Esileht Koolilaps Õpikute kilekaante müük

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Õpikute kilekaante müük

Postitas:

Kas keegi teab, kas sellel aastal ka kusagil kaubanduskeskuses õpikutele ja töövihikutele kilekaasi peale pannakse? Kaks aastat tagasi sattusin Prisma ees peale, tuli oma õpikupakk kaasa võtta ja müüja leidis paari minutiga kõikidele täpselt sobivad kaaned peale. Ei olnud väga kallis ka. Ise poes neile peale sobitades läheb alati ilmatum aeg ning ühest poest tavaliselt kõike ei leiagi või ei leia üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 09:56; 31.08 10:07; 03.09 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõdad õpikud üle ja lähed poodi. Seal vaatad sobivad suurused välja ja paned kaaned peale.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 10:00; 31.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõdad õpikud üle ja lähed poodi. Seal vaatad sobivad suurused välja ja paned kaaned peale.

Kahel lapsel on üle 40 erinevas mõõdus kaanetamist vajava asja. Mõõtmine küll siin kiireim ja lihtsaim ei ole, vahel ka mõõtude järgi sobib, aga peale pannes ikkagi kitsas või lai. Ja mõnele asjale polegi lõpuks leidnud, kas poest otsas või on need kaaned kõik riiulis juba segamini aetud ja otsi siis nagu nõela heinakuhjast seda õiget mõõtu taga. Mulle väga meeldis see variant, et lähen lihtsalt pakiga kohale ja tehtud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 09:56; 31.08 10:07; 03.09 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahaks tänada Laagri kooli, kus juba aastaid on võimalik osta klasside kaupa komplekteeritud kilekaasi. Lähed ostad ühest letist koolivormi ja teisest saad kõik kilekaaned. Ei pea ise midagi mõõtma või mööda poode taga otsima.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 10:12; 31.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka iga kord peavalu nende kaantega. Peaegu ma näiteks ei tea, missugused õpikud antakse, siis olen mingi varu suvaliselt ostnud, millest pooled ei sobi. Päris kallid on nad ka. Seekord leidsin mingi variandi, mida saab ise parajaks lõigata, nurkades on mingid kleepsud. No vaatame, kuidas need sobivad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 10:22; 31.08 10:53; 31.08 12:13; 01.09 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleepkile. Või paber + kleepkile.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahaks tänada Laagri kooli, kus juba aastaid on võimalik osta klasside kaupa komplekteeritud kilekaasi. Lähed ostad ühest letist koolivormi ja teisest saad kõik kilekaaned. Ei pea ise midagi mõõtma või mööda poode taga otsima.

See võimalus on enamikus koolides olemas, kuid see pole sugugi nii, et ostad ja paned peale ja valmis. Olen kaks korda neid komplekte ostnud ja mõlemal korral on nii, et pooled ostetud kiled jäävad kasutamata, sest on kas o,5 mm liiga väikesed või siis nii suured ja jäigad, et pole võimalik kasutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal kasutasin ainult jõupaberit. Sel aastal võtsin kilekaaned ainult õpikutele. Mul tekkis küsimus, kas neid kilekaasi siis järgmisel aastal kasutada ei saa?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahaks tänada Laagri kooli, kus juba aastaid on võimalik osta klasside kaupa komplekteeritud kilekaasi. Lähed ostad ühest letist koolivormi ja teisest saad kõik kilekaaned. Ei pea ise midagi mõõtma või mööda poode taga otsima.

See võimalus on enamikus koolides olemas, kuid see pole sugugi nii, et ostad ja paned peale ja valmis. Olen kaks korda neid komplekte ostnud ja mõlemal korral on nii, et pooled ostetud kiled jäävad kasutamata, sest on kas o,5 mm liiga väikesed või siis nii suured ja jäigad, et pole võimalik kasutada.

Ei ole kunagi sellist probleemi olnud. 6 aastat juba saan täpselt nii mitu kui vaja ja kõik õiges mõõdus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 10:12; 31.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahaks tänada Laagri kooli, kus juba aastaid on võimalik osta klasside kaupa komplekteeritud kilekaasi. Lähed ostad ühest letist koolivormi ja teisest saad kõik kilekaaned. Ei pea ise midagi mõõtma või mööda poode taga otsima.

sama tore tava on ka Saku Gümnaasiumis 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus, kas neid kilekaasi siis järgmisel aastal kasutada ei saa?

