Juhuu! Huvitav küll, miks kutsestandardi taotlejaid nii vähe on?

Ja mis sellest kasu on? Eesti Õpetajate Liidu koduleht (Õpetajate Liit kutsetunnistuste väljastamisega tegelebki) ütleb: “Otseselt ei muutu midagi. Positiivne on see, et on seni parimal moel kaardistatud see maailm, mida õpetajaks olemine tähendab ning see annab kindlasti hea aluse isikliku täiendõppeplaani koostamiseks. Samuti tekib võimalus avalikkusel paremini aru saada õpetajaameti mitmetahulisusest.”

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete nõus minema sillal alla viimase katsetuse ajal koos kutsetunnistuseTA projekteerijaga? Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?
Ise inseneeria eriala mitme kutsetunnistuse tunnustuse pälvinud ja ei võtnud asi aega poolaasta. Tahtmise küsimus.

No mina tean ka natuke sellest inseneeria kutsetunnistusest. 8. ehk kõrgeim tase on mitmel inseneril, kes praeguse magistriga võrdsustatud diplomiga ja kelle laeks jääb lihttala arvutus. Kui viitsid vajalikele loengutele ennast kirja panna (koolitust lõpuni kuulama ei pea, pane lihtsalt alguses nimi kirja) võidki ennast juba vastava tasemega inseneriks lugeda. Kas sa tegelikult mingi väiksema rajatise tugevusarvutusega hakkama saaksid, ei huvita kedagi.
Usutavasti on ka teistel erialadel sarnane seis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete nõus minema sillal alla viimase katsetuse ajal koos kutsetunnistuseTA projekteerijaga? Või siis usaldama oma lapse tuleviku võimalik et ilma oskusteta õpetaja kätesse?

Ise inseneeria eriala mitme kutsetunnistuse tunnustuse pälvinud ja ei võtnud asi aega poolaasta. Tahtmise küsimus.

No mina tean ka natuke sellest inseneeria kutsetunnistusest. 8. ehk kõrgeim tase on mitmel inseneril, kes praeguse magistriga võrdsustatud diplomiga ja kelle laeks jääb lihttala arvutus. Kui viitsid vajalikele loengutele ennast kirja panna …

Loengute kuulamise eest meil kutsetunnitus tase 8 ei jagata. Vaja täiendõppepunkte ja referentsobjekte.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.10 19:38; 01.10 20:36; 02.10 14:15; 03.10 11:16; 08.10 16:47; 09.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

29.08.2018 seisuga on 159 kutset, millel töötamise eelduseks on kutsetunnistus kutseseaduse mõistes.

https://www.kutsekoda.ee/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 20:25; 03.10 19:28; 08.10 19:43; 09.10 13:01; 10.10 04:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See insener siin on küll vist üksjagu õlunaadi joonud. Perekoolis kommenteerides on see ka täiesti lubatud.
Insener arvab, et sillaga koos jõkke varisemine ja ilma kutsetunnistuseta õpetaja juures õppimine on ühesuguse raskusastmega risk.
Mis kassikoolis see insener muidu õppis?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on väga palju teise/ kolmanda kursuse tudengeid, kes koolis õpetavad.
Siin aga loen, et õpetamiseks on vaja magistrikraadi olemaslu ja lisaks siis see teemaalgatus.

Kuidas või mis loaga need tundegid juba klassitäit lapsi õpetada saavad? Tegemist on eliitkoolidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui konkurss nurjub st koolil ei õnnestu tööle võtta nõuetele vastavat õpetajat
siis
on lubatud sõlmida ajutine tähtajaline leping 1 aastaks vähegi lähedase kandidaadiga…nii need tudengid, laborandid jne õpetavadki, muidu jääks tunnid ju hoopis ära

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 14:19; 07.10 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui konkurss nurjub st koolil ei õnnestu tööle võtta nõuetele vastavat õpetajat

siis

on lubatud sõlmida ajutine tähtajaline leping 1 aastaks vähegi lähedase kandidaadiga…nii need tudengid, laborandid jne õpetavadki, muidu jääks tunnid ju hoopis ära

Kusjuures nad ei pruugi mingis mõttes kehvemad õpetajad olla kui kutsetunnistusega või ka lihtsalt magistrikraadi ja pedagoogilise haridusega õpetajad. Pedagoogika on paraku üks neid valdkondi, kus loeb väga palju andekus ja kui ikka asja peale soont ei ole, siis teoreetilised teadmised metoodikast suurt ei aita.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 01:24; 07.10 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei pruugi nad sugugi kehvemad olla. Õpetamise puhul on hulgi igasuguseid tegureid, isikuomadusi jne, pole üksainus kriteerium-kutse-mis teeks inimesest õpetaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 14:19; 07.10 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

29.08.2018 seisuga on 159 kutset, millel töötamise eelduseks on kutsetunnistus kutseseaduse mõistes.

https://www.kutsekoda.ee/

Ma ei ole kunagi sellest süsteemist aru saanud. Loogiline oleks, et neid tunnistusi saaks taotleda nendel erialadel, kus erialase hariduse andmine Eestis puudub. Näiteks mingid teatris töötavad lavatehnikud vmt. Aga kui niigi saab neid erialasid koolis läbides erialast väljaõpet tõendava tunnistuse, siis milleks veel see kutsetunnistus? Oskab keegi selgitada?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

29.08.2018 seisuga on 159 kutset, millel töötamise eelduseks on kutsetunnistus kutseseaduse mõistes.
https://www.kutsekoda.ee/

Ma ei ole kunagi sellest süsteemist aru saanud. Loogiline oleks, et neid tunnistusi saaks taotleda nendel erialadel, kus erialase hariduse andmine Eestis puudub. Näiteks mingid teatris töötavad lavatehnikud vmt. Aga kui niigi saab neid erialasid koolis läbides erialast väljaõpet tõendava tunnistuse, siis milleks veel see kutsetunnistus? Oskab keegi selgitada?

