Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate kutsetunnistus.

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Õpetajate kutsetunnistus.

Postitas:

Mul oli kevadel sama lugu. Direktor rääkis mingist kutse taotlemisest, kuigi mul on ülikoolis oma erialal õpetajakoolitus läbitud ja staaži ka omajagu. Direktor rääkis nii veenvalt ja mulle tunduski, et mingi tobe seadus vastu võetud. Igaks juhuks helistasin ministeeriumisse ja küsisin, kuidas lood on. Ministeeriumi ametnik oli üsna imestunud, et direktor seadust nõnda tõlgendas. Ministeeriumi sõnul pn kutsetunnistuse taotlemine mõeldud näiteks neile diplomiomanikele, kes on kunagi lõpetanud õpetajakoolituse, kuid siis 10-15 aastat hoopis mujal, mitte koolis, töötanud. Siis on võimalik, et pedagoogilised kompetentsid on ununenud või kaduma läinud. Ja kui tahta hakata koolis õpetajaks pärast aastaid eemalolekut, võiks kutsekoda tõendada, et inimene on pädev õpetajana töötama.

Üldiselt ei tasu igat direktori juttu uskuda, sest direktoriamet ei vabasta pealiskaudsusest või kaasasündinud rumalusest. Kõige rohkem rumalaid ideid sünnitavad eeskätt koolijuhtide kogunemised, kus kohvilauas jumal teab kuidas igasugu huvitavate ideedeni jõutakse, mida pärast on põnev koolis õpetajate peal katsetada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidamises tõesti sellist kohustust pole, õpetajatel on see aga kohustuslik.

No ei ole see ka õpetajatel kohustuslik. Mitte ükski seadus ei kohusta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:29; 10.10 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ära seletatud:
http://www.oiguskantsler.ee/sites/default/files/field_document2/Koolit%C3%B6%C3%B6tajate%20kvalifikatsioon%20ja%20t%C3%B6%C3%B6leping.pdf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 20:25; 03.10 19:28; 08.10 19:43; 09.10 13:01; 10.10 04:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see tähendab, et 01.09.2013 aastal õpetajana töötanud (ja kvalifikatsioonile vastanud) õpetajaid ei saa selle kutsestandardiga üldse kiusata või seda, et neid ei saa sellega kiusata, kuni nad nt teise kooli õpetajaks ei soovi minna? Pealegi on vale ka väide, et ülikool ei andnud õpetaja kutset- see kirjutati vahepeal koguni diplomile (lisaks kraadile).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 18:12; 01.10 19:43; 10.10 04:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi on vale ka väide, et ülikool ei andnud õpetaja kutset- see kirjutati vahepeal koguni diplomile (lisaks kraadile)

täpselt nii. on erialasid, kus saab kutse, diplomil nt kirjas “põhikooli ja gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja” (see kehtib surmani). ja on erialasid, kus pole sellist asja diplomil kirjas (nt õppis ajaloolaseks), need lõpetanud võivad hiljem ülikooli juures sessioonõppes läbida vastava (1-2 aastase) lisaeriala õpingud, mille käigus omandavad õpetaja kutse (lisaeriala diplomil).

eraldi kutsetunnistuse taotlemine pole vajalik kummalgi juhul, kuna ülikoolidiplomil on õpetajakutse kirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 13:03; 10.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajal ei muutu sellest midagi, maksab ta selle tunnistuse eest või mitte. Ametijärgud on kadunud. Omavalitsusel on nii palju koole, et ükski direktor palku ei diferentseeri. Kõik saavad miinimumi ja selle juurde tasusid klassijuhatamise või ainealaste teenete ( olümpiaadid, tasu aasta lõpul) eest.
Neid koole, kus kogemust/pädevust/tunnistusi palgaerisusega hinnatakse on, Eestis imevähe.

Ise olen erialase kõrgharidusega, aastase õpetajakoolituse läbinud. Ma ei näe mõtet ennast komisjonile tõestama minna, see ei anna mulle midagi. Ennem kulutan selle aja enese ja õpilaste tööde analüüsimisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate kutsetunnistus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.