Oleneb vist õpilasest, minu omal lähevad kilekaaned küll nii koledaks, et poole aasta pealt peab uued panema. Üleüldse on see kaanetamine ja paberite ümberpanemine mingi iidamast aadamast komme, mis oli omal kohal, kui on vaja raamatut mitu aastat kasutada. Aga kui on mingi tööraamat, mida kasutatakse pool aastat ja rohkem mitte kunagi, on see kaanetamine täielik aja ja ressursi raisk. Eriti selliste ainete õpikute puhul, mis ei toimu iga päev ja kasutuskoormus on väike. Aga ei, nõutakse ka vihikule paberit ja kaasi, mida kasutatakse üks kord kuus ja kuskile uuele ringile see ei lähe.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 10:22; 31.08 10:53; 31.08 12:13; 01.09 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prismas on väga suur valik õpikute ja töövihikute kilekaasi. Linna odavamad hinnad ka. Mingid reguleeritava suurusega olid ka saadaval. Peale küll jah keegi ri pane. Aga võtsin lapse 16 raamatut ja töövihikut poodi kaasa ja leidsin mingi 15 minutiga kõikidele sobivad kaaned.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkoolis on ka valmis komplektid võimalik osta, kusjuures IV klassi komplekt sobis ideaalselt ka V klassi omadele, sest paar kasutamata kilekaant läks käiku V klassis ja üks kasutatud kaas isegi jäi üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus, kas neid kilekaasi siis järgmisel aastal kasutada ei saa?

Oleneb vist õpilasest, minu omal lähevad kilekaaned küll nii koledaks, et poole aasta pealt peab uued panema. Üleüldse on see kaanetamine ja paberite ümberpanemine mingi iidamast aadamast komme, mis oli omal kohal, kui on vaja raamatut mitu aastat kasutada. Aga kui on mingi tööraamat, mida kasutatakse pool aastat ja rohkem mitte kunagi, on see kaanetamine täielik aja ja ressursi raisk. Eriti selliste ainete õpikute puhul, mis ei toimu iga päev ja kasutuskoormus on väike. Aga ei, nõutakse ka vihikule paberit ja kaasi, mida kasutatakse üks kord kuus ja kuskile uuele ringile see ei lähe.

Tule palun kooli raamatukokku ja vaata, kuidas teie kullakallikesed õpikuid on kohelnud.
Ei hakka kirjeldama peensusi.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 10:00; 31.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule palun kooli raamatukokku ja vaata, kuidas teie kullakallikesed õpikuid on kohelnud.
Ei hakka kirjeldama peensusi.

Kui on tegemist õpikuga, mida kasutatakse mitu aastat järjest, on kaanetamine omal kohal. Aga et seda nõutakse iga väiksemagi vihiku puhul, on see mõttetu. Ma panen 20 sendisele vihikule paberi ja kaaned, mis maksavad rohkem kui see vihik. Ka pool aastat vaid ühe õpilase poolt kasutatavatel tööraamatutel ei ole mingeid pabereid ja kaasi tarvis. Enda arust rääkisin sama juttu ka eelmises postituses, sina hakkad ikka jälle aiaaugust rääkima.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 10:22; 31.08 10:53; 31.08 12:13; 01.09 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahaks tänada Laagri kooli, kus juba aastaid on võimalik osta klasside kaupa komplekteeritud kilekaasi. Lähed ostad ühest letist koolivormi ja teisest saad kõik kilekaaned. Ei pea ise midagi mõõtma või mööda poode taga otsima.

Sama võimalus on Kohila gümnaasiumis. Väga lihtne ja loogiline, võttis 5 min ja kõik kaaned õpikutele olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sordin õpikud suuruse järgi kodus ära ja võtan igast suurusest õpiku poodi kaasa. Seal siis proovin peale ja ostan vajaliku arvu 🙂 Tõesti ei ole vaja kõiki õpikuid poodi kaasa vedada selleks 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis õnnetud koolid need on, kus lausa nõutakse kilekaasi?
Meil on kuuendat aastat lihtsalt raamatupaber, väga harva, kui mõnel asjal puht mugavusest kaaned ümber tõmmatud. Kolmed kilekaaned juba annavad koolikotile ca 100 gr lisaraskust, paber hulga vähem. Paber peab vastu jõuludeni, jaanuarist võetakse õpiku 2. osa ja siis niikuinii uus paber.
Lisaks rahakulule on enamik kaasi ju puhas PVC. Et milleks siis need PVC-vabad Jeva koolikotid?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 17:35; 31.08 19:51; 01.09 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis õnnetud koolid need on, kus lausa nõutakse kilekaasi?

ma ei usu, et nõutakse. ei vanemad ega lapsed ei viitsi lihtsalt pabereid panna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 17:43; 31.08 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis õnnetud koolid need on, kus lausa nõutakse kilekaasi?

ma ei usu, et nõutakse. ei vanemad ega lapsed ei viitsi lihtsalt pabereid panna.

Viitsimises pole asi, vaid minu algklassiealine laps leiab õige raamatu, töövihiku kohe üles, kui on läbipaistev kaas ümber. Paberkaante puhul jääb ikka pealt lugema, mis ainega tegu, seda just ühesuuruste õpikute/töövihikute puhul. Samuti peavad kilest kaaned meil kenasti terve õppeaasta vastu, pabereid vahetasin umbes 3 kuu tagant, sest servad narmendasid või tekkis tal kiusatus kuhugi nurgale midagi kritseldada. Tapeet oli pealegi hirmus jäik, ka võttis mahu poolest tegelikult kotis palju ruumi. Üksikuid kilekaasi saan järgmisel aastal kasutada ainult üksikuid, sest mulle lihtsalt ei meeldi äärest või murdekohast katkised kaaned. Hetkel Prismas valdavalt kõik kaanded 65 senti, minu jaoks ei ole see suur väljaminek.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viitsimises pole asi, vaid minu algklassiealine laps leiab õige raamatu, töövihiku kohe üles, kui on läbipaistev kaas ümber. Paberkaante puhul jääb ikka lugema, seda just ühesuuruste õpikute/töövihikute puhul.