Vastus kutsetunnistuste vajaduse osas:
kas Te soovite, et Teid lõikaks südamearst klappidevahetuse mõttes, kes on enne Teie lõikust sõitnud 20a taksot ja eile otsustas, et hakkab uuesti kasutama oma kunagist arstiteaduskonna lõpetamise tunnistust?
Inseneeria eriala omad saavad 2 aastaks nö esmase kutsetunnistuse lõpetamise järgelt. Kui jätkavad erialal töötamist siis on elu lihtne: täiendõpe (valdavalt päris kallis), lisaks tehtud projektid (kui üldse ligi saad) ja kutseeksami tasu (ca 350.-). Kui ei siis … võid küll näiteks projekteerimistööd teha (loe: sirgeldada) oma erialal, aga näiteks ehitusloa jaoks Teie allkiri on ebapiisav. See tähendab aga hoobilt, et töötasu on kolmekohaline number, mitte neljakohaline. Elu on karm, aga õiglane.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.10 19:38; 01.10 20:36; 02.10 14:15; 03.10 11:16; 08.10 16:47; 09.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kunagi sellest süsteemist aru saanud. Loogiline oleks, et neid tunnistusi saaks taotleda nendel erialadel, kus erialase hariduse andmine Eestis puudub. Näiteks mingid teatris töötavad lavatehnikud vmt. Aga kui niigi saab neid erialasid koolis läbides erialast väljaõpet tõendava tunnistuse, siis milleks veel see kutsetunnistus? Oskab keegi selgitada?

See näitab erialast kompetentsust. Kutsetel on erinevad tasemed. Näiteks vahe on vahel äsja koolipingist tulnud raamatupidajal ja raamatupidajal, kes on seda tööd teinud juba 10-20 aastat, kes teeb rahvusvahelise kontserni raamatupidamist. Arened, saad juurde töökogemust,teadmisi jne, saad järgmisele levelile jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 20:25; 03.10 19:28; 08.10 19:43; 09.10 13:01; 10.10 04:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On erialasid, kus see tunnistus midagi näitab, aga on palju neid, kus mingitki tolku sellest pole.

Näiteks vahe on vahel äsja koolipingist tulnud raamatupidajal ja raamatupidajal, kes on seda tööd teinud juba 10-20 aastat, kes teeb rahvusvahelise kontserni raamatupidamist.

Loomulikult on neil vahe, aga seda ei pea kutsetunnistusega kinnitama, sellist kohustust ei ole. CV-s on kõik see nagunii kirjas, kui uut kohta otsid, konkursi läbid ikka samamoodi ja ülesandeid lahendad sõltumata tunnistusest. Kui oled 10 aastat kontserni juhtivraamatupidaja olnud, ei küsi keegi su kutsetunnistust, tausta uuritakse nagunii mujalt.

Eriti tobe oli võrdlus südamekirurgiga, kes on 20 aastat taksot sõitnud. Mis tõega arvad, et mingi kutsetunnistus annaks talle võimaluse opereerida või?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:29; 10.10 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On erialasid, kus see tunnistus midagi näitab, aga on palju neid, kus mingitki tolku sellest pole.


Eriti tobe oli võrdlus südamekirurgiga, kes on 20 aastat taksot sõitnud. Mis tõega arvad, et mingi kutsetunnistus annaks talle võimaluse opereerida või?

Veelgi erilisemalt tobe oli vana MTR süsteem, kus ettevõte võiski oma töötajale külge pookida suvalisi litsentse jne … keegi ei nõudnud mingit ülikooli diplomit ega kogemust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.10 19:38; 01.10 20:36; 02.10 14:15; 03.10 11:16; 08.10 16:47; 09.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on neil vahe, aga seda ei pea kutsetunnistusega kinnitama, sellist kohustust ei ole. CV-s on kõik see nagunii kirjas, kui uut kohta otsid, konkursi läbid ikka samamoodi ja ülesandeid lahendad sõltumata tunnistusest. Kui oled 10 aastat kontserni juhtivraamatupidaja olnud, ei küsi keegi su kutsetunnistust, tausta uuritakse nagunii mujalt.

Raamatupidamises tõesti sellist kohustust pole, õpetajatel on see aga kohustuslik. Samas CV-s on tühipaljas jutt, kutsetunnistusega aga asi selge – inimene on reaalselt sellel tasemel (selline töökogemus, sellised oskused jne). Sama asi keeleoskusega, mõni võib kirjutada sinna CV-sse mida iganes, et keeleoskus niisugune, puht subjektiivne arvamus. Oleks selle kohta mõni eksam tehtud, tunnistus saadud, oleks sõnadel ka kaalu.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 20:25; 03.10 19:28; 08.10 19:43; 09.10 13:01; 10.10 04:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate kutsetunnistus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.