selleks otstarbeks on hea kasutada erinevat värvi pabereid. väga lihtsaks muutus kõik – igal ainel on oma värv (kasvõi läbi kõigi algklassiaastate) ja sama värvi paber on peale õpiku ka töövihikul ja tavalisel väiksel vihikul. piisab vaid ühest pilgust ja lapsel on selge, kas tal on kõik sama aine raamatud-vihikud koos/kotis. koolis tunni alguses ka lihtsam kotist välja võtta värvi järgi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 17:43; 31.08 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on ka eri värvi paberid. Korralik kvaliteetne raamatupaber, mitte tapeet. Väga ilusaid värve on müügil.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 17:35; 31.08 19:51; 01.09 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kas sellel aastal ka kusagil kaubanduskeskuses õpikutele ja töövihikutele kilekaasi peale pannakse? Kaks aastat tagasi sattusin Prisma ees peale, tuli oma õpikupakk kaasa võtta ja müüja leidis paari minutiga kõikidele täpselt sobivad kaaned peale. Ei olnud väga kallis ka. Ise poes neile peale sobitades läheb alati ilmatum aeg ning ühest poest tavaliselt kõike ei leiagi või ei leia üldse.

Mustika prisma juurde oli see lett tekkinud. Mõnedest keskustes on veel, meelde jäi Järve keskus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sordin õpikud suuruse järgi kodus ära ja võtan igast suurusest õpiku poodi kaasa. Seal siis proovin peale ja ostan vajaliku arvu ???? Tõesti ei ole vaja kõiki õpikuid poodi kaasa vedada selleks ????

Õpikuid pole vaja poodi kaasa vedada, mina nägin ema, kellel oli papitüki peale mõõdud joonistatud. Sobib vist ka paber, veel lihtsam kaasa võtta.

Igatahes minu lapse koolis nõuab algklasside õpetaja, et kõigil asjadel (vihikud, tööraamatud, õpikud) oleks ümber nii paber kui kaaned. Igatahes ei ole sellel asjal vähimatki mõtet, aga no las ta siis olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 10:22; 31.08 10:53; 31.08 12:13; 01.09 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahaks tänada Laagri kooli, kus juba aastaid on võimalik osta klasside kaupa komplekteeritud kilekaasi. Lähed ostad ühest letist koolivormi ja teisest saad kõik kilekaaned. Ei pea ise midagi mõõtma või mööda poode taga otsima.

Sakus sama, väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on ka eri värvi paberid. Korralik kvaliteetne raamatupaber, mitte tapeet. Väga ilusaid värve on müügil.

Kus kohast saab korralikku raamatupaberit? Prismas-selveris ühevärvilised on jube viletsast materjalist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on ka eri värvi paberid. Korralik kvaliteetne raamatupaber, mitte tapeet. Väga ilusaid värve on müügil.

Kus kohast saab korralikku raamatupaberit? Prismas-selveris ühevärvilised on jube viletsast materjalist.

Ma ei ole Prismasse ja Selverisse vaadanud. laps ostis Byroomaailmast (Brunneni omad), mullu ostsin ise Nõmme raamatupoest ja selle kõrvalt Comarketist. Charlottis ja Comarketis on olnud ka läikivaid ja piltidega raamatupabereid. Kvaliteedi üle ei oska kurta, jõuludeni veab meil välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 17:35; 31.08 19:51; 01.09 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme Gümnaasiumis ka juba aastaid võimalik osta klassi põhiselt terve komplekt. Samas panen mina alati paberid ka, sest osad õpikud on nagu rongi alt läbi käinud ja neid on tõesti vaja rohkem hoida. Kilekaaned, mille me ostame on väga vastupidavad ja head. Ei kujuta ettegi, et oma kolme lapse õpikute ja töövihikutega kuhugi minema peaks või veel vähem neid mõõtma hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba aastaid panen õpikutele-töövihikutele vaid pabereid ümber.
Kui kellelgi peaks kobisemist olema, siis ütleks vastu, et niikaua, kuni pole suudetud lõpetada seda idiootsust, et õpikud ja töövihikud on kõike erinevates mõõtudes, ei osta mina ühtegi ühtegi kilekaant. Sel aastal ostis laps millegipärast ise kahes erinevas mõõdus kilekaasi. Mitte ühelegi töövihikule ega õpikule need ei sobinud (6. klass).
Totrus kuubis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panen ümber selle isekleepuva kile mida rullis müüakse. See panemine on muidugi saatanast ja nii vähe kui neid õpikuid-töövihikuid 2. klassis on, siis see on ikka ropp töö minusugusele kobakäele.
Aga laps sai ise valida kas paber+kile või kui on õpik ise nunnu pildiga, siis ainult kile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Õpikute kilekaante müük